Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree7Одобрявам
  • 1 Post By pantsiani
  • 5 Post By Poco
  • 1 Post By Karata

emag.bg - гаранция

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    100
    #1

    emag.bg - гаранция

    На 08.01.2023 си купих 2 телефона от emag.bg, поръчка 1015363310. Развалиха се след половин-годишно ползване, поради проблем с екраните. Когато стана дума за рекламация - emag.bg НЕ ПОЕМА ОТГОВОРНОСТ и ме препраща към търговец, който няма представителство в България.
    its large одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    88
    #2

    Отговор: emag.bg - гаранция

    а ти от емаг ли купи телефоните или от търговец продаващ в платформата на емаг - по отговора на емаг май е второто , съответно си търсиш гаранцията от търговеца

    иначе самите емаг си признават гаранциите без проблем за неща закуени от тях - на мен ми върнаха парите за една водоструйка ползвана почти година без никакви опити за отказ или увъртания

    Като пазарувате в емаг , просто дайте отметка да ви показва само офертите на емаг - останалото е на собствен риск
    espace, svetlio1, its large и 2 други харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    100
    #3

    Отговор: emag.bg - гаранция

    Румънският търговец ми предложи да си заплатя транспорта до Букурещ и ремонта. Емаг са като ощипана мома. Та за какво въобще дават гаранция 2 г., като не я признават? Търговецът не говори български, няма представителство в България, а транспортните разходи са по международни тарифи.

  5. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    601
    #4

    Отговор: emag.bg - гаранция

    В Условия за ползване на Емаг, изрично пише:

    5.4 eMAG не е страна по договор за покупко-продажба от разстояние, сключен през Платформата за Стоки/Услуги, предлагани от маркетплейс Продавачи.


    Вие сте се съгласили с тези условия, а сега търсите вина в ЕМаг...







  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #5

    Отговор: emag.bg - гаранция

    Още не може да се научи "народът", че ако е купил нещо цъкайки на сайта на Емаг, това не означава винаги, че го е купил от Емаг като търговец. За стоки от други търговци Емаг не дава гаранция и не се занимава с тях. Те просто продават място на сайта си на тези търговци да продават, а стоки от тях не са продадени от Емаг.

  7. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #6

    Отговор: emag.bg - гаранция

    Цитат Първоначално публикувано от Poco Виж публикацията
    Като пазарувате в емаг , просто дайте отметка да ви показва само офертите на емаг - останалото е на собствен риск
    Добър съвет. С една малка уговорка - аз лично не вярвам на отметките им. Отдавна. Хабер си нЕ'ам какво значи "С доставка от" на влашки български...



    Та не винаги е виновен ... "народът". (какво ли е да презираш сънародниците си)
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #7

    Отговор: emag.bg - гаранция

    Както и сам си показал, там си пише, че не е от Емаг. Кой е виновен да го пусне при отбелязано "от Емаг" е друг въпрос. "какво ли е да презираш сънародниците си" въобще не знам за какво си го писал, но ако го играеш някакъв тип пишман патрЕот - аз не презирам никой, включително и по националност. Безсмислени подмятания. Голяма част от всеки "народ" трудно се ориентира, не чете внимателно какво пише и бива подлаган на всякакви трикове и схеми. Вярвания и заблуди също. Това не е български патент. Не е български патент и да се търси възможно най-ниска цена по всякакви сайтове, вместо по-сигурен местен търговец.
    Всъщност нали е валиден съвременният лозунг - СССР - (в)секи сам си решава.
    Този пост е редактиран от VanDan; 17-04-24 в 21:27.

  10. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #8

    Отговор: emag.bg - гаранция

    Съветът беше да се филтрират само офертите от ЕМАГ, което от много време е невъзможно. Това показах.

    Що го написах? Де да знам - прииска ми се. Принципно не ме радва "гледането отгоре" на хората. Не те кефи "народът"? Добре, приемам го. Не те разбирам, но го приемам. Зачудих се просто какво е да се движиш ежедневно сред такъв "планктон"... Не общуваш с него ли...? Риторичен въпрос беше де. Не съм очаквал отговор. Със здраве!

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #9

    Отговор: emag.bg - гаранция

    Не правите елементарна разлика между "С доставка от еМАГ" и "предлаган от еМАГ".

    1. Първото означава, че еМАГ само го доставя с куриер или по друг начин. Тоест след като си го поръчал от друг търговец, еМАГ само организират доставката от търговеца-продавач до теб(купувача). В този случай търговецът-продавач само ползва интернет платформата(страницата) на еМАГ за предлагане и продажба. В този случай еМАГ отговаря само за доставката до купувача.

    2. Във вторият случай "Предлаган от еМАГ" означава, че еМАГ е търговецът от който купуваш стоката и в този случай и самата доставка се организира от еМАГ. Досега не съм срещал еМАГ да е търговеца-продавач и стоката да не се доставя от него.
    Във вторият еМАГ си отговарят са гаранцията като всеки друг търговец.


    3. Горните два случая не изключват възможността същата стока от същият търговец, който не е еМАГ да се продава отделно и това да е различна оферта към купувачите. Тоест третият случай е когато търговецът -продавач не е еМАГ, и не ползва еМАГ като доставчик, а само ползва платформата им да предлага стоката си за продажба.

    В този трети случай еМАГ нито носят отговорност за гаранцията на стоката, нито носят отговорност за доставката на стоакта. Единствено носят отговорност този търговец наистина да е търговец, а не измамник който само прибира парите на купувачите и не им изпраща нищо или при поръчани маркови маратонки адидас за 300 лева им изпраща китайски слънчеви очила менте от 2-3 долара чифта...

    В този третия случай еМАГ носят отговорност САМО АКО след като са сезирани от измамени клиенти на платформата за търговеца-продавач измамник не реагират(не го свалят от платформата). Ако не са го свалили от платформата и са му позволили да измами още клиенти след като е бил сезиран от вече измамени клиенти, то тогава еМАГ носи отговорност към все последващ сезирането измамен клиент.



    Случва се една и съща стока да се продава с доставка от еМАГ и отделно търговеца продавач да дава в еМАГ за същата стока оферта при която той е и доставчик. Цените в тези случаи с различни.

    Има и "зарибяващи оферти" - случва се да се подвизават и измамници в еМАГ, но пък еМАГ си имат застраховка живот и други застраховки.

    Например купувам кафе на 16.50 лева килограма, което за това кафе е малко. Казвам на колега, той се чуди, пъне, мъчи са дали да купува или не и... след 9 дни пънене(мислене) колегата поръчва на същата цена на която и аз и в деня на поръчката получава съобщение, че поръчката е анулирана...Парите му ги върнаха за 3 дни в сметката.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,254
    #10

    Отговор: emag.bg - гаранция

    Според кое законодателство носи отговорност eMAG, при поръчка от българския сайт? По българското или румънското?
    Кой е компетентният орган за решаване на казуси?

    На страницата на еМАГ няма абсолютно никаква контактна информация - адрес на компания, собственик и т.н. Когато избереш "Контакт", те препраща тук: Обслужване на клиенти | eMAG Help
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 18-04-24 в 06:35.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #11

    Отговор: emag.bg - гаранция

    Цитат Първоначално публикувано от Karata Виж публикацията
    Съветът беше да се филтрират само офертите от ЕМАГ, което от много време е невъзможно. Това показах.

    Що го написах? Де да знам - прииска ми се. Принципно не ме радва "гледането отгоре" на хората. Не те кефи "народът"? Добре, приемам го. Не те разбирам, но го приемам. Зачудих се просто какво е да се движиш ежедневно сред такъв "планктон"... Не общуваш с него ли...? Риторичен въпрос беше де. Не съм очаквал отговор. Със здраве!
    Ти май си се засегнал, че и в другия форум те бъзнах, заради пускането на любимите ти английски каламбури-вицове. Къде съм писал кой или кое ме "кефи" или си наблюдавал не риторично отгоре, отдолу или по средата гледам на хората. Имаш ли реална представа с кой, къде се "движа", че да си позволяваш оценки по картинка без да познаваш съответния човек. Но няма значение, поредният риторичен форумен философ и мъдрец. Който от поръчки от сайт стига до дълбоки морални нравоучения на тема изразното средство "народът". Народът са всякакви хора. Прости и добри. Умни и лоши и всякакви подобни комбинации, включително и ние двамата. Но нито ти мен, нито аз теб можем да правим заключения за другия. Има 1-2 форумни потребителя, с които се познаваме лично от много години. Само те могат в някаква степен. Но да, както и на мен ми се прииска отново да напиша - (в)Секи сам си преценя и пише каквото му се "прииска".
    Този пост е редактиран от VanDan; 18-04-24 в 07:42.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #12

    Отговор: emag.bg - гаранция

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Ти май си се засегнал, че и в другия форум те бъзнах, заради пускането на любимите ти английски каламбури-вицове.
    Не бях забелязал, но сега отидих да гледам. Много е добро! Ще си го преместя в другия крачол. Не си на положение да можеш да ме засегнеш.

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Къде съм писал кой или кое ме "кефи" или си наблюдавал не риторично отгоре, отдолу или по средата гледам на хората. Имаш ли реална представа с кой, къде се "движа", че да си позволяваш оценки по картинка без да познаваш съответния човек. Но няма значение, поредният риторичен форумен философ и мъдрец. Който от поръчки от сайт стига до дълбоки морални нравоучения на тема изразното средство "народът". Народът са всякакви хора. Прости и добри. Умни и лоши и всякакви подобни комбинации, включително и ние двамата. Но нито ти мен, нито аз теб можем да правим заключения за другия. Има 1-2 форумни потребителя, с които се познаваме лично от много години. Само те могат в някаква степен. Но да, както и на мен ми се прииска отново да напиша - (в)Секи сам си преценя и пише каквото му се "прииска"
    Пич, просто забелязах, че пишеш "народът"... В кавички. Което ми е несвоствено. Не те ангажирам с мнението си. Бъди здрав!
    VanDan одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. EMAG - Black Friday 2017
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 23
    Последно: 26-11-20, 10:46
  2. Отговори: 60
    Последно: 01-04-16, 22:33
  3. Въпрос за гаранция
    От kiroslavov във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 01-11-11, 16:09
  4. 5 години гаранция ?
    От nebelservice във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 10-04-11, 17:19
  5. За M-tel-ската гаранция
    От hristobotev във форум Черен списък
    Отговори: 2
    Последно: 04-05-10, 20:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе