Резултати от 1 до 15 от общо 15

Тестове за DVD DivX плейъри

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    42
    #1

    Тестове за DVD DivX плейъри

    Здравейте,
    След тестовете на LUDIA, наистина си купих един* Samsung DVD-P355. малко се порових и намерих един* cd image версия 1.1 за тестове на такава (и не само такава) техника - ето линка:

    http://pandora.essentkabel.com/divxt...est_cd_v11.iso

    Според мен е удобно да се работи по единна методика за тестовете, за да може да се направи наистина някаква оценка, все пак, според хората които са измислили DivX-a*
    За съжаление цялото СиДи е на френски , който определено не ми е любим език, но въпреки това, скоро време ще има версия 2.0, поне така пишат...
    Ако някой се интересува от тестовете за Samsung DVD-P355, ще му ги изпратя. Не ги поствам, защото са дълги - 7 листа .
    До момента само един филм не тръгна, но забравих вече кой беше...
    Иначе всико е наред, но! има и една малка забешежка Главното Ч се сменя с Ш, а главно Ш се изписва с малко ш.
    Това е всичко, което съм забелязал до сега

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    35
    #2

    Re: Тестове за DVD DivX плейъри

    да този тест никак не е лош (чака се нова версия) а освен това има преведени тестовите описания (бланката за попълване) на английски просто я потърси ще я намериш. Препоръчвам на всеки преди да си купи плейър да разгледа внимателно и да вземе цдто със себе си направо да тества какво плейва и какво не. Наскоро правих такъв тест за сп. Hi-Fi има какво да се каже за всеки плейър. Елит плейърите с чипове на Медиатек къртят мивки По-добри не съм виждал досега. Само един Самсунг горе долу беше ОК и Тошибите (340-Е).

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    42
    #3

    Re: Тестове за DVD DivX плейъри

    Цитат Първоначално публикувано от bigstoyan
    да този тест никак не е лош (чака се нова версия) а освен това има преведени тестовите описания (бланката за попълване) на английски просто я потърси ще я намериш. Препоръчвам на всеки преди да си купи плейър да разгледа внимателно и да вземе цдто със себе си направо да тества какво плейва и какво не. Наскоро правих такъв тест за сп. Hi-Fi има какво да се каже за всеки плейър. Елит плейърите с чипове на Медиатек къртят мивки По-добри не съм виждал досега. Само един Самсунг горе долу беше ОК и Тошибите (340-Е).
    Samsung P355 не плейва единствено файловете с ОГГ аудио от това СиДи.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    50
    #4

    Re: Тестове за DVD DivX плейъри

    Здравейте

    От Метро ли си купи ДВД-то,аз съм от Русе пообиколих магазинуте но този модел го няма, не съм ходил в големите търговски вериги - Метро ,Техномаркет и Технополис но в понеделник ще отида.Как се даржи ДВД-то , изписва ли таговете на МР3 ,опитеал ли си да запишеш няколко DIVX филма на 1 DVD и да опиташ дали ги чете със субтитрите.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    42
    #5

    Re: Тестове за DVD DivX плейъри

    Цитат Първоначално публикувано от naskonr
    * * * * * * * Здравейте

    * От Метро ли си купи ДВД-то,аз съм от Русе пообиколих магазинуте но този модел го няма, не съм ходил в големите търговски вериги - Метро ,Техномаркет и Технополис но в понеделник ще отида.Как се даржи ДВД-то , изписва ли таговете на МР3 ,опитеал ли си да запишеш няколко DIVX филма на 1 DVD и да опиташ дали ги чете със субтитрите.
    Да, от Метро, за 144 лева (май, не се сещам вече). Държи се добре, таговете ги игнорира и не му пречат. Чете суб, срт, тхт субтитри. Единствения проблем е във фирмуеъра - поменя главно Ч със Ш и главно Ш със ш.. писах на самсунг, но още нямам окончателен отговор - от германия казаха, че било законов проблем) Да, имам ДВД-та с 5 - 6 филма. Няма проблем, независимо дали са в рута или всеки си е в директория.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    50
    #6

    Re: Тестове за DVD DivX плейъри

    Много благодаря на IKKbg за информацията ,другата седмица ще отида до Метро да видя

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    148
    #7

    Re: Тестове за DVD DivX плейъри

    Грешките в четенето на Ч и Ш при Самсунг 355, както и излизащите извън екрана краища на субтитрите на един ред няма да бъдат отстранени. Нов фирмуер няма да има. Затова препоръчвам новия модел на Toshiba SD350SE, която чете всичко и то много приятно. Само дето е малък дисплея и чекмеджето свети твърде ярко в синьо (когато е близо до телевизора направо дразни). Иначе си струва парите до последната стотинка.
    Освен това има HDMI изход което при плазмите и големите LCD-та си е голямо преимущество.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    35
    #8

    Re: Тестове за DVD DivX плейъри

    и още едно уточнение за Самсунга....
    освен, че не чете ОГГ, има проблеми при четенето на Xvid с GMC - да, тръгват и вървят но с артефакти и зацепвания. Все пак никой друг плейър това не го може. Аз лично не препоръчвам плейъри, които да не може да се сменя фирмуера (да не може да се бърникат). Затова съм винаги "ЗА" плейърите с чипове на Mediatek

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #9

    Re: Тестове за DVD DivX плейъри

    Цитат Първоначално публикувано от claudius
    Освен това има HDMI изход което при плазмите и големите LCD-та си е голямо преимущество.
    И няма оптически изход, което е голям минус*


    P.S.

    IKKbg, това е старата версия, със -СТРАХ- я бяхме точили преди бая време, когато за пръв път се появи Toshiba SD-340


    Това е новата версия v2

    http://divxtest.isstar.net/DivXTestC...surdvd.com.iso

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    10
    #10

    Re: Тестове за DVD DivX плейъри

    Здравейте, Относно DIVX test v2.0 kak трябва да се запише диска за да го чете dvd-то

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #11

    Re: Тестове за DVD DivX плейъри

    Цитат Първоначално публикувано от joroj
    Здравейте, Относно DIVX test v2.0 kak трябва да се запише* диска за да го чете dvd-то
    Стартираш Nero.
    Ако ти изкочи някакво меню - даваш Cancel
    Отиваш на File -> Open (или натискаш Control + О)
    В менюто посочваш къде се намира ISO файла, който си свалил.
    От последващото меню избираш Burn...

    Това е... след като запишеш диска, пускаш го на плеъра и почваш да тестваш :coolsmiley:

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    10
    #12

    Re: Тестове за DVD DivX плейъри

    благодаря, ще го пробвам днес.

  16. DEF
    DEF е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    191
    #13

    Re: Тестове за DVD DivX плейъри

    Някой който го има този тест може ли да го качи на по-удобно място за дърпане , че от онзи сайт нищо не става с тази връзка.И в какво точно се състои теста- предоплага че са записани различни формати и кодеци и резолюции но не съм сигурен , ако има някой впечатления нека ги сподели.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    115
    #14

    Re: Тестове за DVD DivX плейъри

    Ето съдържанието на диска:

    http://rado2005.hit.bg/test/DivXTestCDv2.0.b.htm

    а от бланката за резултатите можеш да разбереш какво съдържа всеки:

    http://rado2005.hit.bg/test/Results_sheet_en.pdf

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    18
    #15

    Re: Тестове за DVD DivX плейъри


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам мултимедийни плейъри
    От kirretto във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 21-12-12, 20:53
  2. Продавам РМ плейъри 30 GB и CFC
    От pitagor във форум Продава
    Отговори: 13
    Последно: 10-07-10, 09:36
  3. Мултимедийни плейъри - информация?
    От NeRoX във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 9
    Последно: 29-12-09, 14:40
  4. Ремонт на МП3 плейъри в София
    От Smurfa във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 31-07-09, 13:12
  5. ELITE DIVX/DVD плейъри
    От vladi@setcom във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 82
    Последно: 02-06-07, 01:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе