Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 79

Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    6
    #61

    Отговор: Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    Сагата приключи, следвах съветите на всички, които се включиха, много полезни ми бяха тези на @Lupus, неприятно изживяване беше, но с очакван край.
    Поуката е, следете си подобен род преводи, та да предприемете нужните действия навреме. За периода в който парите бяха в Черната дупка нама данни какво е било, преведени на 2.04.появили се в другата банка на 15.04.
    Най-трудната част беше да обясниш на служителите, че ако за тях това е писмо, което се бави, за теб са пари, които ги няма.
    На никой не пожелавам подобни емоции, благодаря Ви за адекватната помощ!

  2.  
     
  3. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #62

    Отговор: Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    Само за протокола: съвсем наскоро забелязах обратното - че заплатата ми е дублирана (получен по един превод в 2 последователни дни). Оказа се, че и при колегите е така. Преводът беше от Булбанк към различни банки. Свързахме се с тях и си ги взеха, оказа се, че проблемът е глобален. Страх да те хване, как си държим парите при подобни смешковци. На едни преводът им не идва, на други им пристига по 2 пъти...

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #63

    Отговор: Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi Виж публикацията
    Само за протокола: съвсем наскоро забелязах обратното - че заплатата ми е дублирана (получен по един превод в 2 последователни дни). Оказа се, че и при колегите е така. Преводът беше от Булбанк към различни банки. Свързахме се с тях и си ги взеха, оказа се, че проблемът е глобален. Страх да те хване, как си държим парите при подобни смешковци. На едни преводът им не идва, на други им пристига по 2 пъти...
    Интересно кой е сбъркал - вашето счетоводство или банката?

  5. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #64

    Отговор: Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    Банката. Интересно какво щеше да стане ако си бяхме изтеглили всички пари по сметките, преди да си ги вземат обратно.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #65

    Отговор: Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi Виж публикацията
    Банката. Интересно какво щеше да стане ако си бяхме изтеглили всички пари по сметките, преди да си ги вземат обратно.
    Нищо! Щяха да са си ваши. Има правило в правото, че добросъвестно взети пари не подлежат на връщане. От Ваша страна противоправно действие не би имало. А и банката не би вдигала шум, за да не стане за смях. Щяха тихомълком да ги преглътнат. За тях репутацията е много по-важна от няколко десетки хиляди лева загуби.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #66

    Отговор: Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Нищо! Щяха да са си ваши. Има правило в правото, че добросъвестно взети пари не подлежат на връщане. От Ваша страна противоправно действие не би имало. А и банката не би вдигала шум, за да не стане за смях. Щяха тихомълком да ги преглътнат. За тях репутацията е много по-важна от няколко десетки хиляди лева загуби.

    Само където не си наясно с това правило...

    То не е по-различно от "правилото" (случаят) когато изтеглиш от собствена сметка чрез банкомат погрешно преведени чужди пари...

    П.П. Кое му е "добросъвестното" на това да знаеш, че тези пари не ти се следват(не са твои, не са заработени) и да ги изтеглиш?
    В такива случаи има и осъдени:Осъдиха семейство за теглени пари от погрешно преведена им сума

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #67

    Отговор: Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    A как ще докажеш, че аз знам че тези пари не са мои? В сметката ми почти ежедневно влизат или излизат пари. Да не мислиш, че знам във всеки един момент колко пари има или трябва да има.
    Цитирания от теб случай го знам, но там хората си признаха че са знаели че парите не са техни. При такива самопризнания повече от ясно е, че ще те осъдят.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #68

    Отговор: Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    Ама, вие сериозно ли си мислите, че ако ви преведат "едни пари" и те са си ваши?

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #69

    Отговор: Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    @Джъсти,
    Ако разбираш от право, би ли цитирал, теглейки от сметката си пари точно по кой член от наказателния кодекс ще ме осъдят? Преди да получа банковото извлечение в края на месеца и аз не знам кои пари от къде са.

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #70

    Отговор: Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Ама, вие сериозно ли си мислите, че ако ви преведат "едни пари" и те са си ваши?
    Ами предлагам да пробваме - преведи ми някаква сума "по погрешка" , а пък после си я чакай да ти я върна.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #71

    Отговор: Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    Пробвай си, само че първо аз трябва да сбъркам.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    9
    #72

    Отговор: Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    Имам доста оплаквания от различни банки, но скорошната смешка на ДСК ме разби отвсякъде. Откривам си отново разплащателна сметка при тях с дебитна карта, като заявявам, че искам да се разпореждам с тази сметка и в онлайн банкирането. Тук идва кретенията - трябвало да стане готова дебитната карта, за да можело да се активира онлайн банкирането за сметката! Иначе сметката си я има, парите в нея са си там, разполагам с тях на клон в банката, но онлайн не може без дебитната карта. А най-интересното всъщност е, че това ограничение идва от техния процес - за да се активира активно банкиране за сметката (т.е. да мога да правя и преводи, а не само да гледам и да плащам битови сметки) трябва да се направи теглене на 1лв. на ПОС терминал в клона на банката! Тук пък идва най-голямата смешка - левчето ми го връщат, но ми вземат такса 50 стотинки за теглене на сума от ПОС!!!! Като видях таксата (в случая предполагам се досещате, че не е важна сумата, а чувството, че могат да си правят каквото си искат) се обадих на кол центъра (няколко пъти) и общо взето си поддържат твърдението, че това им била процедурата. Обясних, че тяхната процедура не ме интересува и не съм искал аз да тегля пари от ПОС, но отговорът е същия. Много се чудя дали да пиша на КФН за тази "бизнес практика" ... В друга банка такъв абсурд не ми се е случвал. Отделно от това въведоха такса за теглене на каквато и да било сума на гише, имат такса за теглене от банкомат и естествено такса при превод. Така в момента излиза, че човек не може да си вземе парите от тях ако не си плати. Не знам как стоят нещата при закриване, но съм сигурен, че и там ще натоварят с такси. Чудя се дали в други държави законите позволяват на банките (и не само, но нали тук си говорим за банки) за си правят такава гаргара с хората.

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #73

    Отговор: Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    За да можеш да банкираш ( не само гледаш ) ти трябва персонален банков сертификат и никакви пос операции. Издава се безплатно, инсталираш си го в браузера, заедно с другите сертификати на банката, там и CAPICOM и си нареждаш без проблеми. Нещо си се объркал тотално, да не става дума за epay активация?

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #74

    Отговор: Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    За да можеш да банкираш ( не само гледаш ) ти трябва персонален банков сертификат и никакви пос операции. Издава се безплатно, инсталираш си го в браузера, заедно с другите сертификати на банката, там и CAPICOM и си нареждаш без проблеми. Нещо си се объркал тотално, да не става дума за epay активация?
    Явно при всяка банка е различно...
    В SG Експресбанк нито някакъв серификат са ми издавали, нито ПОС операции са ме карали да правя. Но в интерес на истината карта към разплащателната сметка имах много преди това. Като заявих че искам такава услуга ми дадоха един код (идентификатор) + парола с които се логвам на страницата за банкиране. Нищо повече.
    При извършване на преводи към чужди сметки на GSM-a ми идва код който трябва да впиша допълнително когато правя превода - за защита и потвърждение.
    Този пост е редактиран от Pat; 16-06-14 в 13:33.

  18. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #75

    Отговор: Банка ДСК - ИЗМАМНИЦИ. Другите банки не им отстъпват!

    Аз говорех за ДСК, които ползвам от 4+ години и това което @миризливпор описва ми е ново за самия мен. И тук се изпраща смс с код при превод към друга сметка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 04-02-14, 12:49
  2. 5 банки дават кредити за монтаж на климатици с COP над 4..
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 20-05-13, 22:57
  3. Отговори: 32
    Последно: 29-06-11, 16:21
  4. За Google и другите от класа на всезнаещите
    От mitkko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 05-02-05, 01:43
  5. Отговори: 6
    Последно: 31-08-02, 21:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе