Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 96
Like Tree50Одобрявам

Недоразумения в ЛИДЛ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    62
    #1

    Недоразумения в ЛИДЛ

    Погледнах,но не видях подобна тема където да напиша.
    Днес ми се случи интересно нещо в ЛИДЛ.По принцип до сега в големите вериги-Кауфланд,Лидл,Метро и др. съм забелязал следните ''неточности':
    1.Баркод се прекарва 2 пъти.Дали волно или неволно не знам ,но ти начисляват двойна цена на практика.
    2.Чукат етикет за намаление,който не е върху стария и на касата маркират редовната ,а не намалената цена.Това е или невнимание или е преднамерено от целия персонал.Това ми се случи преди 15 дни в същия магазин на Лидл.Сумата беше 3-4 лв.Случвало се е и друг път не помня в кои магазини.
    Днес обаче стана нещо много интересно,за което имам мои обяснения,но ми е интересно и други виждания.
    Жена ми пазарува около 10 продукта и някъде на 6-7 место и маркират кафе на зърна на стойност 12,99.Нито сме мислили да купуваме нито беше в чантите.Сумата не е кой знае кво,но явно е опит за кражба,защото първите 2 случая могат да се случат и по невнимание ,все пак,а тук няма как.
    Отидох в магазина и потърсих У-ля.Яви се зам. у-л,жена която попита къде са продуктите и аз казах,че са у нас.Отговори ми,че тогава нямам никакви права тъй като всеки може да заяви това и да ида да ги донеса.Тъй като вече в ЛИДЛ може да се вземе поименно извлечение кой е пазарувал(маркира се с приложението),според мен беше безмислено.
    Аз и отговорих,че ако върна продуктите и си оставя кафето в къщи-това ще променили нещо?
    Каза,че нямам никакви права,което и очаквах и отговорих ,че знам и претендирам само за кражба,а права по закон след като съм излязал от магазина нямам.
    Защо мисля,че това си е опит за кражба?
    Ами защото поне аз не виждам какъвто и да е начин за объркване.Остават 2 варианта или аз лъжа-в Лидл и Вас или е опит за кражба.
    Тя разбира се набързо ми върна парите,но не е там въпроса.
    Та ,ако все пак не дискутираме дали аз лъжа и какви права имам(т.е. никакви),възможно ли е все пак да е станала грешка,а да не е преднамерено?
    Аз виждам само 2 варианта.
    -Продавачката си изписва стока и после си я взема
    -В магазина има липси и гледат да си ги оправят.
    Интересно е дали има и други вероятности.Особенно ако някой е чувал точно какво се случва.
    Другото интересно в случая е ,че не отбелязоха никъде,че ми връщат пари.Отвориха каса която не работеше и ми дадоха парите.Не се разбра дали си записаха какво е станало,кога,на коя каса и.т.н.
    Jack Krauser одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    Гледайте си касовите бележки преди да напуснете търговския обект. Къде поради мърльотина, къде ако мине.....
    espace, lazarus18, Kaar и 1 други харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    62
    #3

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    Казах,че знам че нямам права и не дискутирам това.
    Интересното в случая е ,че не виждам как поради ''мърлотина''.От къде ще вземе бар код,ако не е предварително подготвен.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #4

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    Освен баркод има и цифров код на ръка.
    А пък има и камери - лесно се вижда какво минава през касата като продукт и какво по касов бон.
    espace одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    62
    #5

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    Знам,че има цифров на ръка,но си мисля,че е по-трудно,защото ако се забави да въвежда клиента вероятно ще забележи.
    За камерите не се сетих.Не знам дали следят всяка каса,но някой ми каза такова нещо.Т.е. ако има камери дори и аз да не знам зам. управителката трябваше да се заинтересува от случая и да го разгледа,като най -напред ме помоли да обясня писмено
    Да,ама не.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #6

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    На мен веднъж ми се случи да си погледа бележката след едно пазаруване в голяма верига, и ми направи впечатление, че са ми маркирали два натурални сока, а бях взел един, върнах се и ми върнаха парите.
    Впоследствие се оказа, че не са ми маркирали филе елена, но ме мързеше да се връщам, тъй като не бях ощетил касиерката, все пак не го беше маркирала, иначе много пъти ми се е слувало да ми връщат повече пари, отколкото трябва, но винаги съм ги връщал.
    Та стават грешки, къде волни, къде неволни.
    Това с умишленото маркиране на повече продукти как точно ще е в полза на касиерката, след като се начисляват на сметката й и трябва да ги отчете впоследствие?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #7

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    Е, той - клиента, ако не забелязва накрая какво са му начукали на касовия бон, дали ще забележи преди това магията на касовия терминал...?!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #8

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    Три пъти им казвах, че цената на големият етикет ( 20х20см) на минералната им вода се разминава с тази в касовият бон, никакъв ефект - това е мърльотина. Накрая вдигнах скандал и я оправиха.
    И в другите вериги стават т.н. "грешки". Очите на 4, 10..15 позиции макс, на пълна количка....

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    62
    #9

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Та стават грешки, къде волни, къде неволни.
    Това с умишленото маркиране на повече продукти как точно ще е в полза на касиерката, след като се начисляват на сметката й и трябва да ги отчете впоследствие?
    2 натурални сока може да се объркат ,ако без да иска мине 2 пъти баркода.Това го написах като опция в първия пост.
    А тук освен съзнателно не виждам как може да стане.
    Как точно ще се оправят с продукта не знам,мисля че има 2 варианта,след това да мине някой на който няма да маркира или в магазина има липси на продукти и се изписват на касите.
    Но нещо което го е нямало на лентата дори и в близост няма как да се маркира без да искаш.Дори ако беше последно имаше вероятност да го е взел следващия клиент и тя да го е хванала в предната сметка.Но не е и това.
    Интересно все пак има ли камери които следят всяка каса,тъй като на касовата бележка има час и може да се направи бърза проверка.
    Не разбрах да имат такова желание.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #10

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    Достатъчно е да се следи на екрана какво и по колко се маркира.
    Камери има, но желание да се разглеждат записи по молба на клиент... мммм... не. Целта им (на камерите) е мааалко по-друга.
    Но, все пак - опре ли ножа до кокал - могат да разгледат и клиентската молба.
    Случвало ми се е да го правя в една аптека - помрънкаха малко и пуснаха записа, после върнаха и парите.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #11

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    Създават си излишък, стар трик от соц-а.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    62
    #12

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    По ''молба на клиент''-не знам.Само че в случая средно положение няма.Няма вероятност да е станало неволно,защото продукт който го няма няма как да се маркира.
    Остава или аз лъжа или продавачката краде.
    Така,че те не могат да бъдат сигурни,че аз няма да подам жалба за кражба и да им се наложи да гледат.
    Разбирам,че случая е маловажен,но фактите са интересни.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #13

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    И на мен ми се случват такива грешки, защото си пазарувам сам в Кауфланда и когато се усетя, че съм се минал/че са ме минали, дори да е за стотинки, направо се вбесявам, денят ми се проваля, самочувствието ми спада под нулата - и само като си помисля, че уж съм отишъл за промоции и намаления! Не помня случай да са ми върнали пари в повече, почти винаги грешките неволните са в ущърб на клиента, т.е. на мен, все ми пробутват най-лошото месо или плодове и зеленчуци, поне така ми се струва. Винаги след такава случка си казвам, че вече ще си отварям очите на 4 и преди да изляза от магазина ще си проверявам касовата бележка и винаги, в момента, когато съм най-сигурен и се отпусна - по законите на Мърфи - номерът се повтаря.
    Помня обаче и как веднъж бях уверен, че съм купил масло и като не го открих в торбите си, когато се прибрах в къщи се ядосвах цяла вечер, че съм го изгубил, а на другия ден намерих касовата бележка и видях, че въобще не съм купувал маслото. Друг път, прибирайки се ми излязоха с една по-малко кофичките с кисело мляко и дълго се чудих кога, как е изчезнала, дали е паднала от количката - после мина много време, почти половин година и открих въпросната кофичка с кисело мляко под седалката на автомобила, запечатана, но си личеше, че водата се е изпарила и е наполовина останала - само сухото съдържание
    mslavchev и dreadx харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #14

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    Имам навик вече, нямам пропуск.
    На метър след касата, проверка на касовата бележка.
    Едрите работи основно.
    svetlio1 одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #15

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    Може да се пребориш по два начина
    - касовият ти бон има номер, каса и час на пазаруване - гледа записа от този час на съответната камера
    - моментна ревизия на кафето с портативен терминал, реална наличност и колко се водят налични в системата. Бързо може да се преброят - едва ли в Лидл имат повече от 100 бройки кафе от вид..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе