Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 69

Hitachi RAS/RAC-14EH1 - как се обезвъздушава и вакуумира?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    4
    #1

    Hitachi RAS/RAC-14EH1 - как се обезвъздушава и вакуумира?

    Цялостната инсталация на климатика е направена, всичко е подвключено (тръби и ел. инсталация).Само искам да знам от къде и как се обезвъздушава и вакумира, за да го пусна и заработи в нормален режим на топло и студено.


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #2

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    За това си има хора с нужната апаратура и познания.Ако искаш да си ползваш климатика дълго повикай техници.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    4
    #3

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    И без теб знам това, ако не знаеш как става по-добре не пиши!

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    Вакуум пома имаш ли?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #5

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    Много фирми даже и не вакуумират.
    Като гледам си доста смел така че давай

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #6

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    Oтстрани на външното тяло има два крана за малката и голямата тръба.На голямата има стърчащо встрани малко вентилче с капачка,а на самите кранове също има капачки.Под тях има врътки с шестогран 4 или 5 мм,които в момента са завити навътре .На вентилчето завиваш специален маркуч,в него манометър за вакуумиране или манометричен блок,а след него-втори маркуч с вакуумпомпа.Отваряш крана на манометъра и пускаш вакуумпомпата да вакуумира 15-20 мин.Както работи помпата се завива крана на манометъра и тогава се спира помпата. Оставя се под вакуум още 15-20 мин.Ако стрелката не мръдне,демек няма пропуск,се отвива малкия шестогран малко,докато стрелката на манометъра покаже 1 бар.Завива се шестограна обратно и се сваля маркуча от вентилчето.Идеята е докато се развива от вентила,вътре да има малко надналягане от фреона,за да не влезе въздух и влага.След свалянето на маркуча от вентилчето се развиват двата шестограна напълно,завиват се двете им капачки и тази на вентилчето и си готов за пуск.
    Трябва да се внимава-манометъра има посока към помпата и към климатика ! И маркучите за вакуумиране имат посока-към вентилчето се завива този край,в който има чопче да натисне иглата във вентилчето.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    4
    #7

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    Нямам вакумна помпа, ще пробвам без нея.Аз мисля да направя така пускането:
    1.Отвивам вентила на по-големия диаметър от медните тръбички до край.
    2.Изчаквам приблизително 1 минута, разхлабвам леко гайката на входящата тръбичка (малкия диаметър) докато разбера че излиза фреон.
    3.Затягам гайката и отвивам вентила на малката тръба до край.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    111
    #8

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    Натискаш първо иглата и тогава отваряш крана на малката тръбичка ,докато пръсне фреон. Когато пръсне фреона пускаш иглата и отваряш другия кран на, който се намира иглата, стягаш си тапите и си ОК.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #9

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    Това,дето го предлагате и двамата няма нищо общо с темата за обезвъздушаване и вакуумиране на климатик.Абсолютно непрофесионален и неправилен е този метод на " изфъскването".Винаги има вероятност да остане влага в климатика и на зима почвате с въпросите: Защо не ще да топли,не се размразява и прочие.
    Намери си един техник с вакуумпомпа, за 10 лв ще ти свърши работата и няма да имаш ядове години.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #10

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    Алекс твърдо не го прави това. Този климатик не е с R 22, а с многокомпонентен хладилен агент. Ако го направиш ще излети едната компонента (по-летливата) и ще се наруши баланса между тях и климата няма да работи като хората. Предвид, че е Хитачи и те са малко капризни като цяло към такива интервенции въобще не го прави. Иначе развиваваш малкия кран с шестограм и натискаш с отвертка сервизния порт и “фъскаш” за малко (10-тина секунди като внимаваш пръстите да са далече от сервизния порт да не се изгориш) след което отваряш и големия кран. Ама това не се прави с този климатик пак казвам

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    Абе няма проблеми да зе изфъска и климатик с R410a, ако се направи като хорта. Няма да има въпроси през зимата.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #12

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    И как се прави "като хорта",че ни е интересно ? Че то даже в ръководството на Мидея и Беко си пише ясно да се вакуумира,тая тема сме я дъъъъвкали толкова много,че се изненадвам човек като теб да го предлага този "майсторлък" . После- що нямало читави майстори.Щот такива са учителите.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #13

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    На всички климатици пише да се вакууми. Като хората разбирай не някой новобранец за изфъска фреона в атмосферата. Просто е факт, че много климатици изфъскани по този начин си работя без проблем. Иначе аз препоръчва винаги да се вакуумира, което не отнема кой знае колко време. Че сме я дъвкали дъвкали сме я.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #14

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    Аз също съм за вакуумиране, и го правим задължително. А в едно описание, бях гледал, че е дадено да се продухва и мисля че беше на един нипон.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #15

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    Аз съм виждал в РЪКОВОДСТВОТО за монтаж на термопомпения бойлер на Ерато.Направо паднах от коня - фирма като Ерато да дава подобен акъл.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ras-14eh1 hitachi--проблем
    От icho99 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 12
    Последно: 25-06-13, 16:23
  2. ПРЕМЕСТЕНО: Hitachi RAC-14EH1
    От Jackas във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 0
    Последно: 22-08-11, 22:47
  3. Hitachi RAS/RAC-14EH1 - не отоплява добре
    От avram4o във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 12
    Последно: 06-11-09, 00:07
  4. Panasonic CS/CU-RE12HKE или Hitachi RAS/RAC-14EH1
    От avram4o във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 3
    Последно: 26-09-08, 18:35
  5. Hitachi RAS/RAC-E14H2 vs. RAS/RAC-14EH1
    От blago във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 12-07-07, 20:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе