Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 79
Like Tree6Одобрявам

Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    10
    #46

    Отговор: Re:Банка ДСК - поредните ИЗМАМНИЦИ с идиотски такси

    Цитат Първоначално публикувано от jonov Виж публикацията
    Картели - какво му е чудното ?
    Теглиш ли заем - все едно си се оженил за банката

    ПП. От някой трябва да вземат та да покрият и лошите кредите - а те не са на случайни хора .

    Такси под една или друга форма има във всички банки и най-дразнещото е че, няма как да се избегнат. За да платиш задължение към бюджета, за да получиш детски, да получиш социални и т.н. Банките ги прокараха и сега тези такси за озаконени.

    Това което ме тревожи, а и предполагам много други е вдигането на вноските по кредитите- банките не те уведомяват, разбираш едва когато плащаш поредната вноска, а когато ги потиташ защо не дават никакаква обективна причина - стандартния отговор "политика на банката".

    Правилно е мнението на горецитирания автор, че някои хора трябва да плащат и обслужват освен собствените си кредити и така наречените лоши кредити. Има хора на които са отпуснали такива кредити и по никакъв начин не могат да си ги съберат и затова доборнамените и редовни платци се натоварват и наказват с вдигане на вноската по кредита. Моята я вдигат вече три пъти. Но и ние имаме вина защото мълчим и търпим вместо да заведем дела. Ако масово има искове, а не в единични случаи тези недобронамерени практики на банките ще намалеят. Но на хората не им се занимава като знаят и съдебната система колко е тромава.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #47

    Отговор: Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    Аз пък как ги насолих в клона им в квартал Левски. Близо ми е до работата и периодично минавам да си върша работа. Винаги чакат 10 човека и работи една каса, при това жената вдига и телефона. Та чакайки изнервен на опашката се обадих в централата им и обясних ситуацията че всеки път прекарвам поне половин час за да платя/внеса нещо. Охраната се опита да ми обясни че не мога да говоря по телефона в банката та му се накарах и на него. Минута след като говорих с централата отвориха два каси, чух ги да си говорят че им се обадили от централата.
    м.петров одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    6
    #48

    Отговор: Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    При банков валутен превод между две български банки ми изчезна доста солидна сума пари. Сега двете банки се крият зад кореспондентската банка и всяка от тях ме препраща при другата, за да правя дявол знае какво, при положение, че съм платил съответната такса за превода.
    Има ли някой да е изпадал в подобна ситуация, или поне да е чувал досега за подобно нещо, че мои приятели, които търгуват с други държави са като гръмнати, не са и предполагали, че подобно нещо може да се случи.
    Има ли някой представа какво точно мога да предприема и по какъв начин да си търся парите, от десетина дни от тях няма и следа.
    Този пост е редактиран от loko_sf; 12-04-14 в 01:32.

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #49

    Отговор: Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    Чети там стр. 37 и нагоре "Неизпълнение и неточно изпълнение на платежни операции при плащания, наредени от платеца"
    http://bnb.bg/bnbweb/groups/public/d...ervices_bg.pdf

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #50

    Отговор: Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    То,познаването и позоваването на законите е добро,но автоматично насочва към съдебни разправии,а такива с банки са дълги,скъпи и хлъзгави!.....Ако имаш и най малко подозрение за злоупотреба,просто сезирай прокуратурата,най добре на окръжно ниво от там от където си започнал процедурата.Ако ,обаче е някакъв технически фал и не е злоумишлено.....дупе да ти е яко,пътя е дълъг и труден,а и няма да е безплатен!Тия от банките печелят от всичко,дори и от собствените си фалове!

  7. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    6
    #51

    Отговор: Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    Благодаря ви за проявената съпричастност, на място в клоновете на банките никой не го назовава с термина "злоупотреба", а след като упоменават, че проблема е в трета страна-кореспондентската банка, явно минава към технически фал. От банката, да я наречем изпращач, съзнавам, че не употребявам точните термини ме съветват да инициирам, съответно заплатя някакво търсене на сумата, като ме подсещат, че сумата е голяма, но не само аз, а и всеки би се чувствал подведен и измамен да има още разходи по един такъв превод, като, доколкото разбирам, освен заплащане на това търсене, ще имам и разходи и такси по връщане на парите в първата банка, ако не е възможно да бъдат преведени във втората, което всъщност трябваше да се случи при нормални условия. При положение, че съм задвижил нещата в началото на месеца, а днес, макар и не петък, но е 13-ти, мисля, че тия хора в офисите просто с лекота уронват престижа на банките - своите работодатели.
    Явно не е ежедневие подобен казус и ако се стигне до по-нататъшни разправии и евентуално дела, не виждам с какво ще спечелят българските клонове на банките, засега си мисля, че е просто наивно отношение и невникване от страна на банкови служители, за което едва ли ще бъдат наградени от своите началници.
    За повече яснота, сметките са изписани абсолютно точно, така, че просто няма как аз да имам някаква вина в случая, е, като не смятаме това, че имам доверие в банки.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #52

    Отговор: Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    Като начало - работи с документи. Напиши официално уведомление до централата на банката "изпращач" на парите, че те не са преведени в банката "реципиент", а са "изчезнали" от сметката ти. И това с напомнянето, че разговорите с клона не са довели до резултат и разбира се копие до БНБ и комисията за финансов надзор. Приложи копие от преводния документ. Това ще ги размърда и ще ги вкара в оправдателен режим.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #53

    Отговор: Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    Ако сумата е наистина голяма,и не е примерно 50-60 евра,може би ще е добре да се консултираш с адвокат вещ във финансовото право...Че ще даваш пари,ще даваш,ама не и на тия банкови гниди!..И да чакаш да се саморазмърдат...от умрял писмо,при вътрешната проверка,ако не дай Боже е злоупотреба,може и да катализира "замитане".......

  11. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    6
    #54

    Отговор: Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    Отново искам да Ви благодаря за помощта, която ми оказвате, че май съм блокирал откъм идеи как да постъпя, то едно, че си казваш, че не може да бъде, а гадното е, че изобщо не е шега това, което се случва. Досега ми отне по около 4-5 посещения във всяка една от банките, това в последните 3 дни от седмицата, но имам много неприятното чувство, че все още е само началото.
    Сумата минава към големите, над 50-60 пъти по 50-60 евро е.
    Говорих с работещи в банковата сфера, казват изобщо да не се бавя, че може да има и срокове, в които да се задейства това търсене, казва тръгвай с всички средства - медии, прокуратура, заслужават го, казва, това е много голям срок за такъв превод.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Като начало - работи с документи. Напиши официално уведомление до централата на банката "изпращач" на парите, че те не са преведени в банката "реципиент", а са "изчезнали" от сметката ти. И това с напомнянето, че разговорите с клона не са довели до резултат и разбира се копие до БНБ и комисията за финансов надзор. Приложи копие от преводния документ. Това ще ги размърда и ще ги вкара в оправдателен режим.
    Това официално уведомление свободен текст ли е, до централа на банката в страната ли се пише, или в централата им извън страната?
    Чудя се дали това е целенасочено към мен и такива като мен, ами можеше да отсъствам от страната за 6-8 месеца, какво става тогава?

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #55

    Отговор: Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    Аз не виждам БНБ с какво ще помогне,дори и да се обърнеш писмено към шефа и Иван Искров,ако се не лъжа.....Банките са ТД по смисъла на регистрацията си и БНБ няма механизми да влияе между два правни субекта-ти и банката...Но все пак това е лично мнение,може и да греша....Сумата наистина си е за изприщване,но ,тези пари все пак някъде трябва да са,всяка банка в края на деня "затваря"дебит-кредит и фиксира наличност!Не може сумата ей така,да се изпари!С кореспондиращата банка ти нямаш взаимоотношения,всяка банка може,ако иска и с етиопски камили да си праща парите,натискай най вече там където си започнал процедурата!Ииии.....успех!
    Този пост е редактиран от prismehulnik; 13-04-14 в 15:38.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #56

    Отговор: Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    Цитат Първоначално публикувано от loko_sf Виж публикацията

    Това официално уведомление свободен текст ли е, до централа на банката в страната ли се пише, или в централата им извън страната?
    Чудя се дали това е целенасочено към мен и такива като мен, ами можеше да отсъствам от страната за 6-8 месеца, какво става тогава?
    Свободен текст. Пишеш до центалата им тук. Не е лошо да им намекнеш, че ако не вземат спешни мерки, защото парите ти трябват до седмица ще напишеш официален сигнал до прокуратурата и до медиите с предположението, че става дума за опит за присвояване.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #57

    Отговор: Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    Господари? ...

  16. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    6
    #58

    Отговор: Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Господари? ...
    Не ми се става медийна звезда, но като няма накъде, ще се наложи да стърча пред камери, какво друго ми остава. Има някаква надежда утре да се появят може би преди обед, защото казаха, че поради проблеми на кореспондентската банка постъпвали закъснели преводи, но ако не се случи, ще трябва да послушам съвета на @Lupus, предполагам, че не е пресилено да кажа, че вече прекалиха.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Свободен текст. Пишеш до центалата им тук. Не е лошо да им намекнеш, че ако не вземат спешни мерки, защото парите ти трябват до седмица ще напишеш официален сигнал до прокуратурата и до медиите с предположението, че става дума за опит за присвояване.
    Понеже нямам никакъв опит в подобен род кореспонденция, това официално уведомление до централата на банката като e-mail ли трябва да го оформя, или като писмо през някой офис, по пощата с обратна разписка, дадоха ми една бланка - заявление за проучване къде се намират парите, струвало 20 евро да пусна такова търсене. Май ще е по-добре да ги дам на адвокат да напише писмото, то това остана, след платената такса за превода да започна да плащам и за каквото ме посъветват тия, които трябваше да ми свършат работа.
    justify одобрява това.

  17. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #59

    Отговор: Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    Ако смяташ да платиш на банката "за да ти търсят парите", да ти дам и моята сметка да преведеш 20-на евро?

  18. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    6
    #60

    Отговор: Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    Цитат Първоначално публикувано от myrshavija Виж публикацията
    Ако смяташ да платиш на банката "за да ти търсят парите", да ти дам и моята сметка да преведеш 20-на евро?
    Ами сигурно и на теб ще преведа, но първо трябва да ме измислиш като тях - дърпаш ми едни пари, след което къде ще ходя, че няма да плащам за каквото се сетиш

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 04-02-14, 11:49
  2. 5 банки дават кредити за монтаж на климатици с COP над 4..
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 20-05-13, 21:57
  3. Отговори: 32
    Последно: 29-06-11, 15:21
  4. За Google и другите от класа на всезнаещите
    От mitkko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 05-02-05, 00:43
  5. Отговори: 6
    Последно: 31-08-02, 20:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе