Резултати от 1 до 9 от общо 9

ВиК - метални или пластмасови тръби - кое ще ми стува по скъпо, мола за съвет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    2
    #1

    ВиК - метални или пластмасови тръби - кое ще ми стува по скъпо, мола за съвет

    Някой ича ли представа, дали устройството http://perlaservice.com/ , е ефективно или някаква друга технология за почистване металните ВиК тръби, а не само "нагушване" с допълнителни проблеми от пластмасови тръби или всякакви допълнителни разходи, защото се навъдиха безобразно много печалбари.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Re:ВиК - метални или пластмасови тръби - кое ще ми стува по скъпо, мола за съвет

    Добре дошъл във форума bpter . За устройството не мога да кажа, но аз съм скептик. За пластмасовите тръби не разрах въпроса - за какви проблеми говориш? А пускането на един съпрос в няколко теми е нежелателно.

  4. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #3

    Re:ВиК - метални или пластмасови тръби - кое ще ми стува по скъпо, мола за съвет

    Не навсякъде има варовик, но навсякъде при металните тръби има ръжда. Тръбата изцяло се запълва с нея и остава като капилярна тръбичка - водата едвам капе. И самата тръба става трошлива.

    От друга страна, когато се заменят с PVC-тръби, по-доброто решение е да се направи изцяло на целия щранг - т.е. заедно със съседите ти.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    83
    #4

    Re:ВиК - метални или пластмасови тръби - кое ще ми стува по скъпо, мола за съвет

    Не действа!
    Не се лъжи- пълен боклук направен от печалбари, както каза.

  6. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #5

    Re:ВиК - метални или пластмасови тръби - кое ще ми стува по скъпо, мола за съвет

    Цитат Първоначално публикувано от bpter
    Някой ича ли представа, дали устройството http://perlaservice.com/ , е ефективно или някаква друга технология за почистване металните ВиК тръби, а не само "нагушване" с допълнителни проблеми от пластмасови тръби или всякакви допълнителни разходи, защото се навъдиха безобразно много печалбари.

    Е как ще работи това чудо на 2KHz - и какъв дебит "обработва" - да сложим едно за целия град
    Да не говорим за магнитно поле при метални тръби..............
    Ултразвук се ползва за почистване, но там е над 20KHz поне.

    чрез електронна схема напрежението се преобразува на 15 v и се генерира сигнал с честота 2 кHz

    мноооого научно описание /като космодиск звучи/ и ако беше 5 лева добре, ама 95

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re:ВиК - метални или пластмасови тръби - кое ще ми стува по скъпо, мола за съвет

    Ако това нещо действаше нямаше да се ползват йоннообменни филтри.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    38
    #7

    Re:ВиК - метални или пластмасови тръби - кое ще ми стува по скъпо, мола за съвет

    http://www.zita-ruse.com/Calzit-za-boyler

    тука има някаква подобна джвъчка която работи без ел.захранване... доколко е ефективна - един бог знае .. пък и цената и е много подобна...

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1
    #8

    Re:ВиК - метални или пластмасови тръби - кое ще ми стува по скъпо, мола за съвет

    Хубаво е когато има компетенти хора из форумите, но още по-хубаво ще е да дават мнения когато са изпробвали даден уред.
    " пълен боклук направен от печалбари," "- да сложим едно за целия град " "и ако беше 5 лева добре,".... Даа, точно ако беше 5 лева може би горните постове щяха да имат по-голяма стойност.
    Не е хубаво, ей така, с лека ръка да се оплюват вложени труд и инициативност на хората. Поствайки по този начин подвеждате хората, които търсят реален съвет.
    Уредът АВ3 не може да реши проблеми с ръждиви тръби и не е решение на проблема на bpter, но може да помогне за намаляване на отлаганията на ВАРОВИК в инсталацията и домакинските уреди в градовете където водата е варовита. Технологията не е българска и работи повече от 30 години в различни изпълнения (има изпълнение с постоянни магнити) и дава добри резултати. Още при самото включване те могат да се видят по липсата на петна по чашите, чините и приборите в домакинството.

  11. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #9

    Re:ВиК - метални или пластмасови тръби - кое ще ми стува по скъпо, мола за съвет

    Това платено съобщение ли беше?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 3D 4DX кино в Paradise City мола
    От stenly във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 07-01-14, 10:31
  2. Проблем с пластмасови тръби на бойлер
    От oska във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 01-11-11, 21:41
  3. Моля за съвет относно тръби за ВиК
    От Ivanka във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 14
    Последно: 16-07-09, 10:31
  4. Фирма продаваща метални шкафове за рс?
    От bucho във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 12-01-06, 01:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе