Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 93
Like Tree39Одобрявам

Далече от "Карфур".......

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #1

    Далече от "Карфур".......

    Преди ден посетих "Карфур" в Плевен,намира се в МОЛ "Панорама".Абе,направи ми впечатление,че е неестествено празен/Много от гондолите бяха заредени само с някакъв мек,вакумиран кашкавал/Празни рафтове,цяла секция запълнена само с ....куфари!?/Купих овче сирене,и в къщи с ужас установих,че се троши,намирисва и е адски сухо!...Майната му,7 лева не е сума,но е отврат как подобна ,уж реномирана верига може така да се проваля с гръм и трясък!Не зная как е в другите градове,но аз повече в този магазин няма да стъпя!Дано и други живеещи в Плевен го прочетат и се предпазят ,да не си хвърлят парите за боклук!

  2.  
     
  3. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #2

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    "Карфур", "Метро", "Пени", "Лидъл" и подобните имат имидж на "реномирани" магазини само в България, в чужбинско се смятат за складове за евтини продукти. Тук просто възприятията ни са обърнати с главата надолу, след като дори ходенето в "МакДоналдс" се счита за престижно.
    blue1, VeleV.Klima, jonov и 1 други харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #3

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    Не искам да споря,дълги години съм живял в Центр.Европа,знам добре какво са веригите!Пени наистина е магазин за бедняци ,по скоро приличащ на склад.Метро.....магазин е само в БГ,в нормалните държави е търговски център за....търговци.Лидл е нормална верига ,не от високата ценова категория,но продуктите са на прилично ниво.Дивизията за плодове и зеленчуци е с отлична атестация!Карфур.....ами ,ако си влизал в техен обект в бяла държава,няма да пишеш това!Нивото почти се доближава до Била,еднакво скъпа и във Виена и в Будапеща и в Прага!...Теско и Аушън не споменавам,няма ги у нас!........Но ,писаното беше за Карфур в Плевен,само тук попаднах на ....развалена стока!

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    За сега май само Кауфланд държат едно прилично ниво.

  6. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #5

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    Също не желая да споря, но надявам се правиш разлика между евтин магазин в западна страна и същата верига в България като начин на зареждане и подреждане на стоките, обслужване на клиенти, следене за чистота и т.н. Въпреки че са международни вериги, тук условията и начина на работа са съвсем различни. В западен "Карфур" не съм влизал, но съм влизал в западен "Лидъл" и мнението на местните за него беше, че е на нивото на "Алди", т.е. евтин магазин, без претенции за нищо особено.

  7. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #6

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    В целия свят магазините са огледало на клиентите.
    blue1, VeleV.Klima, DUNDURMA и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #7

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    Цитат Първоначално публикувано от prismehulnik Виж публикацията
    Но ,писаното беше за Карфур в Плевен,само тук попаднах на ....развалена стока!
    Уцелил си лоши времена за Карфур - в някаква схема влязоха преди месец-два и замъкнаха и Пикадили - за това сега нямат стока и пари... На доизживяване са!

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    приказвате, без да знаете

    карфур беше закупен от пикадили заради огромни задължения към доставчици, поради което е празен, а (останалото малко) стоки се дублират, както и промоциите. последната новина е, че реално сливане няма да има, като карфур ще си имат отделен мениджмънт.

    най-гадното е за персонала, който е в пълно неведение да си търси ли нова работа или не...
    hristoslav2 одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #9

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    Карфур в Букурещ са страхотни магазини. Като имам ходене до там си нося хладилна чанта. Хем са им по-евтини стоките, хем са по-качествени. Визирам кашкавал, сирене, филета, шпекови салами, БИРА!
    За съжаление в България всички големи хранителни магазини без изключение продават боклуци на завишени цени.
    DUNDURMA одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #10

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    Карфур беше нещо преди 2 години...имаха даже планове за разширяване на мрежата от магазини. От година и половина тръгнаха надолу.
    Пикадили бяха добре допреди продажбата им на сръбската Делта груп - собственика им беше един мафиот със забрана да влиза в България. После сърбите ги препродадоха на Делез - Белгия, а те от своя страна на Градус (пилетата).

    Вярно е, че у нас цените са високи - надценките са между 25% и 150%. Знам го защото всеки ден през мен минават стокови и фактури...А иначе шефовете постоянно пеят мантрата, че няма пари за увеличение на заплатите - в този сектор са много ниски, а работата и изискванията са много.

    Практикер бяха купени от Технополис, а Баумакс бяха купени от "Хедус", което е на акционерите във веригата за килими и подови настилки Carpet Max.

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #11

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    ми купувайте от нас-дребните търговци....ние (поне аз) разчитам на качество и обслужване.
    Alexi, Karata, VeleV.Klima и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #12

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Практикер бяха купени от Технополис, а Баумакс бяха купени от "Хедус", което е на акционерите във веригата за килими и подови настилки Carpet Max.
    Сега чакаме да видим дали няма вторите да купят третите или направо барабар третите с четвъртите.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #13

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    ми купувайте от нас-дребните търговци....ние (поне аз) разчитам на качество и обслужване.
    Никой от дребните търговци не спазва стандартите за хигиена, приемане, съхранение и контрол над продуктите. Повечето хора си нямат понятие колко изисквания има за тези неща...
    Знаеш ли какво е Хасъп?
    https://bg.wikipedia.org/wiki/HACCP
    Управителят на магазина(Пикадили) като разбра, че ще идва проверка за получаване на сертификат, дойде при мен и каза че имал работа да съм се оправял и се изнесе...Само след 30 минути се изсипа цяла делегация от 9 човека - французи, холандки, от БАБХ, ХЕЙ....цял час ги разкарвах и обяснявах процедурите на работа, плюс отговори на цяла лавина от въпроси...

    Примерно при приемане на колбаси:
    - трябва да провериш термометъра на пристигналият хладилен камион, каква температура показва(дали се спазва температурният режим) и да я запишеш в документа, после при приемането на стоката гледаш срокове, партиди, ветеринарни, печати, теглиш, сравняваш и чак когато всичко е наред разписваш.

    После стоката отива в търговската зала, склада или в хладилна камера. А хладилните камери са отделни за всеки тип- зеленчук, млечни(сирене, кисело мляко...), месо, риба, яйца. За всяко едно отделна камера.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 24-07-15 в 20:18.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #14

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    на пикадили признавам транжорната - зад плексиглас пред очите на клиентите
    виж, за сва/бурлекс какви истории знам...

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    Отговор: Далече от "Карфур".......

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Никой от дребните търговци не спазва стандартите за хигиена, приемане, съхранение и контрол над продуктите. Повечето хора си нямат понятие колко изисквания има за тези неща...
    Знаеш ли какво е Хасъп?
    https://bg.wikipedia.org/wiki/HACCP
    Управителят на магазина(Пикадили) като разбра, че ще идва проверка за получаване на сертификат, дойде при мен и каза че имал работа да съм се оправял и се изнесе...Само след 30 минути се изсипа цяла делегация от 9 човека - французи, холандки, от БАБХ, ХЕЙ....цял час ги разкарвах и обяснявах процедурите на работа, плюс отговори на цяла лавина от въпроси...

    Примерно при приемане на колбаси:
    - трябва да провериш термометъра на пристигналият хладилен камион, каква температура показва(дали се спазва температурният режим) и да я запишеш в документа, после при приемането на стоката гледаш срокове, партиди, ветеринарни, печати, теглиш, сравняваш и чак когато всичко е наред разписваш.

    После стоката отива в търговската зала, склада или в хладилна камера. А хладилните камери са отделни за всеки тип- зеленчук, млечни(сирене, кисело мляко...), месо, риба, яйца. За всяко едно отделна камера.
    Всички тия процедури са върха на лицемерието, които трябва да отклонят вниманието от съществения въпрос:
    Какво има в колбаса като съдържание - свинсо и телешко месо, сол и подправки или цял списър от Е-та, рога и копита, карантия, мас, соев шрот и всякаква друга гадост, която ако я видиш "на живо" ще си изсипеш обратно съдържанието на стомаха. Но това не се проверява нали?
    Alexi и bagerista9 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  4. Отговори: 6
    Последно: 07-08-09, 15:02
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе