Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 39

Качество на обслужване на климатици "Osaka"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    242
    #1

    Качество на обслужване на климатици "Osaka"

    Всички знаем колко е студено навън :Super:. Много от нас са си купили по евтини климатици като Osaka . Та тази прекрасна събота както си работеше моя сладур каза пръц и почна вместо топлода духа студено. Добре викам си , първо да проверя. Отивам отвън външното тяло си ок няма и помен от някакво заледяване.Спирам климатика и чакам. След час пак го пускам.Студ ! А го бях пуснал когато преди да се повреди на 26 градуса (препоръчания от производителя режим за отопление )и си беше работил през ноща (-5 беше още си спомням).И добре си го ползвах 5 месеца.Всичко си беше ок докато работеше. До тук добре (да бе!).

    Ясно ми стана че имаме вече повреда. Обясниха ми от сервиза че в понеделник ще ми пратят техник. Преглътнах факта,все пак още не беше станало мега студено. Разбрахте вече ,че разчитам изцяло на този климатик за да се отоплявам , в сградата ни никога не имало парносъответно и топла вода и т.н. А след миналата зима отрекох и газта.

    Някой може да се изсмее и да каже като си си взел евтинджос така е. Абе 1114 лв. ми излезе този 17 SL. Да ти се невиди и евтиното. Не мисля че в моя случей носи вина само марката. Прецака се , ще дойдат да го оправят си казах.Обещаха за понеделник и дойдоха в уговорения период от време. Обади се техникът преди да дойде да му опиша повердата. Описах му я и той каза , че знае най-вероятно какво му е , само дано не било най-лошото което си мисли. Дойде след малко.Пича огледа пусна го и отиде при външното тяло. Мота се около 20 мин влезе вътре и ми разправя, че някаква бубина във външното тяло изключвала. Добре викам какво правим. То й мери с мултицета си и казва , ами нищо , ти знаеш ли че в момента по контакта ти тече 268 волта ток! Моля викам аз и гледам мултицета, показва наистина 268 v. не му гледах настройките и така в няколко контакта от различни кръгове.Той вика нищо не правим, разправяй се. с НЕК да идват да оправят тока щотот бобината не палила превантивно. Ядосах се много и викам добре де аз да умра от студ така ли ? Той вика оправи се с НЕК и веднага идвам.Изпратих го човека и му обещах да звънна веднага щом имам яснота по въпроса. Почнах да си набилам гнева към НЕК. но изведнъж помислих (ама съм можел съм и да мисля ?)! В момента на присъствието на техника ми бяха включени следните електроуреди:духалка kw1, Телевизор, компютър и монитор и две лампи . Ако се га непрекъснато течеше 268 V значи вече поне едно от нещатата да е изпушило (а може би така си мисля.)Да имало токов удар ? Ама да трае чак пък 2 минути докато сверявахме с мултицета , пак щеше нещо да е изпушило. Хванах си мултицета, (не бях светнал техника ,че не съм 100 лаик ) и почнах да проверявам контактите. Ами да 228-231v около това се мъдреше изчислението му.Включвах бойлера климатика , изключвах и включвах и другите електроуреди.Нищо всичко си бше в норми ! Отидох до таблото на кооперацията , и там какво ? Пак 228-230 v. Обаждам се вече бесен че съм клъвнал на бастун а не на стръв поне. Казвам му на техник : Абе май мултицетчето не ви е в ред л Защо ? Обеснявам му защо . Така ли ? Ще го проверя на другия обект който сега пристигам , казвам му добре и ми звънете , отговора бе добре. Чакам половин час . Обаждам се . Не проверил или просто си лъжеше и вика, а да сега ще видя. След малко пак му звъня и го питам какво става (време моят мултицет е постоянно включен в контакта и напрежението си е в нормите и го държах и след разговора още 2 часа - нямаше отклонение).та му звъня де , и казвам добре кога ще можете да дойдете сега ? (специално бях излязал от работа заради случката). Той ми вика ами ще трябва да сменим бобината тогава, ама няма да стане днес. Е как така навън се застудява и аз какво да правя , утре ? А не , вика нямаме такава !!!???? Моля? И аз какво ? Ами до два три дена ще намерим оборотна и ще я заменим. В най- големитте студове! Аз ще го чакам! Него сервиза на ОСАКА? А в магазина ясно обясних за какво ми трябва климатик! Казвам сега аз трябва да умра от студ защото нямате някаква част която изглежда е често дефектираща? Той се сопна и вика аз нищо не мога да напарвя да не ги произвеждам аз.(разбирам го , често му се налага да се обяснява на хората,а аз говорех спокойно зъзнейки)Казах му добре и сига какво , ами вика ще чакаме бобина и щом се появи ще ви звъннем! С това приключи разговора и почнаха мойте мъки около това как да се згрея. Да зъзна си но имам сега две духалки дето хабят 2 пъти повече от климатика и е поносимо отчасти (вчера не беше).Връщам се в къщи а термометъра показва вътрешна температура 11,4 градуса ! А лелелее! Пускам духалките ичакам да си тръгнат пингвините. Та си седя и си мисля. Да оставиме настрана марката, ами какво нали е уж българска марка и значи трябва да има части за нея.Да ама няма (да защото не българска в действителност ама това е друг проблем)Бургаска фирма ! Няма лошо ама къде са частите ? Защо няма заредени ? Или да им вземем паричките на тия балъци пък подръжката да се опарвя ,а ? Хубостници. Надявам се малко хора да са срещали проблема !Ама за такива като мен направо си ме е яд още връщам заема за криматика а той и подръжка няма и не работи ! Благодаря, че ми показахте как се чустват московчани в къщите си при минус 38 - сигурно когато техниката не смогва . А преди дни се хвалех колко ми е добре на климатик. Един приятел беше тогава в къщи и вика , олеле какво си си взил, в нас вече по 3 пъти в месеца идват тия от Осака и не могат да го оправят! Направо изтръпнах, сега го разбирам. Друг, пък , съсед ми обади че и те имали в Офиса Осака , прецакало им се дистанционото и ги накарали да го платят , олаче то пак спряло и новото да работи, и вика в момента не ползаваме климатика просто.Предполагам и вие хора има още с какво да ме запознаете със случки разни. А познати със Елит и НЕО нямат подобни истории за разправяне , странно , а отдавна си работят машинките им. Жалко че не съм от Бургас! Всеки ден щях да им буча в офиса на тия "производители"!По гаранция до 10 дена трябва да ми отстранят повредата. Ама като няма части трябва ли да ми увъртате бе ескимоси такива ? Та до тук съм с "евтините" марки , КАКВОТО ОБСЛУЖВАНЕТО ТАКАВА И МАРКАТА!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Качество на обслужване на климатици "Osaka"

    Проблема с гарзнията не е само при климатиците. За всичко е така в БГ. А това за Осаките и гаранцията го знам. Много са зле. Може да си чакаш цяла зима докато ти го оправят климатика. Аз затова вече клоня към Даикин. Между другото сервиз ана оскака се е подобрил. Преди бяха много по зле.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    242
    #3

    Re: Качество на обслужване на климатици "Osaka"

    щЕ МИ СЕ ДА Е ТАКА!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    60
    #4

    Re: Качество на обслужване на климатици "Osaka"

    без пари толкоз ве човек ,ти си го написал още в началото на поста си .. аз за кво нямам пари са осака мосака и други китайци разни .. както имам бебе на 5 месеца представяш ли си климатика ми в най големите студове да спре ?аз не си го представям дори .. няма и да се случи.. моите съболезнования

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re: Качество на обслужване на климатици "Osaka"

    //mod editt
    Тъй като темата далеч надхвърли проблемите на обслужването на климатиците "Осака" я разделям на две. Моля Ви тук ако някой пише, то да е свързано именно с обслужването на тази марка климатици.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    4
    #6

    Re: Качество на обслужване на климатици "Osaka"

    Техника може просто да не е имал в себе си бобина за четирипътен вентил.Тя гори доста рядко и то заради токови удари.И стига с тези глупости за китайско и прочие !!! Отвори си капака на външното тяло на СЛ-ката и ще видиш копресор Матсушита(Панасоник-800евро в момента на европейските пазари)!Отвори да си почистиш филтрите филтрите и виж зад тях си пише Панасоник.И това в никакъв случай не е китайски климатик

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #7

    Re: Качество на обслужване на климатици "Osaka"

    Щом струва компресор Матсушита 800 евро , как продавате цял климатик Осака за 800 лева?

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #8

    Re: Качество на обслужване на климатици "Osaka"

    Виждам, че май си имаме човек от сервиза на Осака или поне доста близък до тях...

    @Osaka
    Вземи да опишеш, моля, кой от споменатите модели за какво се препоръчва, че девойките в офиса на Фердинандова нещо не правят точно такава разлика...

    Пак да го напиша - аз лично съм с добри впечатления от старите JV-та /имам 1, а познати - повечко/, въпреки малкия им COP, но за сметка на това всички `нови` модели, които съм виждал /12ки/ и тракат, и топлят слабо - това в Бургас - в София нЕмам идея дали `новите` въобще ще `запалят`...

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #9

    Re: Качество на обслужване на климатици "Osaka"

    Цитат Първоначално публикувано от Osaka
    Техника може просто да не е имал в себе си бобина за четирипътен вентил.Тя гори доста рядко и то заради токови удари.И стига с тези глупости за китайско и прочие !!! Отвори си капака на външното тяло на СЛ-ката и ще видиш копресор Матсушита(Панасоник-800евро в момента на европейските пазари)!Отвори да си почистиш филтрите филтрите и виж зад тях си пише Панасоник.И това в никакъв случай не е китайски климатик
    Панасоника не е ли китайски.
    Може ли малко повече информация за тая бобина дето гори при токови удари.
    Сам разбираш че няма как потребителя да се пази от ударите.
    Какво може да се направи в този случай,как да се процедира.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    158
    #10

    Re: Качество на обслужване на климатици "Osaka"

    Osaka, тук в този форум няма тема за бисери и вицове, но заради теб ще създадем. Най-вероятно си поредният рибар, но шарани тук няма - провери в рибния магазин.

    Смях в залата, Osaka не били китайски Това беше хитът на сезона, че и 800 евро им струвал само компресорът. Явно собствениците на Osaka са много близки, дори роднини с мажоритарните собственици на Panasonic, та така успяват да си купят компресори на 1/5 от пазарната цена.

    Този форум определено не е лъжица за твоята уста приятелю рибар. Всички знаем що за невероятна марка е Osaka, само дето не знаем кой модел в кой БГ или китайски гараж се сглобява от невероятни "специалисти" с невероятно "know how".

    Пий и за мен едно и се събуди!!! :knuppel2:

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Re: Качество на обслужване на климатици "Osaka"

    mod.edit FearMe

    недейте се нахвърля така върху човека, още повече с подигравателен или неуважителен тон. очевидно е от фирмата, така че по-добре да изслушаме какво има да каже по същество.

    osaka, разбираме желанието/задължението ти да защитиш доброто име на фирмата, но е добре да го направиш малко по-официално и с уважение към участниците във форума. "стига глупости", последвано от "panasonic за 800 eur" звучат малко несериозно.

    преди време тук се беше регистрирал човек от екипа на Elite във връзка с dvd/divx player-ите им и разговорът беше доста ползотворен както за потребителите, така и за самата фирма. очакваме твоите аргументирани отговори и препоръки

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    4
    #12

    Re: Качество на обслужване на климатици "Osaka"

    Ами... Мислех да помога с информация, но щом тук хората са всезнаещи не смятам да ви споменавам каквото и да е. Има ли значение дали съм се писал Осака(понеже приятелката ми работи там)или Пенчо, Стою и други.И за дружката с бухалката ще дам един типично за него аграрен пример) Вие господине когато купувате корнишони от пазара със сигурност си ги купувате почистени,свежи и възможно най-малко за да можете да си купите утре пак и да видите отново зализаната селянка на пазара.Ами ако вие сте отишли при производителя и сте ги* заявили една година по рано и то за цял град....или...направо през консервния му комбинат....Вие от бригада за лешници ли се връщате? Хайде сбогом и със здраве и после се чудете защо вашата 9-Ка Осака (нали всичките над 60 модела ги характеризирате по този начин) топли като на съседа 12ката.Да са ни живи и здрави всезнаещите за да стават смешни)
    П.С.Нито защитавам тъпата им фирма, нито ми е работа.Фен съм им и знам какво от тях да си купувам

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #13

    Re: Качество на обслужване на климатици "Osaka"

    @Osaka,ти направо разби надеждите на много народ от форума. Ние те сметнахме за месията, който ще ни светне по много въпроси. Знам всеки бе подготвил по една торба въпроси и се точеше днес да ти ги изсипе,а то се оказа непоходящо избрано име ! Все пак,ако приятелката ти ,която работи във фирмата е по-нагоре в йерархията и и се чува гласа,нека се опита да им предаде да осведомяват продавач-консултантите си за разликите в тези 60 модела 9-ки.А може и снимки да им дадат,защото в наличност ги нямат(поне във Варна). Аз миналото лято като си купувах втората Osaka имаше 3-4 модела 12-ки,но консултанта ми каза,че единствената разлика е в дизайна и това че се правят в различни заводи(те Осаката имали много заводи). Тъй че си го избитах на външен вид.Разбира се аз го ползвам за охлаждане и това не е фатално. Колкото до примера корнишоните наистина е подходящ - корнишоните се поръчват с контейнери от консервните заводи,но все пак се подбират и заделят изгнилите преди да се сложат в буркана ! Поздрави на "тъпата им фирма"!

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    1
    #14

    Re: Качество на обслужване на климатици "Osaka"

    Купихме си осака преди няколко седмици и на третото пускане даде дефект(сега чакаме от 3 дена техниците).В стаята е 18 градуса а го настройвам на 23.Зададен е топъл режим, аутофан и стига до 20 градуса и почва да духа студено.Да не говорим че понякога не иска да се пусне от копчето on-off.Чисто нов климатик и неще да работи.
    Забравих да каже че климатика е 12-ка инвенторен и отоплява стая 17 квадрата, като имайте предвид че още не е дошла зима.Е напрао да идеш да ги гръмнеш.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    11
    #15

    Re: Качество на обслужване на климатици "Osaka"

    Малко позакъснял отговор. Проблема не е в марката в гаранциония сервиз. Аз слагам климатици с братовчед ми и от над 220 коит са сложени има 3 с дефект. Освен това имаше проблем с една бубина на 4-пътния вентил, веднага отиваме и сменяме, няма чакайте. В неделя ако се наложи отиваме на адрес за гаранция. Но наистина фирмата доставчик на Осака не са много добри в зареждането на резервни части и модели климатици. Така че вината не е в марката, компресорите им са на Саниуо, едни от най-добрите, наистина за тази цена са много добри. Про9сто е важно да попаднете на правилиния гаранционен сервиз....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  2. Климатици "втора употреба" или "купувам-продавам".
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 09-01-12, 21:48
  3. "Българско" е синоним на качество ;)
    От superfly във форум Коментирай новина
    Отговори: 14
    Последно: 30-07-06, 23:02
  4. Качество на обслужване при климатиците
    От HazardMan във форум Климатици Osaka
    Отговори: 28
    Последно: 03-02-06, 11:34
  5. "Информационно обслужване" точело държавни пари
    От BerkStock във форум Коментирай новина
    Отговори: 8
    Последно: 19-10-05, 06:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе