Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 53

Отзиви за Вашия Таблет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #16

    Отговор: Отзиви за Вашия Таблет

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    CPU MT8317 Dual-Core 1.2 GHz
    Memory 1GB LP-DDR2
    Internal storage 16GB eMMC

    Да, наистина разбрах защо е 249лв - 1gb ddr2 ram , срещу 1 gb ddr3 при акрон, Dual core 1.2GHz , срещу 1.6GHz
    Не разбрах какво против имаш акрон. А да не кажа че тук и престижо-то е също така напред.
    но вземи си леново-то - няма да сгрешиш
    Не ми харесват като дизайн и изпълнение, а дали вътре са сложили дву-четириядрен все тая.Ползвам служебен с MTK 6575 Cortex A9 1.0GHz и ми върши работа за преглед на мейли,четене на файлове и браузване.Работата не ми е свързана с изстрелване на совалки в космоса Важното е да имам нет на всякъде за прости неща.Ако има нещо с което не може да се справя пускам тетъринг към лаптопа Предшественика бе Галакси таб P3100 само,че не издържах безумието със специалните кабели за зареждане на Самсунг и невъзможноста да зарежда от компютър.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #17

    Отговор: Отзиви за Вашия Таблет

    Нямам на идея какъв е спораАз като си избирах таблет критериите ми бяха:
    1.За какво ще го ползвам-преглеждане на поща,сураттефтер,ровене в нета и чат пат някоя игра.
    2.Цена
    3.Гаранция и сервиз.
    Всичко останало е суета и показност.Апропо,знаете ли къде се произвеждат таблетите на Леново примерно,да не излезе че са дадени на аутсосрсинг при производителите на Престижио

  4. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #18

    Отговор: Отзиви за Вашия Таблет

    Никой не споменава качеството на дисплея?! Някви хартиени спецификации, а Техно аха аха и в таймингите на паметта ше задълбае Каквото съм видял от 200-левовите таблети (2-3 бройки) все е отврат - цветове, ъгли, черно подсветка, а от резолюция 800х600 за 7" да бягате като подпалени!

    Аз ще похваля Kindle Fire, дето си го взех от съфорумец тука преди година и повече - колкото и да е евтин, нищо общо с гореспоменатите уроди. В пряко сравнение пък с два галакси таб-а и 7 и 10" - шма извиня'ат за двойната си и тройна цена, ама мно'о шма извиня'ат. Лично аз бих предпочел Nexus 7, естествено, или Fire HD новите...

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #19

    Отговор: Отзиви за Вашия Таблет

    Сравняването на сухи технически данни може да доведе до сериозни заблуди...
    Не говоря за конкретния случай, нямам идея що е това Акрон за да го обсъждам, просто при мобилните устройства, едно на ръка, че това, което се представя като техническа информация я е вярно, я не, второ, че има редица не по-малко важни параметри като използване на качествена пластмаса за корпус, качествен тъчскрийн екран, хубава батерия, отговаряща в някаква степен на обявената мощност, читаво програмно осигуряване и гаранция итн...
    Тъй че... с тези директни сравнения DDR2 срещу DDR3, 1.2 GHz срещу 1.6 Ghz ще впечатлиш дедовия
    На първо четене сравняване на Акрон с Леново... без да се замислям се мятам на Леновото с по-ниски параметри. Ако не друго, мога да съм сигурен, че всяка партида ще спазва дадено качество. А не... от първото тримесечие читави, от второто... моделът е запазен ама карантията сменена

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #20

    Отговор: Отзиви за Вашия Таблет

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Сравняването на сухи технически данни може да доведе до сериозни заблуди...
    Не говоря за конкретния случай, нямам идея що е това Акрон за да го обсъждам, просто при мобилните устройства, едно на ръка, че това, което се представя като техническа информация я е вярно, я не, второ, че има редица не по-малко важни параметри като използване на качествена пластмаса за корпус, качествен тъчскрийн екран, хубава батерия, отговаряща в някаква степен на обявената мощност, читаво програмно осигуряване и гаранция итн...
    Тъй че... с тези директни сравнения DDR2 срещу DDR3, 1.2 GHz срещу 1.6 Ghz ще впечатлиш дедовия
    На първо четене сравняване на Акрон с Леново... без да се замислям се мятам на Леновото с по-ниски параметри. Ако не друго, мога да съм сигурен, че всяка партида ще спазва дадено качество. А не... от първото тримесечие читави, от второто... моделът е запазен ама карантията сменена
    Крис всеки си решава какво да ползва. Аз само цитирам един познат който има опит с таблети колкото всички тука заедно. Та неговите думи са " Не си купувай таблет с под 1 ГБ ддр3 и 8гб Сторидж. И ако разликата е малка си вземи модела с вграден 3г"
    Е това и спазвам. И да - когато го дадох на големия син , някакъв почнал да се пер4и със самсунг ама това станало докато заредят първата игра и ... самсунга ве4е не впечатлявал никого.
    Да дизайна му не е перфектен , екрана му е достатъчно добър. Не е като на Ipad естествено.
    Но аз след това което видях аз леновото и като минаха 3 различни такива шпрез мен - леново няма да си взема. Или Самсунг или нексус.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #21

    Отговор: Отзиви за Вашия Таблет

    Споделям мненията за качеството на дисплея...корпуса и батерията. Обаче и според моето виждане, споменатите Табове, не блестят с добри цветове и ъгли на виждане...
    Този пост е редактиран от pilot; 29-07-13 в 18:08.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #22

    Отговор: Отзиви за Вашия Таблет

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Споделям мненията за качеството на дисплея...корпуса и батерията. Обаче и според моето виждане, споменатите Табове, не блестят с добри цветове и ъгли на виждане...
    Pipo U1 vs Nexus 7 Specification Comparison

    Китайските марки не са никак зле, просто на пазара в БГ са най евтините и орязани модели. Директно се конкурират с таблета правен от Асус също в Китай. Качеството и скороста са съпоставими.
    Pipo U1
    Nexus 7
    CPU Rockchip RK3066, Dual core 1.6GHz Quad-core 1.3 GHz Cortex-A9
    GPU Quad core Mali 400 ULP GeForce
    OS Android 4.1 (Jelly Bean) Android 4.1 (Jelly Bean)
    Memory 16GB 8/16GB
    RAM 1GB 1GB
    Shell Material Aluminum Plastic
    Screen Type 7″ IPS 180° 7″ IPS 180° Gorilla Glass
    Resolution 1280 x 800 1280 x 800
    Memory Expansion MicroSD up to 32GB No
    Camera 2MP Front 1.2MP Front
    Google Play Yes Yes
    Bluetooth Yes Yes
    Wifi 802.11 b/g/n 802.11 b/g/n
    3G No No
    Battery 3350 mAh 4325 mAh
    GPS No Yes
    Ports Micro USB, 3.5 mm audio Micro USB, 3.5 mm audio
    Package Contents Charger, USB cable Charger, USB cable
    Weight 325g 340 g
    Dimensions 184.3 x 130.8 x 11.1 mm 198.5 x 120 x 10.5 mm
    Price $146 $199/249
    Pipo U1 VS Asus Nexus 7 Google - YouTube

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #23

    Отговор: Отзиви за Вашия Таблет

    Съпоставими са...
    Е... няма горила стъкло, по-слаба му е батерията, няма GPS, най-вероятно никога няма да получи официален ъпдейт, но... са съпоставими.

    Едното е Нексус, другото е ...Пипо.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #24

    Отговор: Отзиви за Вашия Таблет

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Съпоставими са...
    Е... няма горила стъкло, по-слаба му е батерията, няма GPS, най-вероятно никога няма да получи официален ъпдейт, но... са съпоставими.

    Едното е Нексус, другото е ...Пипо.
    4 ядрен с гпс , срещу двуядрен без гпс .
    Манли видео срещу Nvidia.

    Съжалявам , но за мен това има значение.

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #25

    Отговор: Отзиви за Вашия Таблет

    Кое бре Техно има значение
    4-те ядра и GPS-а в Нексуса или Манлито. Следиш ли внимателно дискусията, мисля виждаш иронията в цитираното от теб...?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #26

    Отговор: Отзиви за Вашия Таблет

    просто допълних колега , продължих иронията но със заключение - и да, не трябваше да цитирам теб.

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #27

    Отговор: Отзиви за Вашия Таблет

    Във един друг форум, имаше дискусия отностно марковият и китайският неизвестен (като Pipo, Aigo и тем подобни noname производители) таблет. След дълга дискусия, се оказа, че китайчетата се избират единствено и само заради атрактивната си цена. След което започват разочарованията, все нещо не работи както трябва и т.н.
    Този пост е редактиран от stenly; 31-07-13 в 15:26.

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #28

    Отговор: Отзиви за Вашия Таблет

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Във един друг форум, имаше дискусия отностно марковият и китайският неизвестен (като Pipo, Aigo и тем подобни noname производители) таблет. След дълга дискусия, се оказа, че китайчетата се избират единствено и само заради атрактивната си цена. След което започват разочарованията, все нещо е нработи както трябва и т.н.
    Необорима истина за всеки с малко повечко опит. Естествено, изключения от правилото има, но те не променят общата картинка.

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #29

    Отговор: Отзиви за Вашия Таблет

    През септември се очакват обновените версии на таблетите на Amazon.
    Мощни 4-ядрени процесори, FullHD резолюция в 7-инчовия Kindle Fire HD и 2560х1600 пиксела при 8.9-инчовата версия.
    Повече подробности за новите таблети:

    http://setcombg.com/default.asp?site=comment&NID=15101

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #30

    Отговор: Отзиви за Вашия Таблет

    Не знам колко сте запознати с Киндъл Фаер таблетите, но с оригиналният си фирмуер не стават за нищо. Работят само с Амазонският магазин и служат главно за четене на книги и браузване. Добре, че са хората от XDA-Developers които разработват кастъм фирмуери.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как се справя Вашия климатик под -15° ?
    От antondonew във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 52
    Последно: 23-02-12, 18:28
  2. Отговори: 2
    Последно: 24-10-11, 23:19
  3. Продавам лаптоп(таблет) IBM Thinkpad X61 таблет с AFFS (S-IPS)
    От icolev във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 17-06-11, 10:33
  4. Отговори: 3
    Последно: 26-04-11, 13:37
  5. Отговори: 46
    Последно: 19-05-07, 15:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе