Резултати от 1 до 11 от общо 11

Никога повече "Тошиба" и "ТехноПро"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    17
    #1

    Никога повече "Тошиба" и "ТехноПро"

    Имам Тошиба "Tecra R10-10W" от две години и половина. Взех го тогава заради хардуера,сглобката /един от малкото лаптопи на Тошиба ,на който не скърцаше евтина пластмаса/ ,матовия дисплей и 3г.гаранция. Батерията беше далеч от техническите си параметри още при закупуването - смениха я гаранционно.Дефектира дисплея смениха и него. И тъкмо им станах фен ,въпреки дефектите -точно заради сервиза ....и ме поляха със студен душ. На сменения дисплей взеха да избиват пиксели още от 1-2 месец ,станаха шест и тъй като ми останаха 6м гаранция го занесох в оторизиран сервиз в Бургас. Видяха ги и казаха -давай да го пращаме пак в ТехноПро . И тук започва шоуто...Пратили снимки на дисплея в Германия и от там по снимките решили ,че не става въпрос за дефектни пиксели ,а за физическо въздействие.Ще отворя скоба да кажа ,че съм почти маниакален по отношение на техниката си.Лаптопа ми не е пипан от друг , освен при предишните два престоя в сервиза , а дисплея не е докосван с ръка .Прашинка няма по него.
    Върнаха ми го с пукнат около винта заден капак , със сменена РАМ /странно защо,нямах проблеми с нея-тествам го ежеседмично/.При предишната смяна ,акаунта ми бе заключен ,а им трябвал достъп за тест ,та ми звъняха да им дам парола. Този път понеже имам и банкови сертификати , и качени важни документи подсилих паролата си и им създадох гост-акаунт без парола. А досете се -паролата ми ресетната , в данните ми ровено ,не знам дали криптирането е помогнало...
    Пуснах жалба до КЗП и имейл до централата в Германия ,но се чудя дали да не ги запозная с адвоката си.
    Ако някой има опит с подобен случай ,нека сподели !

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re: Никога повече "Тошиба" и "ТехноПро"

    Пукнали са капака за да могат да имат аргумент с който да доказват че дефекта е резултат на физическо въздействие - изпускане или натиск


    Хайде докажете, че не сте го пукнали вие

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    17
    #3

    Re: Никога повече "Тошиба" и "ТехноПро"

    Имам предавателен протокол от сервиза в Бургас ,където такова нещо не е описано. Защо ли ?
    По жалкото е друго. Ако във форума влизат и някои от пишман-бизнесмените производители, вносители или сервизиращи могат да научат ,че по-важното е да си честен със клиентите си. Както им писах и на тях ,ако с мен се беше свързал някой от сервиза им и ми беше казал в прав тескт/ неофициално ,разбира се/. Натискат ме от централата да намеря начин да не ви уважа гаранцията , сменяли сме доста части , при нова смяна ,все едно сме един лаптоп на загуба. Ще се опитаме ,евентуално, някакси да ви компенсираме, дали с ремонт, дали при нова покупка.....Щеше да ми стане криво ,но щях някак си да го преглътна, още повече ,че четири от пикселите се виждат повече при фотообработка - при сърфиране ,гледане на филми почти не се виждат ,ако не се взреш. Щеше да е несправедливо заради гаранцията, дето уж дават ,но поне честно....А сега ,какво -в семейството ми има 2 телевизора и 3 лаптопа "Тошиба" . Нека се сетят дали ще има нещо друго с тази марка....
    Но у нас никой не гледа да прави бизнес с доволни клиенти и малки печалби/ но сигурни/ , всеки гледа да прекара някой яко и еднократно.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    133
    #4

    Re: Никога повече "Тошиба" и "ТехноПро"

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Пукнали са капака за да могат да имат аргумент с който да доказват че дефекта е резултат на физическо въздействие - изпускане или натиск


    Хайде докажете, че не сте го пукнали вие
    Ако е така, ще е признак на невъобразима активност за протичане на мисловен процес.
    Най-вероятната причина е чиста проба мърлящина-не рафинирана.
    За съжаление и при мен положението е такова-3-4 продукта на Toshiba.
    Директни поводи за разочарование нямам, но нещото което ме дразни е липсата на адекватен съпорт на сайта на Toshiba,
    тези хора май не знаят, че произвеждат завидно количество потребителски продукти, които се нуждаят от малко количество внимане.
    ...като вземеш това за мерило, лесно множеш да ги сбъркаш с някоя китайска манифактура.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    17
    #5

    Re: Никога повече "Тошиба" и "ТехноПро"

    За огромно съжаление си абсолютно прав.
    Както е казал шопа за някои хора е валидно правилото- "Най мразим да мислим"!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    17
    #6

    Re: Никога повече "Тошиба" и "ТехноПро"

    След няколко имейла и с Тошиба-Европа сме до кривата круша.Великодушно ми предложиха да ми сменят счупения в сервиза заден капак, но за дисплея говорим на тотално различни езици. Знае ли някой независима лаборатория където да му направя тест и да им го пратя за да не продължават да ми говорят глупости ,а ако имат наглоста да ги пратя на адвокат...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #7

    Re: Никога повече "Тошиба" и "ТехноПро"

    Да пратиш адвокат на Тошиба-Юръп за 400левов лаптоп ( до толкова се обеценява всеки лаптоп на 2.5 години ) ???!!!
    Лабораторията също така не е безплатна...и като цяло за к'во е този зор...за 130-140лв матрица дето можеш да си я вземеш сам и да си я смениш с приятел. Приятел, не си ли цениш времето??!!!

    http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-TOSHIB...item3a597cb5f7


  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re: Никога повече "Тошиба" и "ТехноПро"

    Такава матрица продадох за 60лв на един младеж търговец в Бургас.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    17
    #9

    Re: Никога повече "Тошиба" и "ТехноПро"

    Първо въпроса е във принципа.Защото днес ни цакат с едно ,утре с друго ....и то само защото са сигурни ,че ще минат безнаказано .Второ "Текра"-та сигурно струва повечко от 400лв .И трето за подмяна на [b]гаранциония [b] дисплей ми поискаха -798лв.

    А докато разсъждаваме така нищо няма да се промени в тая държава ,не става въпрос само за мен и конкретния случай.


    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1331564674[/time]_________________________________________________

    Mr.Tehno дай да инфо от къде да намеря една за тези пари! Да ги попитам после и как ми струва на мен -800лв.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    28
    #10

    Re: Никога повече "Тошиба" и "ТехноПро"

    Цитат Първоначално публикувано от djino
    Първо въпроса е във принципа.Защото днес ни цакат с едно ,утре с друго ....и то само защото са сигурни ,че ще минат безнаказано .Второ "Текра"-та сигурно струва повечко от 400лв .И трето за подмяна на [b]гаранциония [b] дисплей ми поискаха -798лв.

    А докато разсъждаваме така нищо няма да се промени в тая държава ,не става въпрос само за мен и конкретния случай.


    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1331564640[/time]_________________________________________________

    Mr.Tehno дай да инфо от къде да намеря една за тези пари! Да ги попитам после и как ми струва на мен -800лв.
    Колега, много странна е тая случка... По-рано /като работих в Техномаркет/ съм имал контакти и впечатления от ТехноПро, които бяха повече от много добри! Дори наскоро, като работник в друга фирма вече, като продуктов, се свързах с тях за ценови листи и условия и т.н. и трябва да ти кажа че пак ми изглеждаха стабилни, макар и доста надменни, по телефона.
    Ако лаптопа не е в гаранция - поискай си да ти кажат парт номера на матрицата, ако държиш да е като твойта, ако не - в Бургас съм чувал че има много фирми които се занимават с истински ремонти - смени на компоненти и дори презапояване на чипове... демек оправи си го извънгаранционно. Матрицата, ако не е нищо специално / в смисъл IPS примерно или с много висока резолюция/ става от всякаква Toshiba, тъй че...

    Личното ми мнение обаче е, че не трябва да си оставяш магарето в калта - заяждай се до последно! Освен тва - не съм чувал досега за пиксели - единични или двойни, да се появяват след физическа намеса - това са пълни простотии! !

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    17
    #11

    Re: Никога повече "Тошиба" и "ТехноПро"

    Ophelis ,до последния път и аз бях изключително доволен от сервиза на "Техно Про" - не мога да си изкривя душата.
    Честно казано допускал съм ,че могат да се опитат да ми откажат гаранционен ремонт за пикселите, но за другите простотии дето ми сервираха не ми е минавало и през главата. Рано или късно ,те ще си оберат плодовете от това , но този път и аз не смятам да ги оставя . Сега отворих линка на Томоро и виждам ,че нова матрицата струва 61-62 паунда в Ибей ,а на мен както писах ми предложиха ремонт за 798лв .
    Пуснах един "Еверест" и с изненада установих ,че сменения ми дисплей през 2010г е произведен през март-април 2006г и е без сер.номер !!! Не съм профи и не знам доколко тези нови факти имат значение , но факта че за година ползване въпросните дисплеи почват да дават дефекти е показателен!

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Търся филма "Чия е тази песен" , "Whose is this song" на Адела Пеева
    От monto във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 25-05-12, 11:23
  3. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  4. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе