Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 61
Like Tree18Одобрявам

Подвеждащо и неточно етикиране на бяла техника в сайтовете на Технополис, Техномаркет и Emag.bg

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #16

    Отговор: Подвеждащо и неточно етикиране на бяла техника в сайтовете на Технополис, Техномаркет и Emag.bg

    Ами очаквам да се спазва закона. Толкова ли невероятно звучи? Чакам отговор. Ако не го получа Европейските Институции винаги отговарят....

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    258
    #17

    Отговор: Подвеждащо и неточно етикиране на бяла техника в сайтовете на Технополис, Техномаркет и Emag.bg

    Хахаах айде да видим точно по този въпрос какво ще ти отговорят.

  4. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #18

    Отговор: Подвеждащо и неточно етикиране на бяла техника в сайтовете на Технополис, Техномаркет и Emag.bg

    Ползата от този род институции е единствено за служителите им. Справка: КЗК една година получаваше заплата и умуваше над въпроса " Има ли картел в цената на горивата" А Марешки за една нощ отговори на този въпрос. Даже без пари от бюджета.

  5. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #19

    Отговор: Подвеждащо и неточно етикиране на бяла техника в сайтовете на Технополис, Техномаркет и Emag.bg

    Цитат Първоначално публикувано от qazxsw Виж публикацията
    Здравейте,
    мисля, че е трябвало ето тук да подадете сигнала
    Начало
    Ами аз и на тях писах и те днес ми оговориха, че са препратили сигнала към прецедателя на КЗП, защото нелоялните търговци са по тяхната част. От КЗП още нищо не съм чул. Ще видим.

  6. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #20

    Отговор: Подвеждащо и неточно етикиране на бяла техника в сайтовете на Технополис, Техномаркет и Emag.bg

    Още ни стон ни звук от КЗП....Ще им дам още малко време за отговор. Аз отделно писах на всичките тези фирми от жалбата ми. Въпреки, че никоя не ми отговори или се извини за незаконното си и мърляво рекламиране и описание на електроуредите си, Технополис са си направили труда да опишат бялата си техника, както трябва на сайта си. Браво за което.
    Емаг и Техномаркет се правят на ударени все още.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #21

    Отговор: Подвеждащо и неточно етикиране на бяла техника в сайтовете на Технополис, Техномаркет и Emag.bg

    В Технополис са сложили енергийни етикети според регламента само на някои телевизори. Аз съм абсолютно сигурен,че по-голямата част от продукцията(на знайни и незнайни турски и китайски производители),която продават въобще няма енергийни етикети.

    - - - - - - - - - -

    Само да се поправя ,изскачащите енергийни етикети в Технополис не са по регламента.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #22

    Отговор: Подвеждащо и неточно етикиране на бяла техника в сайтовете на Технополис, Техномаркет и Emag.bg

    КЗП отговори най-накрая, че в момента тече проверка и като завърши ще пратят резултатите. Доста мудно действа КЗП. Вършат нещо, ама едвам едвам. Аз лично забелязвам промяна в етикирането на големите он-лайн сайтове. Не е перфектно винаги, но определено е по-точно от времето преди жалбата ми.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #23

    Отговор: Подвеждащо и неточно етикиране на бяла техника в сайтовете на Технополис, Техномаркет и Emag.bg

    Аз лично не видях никаква промяна в етикетирането на трите сайта.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #24

    Отговор: Подвеждащо и неточно етикиране на бяла техника в сайтовете на Технополис, Техномаркет и Emag.bg

    То пък голяма файда от тези етикети. Вижте какво пише на етикета и какво на телевизора.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #25

    Отговор: Подвеждащо и неточно етикиране на бяла техника в сайтовете на Технополис, Техномаркет и Emag.bg

    Това което го пише на телевизора е максимална консумирана мощност. На енергийния етикет пише консумираната мощност по IEC62087 Edition 2.
    kokovox одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #26

    Отговор: Подвеждащо и неточно етикиране на бяла техника в сайтовете на Технополис, Техномаркет и Emag.bg

    Специялно за телевизорите етикирането ще трябва да се доискусорява. Колко ток харчи един телевизор зависи и от настройките на картината. На етикета не се споменава на каква яркост и контраст са правени измерванията. Най-вероятно на най-ниски.
    New EU Energy Label

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #27

    Отговор: Подвеждащо и неточно етикиране на бяла техника в сайтовете на Технополис, Техномаркет и Emag.bg

    Не е по темата, ма да си кажа. Що ги гледате тия етикети, като са пунта мара от всеки ъгъл.
    Присъствах на покупка в магазин за гуми (СЕРИОЗЕН по рекламите), гумите от марковите. На витрината заложена гума с етикети, цени и всички екстри. Хареса ни се и скочихме. Отиваме за монтаж и идват 4бр гуми с данни на етикетите нямащи нищо общо с видяното отначало. След възникналия спор нещо ни омотаха с продукция от миналата година и от тази година, ама за определен модел според мен не би трябвало да има разлика годината на производство (да не купувам вино все пак).
    Е, купихме ги.
    Бай Ганьо - "имал си бол пари, дал си".
    kokovox одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #28

    Отговор: Подвеждащо и неточно етикиране на бяла техника в сайтовете на Технополис, Техномаркет и Emag.bg

    Вашия проблем няма нищо общо с етикирането, а че въпростната фирма ви е измамила. Вие сте платили за едно, а те ви доставят друго. Подайте сигнал в КЗП:
    https://www.kzp.bg/elektronna-forma-...-zhalba-signal
    dimkaraganchev одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #29

    Отговор: Подвеждащо и неточно етикиране на бяла техника в сайтовете на Технополис, Техномаркет и Emag.bg

    Гумите си бяха едни и същи на витрината и монтираните, дори и DOTа беше близък. Просто някой лепи етикетите всяка година както му дойде - на витрината била от една година, а монтираните доставка от следващата (ама иначе същото производство). Е, как да им вярвам на етикетите.

  18. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #30

    Отговор: Подвеждащо и неточно етикиране на бяла техника в сайтовете на Технополис, Техномаркет и Emag.bg

    Пак казвам проблема ви не е с етикетите, а с нелоялните търговски практики. Слагат етикет към стока, която не отговаря на етикета си. Именно затова е и темата на дискусията - подвеждащо и неточно описание на продукти с цел минаване на клиента.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Рециклиране на бяла техника
    От kokovox във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 14-10-15, 22:16
  2. Отговори: 28
    Последно: 15-07-12, 10:52
  3. Изкупуване на стара бяла техника
    От BerkStock във форум Бяла техника
    Отговори: 8
    Последно: 09-01-11, 14:33
  4. Отговори: 1
    Последно: 26-10-09, 16:55
  5. Технополис Vs Техномаркет
    От DeathKnight във форум Анкети
    Отговори: 29
    Последно: 26-01-06, 14:09

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе