Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31

Как да свържа клавиатура от калъф за таблет?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    1
    #1

    Как да свържа клавиатура от калъф за таблет?

    Купихме нов калъф за таблета ,но не знам как да свържа клавиатурата и вече от един час се мъчя ,но не успявам затова някой да отговори, защото сам няма да се справя.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Отговор: Как да свържа клавиатура от калъф за таблет?

    таблета трябва да има micro Usb .в комплекта на таблета трябва да има преходник usb to micro usb.
    като купуваш калъв питай каква е клавиатурата - usb или micro usb

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Отговор: Как да свържа клавиатура от калъф за таблет?

    и да уточним нещо важно - клавиатурата заработва, когато се закачи на загасен таблет, който се пуска след това
    ако се закачи на вече пуснат, няма да бъде "видяна"!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    45
    #4

    Отговор: Как да свържа клавиатура от калъф за таблет?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    и да уточним нещо важно - клавиатурата заработва, когато се закачи на загасен таблет, който се пуска след това
    ако се закачи на вече пуснат, няма да бъде "видяна"!
    На нашето китайче чудно ама я вижда при включен таблет.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    1
    #5

    Отговор: Как да свържа клавиатура от калъф за таблет?

    Привет, и аз имам подобен въпрос, но не намирам отговор във вече дадените.
    Имам таблет Asus Memo Pad HD 7 с операционна система Android JB 4.2. Взех си калъф с клавиатура, но не я разпознава. Някъде из форумите попаднах на изказване, че тези таблети не поддържат външни USB устройства.
    Възможно ли е въобще да бъде свързана тази външна клавиатура по някакъв начин?
    Благодаря предварително на всеки съвет, който бих получила!

  7. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #6

    Отговор: Как да свържа клавиатура от калъф за таблет?

    Възможно е по принцип . На Леново си работи без проблем и то някаква си китайска от незнайно къде купена .

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на PRACTIC
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    ех сvв
    Мнения
    127
    #7

    Отговор: Как да свържа клавиатура от калъф за таблет?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    и да уточним нещо важно - клавиатурата заработва, когато се закачи на загасен таблет, който се пуска след това
    ако се закачи на вече пуснат, няма да бъде "видяна"!
    тове е само за пс2 важи

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Отговор: Как да свържа клавиатура от калъф за таблет?

    Цитат Първоначално публикувано от PRACTIC Виж публикацията
    тове е само за пс2 важи
    USB знаеш ли принципа му на работа че говориш така?

  11. Novice Аватара на abuser
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    3
    #9

    Отговор: Как да свържа клавиатура от калъф за таблет?

    Да ми е честит първия пост от втората ми регистрация...За съжаление при първата съм използвал поща в абв...писмо при искане на парола за 3 път не ми идва. Нито в спам нито никъде..whatever...моя грешка.

    Самовлюбен съм и ще цитирам себе си от друг форум с ясната цел да помогна на хората.

    Цялата тема е тук - (оправено) Проблем с игрите при MiD74C помощ (Страница 1) - Таблети от неизвестни източници - Реплики и устройства от неизвестни източници - Android Форум nickname: lamebg

    Накратко: когато си закупих таблет и калъф с клавиатура, когато директно свързах кабелите(ако буксите не съвпадат трябват преходници) то нямаше ефект. И не е защото таблета е включен.
    Тогава научих за usb host или така наречените OTG кабели.

    Когато аз търсех такъв тип кабел, просто нямаше в България. Сега ги има. Но ако срещнете трудност, то може сами да си направите такъв, като си купите usb кабел от магазина и го преправите. Лесно е.
    Ето клип - How to Make an OTG USB Host Cable! - YouTube Реално дори да е мини или микро usb за да стане host OTG кабела вие трябва да свържите 4 и 5 пин. Вижте клипа. btw там е показана свръзка с отделна жичка, а аз просто ги допирам с малко повече калай.

    С такъв кабел вие ще може да използвате и usb 3g флашка от мобилните оператори и да имате интернет навсякъде. Но не става с всички флашки...поддържаните модели са изписано в менюто Мобилни данни на Вашия таблет.

    Малко инфо от Wikipedia - USB On-The-Go - Wikipedia, the free encyclopedia
    USB On-The-Go, often abbreviated USB OTG or just OTG, is a specification that allows USB devices such as digital audio players or mobile phones to act as a host, allowing other USB devices like a USB flash drive, digital camera, mouse, or keyboard to be attached to them.
    Tags: таблет, клавиатура, кабел, мишка, 3g usb

  12. Junior Member Аватара на PRACTIC
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    ех сvв
    Мнения
    127
    #10

    Отговор: Как да свържа клавиатура от калъф за таблет?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    USB знаеш ли принципа му на работа че говориш така?
    представиси да
    eSATA, like USB, supports hot plugging, although this might be limited by OS drivers and device firmware.

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Отговор: Как да свържа клавиатура от калъф за таблет?

    е, само дето НЯКЪДЕ не работи, както сам си копирал от вики-то
    като това "някъде", като говорим за китайчетата, е "почти винаги"...

  14.  
     
  15. Novice Аватара на abuser
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    3
    #12

    Отговор: Как да свържа клавиатура от калъф за таблет?

    Относно темата. Само OTG. Посмъртно с обикновен няма как да стане. И понеже цитираме wiki-то - цитат от линка в цитата на PRACTIC - Hot swapping - Wikipedia, the free encyclopedia

    Hot swapping and hot plugging are terms used to describe the functions of replacing computer system components without shutting down the system. More specifically, hot swapping describes replacing components without significant interruption to the system, while hot plugging describes the addition of components that would expand the system without significant interruption to the operation of the system.[1] Once the appropriate software is installed on the computer, a user can plug and unplug the component without rebooting. A well-known example of this functionality is the Universal Serial Bus (USB) that allows users to add or remove peripheral components such as a mouse, keyboard, or printer.
    И тук и двамата сте прави, че зависи от възможностите на OS, обаче за да не го превръщаме в заяждане - този "проблем" при Андройд от версия 2.3 нагоре го няма. Хората закупили си таблет залагам 99%, че са взели такъв с 4.0.4 версия на Андройд и нагоре. А когато сте ограничени от вашата OS, е то винаги има начини да моднете OS за да нямате този проблем

  16. Junior Member Аватара на PRACTIC
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    ех сvв
    Мнения
    127
    #13

    Отговор: Как да свържа клавиатура от калъф за таблет?

    НЕ съм виждал изправна юсб мишка да има проблем при вкл.у вкл.комп никога

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #14

    Отговор: Как да свържа клавиатура от калъф за таблет?

    За да може един таблет да работи с външни УСБ устройства са нужни две условия:
    1. таблета хардуерно да има усб хост
    2. ОТГ кабел

    А относно ОТГ-тата, наскоро мой познат се филмира с неговия таблет, купил от интернет отг кабел, мушнал клавиатура( купена специално за таблета , от онези малките където вървят с калъфче ) ама клавиатурата не запалила, купил втори кабел - същия проблем. Тогава ми звънна да ме пита какво да прави.
    Тъй като и аз влязох в джаза с тези жици, накрая ми писна и сцепих на единия отг буксата, оказа се обикновен преходник от усб към микроусб, алабала. Схеми в нет-а с багер да ги ринеш, писна ми, пойнах му една жица на 4 и 5 крак и всичко е песен.
    Забелязъл съм също така, че при някой таблети горното условие за отг кабел не е задължително, клавиатурите палят и с обикновен преходник. Може да е свързано с усб-хоста, не знам точно каква е причината а и не ме интересува.

    П.С. За 3Г модемите жицата задължително трябва да е ОТГ.

  18. Novice Аватара на abuser
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    3
    #15

    Отговор: Как да свържа клавиатура от калъф за таблет?

    oddi аз съм от тези дето, не са мили...но пък имат умствен багаж..та да взема и аз да си повторя поста щото изглежда, аз не съм написал нищо конкретно и не съм помогнал ?

    my girl...

    после защо търся експлойти за тия форуми..нервичките ми са слаБи :D

    end /

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. дали мога да свържа моя таблет с ЛЕД Телевизор ?
    От явор динчев във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 24-04-14, 13:49
  2. Продавам нов android таблет Amazon Kindle Fire + кожен калъф
    От flyier във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 25-04-12, 15:48
  3. Продавам лаптоп(таблет) IBM Thinkpad X61 таблет с AFFS (S-IPS)
    От icolev във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 17-06-11, 10:33
  4. Отговори: 2
    Последно: 15-04-11, 16:09
  5. Отговори: 0
    Последно: 09-12-10, 09:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе