Резултати от 1 до 6 от общо 6

Mobimax ( Габрово) и гаранция - ДА ДА!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    79
    #1

    Mobimax ( Габрово) и гаранция - ДА ДА!

    Искам да ви разкажа за случката ми с магазина за GSM апарати MobiMax в гр. Габрово

    Купих си преди осем месеца (24.08.07) телефон Sony Ericsson k510i. В началото на месец юни забелязах, че блутута му не работи. Нося го в сервиза обеснявам какъв е проблема, след което техника който ме посрещна започна много внимателно да оглежда телефона, след около минута яко взиране бяха открити драскотини по корпуса на телефона и диагнозата беше поставена:
    -Телефона е удрян и от тези удари се е вътре се е ОТЧУПИЛ(точно тази дума използва „техника’) блутута, най-вероятно от София ще ви откажат гаранцията!
    Аз му отговарям: телефона не е удрян нито е изпускан, тези драскотини едвам се забелязват за да се твърди, че блутута се е счупил поради удряне на телефона и защо ще го пращате в София след като вие сте сервиза?
    -Тази марка телефони се пращат в София, а от там най-вероятно ще ви откажат гаранцията, но го оставете де и елате към края на седмицата да си го вземете! – ми беше отговорено.
    Идва края на седмицата отивам да си го взема, естествено не ремонтиран със съответния протокол за отказана гаранция поради удар, скъсана гаранциона лепенка т.е. каквото и да се повреди оттук нататъка по този телефон ще е заради „ударите” които най-вероятно ще претърпи. Разправията в магазина беше по дълга, но основното ви го разказах.

    Моите извода са, че магазин МobiMax си е изработил перфектна стратегия за да не си изпълнява гаранците които "дава" за
    своята стока.

    П.С.Дата на приемната бележка от сервиза 09.06.08, 2.01pm, дата на протокола за отказана гаранция 09.06.08(сервиза работи до 18 часа). Е такова експресно пътуване до София и обратно не бях виждал. (Печата върху протокола за отказаната гаранция беше габровски, а подписа беше на техника дето постави диагнозата УДРЯН)

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #2

    Re: Mobimax ( Габрово) и гаранция - ДА ДА!

    Обади се на Комисията за защита на потребителите, обясни им всичко в подробности.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: Mobimax ( Габрово) и гаранция - ДА ДА!

    Абе телефони трябва да се купуват само от мобилните оператори. Освен това в повечето магазини се продават мострите от витрините, а не запетани е кутия. Дори да не са мостри винаги са разпечатани. всевъзможни оправдания съм чувал за разпечатаните гсм-и.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    79
    #4

    Re: Mobimax ( Габрово) и гаранция - ДА ДА!

    Искам само да добавя, че занесох телефончето в друг сервиз и ми беше оправен за сумата от 10лв! Предполагам, че е било нещо софтуерно. Като им казах, че в другия сервиз са ми казали, че чипа бил отчупен поради удари, хората само се усмихнаха леко и казаха, няма такова нещо!
    Таа дали си струваше толкова да се излагат тия от MOBIMAX и струваше ли се да си плюят на репутацията заради мързел?

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #5

    Re: Mobimax ( Габрово) и гаранция - ДА ДА!

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Абе телефони трябва да се купуват само от мобилните оператори. Освен това в повечето магазини се продават мострите от витрините, а не запетани е кутия. Дори да не са мостри винаги са разпечатани. всевъзможни оправдания съм чувал за разпечатаните гсм-и.
    Така си е. Пробутват си мострите от витрините.
    Гледайте и изисквайте за задължително оригинална кутийка с неразпечатан целофан/лепенка отгоре. Да се разпечата пред вас. Квито и оправдания и убеждавания да ви прави продавача - настоявайте. Ако не - поне магазини за GSM в момента - колкото искаш.



  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    79
    #6

    Re: Mobimax ( Габрово) и гаранция - ДА ДА!

    Даа, така си е! И урока съм си го научил вече!
    Мobimax са точно такъв магазин, продават ти мостри от витрината с обяснението, че повече от една бройка не зареждат, после се измъкват и от гаранцията си и то за кокошкарски суми. Според мен излагацията си е за тях. А и като продават мостри как имат очи да използват репликата "Г-не/Г-жо, вашия телефон е изпускан нема гаранция"!, не ми е ясно, но то си е за тяхна сметка.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Кажете ми фирма която коректно се отнася с клиентите в гр. Габрово.
    От petar.petrov във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 27-07-11, 18:01
  2. 5 години гаранция ?
    От nebelservice във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 10-04-11, 18:19
  3. Отказ на гаранция
    От peshooo във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 29
    Последно: 05-07-10, 22:39
  4. Купувам запис на Габрово 2009
    От ipsilan във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 29-05-09, 02:42
  5. Търся една улица в Габрово.
    От Julian във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 27-04-09, 10:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе