Резултати от 1 до 10 от общо 10

Мошениците от Прозорец.БГ или защо евтиното излиза скъпо...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #1

    Мошениците от Прозорец.БГ или защо евтиното излиза скъпо...

    Колега от другия форум имал проблеми с прозорец.бг. Слагам линк към темата там.
    http://aquariumbg.com/forum/viewtopic.php?t=5599

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #2

    Re: Мошениците от Прозорец.БГ или защо евтиното излиза скъпо...

    И по-скъпо да поръчаш, пак ще ти правят същите номера.
    Всички дограмаджии са един дол дренки. Със СТИЛПЛАСТ съм имал подобни главоболия.
    Преди 2-3 г. не беше така но сега, с този бум на строителството са страшно ангажирани, и гледат да
    угодят на по-едри поръчки. По-дребните кучета ги яли. Нали са ти взели капарото.
    А пък да не забравяме че и те зависят от производителите и вносителите на профили и стъклопакети.

  4. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #3

    Re: Мошениците от Прозорец.БГ или защо евтиното излиза скъпо...

    Аз имах подобен случай с едни редачи на паркет. Не са виновни хората , че не са ме виждали - около 2.00 и към 120 кг. та малко им обърках плановете , останаха си само с капарото - около 30-40 % от сумата и по живо по здраво - кой от къде е.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #4

    Re: Мошениците от Прозорец.БГ или защо евтиното излиза скъпо...

    Цитат Първоначално публикувано от izwerga
    Аз имах подобен случай с едни редачи на паркет. Не са виновни хората , че не са ме виждали - около 2.00 и към 120 кг. та малко им обърках плановете , останаха си само с капарото - около 30-40 % от сумата и по живо по здраво - кой от къде е.


    Аз още малко и ще те стигна - и на дължина, и на ширина... и също като тебе много ги обичам "тея от поддръжката"...
    Вече ми викат на галено "Иво Валяка"...

    Онзи ден, една бабичка като ме видяла на минавам покрай тях и казала на другата: "Ииии, мари, най-после ще асфалтират наш'та улица, ма, Пенкееее..."

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #5

    Re: Мошениците от Прозорец.БГ или защо евтиното излиза скъпо...

    Цитат Първоначално публикувано от izwerga
    Аз имах подобен случай с едни редачи на паркет. Не са виновни хората , че не са ме виждали - около 2.00 и към 120 кг. та малко им обърках плановете , останаха си само с капарото - около 30-40 % от сумата и по живо по здраво - кой от къде е.
    Това как да го разбираме? Взели са ти 30-40% капаро, после са се шашнали от размерите ти и не са свършили никаква работа - само са си задържали капарото
    Ако е така...май не са те преблабланите...замисли се.

    [offtopic]Иво, бате, не си станал голям...затлъстял си...бабите са говорели за това, че като минеш пак и напукаш асфалта с туловището си ще трябва да се преасфалтира. Горката Силвия...
    Силве, ако много ти тежи, обаждай се да помагаме - приятел в нужда се познава...ти ще кажеш от каква помощ имаш нужда [/offtopic]

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: Мошениците от Прозорец.БГ или защо евтиното излиза скъпо...

    Това че си 2м ( и аз съм ) и си 120кг, не винаги е плашещо
    Имаш ли си договор, какъвто ще да си - си с вързани ръце.
    ( а и голям и тежък човек много лошо пада от високо, също така и тежко )

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    41
    #7

    Re: Мошениците от Прозорец.БГ или защо евтиното излиза скъпо...

    Хм , каква е тази дума "капаро"
    Докога в БГ ще плащаме за несвършена работа
    ...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #8

    Re: Мошениците от Прозорец.БГ или защо евтиното излиза скъпо...

    "капаро" се взема за не може клиента да те върти на шиш .
    Поръчал си е стоката , уточнени са параметрите
    и капарира. А не е като поръчал си е бяло примерно и после ти играе по нервите - ама искал жълто на червени точки и др. от този род и да се откаже . Взема се капаро понеже е България -тука уговорката само на думи не важи./ Важи само за познати надеждни хора, а те са голяма рядкост./
    Понеже ми е ежедневие стока без капаро не поръчвам / няма да си я складирам у нас ./

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Re: Мошениците от Прозорец.БГ или защо евтиното излиза скъпо...

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    "капаро" се взема за не може клиента да те върти на шиш .
    Поръчал си е стоката , уточнени са параметрите
    и капарира. А не е като поръчал си е бяло примерно и после ти играе по нервите - ама искал жълто на червени точки и др. от този род и да се откаже . Взема се капаро понеже е България -тука уговорката само на думи не важи./ Важи само за познати надеждни хора, а те са голяма рядкост./
    Понеже ми е ежедневие стока без капаро не поръчвам / няма да си я складирам у нас ./
    Има го и обратния вариант . Пресен пример:
    Една колежка си поръчва холова гарнитура - избира си модела, уточняват дамаската - тя съответно си капарира. Чака месец- обаждат и се да ди получи гарнитурата. Отива и гледа - модела малко променен (разбирай размерите), тапицерията - нищо общо с това което е поръчала - обяснението - ами другата свършила!!! И какво правим сега? Или взема това което не и харесва или губи капарото! С големи "кандърми" се съгласяват да я сменят (главно заради променените размери). Чака още месец - и накрая пак и носят нещо което не е сдамаска която си е избрала - тоя път са по-нагли - твърдят че така е поръчана.... е какво да ги правиш такива А? Капаро ли...може 300гр. амонит.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #10

    Re: Мошениците от Прозорец.БГ или защо евтиното излиза скъпо...

    По-добре поръчай при малка фирма - там където работи собственикът с някой-друг помагач. Ако ти е познат - най-добре. Сега при тоя бум в производството на дограма имам чувството, че "майсторите" ги наемат направо от улицата и ги пращат на монтаж, защото от производство още не разбират!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Най-евтиното WIFI browser-че
    От xzone във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 26-09-10, 11:34
  2. Отговори: 8
    Последно: 15-06-10, 19:47
  3. Най-евтиното отопление и ток - с оксиводороден генератор
    От hydrogenic във форум Електрическо отопление
    Отговори: 25
    Последно: 26-06-09, 17:41
  4. Евтиното излиза скъпо. 200-те българи в Кушадасъ.
    От roumen68 във форум Коментирай новина
    Отговори: 20
    Последно: 13-09-08, 09:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе