Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 33
Like Tree1Одобрявам

Android OS - впечатления, опит, коментари

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #16

    Re:Android OS - впечатления, опит, коментари

    @krasisp
    батка недей така да налиташ, като ребат петел, както викаше баба ми на времето, бог да я прости.
    Първо би трябвало да опиташ нещо по друго от симбан, преди да съдиш има ли няма ли лаг спрямо другите мобилни системи, а ако не можеш, по добре почети ревюта в нета, има и филмчета в тубата, и много други неща.

    Колкото до мене, не се пиша експерт, даже бих казал, че почити не се интересувам от телефони, в по горните постове казах, каквото съм усетил при допира си с тези два телефона.
    Преди това съм имал доста нокии, от рода на смартфон, като 6210 navigator, 6630, N70, N85, N95 8GB, няма да ти обяснявам дали са лагвали или не, сам можеш да си прецениш...

    В последно време притежавах Wave GT-S8500, след това Galaxy S, в момента съм с iphone 4 32GB, от които съм доста доволен, и бих казал, че ios си остава една от най оптимизираните системи, нека някои не си правят лошият извод - той са е с iphone и за него ios е най добрата система, ако попитате лично стенли по въпроса, би ви казал, че прекарвам повечето си време да плюя iphone-а от колкото да го хваля, просто казвам какво мисля, по мои лични наблюдения.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #17

    Отговор: Android OS - впечатления, опит, коментари

    Имам един проблем и ако може някой да помогне. Преди време, влизах от телефона на съпругата ми в пощата ми - gmail. Сега обаче, влизам от моя телефон в същата поща и искам да изтрия акаунта от нейния телефон. Как става тази операция - версията на андроида е 4.1.2.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #18

    Отговор: Android OS - впечатления, опит, коментари

    изтриваш профила, с което изтриваш и всичко инсталирано под този профил
    съжалявам

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #19

    Отговор: Android OS - впечатления, опит, коментари

    Как се трие профила? И това означава ли, че на другия телефон няма да го има?

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #20

    Отговор: Android OS - впечатления, опит, коментари

    Влизаш в настройки после в профили и синхронизиране и премахваш създадения профил това важи само на тоя телефон няма да загубиш нищо.

  7. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #21

    Отговор: Android OS - впечатления, опит, коментари

    Някой инсталирал ли е OpenVPN клиент подAndroid 4.2 Jelly Bean?
    И ако да то дали става да се импортират сертификатите които си ползвам в Windows-a - там съм с OpenVPN GUI v.1.0.3 за да се осъществи тунела?
    Целта е да си имам локален достъп до нашата мрежа и да си следя задачите през таблет с 3G свързаност... но задължително трябва да тръгне тунела иначе не върши работа...

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #22

    Отговор: Android OS - впечатления, опит, коментари

    А защо ползваш Open VPN а не ползваш вграденият (без да ти се налага да инсталираш сертификати)? Предполагам ползваш IP Sec ...

  10. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #23

    Отговор: Android OS - впечатления, опит, коментари

    Ами как без сертификати?!? Нали тунел прайм през SSL и трябва сертификати. Имам ca.crt, хххххх.crt и хххххх.key - ето тези ще си ми трябват и през каквато и да е ОС.
    Таблет не ползвам и нямам все още. Мисля да си купя но при условие, че мога да подкарам тази свързаност - да става за работа иначе не ми е необходим. Нямам никакъв опит с андроид и затова се допитвам дали ще стане това което ми е нужно.

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #24

    Отговор: Android OS - впечатления, опит, коментари

    ако е Cisco IPSec VPN-a който посреща , няма да ти трябват сертификати, те са си за Windows way Трябват ти GR.Username, GR.Password и IP. Разбира се , ще ти трябва твоя username и password. Пробвано и работи безгрижно от Линукс, iOS, MacOS и Android (с техните дефолтни VPN клиенти). Никога не съм слагал сертификатите
    Този пост е редактиран от stenly; 29-09-13 в 17:15.

  12. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #25

    Отговор: Android OS - впечатления, опит, коментари

    SSL/TLS е протокола на VPN сървъра и понеже до сега си ползвах OpenVPN на лаптопа с Windows ОС и когато преинсталирам само си връщах конф.файла и сертификатите...
    Предполагам ето това ще ми е необходимо за Андроида: https://play.google.com/store/apps/d...blinkt.openvpn
    Но ще търся май на заем някой андроид у-во за да пробвам.
    Всъщност тези гугъл плей благинки платени ли са всичките?

  13. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #26

    Отговор: Android OS - впечатления, опит, коментари

    Сертификатите са едни и същи, независимо какв ОС се ползва, така че би трабвало и на Андроид-а да може да ги ползваш. Дали ще ти тръгне OpenVPN-а зависи обаче от модела на телефона. Проблемът е, че за OpenVPN е необходим модул за ядрото tun.ko, който е за конкретната версия на ядрото. И съответно въпросът е дали има подходящия модул за твоето ядро. Примерно при мен всички телефони/таблети са "куче марка", и естествено нямах шанс да намеря необходимия ми модул. Ако телефонът е по-марков/по-разпространен модел може да имаш късмет. Инсталирай си това приложение преди да почнеш да конфигурираш нещо и виж дали ще ти намери необходимия модул.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #27

    Отговор: Android OS - впечатления, опит, коментари

    etg благодарско за поста - това вече е конкретика! За сертификатите то е ясно. Хубавото е, че още не съм се оборудвал с у-во за което ще се реша когато събера информация за която и питам. Мислех си за ето това евентуално: Мтел - Lenovo A3000 16GB
    По принцип не ми се дават една шепа пари за таблет но ако се наложи и става за целите ми ще ги дам!

    - - - - - - - - - -

    След разговор с ИТ-тата от Мтел - Lenovo А3000 не става да се подкара чрез SSL тунел без да се пипа таблета - трябвало да се руутне и да се качат моите сертификати и така! Освен това ми препоръчаха Samsung Galaxy Tab 2 7-инчовия - по добре се държал от Lenovo-то заради по-старата версия на андроид, както и може да се подкара VPN-а за който ме интересуваше без да се руутва!

  16. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #28

    Отговор: Android OS - впечатления, опит, коментари

    Взех си Samsung Galaxy Tab 2 7-инчовия - направих си тунел от раз стана! А това за Lenovo-то мисля, че и там ще тръгне а ме подведоха...

    etg няма нужда от това tun.ko вече при положение, че си има версия на OpenVPN за андроид - импортваш си там направо конфиг файла от уина барабар със сертификатите и всичко тръгва без да се налага да правиш други настройки...
    Утре ще тествам дали се държи добре в реална ситуация...

  17. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #29

    Отговор: Android OS - впечатления, опит, коментари

    След 10-дневно разцъкване мога да кажа, че с мерак е правен андроида! Сега си давам сметка как съм се мъчел с тъпия уиндолс мобайл...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    41
    #30

    Отговор: Android OS - впечатления, опит, коментари

    Някой знае ли как се crack-ват програмите от google.play. Става въпрос за Serviidroid donate key.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 15-12-12, 22:04
  2. Facebook коментари в SetCombG.com
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 12-08-11, 21:41
  3. Отговори: 19
    Последно: 03-02-11, 10:11
  4. AOC 17" - коментари...
    От MetalMilitia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 26-12-03, 23:06
  5. Asrock - коментари
    От Mollov във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 38
    Последно: 13-12-02, 17:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе