Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33

Android OS - впечатления, опит, коментари

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1

    Android OS - впечатления, опит, коментари

    Излезе вече версия 2.1 на новата операционна система за смартфони Android.
    Пускам тази тема за коментари, впечатления и сравнения с WM и Symbian.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #2

    Re:Android OS - впечатления, опит, коментари

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Излезе вече версия 2.1 на новата операционна система за смартфони Android.
    Пускам тази тема за коментари, впечатления и сравнения с WM и Symbian.
    Лично мое мнение, Symbian води определено класациите за по малко бъгове.
    Остават бъгясалите Androidi и по малко бъгясалите WM оствам с впечетлението че се купуват повече от скоро отворена хлебарница.
    Колкото по малко екстри толкова по добри.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #3

    Re:Android OS - впечатления, опит, коментари

    -едит не видях че това е стара тема и бях отговорил ... - няма смисъл от писане по мъртви теми, само защото някой със заблуден мироглед ги е надигнал.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #4

    Re:Android OS - впечатления, опит, коментари

    Просто ми стана интерестно все пак беше първата тема .Ти да не си останал с впечатлението че се пише само в нови теми .

  6. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #5

    Re:Android OS - впечатления, опит, коментари

    Symbian, а какво е туй нещо?

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #6

    Re:Android OS - впечатления, опит, коментари

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    Symbian, а какво е туй нещо?

    @fXOrange
    Научи го така.
    Нещото с по малко бъгове!

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Re:Android OS - впечатления, опит, коментари

    Symbian ? Мъртвата ОС която Нокия се опитваше да възкреси толкова години и заради която изгуби толквоа много фенове. Добре ,че се усетиха и се юрнаха да правят MeeGo , че с тоя Symbian щяха да загубят и най-верните си фанатици Андроид е сила която просто вършее. Колкото и да не ми се иска ще измести и iOS и ще стане най-масовата ОС за умни телефони.

    Предпоследният ми телефон беше Нокия 5800XM. Изхвърлих го а Нокия ги зачернах от списъка си със фирми които могат да правят умни телефони. Смешно е да ми продават 2010та години телефони със клечки (писалки), в кой век живеем по дяволите. Мултитъча Епъл го въведоха още 2007ма година.

  10. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #8

    Re:Android OS - впечатления, опит, коментари

    Цитат Първоначално публикувано от Compare
    Нещото с по малко бъгове!
    е то от толкова лаг, как искаш да бъгва?
    Последните телефони, дето са ми попадали в ръката със Symbian са Nokia 5800 и X6, докато отвориш нещо и моо си изпиеш кафето спокойно.
    Samsung, че не са майстори, направиха по добра система от Symbian

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #9

    Re:Android OS - впечатления, опит, коментари

    Съосновател на Apple заедно със Стив Джобс, Стив Вознияк проектира първите компютри на компанията, които в края на 70-те години на миналия век катализират бизнеса и слагат началото на революцията на персоналните компютри, която промени света завинаги. Затова винаги внимаваме, когато каже нещо по отношение на Apple. Този път става дума за негово интервю за холандския вестник De Telegraaf. Той споделя, че макар iPhone да е качествено устройство с малко слаби страни, то няма да помогне на Apple да спечели в битката с Android, която ще се превърне в доминиращата мобилна платформа. Вознияк сравнява платформата на Google с Windows и макар че според него тя има още недостатъци за отстраняване, те няма да попречат на успеха й. За него дял ще имат отвореният й характер и по-богатите възможности спрямо iOS в iPhone, който според него не е за всеки.

    От интервюто разбираме и че Apple е била готова да пусне смартфон още през 2004 година, като по него е работила заедно с голяма японска компания за потребителска електроника. Според него обаче устройството било прекалено авангардно и работата по него е трябвало да бъде прекратена. Премиерата на iPhone е през 2007 г.

    И накрая, Вознияк е споделил и мнението си за Nokia. Според него компанията има проблем с възприемането на бранда си, който е "от предишното поколение", и за да успее, трябва да представи специална марка за по-младите потребители.

    Материалът беше взет от :
    http://www.mobilebulgaria.com/news/17778/стив-вознияк-apple-ще-загуби-срещу-android


    Android се чувства много добре с парите и екипа на Google. Единственното нещо което може да я спре в устрема и напред е края на света през 2012 година

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #10

    Re:Android OS - впечатления, опит, коментари

    Ако Нокия вземе да остави Symbian и се заеме с нещо като андроид или вм ще са си пак номер едно винаги съм бил фен на нокия е поне от 2005 когато ползвам телефони с тъч скриин .
    Поне за камера като качество на снимките и обслужващо меню са перфектни поне за мен.

    @fXOrange
    Samsung, че не са майстори, направиха по добра система от Symbian

    Евала за написаното .Такива неприятни спомени имам конкретно за моят телефон( Samsung Omnia 900 )че клавиатурите няма да ми стигнат да пиша толкова много.

    @stenly
    Дали ще го доживеем тоя край не се знае.
    Гледах няколко филма такива за края на света ,е да ти кажа във всичките филми все някой оживяха.

    Искам да си купя телефон да го ползвам максимално 3-4години да си има подобаващите екстри като GPS (за Иго ТомТом Навигон) джойстик (да разцъквам от време на време по някоя игричка) Хубаво и лесно меню за работа друго не ми трябва.
    Предпоследният ми телефон Qtek 900 windows Mobile мисля че се казваше бях много доволен всичко си функционираше перфектно само дето ме дразнеше че имаше външен Bluetooth приемник и трябваше да го пускам и изгасям по джобовете ми.Зарадвах се като излезе windows Mobile Samsung Omnia 900 с вграден GPS и мъкненето на външен Bluetooth приемник отпада.Но за кратко поради простата причина че нищо не ства от него.Докато старият ми телефон още си го носят и използват Qtek-ка със здраве.
    Дано излезе нещо по приемливо като цена и с необходимите екстри,то било андроид или windows Mobile .

    Пожалавам на всички подобни творящи Фирми Компании повече успехи и по малко бъгове.

    Ай ще спирам да пиша да не кажат че съм успамил форума angel

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #11

    Re:Android OS - впечатления, опит, коментари

    В интерес на истината на айфоня по никакъв начин не ми липсва хардуерна клаивиатура или джойстик. Случвало се е да играя на игри на телефона (дори от скоро се запалих по RAGE) и не усещам липсата на хардуерни бутони

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #12

    Re:Android OS - впечатления, опит, коментари

    Цитат Първоначално публикувано от Compare
    Евала за написаното .Такива неприятни спомени имам конкретно за моят телефон( Samsung Omnia 900 )че клавиатурите няма да ми стигнат да пиша толкова много.
    аз имах предвид Bada - скорошна система на Samsung, която доста добре се справя, и чувам само добри отзиви, за нея.
    Този твоят телефон, ако не се лъжа е по точно с Windows Mobile.

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #13

    Re:Android OS - впечатления, опит, коментари

    Едно превю на Андроид 3.0 за таблети:

    https://www.youtube.com/watch?v=hPUGNCIozp0#ws



    Очаквано Motorola Mobility показа на изложението CES 2011 в Лас Вегас първия си таблет компютър Xoom, поредния „убиец” на iPad. Xoom използва двуядрен 1 GHz процесор и работи под управление на операционна система Google Android 3.0 Honeycomb.

    Xoom стъпва на едночипова платформа (SoC) Nvidia Tegra 2. Сензорният 10,1-инчов екран поддържа резолюция 1280х800 пиксела. Налични са 1 GB оперативна памет DDR2, 32 GB флаш памет, адаптери 3G, Bluetooth 2.1+EDR и Wi-Fi 802.11b/g/n.

    През второто тримесечие се очаква Motorola Mobility да предложи опция за работа в LTE мрежи, които вече стават популярни в САЩ.

    На предния панел на таблета е разположена 2-мегапикселова уеб камера, а на задния - втора камера с резолюция 5 мегапиксела, светодиодна светкавица и възможност за запис на видео с резолюция 1280х720 пиксела.

    Xoom предоставя портове HDMI и Micro USB, както и 3,5-мм гнездо за слушалки. Устройството има размери 249,1х167,8х12,9 мм и тежи 730 грама. Времето за автономна работа достига 10 часа при възпроизвеждане на видео.

    Motorola Mobility предлага и редица аксесоари за Xoom, вкл. защитен калъф, поставка за зареждане и друга с вградени колонки и клавиатура с Bluetooth интерфейс.

    Xoom обаче все още не е напълно готов за пазара. Очаква се таблетът да излезе в масова продажба по-късно през първото тримесечие.




  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    42
    #14

    Re:Android OS - впечатления, опит, коментари

    Абе Stenly абе fxOrange кви писалки ви гонят кви лагове моита нокиа от както я имам нито веднъж не ми се е наложило да и извадя писалката просто перфектна чувствителност със пръсти е да на тоя дет я е пробвал ако пръстите са му като наденици те затова ги слагат,а относно лаговете нищо верно във ваще злобни изказвания еми много ясно че ще бави и забива като ги пълнят с всевъзможни простотии ма дали щи трябва хакаи вътре и тва е не едно кафе ще изпиеш ами и 2 може.
    Поне с това се занимавам та са ми ясни доста неща а на такива отворковци като вас съм се наслушааааааллл

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #15

    Re:Android OS - впечатления, опит, коментари

    krasisp, и аз съм се наслушал на такива като теб. Нито ме познаваш нито пък можеш да си правиш заключения дали съм отворко или не. За да пиша нещо , значи съм го тествал и на базата на моите сравнения съм си направил заключението. Ако Нокия беше цвете за мирисане нямаше да губи пазарен дял с тяхната Симбиан. Така, че ако имаш нещо да ми казваш може и на лични да не пълним форума с глупости. За последната година ползвам и iOS и Android. Имам директни впечатления и от двете ОС. Преди това ползвах Нокия 5800, така , че имам поглед върху нещата.

    Ужас, даже два ужаса ако се занимаваш с телефони и пишеш такива глупости.

    https://www.youtube.com/watch?v=PSsz-hkCCYI#

    Няма лаг неееее, никакъв лаг няма и с последният фирмуер бачка супер яко

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 15-12-12, 23:04
  2. Facebook коментари в SetCombG.com
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 12-08-11, 22:41
  3. Отговори: 19
    Последно: 03-02-11, 11:11
  4. AOC 17" - коментари...
    От MetalMilitia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 27-12-03, 00:06
  5. Asrock - коментари
    От Mollov във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 38
    Последно: 13-12-02, 18:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе