Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

Проблем на котлон Gorenie и отговор на сервизната фирма Варна Сервиз и България Сервиз груп ООД

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е на линия
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #16

    Отговор: Проблем на котлон Gorenie и отговор на сервизната фирма Варна Сервиз и България Сервиз груп ООД

    ??? Разбира се, защо не.
    Твоята теза каква е точно - че това е от конкуренцията на Горенье и иска да ги наклевети добрите словенци ли

    Практически, имаш крайно неправилен подход според мен.
    Човек пише, когато има проблем с нещо и когато е недоволен от нещо. Много по-рядко пише за да похвали нещо.
    Така че, форумът е достатъчно известен. Напълно нормално е всекиденвно да има нови участници. Напълно нормално е и тези нови учатници да споделят техните болки и проблеми.
    Виж, другото е подозрително - ако е нов участник и каже - ееей, да знаете тази торта колко е хубава е вече съмнително.

    А пък в конкретния случай нямам никакви съмнения - lupeka е описал достатъчно добре проблема, публикувал е и отговора от фирмата, не схващам параноята ти.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #17

    Отговор: Проблем на котлон Gorenie и отговор на сервизната фирма Варна Сервиз и България Сервиз груп ООД

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    ??? Разбира се, защо не.
    Твоята теза каква е точно - че това е от конкуренцията на Горенье и иска да ги наклевети добрите словенци ли

    Практически, имаш крайно неправилен подход според мен.
    Човек пише, когато има проблем с нещо и когато е недоволен от нещо. Много по-рядко пише за да похвали нещо.
    Така че, форумът е достатъчно известен. Напълно нормално е всекиденвно да има нови участници. Напълно нормално е и тези нови учатници да споделят техните болки и проблеми.
    Виж, другото е подозрително - ако е нов участник и каже - ееей, да знаете тази торта колко е хубава е вече съмнително.

    А пък в конкретния случай нямам никакви съмнения - lupeka е описал достатъчно добре проблема, публикувал е и отговора от фирмата, не схващам параноята ти.
    Да, от гледна точка на българин подхода ми наистина е неправилен. Според нашенската си народопсихология ние приемаме нещо лошо казано за някога за вярно априори. Моята нагласа е да не го приемам "на юнашко доверие" и да искам доказателства. Лесно е да оплюеш някого или нещо. На това сме царе! А това, че някой влиза само за да похвали нещо пак не е за приемане. Българин да одобри и похвали нещо ей така, от сърце??? Такова нещо няма! Търси интереса!
    Ти къде видя публикуван отговора на фирмата? Аз видях някаква импровизация на тема "отговор", нещо като преразказ:
    Цитат Първоначално публикувано от lupeka Виж публикацията
    отговора на сервизната фирма е " здр.г-н Димитров изпращам Ви техническа информация на прикачен файл и превод по долу
    за това каква е причината нагревателната плоча да не "засветява" в пълен кръг
    и да има незасветена част във формата на парче от торта , което е заводски изпълнено и не е техническа неизправност на уреда.
    Уреда не е за осветление и по инструкция при включен котлон трябва задължително
    да има съд за готвене за топло отдаване, защото иначе е възможно да доведе до повреда на уреда от не правилна експлоатация.

    Няма как да е бил пълен кръга на засветяване при закупуването на уреда , което Вие твърдите."

    и прикачени файлове с инструкции за експлоатация на уреда.проблема е там че една година аз и жена ми сме го ползвали и виждах, че няма неосветена част.А сега твърдят,че е заводски .ОК няма проблем.мен не ме притеснява да си закупя друг уред,но да знаят хората че този модел точно заводски си свети така.модел: GORENJE ECT 330 AC
    Кое тук е вярното? Разгледай снимките, прочети какво писах и ми обясни как ще стане това? Разгледай и снимките тук: https://www.google.com/search?q=cera...AonNswbttICADQ как изглеждат големите кръгове на плочите. Очевиден фабричен дефект на плочата, който някой по неизвестни причини сега вади във форума.
    Ами нека да е параноя, а не здрав разум на база анализ на фактите!
    Този пост е редактиран от Lupus; 04-10-12 в 18:24.

  4. kod
    kod е на линия
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #18

    Отговор: Проблем на котлон Gorenie и отговор на сервизната фирма Варна Сервиз и България Сервиз груп ООД

    Явно различни неща виждаме... За мен доказателствата са ясни и предостатъчни - снимката в първия пост.
    Плочата не е наред. Кой е виновен за това, че не е наред - производителят, търговецът, обслужващ гаранцията или клиента са подробности, които следва да се уточнят!
    Ти залиташ в някакви странни филми, включващи оплюване и юнашко доверие и пропускаш факта, че проблем има. Паралелно с това честно казано, обиждаш пусналия темата със странно недоверие и вместо да коментираш проблема като милиционер от тоталитарно време му изискваш... доказателства. Това е моят поглед върху участието ти в темата
    Както и да е - стига толкова спам моля, нека коментираме плочата, а не събеседника ни оттук нататък!

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #19

    Отговор: Проблем на котлон Gorenie и отговор на сервизната фирма Варна Сервиз и България Сервиз груп ООД

    ОК. За плочата мисля че обясних нещата. Ако на някой не му е ясно, нека пита. Ако имаш някаква теза кога се е случил проблема, който коментираме - преди да се ползва котлона (фабричен дефект) или след година работа - давай я.

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #20

    Отговор: Проблем на котлон Gorenie и отговор на сервизната фирма Варна Сервиз и България Сервиз груп ООД

    Това може и да е някаква новопоявила се мърсотия от долната страна на плочата - например заблудена хлебарка се е навряла между плочата и котлона в изстинало положение, след което е добре опечена та чак анихилирана и изпарена, но за нещастие при тоя процес на изпаряване се е опушил керамичния плот от долната страна.
    Ако това наистина е така, то разглобяване и почистване. Дали в сервиз, дали сам вкъщи, това е лично предпочитание.
    Аз вече съм го правил подобно упражнение (смяна на котлон) сам в къщи и твърдя че е елементарно.

    ПП.
    Ако това наистина е така, то не може да се говори за гаранционно събитие.
    Но това пък не оправдава неадекватното обяснение от страна на сервиза.

    ПП2.
    А пък това ми звучи като откровена глупост (ако въобще е вярно, че е казано като обяснение от страна на сервиза):
    "Уреда не е за осветление и по инструкция при включен котлон трябва задължително
    да има съд за готвене за топл
    о отдаване, защото иначе е възможно да доведе до повреда на уреда от не правилна експлоатация."
    Въобще не мога да повярвам че има такова нещо в инструкциите, но ако все пак го има, то никога няма да си купя такъв котлон.
    Как така ще ме задължават с нещо такова ?!
    Пък да не говорим, че никой никога не може да докаже дали съм го спазвал или не, т.е. с такава клауза в инструкцията, производителя и сервиза имат винаги врата за измъкване от гаранционно събитие, т.е. имат винаги оправдание да не си обслужат гаранцията.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #21

    Отговор: Проблем на котлон Gorenie и отговор на сервизната фирма Варна Сервиз и България Сервиз груп ООД

    Интересна тема, не я бях намирал досега.
    И мое котлон е така "отахапан". Още от първото включване.
    И не мен ми се стори че е дефект, но категорично ми казаха, че не е, а технически нямало как да се изпълни.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    1
    #22

    Отговор: Проблем на котлон Gorenie и отговор на сервизната фирма Варна Сервиз и България Сервиз груп ООД

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #23

    Отговор: Проблем на котлон Gorenie и отговор на сервизната фирма Варна Сервиз и България Сервиз груп ООД

    Със сръбската техника е така.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Търся читава фирма за сервиз на климатици в Плевен.
    От dudi4ek във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 25-06-13, 02:36
  2. Отговори: 0
    Последно: 19-01-12, 09:39
  3. сервиз лаптоп варна ??
    От nikolin във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 16-02-11, 20:43
  4. Сервиз на Айнхел България
    От taralion във форум Друга битова техника
    Отговори: 4
    Последно: 20-12-08, 14:00
  5. Сервиз за климатици LG във Варна
    От bright във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 04-01-08, 23:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе