Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 53
Like Tree7Одобрявам

Отзиви за Вашия Таблет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #31

    Отговор: Отзиви за Вашия Таблет

    Доколкото съм запознат това е субсидиран продукт и от Амазон го продават с идеята да си го избият от продажба на книги.Липсата на камера микрофон и слот за карта и 3G не го правят пълноценен таблет за мен дори и след сготвените ром-ове.Преди време бях чел статия,че всички продукти NOOK ще получат достъп до магазина на Гугъл.Но ме съмнява тази стъпка да предприемат и от Амазон.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #32

    Отговор: Отзиви за Вашия Таблет

    Привет!
    Бях малко на почивка и затова отсъствах от форума.
    Прочетох всички коментари с интерес...само кагато сравнявате таблети, гледайте инчовете да съвпадат.
    7 инчовете, като Асус например са с много по-добри параметри спрямо повечето му опоненти, особено пък с 10 инчовете, но пък при последните дисплея е по-голям, което за мен лично си е предимство.
    Двуядрен процесор примерно на 1.6GHz ще се справи много по-бързо при една операция спрямо, някой четириядрен на 1.2GHz...все пак зависи от операцията, щото видеото оказва роля, но пък говорим за Таблет, а не за настолен или лаптоп.
    Какво толкова ще се прави на един таблет, освен за нет и гледане на филми?!
    Първите ми отзиви е, че Престижиото си заслужава вяка стотинка - много качествена сглобка, системното бързодействие е отлично, а за брауз и филми - перфектно.
    Мисля да закупя още един Таблет по новогодишните празници - подарък за бащата на жена ми и Таблетът пак ще е Престижио.
    Като недостатъци бих отбелязъл тъч скрийна, който можеше да е доста по-чувствителен, задния капак е с такова покритие, че остават петна.
    И не си инсталирайте оптимизиращи и анти-вирусни програми, щото ми скапаха Таблета - преди да ги инсталирам си работеше перфектно...не даваше да го пипнеш, а след деинсталацията им Таблетът взе често да забива.
    Сега ще му върна заводските настройки и ще инсталирам някои програмки наново да видим дали така ще забива.
    Спрямо Галакси Таб да напомня, че престижиото е с процесор на 1.6Ghz, а Самсунгът е 1 GHz а за мен процесорът е най-важен.
    Самсунга само дето има по-добра камера и малко по-издръжлива батерия.
    Не знам защо толкова го хвалят спрямо Престижиото.
    Като бързодействие на системата и при операции Престижиото го маже, щото е с по-добър процесор и виедокарта
    Този пост е редактиран от InternetZombie; 04-08-13 в 09:29.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #33

    Отговор: Отзиви за Вашия Таблет

    Не змам кои модели и марки 7" и 10" сравняваш и от коя година, но от по-реномираните производители, 10" въобще не са с по-лоши параметри...Процесорът е важен, но пак зависи на кой производител е и от коя година е?

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #34

    Отговор: Отзиви за Вашия Таблет

    Има много игри които на Tegra3 хардуер изглеждат страхотно спрямо обикновенният хардуер. Допълнителни ефекти и високи нива на антиалайзинг.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #35

    Отговор: Отзиви за Вашия Таблет

    PRESTIGIO MultiPad 2 Prime Duo 8.0 - Таблет - Цена, Характеристики, Мнения
    AKRON TabTen Duo D10A16BT - AKRON - Таблети - Каталог - Ресет компютърс

    8 срещу 10" таблет, параметрите са същите , само че цената е в полза на друго китайче с по-големия екран, предлаган от Ресет компютърс.
    сега очаквам обосновката на InternetZombie .

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #36

    Отговор: Отзиви за Вашия Таблет

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Има много игри които на Tegra3 хардуер изглеждат страхотно спрямо обикновенният хардуер. Допълнителни ефекти и високи нива на антиалайзинг.
    Сърбят ме ръцете за разцъкване на таблет сТегра4, като цяло:rolleyes: Примерно новото Инфинити...
    stenly одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #37

    Отговор: Отзиви за Вашия Таблет

    Веднага отговарям - в сравнение с моя Престижио разликата е в дисплея:
    Резолюции на дисплей:
    Prestigio 7100D 10.1`` 1280x800 16:9
    Akron TabTen 9.7`` 1024х768 4:3

    При избор на таблет се гледа дисплея, щото очи-НЕ се купуват!
    След това се гледа процесорът и видео картата...видеото понеже при браузване, ако искате да заредите някой по-тежък сайт с повече реклами видеото ще окаже влияние!
    За игри пък да не говорим!
    Мрежата също не е за подценяване, тъй като при 3G трансферът е по-бърз спрямо т.нар. бисквитка!

    Преди малко видях в един сайт, че Prestigio 7100D DUO вече се продава с близо 50 лв. по-евтино.
    А преди 10 дни разговарях с продавач консултант, който ми го свали с 30 лв.
    10 дни по-късно Този таблет поевтиня с 80 лв.
    Как да не ме е яд, нали?
    Този пост е редактиран от InternetZombie; 04-08-13 в 13:21.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #38

    Re: Отзиви за Вашия Таблет

    За евтин 7 инчов таблет бих препоръчал Asus Memo Pad HD7, четириядрен, поверВР 3Д, 1280 x 800 екран, две камери, андроид 4.2. 299 лв.
    Ползвах и настроих такъв за роднина - таблета "хвърчи". Солидна изработка, супер дисплей, чувствителен контрол, чувствиетелно wi-fi, всичко от маркета работи. 3Д игри изглеждат и вървят доволно добре.
    При тази цена не бих погледнал китайски таблет, където продават параметри на хартия, липса на подръжка, неработещ маркет.
    Този пост е редактиран от koranto; 04-08-13 в 14:37.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #39

    Отговор: Отзиви за Вашия Таблет

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie Виж публикацията
    Веднага отговарям - в сравнение с моя Престижио разликата е в дисплея:
    Резолюции на дисплей:
    Prestigio 7100D 10.1`` 1280x800 16:9
    Akron TabTen 9.7`` 1024х768 4:3

    При избор на таблет се гледа дисплея, щото очи-НЕ се купуват!
    След това се гледа процесорът и видео картата...видеото понеже при браузване, ако искате да заредите някой по-тежък сайт с повече реклами видеото ще окаже влияние!
    За игри пък да не говорим!
    Мрежата също не е за подценяване, тъй като при 3G трансферът е по-бърз спрямо т.нар. бисквитка!
    Всичко е важно...екран, батерия, видео, процесор,корпус, дали е с Горила стъкло и т.н...

    А отнсно горните два таблета, Престижиото е с MVA панел, който отстъпва във всичко според мен на IPS панелите поставяни в таблети - цветове, контраст, ъгли на виждане...PLS панелите също са по-добри. Би трябвало да е 16:10, а не отвратителния формат според мен за таблет, 16:9. Резолюцията в случая не е фрапираща, както ако е с Full HD.
    П.С. И не се обиждай, просто изразявам лично мнение.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #40

    Отговор: Re: Отзиви за Вашия Таблет

    Цитат Първоначално публикувано от koranto Виж публикацията
    При тази цена не бих погледнал китайски таблет, където продават параметри на хартия (невярно), липса на подръжка(вярно), неработещ маркет(невярно, а дори и да е вярно за някои изолирани изключения, много е леймърско да се счита, че само и единствено от google play могат да се теглят приложения).
    ако само това е допирът ти до таблетите, изказването ти в края е доста... тенденциозно

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #41

    Re: Отзиви за Вашия Таблет

    Fear - не е само това. 5 таблета съм имал за повече от месец:
    Китайци: Аинол нещо си и Хундаи А7ХД. Ползвал съм ги и съм доволен (подарени и още ги ползват деца и роднини). И двата ги взех от седмица 1 на появяването им - по спомен излизаха към ~250 лева. И двата имаха проблеми - най-вече батерията и говорителчетата, и маркета.
    Следващите: Самсунг Галакси П3110 - уж същия хардуер като Хундая, но в пъти по добре работи. ~500 лв по спомен цена беше (сега мисля че е доста надолу).
    След това Нексус 7, Асус трансформер - тегра джаджи - просто съм възхитен.
    Последно преди няколко дена - гореспоменатия Асус МемоПад. За цената си е супер.
    Ползвал съм и ипад и ипад мини - но там говорим за друга цена (а и лично намразих всичко свързано с МАК ОС Х - когато ми се наложи да работя с нея - идиотска single threaded brain операционна система).

    А за приложенията - не всеки знае алтернативните начини за инсталирането им. И като говоря за маркета нямам предвид само инсталацията, а и съвместимостта на някои приложения - примерно скайп и съобщението, че не е тествано и не гарантират подръжка на устройството и т.н.. Други - гугълски, фейсбук, геймлофт въобще пък не се появяват и т.н..
    Lokoto одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #42

    Отговор: Отзиви за Вашия Таблет

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie Виж публикацията
    Мрежата също не е за подценяване, тъй като при 3G трансферът е по-бърз спрямо т.нар. бисквитка!
    Тук колега си мнооого в грешка.
    а цената да кажем - ей така за всеки случай. Резолюция не е всичко. а и съм наистина убеден че ме лъжеш с цената.Отделно 1280 х 768 е трудно видима именно за това ще ти трябват очила
    Този пост е редактиран от Mr.TECHNO; 04-08-13 в 21:10.

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #43

    Отговор: Re: Отзиви за Вашия Таблет

    Цитат Първоначално публикувано от koranto Виж публикацията
    Ползвал съм и ипад и ипад мини - но там говорим за друга цена (а и лично намразих всичко свързано с МАК ОС Х - когато ми се наложи да работя с нея - идиотска single threaded brain операционна система).

    Хахахахах, не съм се смял отдавна на подобни идиотии. Ти май само си виждал iOS и OS X на снимка или ти идват скъпи да ги притежаваш и ... то гроздето било кисело ....
    Този пост е редактиран от stenly; 05-08-13 в 11:50.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #44

    Отговор: Отзиви за Вашия Таблет

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    Тук колега си мнооого в грешка.
    а цената да кажем - ей така за всеки случай. Резолюция не е всичко. а и съм наистина убеден че ме лъжеш с цената.Отделно 1280 х 768 е трудно видима именно за това ще ти трябват очила
    Аз въобще не съм в грешка! Вместо да пишеш наизуст вземи прочети малко информация...има достатъчно в нета.
    Очила ще ти трябват на теб, къде съм написал такава резолюция - 1280 х 768 ?
    Спориш си ей така да не заспиш.Колкото до цената да ме обвиняваш в лъжа не мислиш ли, че е малко грубо?
    При последващи безпочвени обвинения ти трия директно мнението!
    Таблетът - Prestigio 7100D DUO до скоро се продаваше на цена 529 лв. сега в същия сайт е 449.
    Ти смятай, с колко е поевтинял. Ако си решил да си го закупиш на лични мога да ти дам линк към този сайт, но реклама на сайта - няма да правя.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #45

    Отговор: Отзиви за Вашия Таблет

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Всичко е важно...екран, батерия, видео, процесор,корпус, дали е с Горила стъкло и т.н...

    А отнсно горните два таблета, Престижиото е с MVA панел, който отстъпва във всичко според мен на IPS панелите поставяни в таблети - цветове, контраст, ъгли на виждане...PLS панелите също са по-добри. Би трябвало да е 16:10, а не отвратителния формат според мен за таблет, 16:9. Резолюцията в случая не е фрапираща, както ако е с Full HD.
    П.С. И не се обиждай, просто изразявам лично мнение.
    То по принцип всичко е важно, но съм изброил приоритетите по ред и съм се обосновал защо!
    Компромис с корпус и покритие на дисплея може да направи човек, но с резолюции, процесор и видео - НЕ!
    Иначе, ако тръгнеш с всичко да се съобразяваш най-вероятно няма да си купиш таблет, щото все ще му намериш някакъв кусур.
    BTW: аз няма за какво да се обиждам. Всеки си има мнение и се радвам, когато го споделя.
    В крайна сметка тази тема е създадена да бъде полезна на всеки от нас.
    Колкото до матриците:
    IPS матрицата е разработка на технологичния гигант Хитачи през 1996 г.
    Две години по късно Фуджитсу създава MVA матрицата.
    Всяко нещо си има своите + и -
    При MVA най-голямото предимство на тази матрица е по-ниското време за реакция на пикселите.
    Самсунг, които много ги хвалите тук също са с MVI матрица, що ли?!
    Само, че са направили малко подобрение на контраста...тяхната разработка е S-PVA
    Този пост е редактиран от InternetZombie; 05-08-13 в 12:01.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как се справя Вашия климатик под -15° ?
    От antondonew във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 52
    Последно: 23-02-12, 17:28
  2. Отговори: 2
    Последно: 24-10-11, 22:19
  3. Продавам лаптоп(таблет) IBM Thinkpad X61 таблет с AFFS (S-IPS)
    От icolev във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 17-06-11, 09:33
  4. Отговори: 3
    Последно: 26-04-11, 12:37
  5. Отговори: 46
    Последно: 19-05-07, 14:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе