Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 47
Like Tree4Одобрявам

Черен списък на фирми монтиращи климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    16
    #16

    Re: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Според мен, човека е прав да негодува, че са му окепазили килима. Защо в БГ трябва все да им висиш върху главата, на разни майстори, че да не направят някаква простотия. Използването на вакуум помпа е задължително и всякакви измишльотини от типа "беше сухо", "монтирахме го на обяд" или "на монтажника му се пиеше бира" са смешни. Изобщо мисля, че по въпроса "Черен списък на фирми монтиращи климатици", трябва да се подходи на принципа "виновен до доказване на противното". Всички майстори в БГ са мърлячи, на мен лично ми предстои монтаж на 2 Panasonic-а 12-ки и се принудих да ги купя от фирма, в която работи един познат, само и само да знам, че ще ми направи вакуума и всичко друго необходимо. Дано с тази работа не си развалим и приятелството.....

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #17

    Re: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Не разбирам от климатици, но преди 3 дни ми се наложи да преживея демонтаж и монтаж на такъв във офиса. След като собщих на шефа си че всичко е минало благополучно, въпросът му беше "използваха ли старите търби" . Нямах си и на идея какво да му отговоря защото никой не ме беше информилар каде е отишъл стария тръбен път. Не мисля че съм длъжен да им вися до главите докато си вършат работата, както и да си пазя покъщнината от тях (както е в с по-горния случаи).

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #18

    Re: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Старите тръби се използват, ако стават за новия климатик и ако предишния монтаж е направен така, че климатика да се обслужва добре, а не да се изкривиш от чекнене. Но моето лично мнение, че е хубаво да се пусне нов тръбен път, по простата причина, че не се знае какви неща има в тях от предишната машина. Все пак всичко зависи от това защо се налага демонтажа и т.н.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #19

    Re: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Цитат Първоначално публикувано от giorev
    ... Изобщо мисля, че по въпроса "Черен списък на фирми монтиращи климатици", трябва да се подходи на принципа "виновен до доказване на противното". Всички майстори в БГ са мърлячи, на мен лично ми предстои монтаж на 2 Panasonic-а 12-ки и се принудих да ги купя от фирма, в която работи един познат, само и само да знам, че ще ми направи вакуума и всичко друго необходимо. Дано с тази работа не си развалим и приятелството.....
    Чеки малко, че ми стана интересно! Можем ли да заменим думичката майстори с друга - държавни служители, политици, бръснари, шофьори, готвачи, българи? @giorev, ти си построил едно универсално изречение! Ти к'ъв беше - инженер, икономист, доктор? Да видим дали пасва в изречението, не за друго питам!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    14
    #20

    Re: Черен списък на фирми монтиращи климати

    С lyubenpetkov разговаряхме по темата и редактирах първата си публикация както обещах. Останах в недоумение за едно. Той твърди, че да се продуха системата е достатъчно и дори по-добро от вакуумирането. В ръководството за монтаж на климатика пише друго и тук всички твърдят почти единодушно, че вакуумът е must have. Любен ми обясни, че тези дето разбирали нямало да пишат по форумите, а да монтират, което дефакто е от части вярно, но не задължително. Би следвало по този принцип, че тези, които пишат ръководства са невежи.

    Годишната профилактика бе извършена за около 5-10 минути като бяха извършени замерванията на волтажа и налягането. Замерване на външна и вътрешна температура не зная дали е замерена.

    Петното по килима е прежалено. Като ми се монтира следващ климатик ще зная да махам всякакви килими от стаята. Само остава неудовлетвореността от липса на направен вакуум, което явно не отговаряше на стандартния протокол за монтаж

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #21

    Re: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Хехехе lubenpetkov явно е старо куче и по гръб не пада ... колкото до вакуума какво значение има със или без след като климатика бачка???

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    118
    #22

    Re: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Аз взимам 50 лв. за профилактика. Измервам налягянето,температурата,волтажа,ампеража и проверявам ел.връзките.Това отнема около 40 минути. При монтажа е задължително да се вакуумира системата.

  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    3
    #23

    Re: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Цитат Първоначално публикувано от krassyo
    С lyubenpetkov разговаряхме по темата и редактирах първата си публикация както обещах. Останах в недоумение за едно. Той твърди, че да се продуха системата е достатъчно и дори по-добро от вакуумирането. В ръководството за монтаж на климатика пише друго и тук всички твърдят почти единодушно, че вакуумът е must have. Любен ми обясни, че тези дето разбирали нямало да пишат по форумите, а да монтират, което дефакто е от части вярно, но не задължително. Би следвало по този принцип, че тези, които пишат ръководства са невежи.

    Годишната профилактика бе извършена за около 5-10 минути като бяха извършени замерванията на волтажа и налягането. Замерване на външна и вътрешна температура не зная дали е замерена.

    Петното по килима е прежалено. Като ми се монтира следващ климатик ще зная да махам всякакви килими от стаята. Само остава неудовлетвореността от липса на направен вакуум, което явно не отговаряше на стандартния протокол за монтаж
    Ти явно си се заял с тая фирма и търсиш на къде да избиеш,хващаш се за всяка една причина само и само да ги почерниш.Предполагам като си купувал климатика са ти казали да си разчистиш,да си загъниш мебели и тем подобни.Монтажниците не са длъжни като отидат на монтаж да почват да местят мебелии да покриват покъщнината ти.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    120
    #24

    Re: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Монтажниците не са длъжни, да опазят покъщнината, но ако фирмата държи на реномето си и не иска да попада в подобни черни списаци е добре да го прави! Както каза @Edin_lud клиентите не са длъжни да са технически грамотни и да имат и най-малка представа как се монтира климатик и какви операции за нужни за монтажа му. Немога да приема факта, че съвестен в работата си монтажник ще си прави заварки върху килима ми без да му пука какво ще стане с него. Съвсем логично е монатжника сам да се погрежи това да не се случи или пък ,ако той си мисли че това не е негова работа поне да помоли собственика преди да почне заварката!
    Надявам се тази дискусия 100% ще подобри качеството на работа, у въпросната фирма, и смятам че тази тема във форума е добро попадение.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #25

    Re: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Знаеш ли какви келеши монтажници има. Доли от села в големия град, намерили си работа и вече светът е техен. Обикновено по кадърните се занимават само с ремонти и оправяне на бакиите на монтажниците. Това са хора без квалификация. Обучени са като гледат какво правят другите монтажници. То няма толкова много хладилни техници колкото фирми за продажбва на клими.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    14
    #26

    Re: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Цитат Първоначално публикувано от tosho_72
    Ти явно си се заял с тая фирма и търсиш на къде да избиеш,хващаш се за всяка една причина само и само да ги почерниш.Предполагам като си купувал климатика са ти казали да си разчистиш,да си загъниш мебели и тем подобни.Монтажниците не са длъжни като отидат на монтаж да почват да местят мебелии да покриват покъщнината ти.
    За какво заяждане говорим тук след като има някои факти на лице. Като съм купувал климатика нищо не са ми казали по въпроса, това е първи монтиран у дома климатик и не съм длъжен като клиент да бъда и екстрасенс, приятелю.

    Основната цел е клиентът да е доволен. От профилактиката съм доволен, от монтажа - не, защото не е извършен вакуум на системата както го обясних и на Любен вече. В България ще сме на това дередже докато всеки си преглъща и продължава напред без да изяснява нещата.

    Кой пък е казал, че когато си изказвам впечатлението и се оплаквам - това е заяждане. Нали това е идеята на форума - всеки да сподели впечатленията си. Е това са си моите впечатления уви. Редактирах си първата публикация и премахнах съдържанието, което може да наклони везните срещу монтажната фирма, но ти някак ме амбицираш да го върна обратно.

    Какво желаеш? Да кажа, че като клиент нямам право (да недоволствам от извършване на услуга със съмнително качество)??? Не, това никога няма да го видиш от мен, дори поради малката причината, че учих икономика и тя отрича възможността като клиент да нямам право. Освен това за лична информация, приятелю, можех да публикувам тази публикация на още едно място, което се посещава от доста специализирана и технически грамотна аудитория от Русе и щеше да има наистина негативен импакт и доста неприятни отзиви. Ето тогава вече щях да съм се заял истински.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #27

    Re: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Каквото и да си говорим в днешно време хора се намират много трудно въпреки че ръста в цените на монтажите и на заплатите в бранша е сериозен това от само себе си вкарва много неграмотни хора независимо дали са от селата или от градовете .... от друга страна никой не се е родил научен така че само от работодателите зависи да наложат добър стил и правила на работа.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #28

    Re: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Тъпото е, че цените се вдигат, а качеството намалява. Техниците обикалят от сервиз на сервиз, щото им плащат колкото заслужават, а текучество има навсякъде и фирмите приемат нови кадри - уж със стаж. В крайна сметка го духа обикновения човек.

  17. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #29

    Re: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    твърди, че да се продуха системата е достатъчно и дори по-добро от вакуумирането.

    Това е меко казано смешно,продухване се прави с азот ако се налага...след което се вакуумира системата...Другото са общи приказки и успиване на клиента...

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #30

    Re: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Клиентът е длъжен да осигури нормални и безопасни условия за монтаж на климатика ,да покаже проекта на сградата и конструкцията на сградата,минават ли кабели ВиК или др. на мястото на монтажа.А не монтажниците да си играят на тука има тука няма.
    Задължението на монтажниците е да монтират климатика и да го пуснат в експлоатация.Това е при стандартен монтаж .Завиване,местене на мебели,чистене,запълване на дупки си е задължение на клиента или се заплаща допълнително,или се включва в цената допълнително и в сферата на услугите бакшиша е задължителен.

    Досега няма доказан случай,че климатик се е повредил или му се е намалил срокът на експлоатация,поради това,че не е вакуумиран.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Фирми за климатици от Варна
    От chefobg във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 17
    Последно: 09-02-23, 18:55
  2. Черен списък на хостинг доставчици
    От DAK във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 7
    Последно: 11-09-12, 08:13
  3. Черен списък на хранителни продукти
    От Cko във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 28-01-09, 09:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе