Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17
Like Tree2Одобрявам

Бягайте далеко от марката "DIVA"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    77
    #1

    Бягайте далеко от марката "DIVA"

    За нова година си купих 7 ичов андроид DIVA с тв тунер и навигация. На третия месец започна да се издува в долния край вследствие от издуването на вградената му батерия, при което дисплея започа да се пука най-напред в единия край, а после в другия и тъчпада му престана да работи. Понеже бе купен от МETRO го оставих за гаранционен ремонт при тях. След 1 месец чакане някаква служителка от сервиз "Дигитален свят" на висок тон ме заплаши да си платя ремонта, въпреки че батерията е дефектна. Като ми поиска адрес къде да изпрати отремонтирания таблет. И по бързи курииери обикновено доставката е в рамките на 1-2 дена. А ми бе изпратена пратката след един месец забавяне от страна на сервиза, през което време ми се наложи да ходя в чужбина после на почивка и в крайна сметка цената от ремонта и престоя в склада набъбна доста. Сега след няма и месец новата батерия започна пак да издува таблета в задния край и дето се казва колкото издържи. И повече никога няма да погледна тази измислена китайска марка DIVA!!! Искам да изкажа възмущението си от високомерния тон и начина на работата с клиентите от служителката на "Дигитален свят".!!!!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Бягайте далеко от марката "DIVA"

    а защо си заплащал каквото и да било, при положение, че е гаранционен?

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #3

    Отговор: Бягайте далеко от марката "DIVA"

    Много лесно се плашиш, нещо. Защо не я навря тази служителка на кучето в г...а?

  5. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #4

    Отговор: Бягайте далеко от марката "DIVA"

    А кой казва че това е марка нова е просто един надпис . До колкото разбрах си плащал за склад на куриер , ами според мен няма за какво да претендираш .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    77
    #5

    Отговор: Бягайте далеко от марката "DIVA"

    Как да я навра в кучи г-з като нито се представя и със триста зора и питане разбрах, че сервиза е дигитален свят. Просто ме заплаши - плащаш по куриер ремонта или ти връщаме "дивата" в първоначалния вид. А таблета бе надут като бременна хлебарка. Отделно и служителката от рекламации на МЕТRO - Пловдив от къдедето е и закупен таблета, с руски акцент първо ми намекна че не съм първия случай при приемането. След многратните ходения и питания в METRO ми бе отговарено пак от нея, че софиянци започвали след десет, на второто разкарване и питане ,че не вдигат, на третото че ще ме потърси когато е готов, защото е обедна почивка на сервиза. С една дума увъртания . Та и аз питам трябва ли да плащам ремонт за дефектна батерия или да им го треснем в главата ?

  7. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #6

    Отговор: Бягайте далеко от марката "DIVA"

    След описаният разговор със служителката първото, което бих направил е да подам жалба в КЗП. Проблемът е в това, че на повечето хора не им се занимава и затова все още има фирми, които си правят каквото си искат.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    77
    #7

    Отговор: Бягайте далеко от марката "DIVA"

    За 200 лева таблет и 70 лева ремонт транспортни разходи за моя сметка и ходене по мъките и загубата време на човек му писва от всичко. Въпреки че сме в ЕU ни продават китайски реплики или незнам как да нарека долнокачествената електроника лъскава на външен вид. Та, замислям се ако се надуе отново таблета, наистина да си потърся правата.

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Отговор: Бягайте далеко от марката "DIVA"

    Нали искаме евтини играчки ...китайците ни ги дават. (не се заяждам и съжалявам, че китайчето Ви не е издържало)

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #9

    Отговор: Бягайте далеко от марката "DIVA"

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Нали искаме евтини играчки ...китайците ни ги дават. (не се заяждам и съжалявам, че китайчето Ви не е издържало)
    Преди няколко години, десетина колеги бяха на обучение в Китай и си накупиха невероятни Ролекси, по $20 - парчето. Забавното е, че всичките спряха да работят точно след година, в един и същи ден.
    iwan33 одобрява това.

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Отговор: Бягайте далеко от марката "DIVA"

    Сега разбирам защо оригиналният Ролекс е толкова скъп .... Работи повечко

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    77
    #11

    Отговор: Бягайте далеко от марката "DIVA"

    Това ти го дават с 2 години гаранция само на хартия !!

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #12

    Отговор: Бягайте далеко от марката "DIVA"

    Цитат Първоначално публикувано от Shienar Виж публикацията
    След описаният разговор със служителката първото, което бих направил е да подам жалба в КЗП. Проблемът е в това, че на повечето хора не им се занимава и затова все още има фирми, които си правят каквото си искат.
    Само че когато стоката е закупена от Метро ти се явяваш юридическо лице и нещата автоматочно стават по-различни относно обслужването.
    Shmi одобрява това.

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #13

    Отговор: Бягайте далеко от марката "DIVA"

    Аз точно за това не купувам такива стоки от Метро.

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #14

    Отговор: Бягайте далеко от марката "DIVA"

    Зависи картата с която купуваш дали е на физическо или юридическо/фирма лице, съответно и издадената фактура - моята карта си е на мое име и няма как да ме таксуват като юридическо лице.

  18. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #15

    Отговор: Бягайте далеко от марката "DIVA"

    А изобщо батериите покриваше ли ги гаранцията ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  4. Марката "Mini GLOBAL" и нейните алтернативи...
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 02-03-07, 15:09
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе