Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 36

Термоклима - Варна - било по-добре да не се вакуумира :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #16

    Re:Термоклима - Варна - било по-добре да не се вакуумира :)

    Аз също съм крайно недоволен от термоклима Вн. Явно така си работят с всички клиенти - преувеличаване на характеристиките на машините, абсолютни измислици по отношение на тяхното обезвъздушаване и експлоатация. Инсталираха ми употребяван SANYO ZX28. Разбира се не го вакуумираха. След като си тръгнаха перката се оказа крива и застърга грозно в решетката. Оправиха я. Втория път като го пуснах за половин ден, засветка една лампичка и външното тяло умря, а вътре си циркулираше стаен въздух. И представа си нямаха за някои от копчетата на дистанционното на японски климатик и лошото е, че за да замажат положението си измислят пагубни простотии от рода, например, че копчето за понижаваен на ампеража го правел още по-икономичен и гледай го ти японеца, веднъж имал икономичен режим и втори път като му понижиш и амперите и ехееее работи без ток... Както и да е , отклоних се , та като им казах са светкащия диод, момченцето мигаше на парцали и не знаеше каква грешка индикира и ми съобщи, че аз съм виновен защото след като го изгася от дистанционното му дърпам и щепсела. Та аз съм го пускал има - няма 5 пъти от пролетта до сега, заради това че живея в къща и е студено вътре лятото. Благодарение на знаещите пичове от форума за SANYO открих каква е възможната повреда - елементарно - нещо със сензорите. Та ше ходя да им покажа таблицата с грешките които индикират лампите като примигват, коя точно грешка дава моя климатик ( понеже се скапва когато си поиска, а не постоянно ), предполагам ше трябва даим го преведа и на BG.... НИКОГА, НИКОГА ПОВЕЧЕ ТЕРМО КЛИМА ВАРНА

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #17

    Re:Термоклима - Варна - било по-добре да не се вакуумира :)

    Днес, ми звъни телефонът." Добър ден, от Термоклима се обаждам, за мейла с майните .... аз ще подам оплакване .... " И така, пращаш имейл до тях, пълен с гневни псувни и описваш защо никога повече няма да си техен клиент и ето го резултатът - лично обаждане от управителя и замяна на шумното Санио с дефекти с 1 година по-старо Мицу. Е, бях обвинен като страхливец да калям по форуми и мейли, на което отговорът беше, че след няколко ходения в офиса им и толкова тел. разговори съм вдигнал ръце. Това нещо трябва само да топли, а не да мисля за него все едно ми е любовница - ама вакуумираха ли го, е защо резонира така вътре, клапата или там моторчето защо трака така зловещо 5-6 сек след включване в контакта, защо внезапно зелената лампа започва да мига и външното тяло умира , еба ти климата. Та накрая излязах аз виновен, че не съм потърсил управителя.
    На въпросът ми дали старото - ново Мицу ще е работещо, шефчето се ухили, а аз всъщност го питах сериозно. Ммм дааа, даже ги накарах и да го пръснат с боя , защото видът му бе отчаян. Ще видим какво ще направят сега, но при всички случаи нямам скрупули, ако изобщо съм навредил на имиджа им. Смятам че е с основание и както се вижда от по- горе не съм единствения. И отново старата песен- вакуумирането било по желание, въпреки, че бях попитал " Няма ли да вакуумирате". Искрено се надявам нещата да се променят при тях за вбъдеще, за да няма други пострадали. Иначе за мен вече няма значение, ясно е, че няма да рискувам с тях повече.

  4. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #18

    Re:Термоклима - Варна - било по-добре да не се вакуумира :)

    Ами и ти си виновен. Как може да дадеш 1100 лева ли беше за втора употреба климатик? Май ZX28R беше, при положение, че тогава бяха по 1540 на оферта с монтаж чисто нови. Сега щеше да си забравил, че си слагал климатик, вместо да се занимаваш с търгаши. Тези цени за втора употреба са абсолютни нерални, чак се чудя как има хора да ги дават. Най-много 200-300 лева бих дал.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #19

    Re:Термоклима - Варна - било по-добре да не се вакуумира :)

    Зависи на кого ги даваш.....

  6. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #20

    Re:Термоклима - Варна - било по-добре да не се вакуумира :)

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Зависи на кого ги даваш.....
    Беше ми на устата

  7. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #21

    Re:Термоклима - Варна - било по-добре да не се вакуумира :)

    Същата фирма искаше 1800 кинта с монтажа на нова такава машина. А аз я взех за 1000 с монтажа, 4 годишен. Ако всичко си беше наред, бих бил доволен, ама на ...
    Ще постна серийния номер на Саниото, на някой от форума да не му излезе касмета след мен Сигурно ще я разведат малко на разходка в друг град, климата.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #22

    Re:Термоклима - Варна - било по-добре да не се вакуумира :)

    Това е сигурно, няма да я хвърлят, я.

  10. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #23

    Re:Термоклима - Варна - било по-добре да не се вакуумира :)

    Е няма оправия. Този път закачиха маркучите и помпата работи не -повече от минута-две за 5 метров път. Язък дето си направиха усилието да я мъкнат, страх ги е да не изгори ли ако поработи 15 ина мин.? Сега търся по-оборотна тема да публикувам снимки на Митко- 5-6 годишен таралясник с който замениха дефектиращото Санио. И той е болничък. Имам 6 чувство за недостатъчно газ, но ще оставя диагнозата на някой " в час ". Че и се засягат като ги плювна в нета Благодарност ли очакват, за поредната неработеща качествено машина.
    Тежко и горко на всеки, който има касмет от сигурно 50 фирми във Вн да се набучи точно на тази.

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1
    #24

    Re:Термоклима - Варна - било по-добре да не се вакуумира :)

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    Е няма оправия. Този път закачиха маркучите и помпата работи не -повече от минута-две за 5 метров път. Язък дето си направиха усилието да я мъкнат, страх ги е да не изгори ли ако поработи 15 ина мин.? Сега търся по-оборотна тема да публикувам снимки на Митко- 5-6 годишен таралясник с който замениха дефектиращото Санио. И той е болничък. Имам 6 чувство за недостатъчно газ, но ще оставя диагнозата на някой " в час ". Да ги е в нещастниците. Че и се засягат като ги плювна в нета Благодарност ли очакват, за поредната неработеща качествено машина.
    Тежко и горко на всеки, който има касмет от сигурно 50 фирми във Вн да се набучи точно на тази.
    Не знам ти какво очакваш от климатик втора употреба.
    Може би очакваш качеството на новия климатик.
    Или за да си удовлетворен напълно искаш да ти монтират УРУРУ САРАРА на цената на климатик МИДЕА.Като не ти харесват машините които ти монтират доплати си новата машина и да ти е мирна главата.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #25

    Re:Термоклима - Варна - било по-добре да не се вакуумира :)

    Нормално е да има такива очаквания, но зависи от кого го купува и какво купува.

  13. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #26

    Re:Термоклима - Варна - било по-добре да не се вакуумира :)

    Цитат Първоначално публикувано от nedumai86
    Не знам ти какво очакваш от климатик втора употреба.
    Може би очакваш качеството на новия климатик.
    Или за да си удовлетворен напълно искаш да ти монтират УРУРУ САРАРА на цената на климатик МИДЕА.Като не ти харесват машините които ти монтират доплати си новата машина и да ти е мирна главата.
    За 1050 лв тоооочно това очаквам, както очакват същото и останалите собственици на 100 V клими - качество и икономичност като на нова клима, че и повече, ако сравняваме с марката, която цитираш.. Дори и нова машина да си взема от същата фирма, като се изакат отгоре и при монтажа, все тая. Я ми кажи ти специално си се регистрирал за това мнение ?! Много прозираш приятелю. Вземи напиши 20-30 коментара по други теми, че да не си личи толкова много. Отделно май и не четеш много внимателно - не става дума токолкова за машините, колкото за немърливостта на фирмичката ви. Или ти си от друга варненска фирма, просто си съпричастен към " колегите ". Не разбирам, защо е толкова трудно да се свърши една работа качествено и клиентът като е доволен, да препоръча фирмата на още трима, вместо да се омажат нещата. Имиджът на даден търговец/фирма/марка е много крехък, особено сега. Човек трябва да е мноого богат за да си позволява да го скапва така лекомислено. Ей го обясни ми как се монтира машина, била тя и употребявана , БЕЗ ДОСТАТЪЧНО ФРЕОН и с кирлива тава и пити и то на човек ( аз ), при когото е станала издънката веднъж вече ? За какво " рециклиране" си говорим ??? Очевидно е че от Джапан тази машина не е отваряна да се почисти, да се посмаже, а същевременно се твърди, че всички машини се тествали по един ден , толкова е лицемерно това. Не се ли погрижиш за техниката, тя те предава, ама к'во от това, да се спасява този който я е купил. Абе няма смисъл да пиша повече. И аз съм търговец, но си поемам вината, когато се налага, че и чуждата вина по някога ( на производителя ) като пич и връщам парите на клиента, въпреки че знам, че повече няма да повтори при мен, но поне съм в мир със себе си, че съм бил коректен и са били нанесени минимални поражения на името. Уви, сега съм от другата страна на барикадата и вече не очаквам, а изисквам същата коректност.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #27

    Re:Термоклима - Варна - било по-добре да не се вакуумира :)

    ... Човек и ти даде 1000 лв. за машина втора ръка, с кал вътре, и съмнителен монтаж?

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #28

    Re:Термоклима - Варна - било по-добре да не се вакуумира :)

    Имал е определени очаквания затова и ги е дал. Все пак не си е дал парите на кой да е, а на голяма фирма от дълги години на пазара занимаваща се с внос на нови и втора употреба японски климатици. По принцип пред избора дали да се предпочете малка или голяма фирма занимаваща се с дадена дейност според мен е по-добре да се предпочете голямата по много причини, но както се вижда това не винаги е гаранция, че нещата ще станат както трябва.

    В случая изглежда фирмата има много работа затова и бързат претупвайки я да свършат повече за да вземат повече. Някой неща които трябва да правят или обикновено ги правят при по-малко работа не ги правят, защото ще ги забавят или са преустановили да ги правят, защото вече ги считат за разход, който не искат да правят. С малко хора повече работа искат да вършат. Поставете се и на мястото на монтажниците натоварвани по цял ден с различни задачи по телефона, които трябва да се свършат днес и не можещи да чакат за утре, защото за утре има други задачи и всичко това монтажника го върши за някаква твърда средна заплата. То е ясно, че външният клиент не го вълнуват живота и проблемите на монтажника, ама и на монтажника също толкова му дреме за клиента за клиента трябва да мисли собственика на фирмата. Естествено, че при не добре свършена работа доволни клиенти няма, а нещата са такива, защото организацията на работа е такава, а кой отговаря за организацията? Сигурно сте чували от къде започвало вмирисването на рибата.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #29

    Re:Термоклима - Варна - било по-добре да не се вакуумира :)

    Голямата фирма клиентите я правят голяма. Когато начина ти на работа и на контрол е нула бавно се превръщаш в малка фирма. Не може една фирма да просперира с лъжи и тотално погазване на установените практики за монтаж. От всичко прочетено по-горе не виждам причина човек да избере голямата фирма, като явно всчико е на уволнение. Да не говорим, че и други много големи се усират от години! Да ме извинят малкото големи, които работят коректно!

  18. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #30

    Re:Термоклима - Варна - било по-добре да не се вакуумира :)

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Не може една фирма да просперира с лъжи и тотално погазване на установените практики за монтаж. От всичко прочетено по-горе не виждам причина човек да избере голямата фирма, като явно всчико е на уволнение.
    Moже, можееее, докато има доста рибки като мен, може. Малко рекламка тук, малко рекламка там " Аз избрах младши !" и хоп, по веднъж само да жулнеш възможно повече хора и ти стига да си кюташ сносно, пък ако щат да се връщат при теб после. А малките фирмички не могат да си позволят такива странични разходи и от там колкото и добре да си бачкат и да контролират качеството, като няма кой да разбере че съществуват, губят и двете страни. А и разрастнат ли се, положението пак се олабя.
    Лятото беше жътвата, дори и сега да имат работа ( което е абсурд, зимата е голям глад за всички ), няколко зли типа като мен да има, които да ореват варталъка и може да се простят с доста клиенти. Поне аз давам най-доброто от себе си в това начинание и упътвам хората да попрескачат тази и още няколко фирмички, които позабравят да вакуумират, послъгват нагло при консултирането или създават други проблеми.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 25-08-10, 22:28
  2. как е по-добре за HDD ?
    От Vogon200 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 29-12-09, 12:55
  3. Hitachi RAS/RAC-14EH1 - как се обезвъздушава и вакуумира?
    От AleksofT във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 68
    Последно: 26-04-09, 23:05
  4. Отговори: 18
    Последно: 11-06-08, 16:47
  5. Защо трябва да се вакуумира?
    От dindo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 24
    Последно: 19-12-06, 21:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе