Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 47
Like Tree4Одобрявам

Черен списък на фирми монтиращи климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    147
    #31

    Re: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Цитат Първоначално публикувано от miry
    и в сверата на услугите бакшипа е задължителен.
    Какъв бакшиш ве. Първо на хора които пишат Зграда вместо сграда и бакшиПа вместо бакшиша - точно никакъв бакшиш.
    Второ - бакшишът е нещо което се дава от клиента по желание на клиента ако работата или услугата е извършена по качествено от нормално приетото, това е по преценка на клиента.
    Такива които идват да правят "услуги" срещу задължителен бакшиш ги приемам като просяци които освен да си просят бакшиш друг бизнес не могат да измислят.
    Отделно, даването на бакшиш представлява завишение на предварително уговорената цена на услугата в ущърб на клиента.
    За какво трябва да плащам 10% отгоре след като за същата услуга сме се договорили за точно определена цена.
    Оправдание за бакшиша е единствено извънредно доброто и компетентно обслужване над нормално възприетите норми.
    Сумата на бакшиша заплаща точно това. И единствено по преценка на клиента - ако реши че е получил по-добро обслужване от вече договореното.
    А пък в действителност техникът който ме обслужва занижава качеството на работата си със идеята да си изпроси бакшиш.
    Освен това предпочитам да си нямам работа със фирми които са толкова зле че нямат пари да плащат достойни заплати на хората си и на последните им се налага да си просят бакшиши за да си докарат заплатата.
    Цитирам Уикипедия:
    "В Япония не е прието да се дава бакшиш. Презумпцията е, че цялото заплащане на служителите се урежда от работодателя им, а клиентът има финансови взаимоотношения само с него.[1] Японските служители възприемат даването на бакшиш за оскърбление, тъй като те смятат, че са длъжни да си вършат работата добре по подразбиране.[2]"

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #32

    Re: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    сверата на услугите бакшипа е задължителен.
    Някой не може да пише май. В сферата на услугите се плаща за добре свършена работа.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #33

    Re:Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Изтрит

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    35
    #34

    Re:Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Цитат Първоначално публикувано от cooler
    Хехехе lubenpetkov явно е старо куче и по гръб не пада ... колкото до вакуума какво значение има със или без след като климатика бачка???
    http://www.klimatik.org/articles.php?article_id=6 са прочети и ще ти стане ясно , заблуден!!!! работи ама колко му е продължителноста на живота ,как му се променят показателите , характеристиките и от загубата на фреон ?????

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #35

    Re:Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Колега ако си търсиш повод за заяждане с удоволствие мога да защитя всяка кауза било то грешна или вярна - за спорта. Колкото до конкретния случей - дали ще фъснеш 20 гр. фреон или не повярвай на климатика и на копа не им пука ( пък и какво са 20 гр м/у приятели) колкото до влагата ако навън е зима и внесеш студените и не запушени тръби на топло то влагата е в кърпа вързана в този случей спор няма. За горе споменатия климатик не ми се рови за да си припомня нещата но щом климатика работи ( предполагам че и все още работи ) няма какво да се търси под вола теле. Иначе колеги като гореспоменатия любен така или иначе сами отпадат от пазара защото ако системно си претрупват работата то и издънките не закъсняват и най - накрая им излиза име.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    72
    #36

    Re:Черен списък на фирми монтиращи климатици

    С удоволствие ще изпиша още една фирма, заслужила почетното първо място на стълбичката в "Черен списък на фирми монтиращи климатици" Вярвам по-активните се досещат: "Интертермо" ЕООД или "Интертермо" ООД или Иван Георгиев Иванов и не на последно място Маринела Кънева. Всички са от отбора на "баш майсторите" без аналог! Телефони не се вдигат. Обещават много. Вземат капаро и бягат! Бягат! Колкото могат... и до където им стигнат силите

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Северозапад
    Мнения
    95
    #37

    Отговор: Re:Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Мегаелектроникс АП ЕООД

    1.MHI 25ZS-S вътрешна ярмомелка---> https://www.youtube.com/watch?v=bs0J...ature=youtu.be
    2.MHI 25ZS-S вътрешна ярмомелка---> https://www.youtube.com/watch?v=ByMB...ature=youtu.be
    3.MHI 25ZS-S вътрешна ярмомелка---> https://www.youtube.com/watch?v=0wzF...ature=youtu.be
    4.MHI 25ZS-S вътрешна ярмомелка---> https://www.youtube.com/watch?v=5MnO...ature=youtu.be
    5.MHI 25ZS-S външна ярмомелка---> https://www.youtube.com/watch?v=ZBa5...ature=youtu.be
    Този пост е редактиран от tuparlak; 25-01-18 в 11:11.

  10. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #38

    Отговор: Re:Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Цитат Първоначално публикувано от tuparlak Виж публикацията
    Мегаелектроникс АП ЕООД

    1.MHI 25ZS-S вътрешна ярмомелка---> https://www.youtube.com/watch?v=bs0J...ature=youtu.be
    2.MHI 25ZS-S вътрешна ярмомелка---> https://www.youtube.com/watch?v=ByMB...ature=youtu.be
    3.MHI 25ZS-S вътрешна ярмомелка---> https://www.youtube.com/watch?v=0wzF...ature=youtu.be
    4.MHI 25ZS-S вътрешна ярмомелка---> https://www.youtube.com/watch?v=5MnO...ature=youtu.be
    5.MHI 25ZS-S външна ярмомелка---> https://www.youtube.com/watch?v=ZBa5...ature=youtu.be
    Пусни го в клима раздела.Само,че го формулирай по друг начин.Иначе ще те изтрият и...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Северозапад
    Мнения
    95
    #39

    Отговор: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Viking72

    Нали темата е
    Черен списък на фирми монтиращи климатици и аз съм посочил фирмата.

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #40

    Отговор: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Цитат Първоначално публикувано от tuparlak Виж публикацията
    Viking72

    Нали темата е
    Черен списък на фирми монтиращи климатици и аз съм посочил фирмата.
    Съгласен,но сигурно ли че проблема е от монтажа на Мега?Или машината е с дефект?
    Или това е нова разработка с ефект от Мицубиши?

    Извън темата!
    Някои дефекти с ефект много трудно се доказват.
    Наскоро връщах българско чудо на техниката Прити-каминка с водна риза.
    На 50°с във водната риза,водата ври и започва да трака.
    Не ме питай как се доказва дефект на водна риза.За тях го има само при теч!
    Така,че ти пожелавам успех!
    Дано си решиш проблема!
    Последно,когато написах,че Мега не може да контролира всички монтажи на 100%,един съфорумец ме изкара Шаман.
    Този пост е редактиран от Viking72; 25-01-18 в 14:33.

  13. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #41

    Отговор: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    @Викинг, този Мега за, който си мислиш няма вземане даване с Мегаелектроникс. Фирмата на Мега е друга .
    Kasap, Mega и tanatos харесват това.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #42

    Отговор: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Ок,значи тази фирма копира другата и заблуждава потребителите.

    Колегата от северозапад,да пише град и в кои райони оперира тази фирма!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Северозапад
    Мнения
    95
    #43

    Отговор: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Viking72
    Извършиха монтажа от Мегаелектроникс Хасково, но те са в цяла българия това им е web site ---> https://megaelectronics.bg/. Първия път изпратиха монтажна група от 2-ма единия е обучаващ се другия уж от години работил там, обучаващия започна да прави дупката за тръпния път, и да сложи планката на вътрешното тяло на климатика и след това от вън да сложи стойките за външното тяло (по работата аз си помислих че обучаващия е от години работил там) защото другия трябваше да постави на вътрешното тяло тръбния път, дренажната тръба и кабелите за свързване на външното с вътрешното тяло, с гайката към вътрешното тяло която се навива към тръбния път я навива 1 час и 30 мин., а другия отдавна беше свършил, така беше прецакал резбата, че от нея нищо не остана, а тръбния път не беше запушен което е задължително което го видях в последствие за правилен монтаж, и ни предложи да завари тръбния път там дето прецакал резбата. Естествено отказах и пожелах да подменят вътрешното тяло и да сменят тръбния път, монтажника отговори, че няма да смени тръбния път щял да сложи същия пак ще ли да пратят него на монтажа и пожелах друга монтажна група. Като доставиха новото монтажно тяло вече бях заявил друга монтажна група, пращат ми монтажна група от 2-ма единия работил като продавач в Технополис телевизори, след това продаваше хамбургери, и от 2 седмици работил в Мегаелектроникс, другия уж от 10 години, новобранеца разшири още повече дупката за тръбния път, питах защо, отговори че нямало да може да мине тръбния път, което не беше така първата дупка си беше нормална, от вън премести стойките за външното тяло, уж не били поставени добре, другия с 10 години опит успя бързо този път да навие гайката, постави дренажна тръба и ел.кабели за свързване на вътрешно с външно тяло и беше запушен тръбния път с монтажна лента за климатик, тръбния път беше 3 метра но след като постави вътрешното тяло и изкара тръбния път от вън, този с 10 години опит отряза тръбния път и директно го свърза към външното тяло, въпреки че му казах че трябва да е поне 2 метра и остана тръбен път някъде около 1 метър дали има дали няма. Видях, че ползваха вакуум помпа, правеха нещо с нея, но не разбирам и нямам понятие дали е правилно или не. След като си тръгнаха, при работа на климатика като достигне зададените температури и изключи след това автоматично сам като включи и започне отново да затопля се чуваше странен шум като вибрации непрекъснато около 1мин., това го правеше всеки път при автоматично включване. Още същия ден сигнализирах в офиса за проблема, служителката се опитваше да ме разубеди, че било дефрост и било нормално аз отговорих, че ще проверя и ще се свържа отново с нея, оказа се, че дефрост климатика прави при изключено положение, лампичката на вътрешното тяло мига и не може да се контролира, направи го и при мен но тогава климатика въобще не издаваше шум, а шума при мен беше при всяко автоматично включване при работен режим на отопление. След това отново се свързах с нея от офиса, отговорих, че не е дефрост и да дойдат да отстранят проблема. 35-40 дни никой не идва въпреки че ги търсех няколко пъти. Естествено жалба до КЗП.
    И се позовах от ЗЗП съгласно:
    Чл. 113.



    1. Когато потребителската стока не съответства на договора за продажба, продавачът е длъжен да я приведе в съответствие с договора за продажба.
    2. Привеждането на потребителската стока в съответствие с договора за продажба трябва да се извърши в рамките на един месец, считано от предявяването на рекламацията от потребителя.
    3. След изтичането на срока по ал. 2 потребителят има право да развали договора и да му бъде възстановена заплатената сума или да иска намаляване на цената на потребителската стока съгласно чл. 114.



    Договора е развален и ми върнаха парите, в момента е дилемата от къде да го купя за да нямам същите главоболия.

    PS: Вътрешното и външното тяло не бяха добре нивелирани, имаше разлика от 1-1,5см.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #44

    Отговор: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Цитат Първоначално публикувано от tuparlak Виж публикацията
    Viking72
    Извършиха монтажа от Мегаелектроникс Хасково, но те са в цяла българия това им е web site ---> https://megaelectronics.bg/. Първия път изпратиха монтажна група от 2-ма единия е обучаващ се другия уж от години работил там, обучаващия започна да прави дупката за тръпния път, и да сложи планката на вътрешното тяло на климатика и след това от вън да сложи стойките за външното тяло (по работата аз си помислих че обучаващия е от години работил там) защото другия трябваше да постави на вътрешното тяло тръбния път, дренажната тръба и кабелите за свързване на външното с вътрешното тяло, с гайката към вътрешното тяло която се навива към тръбния път я навива 1 час и 30 мин., а другия отдавна беше свършил, така беше прецакал резбата, че от нея нищо не остана, а тръбния път не беше запушен което е задължително което го видях в последствие за правилен монтаж, и ни предложи да завари тръбния път там дето прецакал резбата. Естествено отказах и пожелах да подменят вътрешното тяло и да сменят тръбния път, монтажника отговори, че няма да смени тръбния път щял да сложи същия пак ще ли да пратят него на монтажа и пожелах друга монтажна група. Като доставиха новото монтажно тяло вече бях заявил друга монтажна група, пращат ми монтажна група от 2-ма единия работил като продавач в Технополис телевизори, след това продаваше хамбургери, и от 2 седмици работил в Мегаелектроникс, другия уж от 10 години, новобранеца разшири още повече дупката за тръбния път, питах защо, отговори че нямало да може да мине тръбния път, което не беше така първата дупка си беше нормална, от вън премести стойките за външното тяло, уж не били поставени добре, другия с 10 години опит успя бързо този път да навие гайката, постави дренажна тръба и ел.кабели за свързване на вътрешно с външно тяло и беше запушен тръбния път с монтажна лента за климатик, тръбния път беше 3 метра но след като постави вътрешното тяло и изкара тръбния път от вън, този с 10 години опит отряза тръбния път и директно го свърза към външното тяло, въпреки че му казах че трябва да е поне 2 метра и остана тръбен път някъде около 1 метър дали има дали няма. Видях, че ползваха вакуум помпа, правеха нещо с нея, но не разбирам и нямам понятие дали е правилно или не. След като си тръгнаха, при работа на климатика като достигне зададените температури и изключи след това автоматично сам като включи и започне отново да затопля се чуваше странен шум като вибрации непрекъснато около 1мин., това го правеше всеки път при автоматично включване. Още същия ден сигнализирах в офиса за проблема, служителката се опитваше да ме разубеди, че било дефрост и било нормално аз отговорих, че ще проверя и ще се свържа отново с нея, оказа се, че дефрост климатика прави при изключено положение, лампичката на вътрешното тяло мига и не може да се контролира, направи го и при мен но тогава климатика въобще не издаваше шум, а шума при мен беше при всяко автоматично включване при работен режим на отопление. След това отново се свързах с нея от офиса, отговорих, че не е дефрост и да дойдат да отстранят проблема. 35-40 дни никой не идва въпреки че ги търсех няколко пъти. Естествено жалба до КЗП.
    И се позовах от ЗЗП съгласно:
    Чл. 113.



    1. Когато потребителската стока не съответства на договора за продажба, продавачът е длъжен да я приведе в съответствие с договора за продажба.
    2. Привеждането на потребителската стока в съответствие с договора за продажба трябва да се извърши в рамките на един месец, считано от предявяването на рекламацията от потребителя.
    3. След изтичането на срока по ал. 2 потребителят има право да развали договора и да му бъде възстановена заплатената сума или да иска намаляване на цената на потребителската стока съгласно чл. 114.



    Договора е развален и ми върнаха парите, в момента е дилемата от къде да го купя за да нямам същите главоболия.

    PS: Вътрешното и външното тяло не бяха добре нивелирани, имаше разлика от 1-1,5см.
    С риск да се повторя пробвай друга марка !!!!!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Северозапад
    Мнения
    95
    #45

    Отговор: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Rafailiev

    Какво би препоръчал като се абстрахираш от бюджета?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Фирми за климатици от Варна
    От chefobg във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 17
    Последно: 09-02-23, 18:55
  2. Черен списък на хостинг доставчици
    От DAK във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 7
    Последно: 11-09-12, 08:13
  3. Черен списък на хранителни продукти
    От Cko във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 28-01-09, 09:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе