Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 35
Like Tree1Одобрявам

Проточни бойлери под налягане - TESY (пълен боклук)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    319
    #16

    Re:Проточни бойлери под налягане - TESY (пълен боклук)

    Взех си проточен TESY 8.5 Kw. Включил съм го на 3-та степен. Лятно време за къпане става, но от септември до юни е абсурд да се изкъпеш с него. Като го пусна и лампите в жилището ми намаляват. А иначе си дърпа 8.5 Kw/h.
    Като цяло не съм доволен. Май ще минавам на нормален бойлер.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    23
    #17

    Re:Проточни бойлери под налягане - TESY (пълен боклук)

    Абе май истината за проточните бойлери е да работят на трифазен ток с минимално мощност около 15кВ.
    Не съм чувал за нормално работещ, който да е под това..

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    71
    #18

    Re:Проточни бойлери под налягане - TESY (пълен боклук)

    аз ползвам проточен бойлер 4години на фламина(мулти 9) монофазен 9 кв и съм много доволен
    10 години гаранция казанче от нераждавейка
    включен е в цялата система кухня баня
    вътре е много прост
    просто няма какво да откаже
    лято на 3кв
    зима на 9кв
    http://appliances.market.dir.bg/fsca...d=3688&id=3307
    аз като го купувах беше 180

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    23
    #19

    Re:Проточни бойлери под налягане - TESY (пълен боклук)

    Да добре изглежда бойлерчето.
    И какво зимата успява да стопли водата достатъчно за комфортно къпане под душ?
    Правил ли си някакви модификации по тръбите за топла вода?Или някаква специална глава за душа (аерираща), която да намлява дебита.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    71
    #20

    Re:Проточни бойлери под налягане - TESY (пълен боклук)

    Цитат Първоначално публикувано от mumun
    Да добре изглежда бойлерчето.
    И какво зимата успява да стопли водата достатъчно за комфортно къпане под душ?
    Правил ли си някакви модификации по тръбите за топла вода?Или някаква специална глава за душа (аерираща), която да намлява дебита.
    душа го избрах с по малко и по малики дупки
    сложих кран на входа на бойлера и от там нагласям водата
    сега само влизам и пускам до край топлата и тя сие нагласена не почвам да въртя и да нагласям всеки път
    задължително при тъкъв бойлер се използват керамични глави на крановете
    незнам дали щеме разбереш за крана ама така става най добре

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    23
    #21

    Re:Проточни бойлери под налягане - TESY (пълен боклук)

    да долу горе ми стана ясно.
    мерсаж за инфото може би на следващия ремот ще набия шута на стария бойлер

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    6
    #22

    Re:Проточни бойлери под налягане - TESY (пълен боклук)

    ба най хубави са бойлерите на diplomat

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    40
    #23

    Re:Проточни бойлери под налягане - TESY (пълен боклук)

    Ще ви посъветвам да не си купувате проточните бойлери на Теси в близко бъдеще. Имат доста проблеми с тяхното функциониране и коректно нагряване на водата. Считайте този проблем на съфорумника за един от много случаи, а не изолиран единичен. Информация от първа ръка. Стандартните им бойлери обаче не са никак лоши. Особено моделите с по-дебел изолационен слой. Доста добре задържат топлината. Може в бъдеще да успеят да си оправят проблемите с проточните бойлери.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    117
    #24

    Re:Проточни бойлери под налягане - TESY (пълен боклук)

    Да опресним малко темата и с моите впечатления и молба за помощ.
    Ползвам такъв бойлер от 5 години. Още с поставянето прокапа от входа на водата, макар видимо да нямаше никакъв проблем по връзките или резбите /защото водосъдържателя е пластмасов и мислех, че резбите са се прее****/. Занесох го в сервиз, бързо се обадиха, че е готов, но при монтажа отново прокапа от същото място. Отидох направо в магазина /една от Техно... веригите/, където без много разправии ми го подмениха /както по-късно се оказа, имаше пробита дупка за кабел в корпуса, което ме навява на мисълта - а то е сигурно, че и той е минал през сервиз и след това отново в магазина/. От тогава до днес не съм имал проблем с него, освен това, което са писали по-горе, че на пълна мощност не може да работи - пада предпазителя, а на половин, при по-голям дебит/по-силна струя, водата не е достатъчно топла. Но докато още работи не мисля да го подменям, защото алтернативите са доста по-скъпи или по-големи - на габарит, а моя е монтиран в шкафа под мивката.
    Като казах "докато още работи", стигам и до въпроса: прецакал се е "датчика за налягане", доколкото разбрах е такова нещо. Монтиран е на входящата тръба и на него пише "Аtmor 162001B". Та някой знае ли от къде мога да се сдобия с този елемент. Става въпрос за Плевен, както за Ловеч, Севлиево, В. Търново - често пътувам и в тези градове. В нета не намерих от къде да го набавя този елемент или негов заместител.

    пп: След по-дълго ровене в нета разбрах, че въпросния датчик за налягане е рид ампула и вътре в тръбата за входящата вода има магнит, който при пускане на водата, от налягането се вдига нагоре/се задвижва/ и затваря контакта на рид ампулата. Понеже нямам опит с такива рид ампули, възможно ли е да не може да се задейства от остаряване на елемента или нещо друго, тъй като с външен магнит, който е по-голям и "по-силен", няма проблеми. Като помогна на вградения магнит с външен/само го слагам да "писне" уреда и го махам след това/, контакта на рид ампулата се затваря и стои затворен, докато не върна вградения магнит в пъвоначално положение. При последващ опит само с вградения магнит, контакта на рид ампулата не сработва.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #25

    Re:Проточни бойлери под налягане - TESY (пълен боклук)

    Цитат Първоначално публикувано от babatam
    От тогава до днес не съм имал проблем с него, освен това, което са писали по-горе, че на пълна мощност не може да работи - пада предпазителя, а на половин, при по-голям дебит/по-силна струя, водата не е достатъчно топла.
    Пада ти предпазителя, защото сигурно е 25А. За тези бойлери ти трябва поне 32.
    За проблема с датчика на потока. Сигурно имаш натрупан варовик, който възпрепятства движението му. Макар, че за Плевен проблема с варовика е леко невероятен предвид водата тук,все пак не е изключено. Промий бойлера с кислол.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #26

    Re:Проточни бойлери под налягане - TESY (пълен боклук)

    За тези потребители които имат проблеми с проточни бойлери TESI-та :
    1.Лампите премигват защото ВИЕ не сте предвидили и съобразили ел. системата в жилището Ви с мощността на проточния бойлер(той се включва(свързва) на отделен бушон/предпазител в главното табло на жилището.Освен това има изискване от производителя за поне 6 квадратата кабел.Това че Вие/майсторът -Ви ел.техник или най-вероятно ВСИЧКОЛОГ(често се срещат напоследък и са навсякъде) не ЗНАЕ/не ви е обяснил не е виновен производителя.

    И на мен 3 пъти за 4 месеца ми горя(стопяваше) таблото на проточния бойлер, докато не смених "БАШ МАЙСТОРА". Откакто го направи истинския ел. техник с табло за проточен бойлер(оказа се че предното е било за обикновен- за да "усвои" парите от разликата между проточно табло и обикновенно "БАШ МАЙСТОРА") не съм имал проблеми.

    ЗАПОМНЕТЕ-проточните бойлери НЕ СТАВАТ за стари и слаби ел системи с кабели на по 20-30 гофини или за НЕПРЕДВИДЕНИ за такава мощност ел мрежа на жилището.В ТЕЗИ СЛУЧАЙ НОВА МРЖА или в най-добрия случай смяна на кабела от таблото до проточния бойлер и от таблото на жилището до електромера на ЕВН/ЕОН или ЧЕЗ.

    2.ЗА ПАДАЩИТЕ ПРЕДПАЗИТЕЛИ-ами слагате предпазител за по-голям ампераж на вътрешното табло и за външното искате от ЕВН или другите дружества да поставят по-мощен предпазител(за по- голяма мощност се заплаща допълнително може да ви поискат пари).

    И на мен тази зима ми падна веднъж предпазителя докато се къпех -заради товя че ползвах 2 та проточни едновременно тоест на 14 квч+ климатици, телевизор хладилник и лампи(на кой да се сърдя-на енерго/ЕВН, на производителя на ТЕСИ или на СЕБЕ СИ че съм АХМАК и не съм предвидил че 14+ кв ще дойдат много и ще ходя на улицата да вдигам предпазителя на електромерното табло...

    3.РЕГУЛИРАНЕ СИЛАТА/ТОПЛИНАТА на водата- купува се нормален разпръсквателна душа-както по комунизма с по-малко дупки и батерия с една ръкохватка за регулиране на водата, а не с врътки.Според мен с врътките е по трудно да се регулира едноверемнно силата на топла и студена и топлината на водата зимата.То разпръсквателите с повече дупки имат по-голям дебит и намяляват налягането на водната струя и тя не е така силна.


    4.Свързването на бойлера с водната системам еми спазвайте си указанията на производителя и най-вече си намерете СВЕСТЕН ВОДОПРОВОДЧИК, че аман от ВСИЧКОЛОЗИ.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #27

    Re:Проточни бойлери под налягане - TESY (пълен боклук)

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    За тези потребители които имат проблеми с проточни бойлери TESI-та :
    2.ЗА ПАДАЩИТЕ ПРЕДПАЗИТЕЛИ-ами слагате предпазител за по-голям ампераж на вътрешното табло и за външното искате от ЕВН или другите дружества да поставят по-мощен предпазител(за по- голяма мощност се заплаща допълнително може да ви поискат пари).
    Това не го правете за Бога - предпазителят е поставен да предпазва кабелите от подпалване

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    117
    #28

    Re:Проточни бойлери под налягане - TESY (пълен боклук)

    Цитат Първоначално публикувано от espace
    Пада ти предпазителя, защото сигурно е 25А. За тези бойлери ти трябва поне 32.
    За проблема с датчика на потока. Сигурно имаш натрупан варовик...
    За предпазителя е ясно. Той пада когато е включена и печката, и бойлера е на мах. мощност, а те са на един токов кръг. За "датчика на потока" - вижда се като се разглоби бойлера и се движи. Съмнявам се, че рид ампулата е сдала багажа. Тя е и най-лесна за смяна . Само че не знам дали рид ампула /за аларма например/ ще издържа да превключва 220 V, а не знам от къде да търся такава. Но утре е работен ден, ще мина по магазините за електро и електронни части, ще видя и в "оторизирания" сервиз, какво ще кажат. Ще пиша какво е станало, ако някой го интересува...

    ===================================================================================

    И ето развръзката. Днес обиколих магазините - не са и чували за точно този елемент, а и не можаха да ми предложат заместител. В крайна сметка стигнах до сервиза на Теси и там категорично дадоха диагноза: прецакано "торпедо", както се изрази техника. Магнита е сдал багажа. За около 10-15 мин го смени, взе ми 20 лв и по живо по здраво.

  17. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    3
    #29

    Re:Проточни бойлери под налягане - TESY (пълен боклук)

    Преди Теси бяха зле... мислех , че сега са вдигнали малко качеството, но ....

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #30

    Re:Проточни бойлери под налягане - TESY (пълен боклук)

    Имам TESY гейзер от 3г. Никакви проблеми през цялата година.6кв.кабел,40А предпезител.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проточни бойлери - безопасни ли са?
    От BerkStock във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 116
    Последно: 29-01-15, 18:54
  2. Супер боклук ел.плоча.
    От ivan_sz във форум Черен списък
    Отговори: 1
    Последно: 05-07-12, 09:34
  3. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 01:09
  4. Пералня LG WD-80150 NP - боклук?
    От Luiza във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 21-09-07, 16:04
  5. Osaka - пълен боклук
    От Triple_Dogs във форум Климатици Osaka
    Отговори: 14
    Последно: 13-03-06, 11:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе