Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

DVD Sony поддържащ BG Subtitles?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    11
    #1

    DVD Sony поддържащ BG Subtitles?

    Моля за съвет! Предлагат ли се на пазара DVD плеъри марка Sony поддържащи BG Subtitles?
    Нямам никакво понятие и съм решил да изхвърля мини уредбата си Sony и да я заменя с DVD
    и рисивър по отделно, като на него да слушам музикални и MP3 CD-та приоритетно, но и да
    мога да гледам, както DVD от видеокъщите, така и DivX-ове записани в офиса.
    Спрял съм се на 1-2 рисивъра:

    SONY STR-DE497/B - цена 390 лв.
    http://www.electron.bg/product_info....2f985edf22e7c7

    SONY STR-DE497/B - цена 420 лв.
    http://market.dir.bg/xoffer.php?xoff...304&shop_id=18

    и мисля и DVD-то да е Sony, знам че добре четат и по-проблемни дискове. Гледах някакъв модел
    поддържащ DivX формат, но нищо не пише за BG Subs:

    SONY DVP-NS32/BL DivX player - 195 лв.
    http://www.electron.bg/product_info....2f985edf22e7c7

    Предполагам, че все пак ще купя друга марка - Phillips, Pioneer или Samsung със субтитри на
    български, ако няма предложения от Sony на сносна цена.
    Моля посъветвайте ме за да не купя някои дървета!


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #2

    Re: DVD Sony поддържащ BG Subtitles?

    Jovany, когато в началото на април бях на SONY конференцията във Варна, за представянето на новите им продукти, споменаха и за това. Значи имат ДВД плеъри с DivX, но за субтитри на Бг. ще се чакат да минат 6 месеца, защото трудно се правел фирмуера(Да ве да ВЕРВАМ ИМ). Имам такъв на работа, но не съм го тествал още. Имам го със системата с ресивер за 718 лева. Модела ще те излъжа какъв беше, но ако не бързаш във вторника ще пиша точният модел. Това е комплект ДВД + РЕСИВЪР + КОЛОНИ за 718 лева.
    * * Относно по-хубавото четенето на ДВД плеърите на SONY си в "МАЛКА" грешка или който ти го е казал те е излъгал право в учите. На работа какво ли не съм пробвал, но от към четене на надраскани дискове ДЕД ОРИГИНАЛНИ, SONY първо спира да ги чете. Всичко други плеъри се скъсват да ги четът, понякога и с накъсване, но ЧЕТЪТ. SONY умира и казва BAD DISC!!!
    * * Моят личен съвет е да си вземеш всичко друго, но не и ДВД плеър SONY. Ти все пак подаваш само сигнал, а не "сигнала на SONY" към ресивър SONY, та да искаш непременно да е SONY. Това е моят личен съвет!!! Ако искаш го приеми, но се убедих, че ниският и средният клас на SONY не стават във нищо каквото и да е!!! Освен това ЦЕНИТЕ ИМ СА ЗВЕРСКИ НАДУТИ. Защото има оше БАЛЪЦИ, които като кажат SONY, сякаш са се качили във ФЕРАРИ. SONY и само SONY, сякаш друго няма. Били са навремето нещо, направили са някакво име и сега лежът на стари лаври и печелят яко от надутите цени!!!

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #3

    Re: DVD Sony поддържащ BG Subtitles?

    Ако говорим за телевизори,монитори,касетофони,GSM то в тези области SONY просто вдъхва респект с качеството.
    Но заговорим ли за CD или DVD плеъри,записвачки то можеш да бъдеш сигурен че говорим за едни от най-големите боклуци.Особено компютърните.
    Трябва да се знае че SONY не произвежда оптики за своите у-ва,а сглобяват с оптики на LiteOn

  5. TODD_BG
    Guest
    #4

    Re: DVD Sony поддържащ BG Subtitles?

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Ако говорим за телевизори,монитори,касетофони,GSM то в тези области SONY просто вдъхва респект с качеството.
    Но заговорим ли за CD или DVD плеъри,записвачки то можеш да бъдеш сигурен че говорим за едни от най-големите боклуци.Особено компютърните.
    Трябва да се знае че SONY не произвежда оптики за своите у-ва,а сглобяват с оптики на LiteOn
    Само да кажа че LiteOn не произвеждат оптики а произвеждат целите устроиства на SONY оптиките които ползват ако не се лъжа са производство на Медиатек тайван.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    11
    #5

    Re: DVD Sony поддържащ BG Subtitles?

    Благодаря за мненията досега! Явно повечето хора са скептични относно SONY. Все пак ако имате някакви конкретни предложения за марки и модели - отделно за DVD поддържащо BG субтитри (без
    проблеми) и отделно за Рисивър с мощност примерно 100 W на канал и нагоре - общо двете в рамките
    на 700 лв, приемам съвети! Колони ще комплектовам явно по-нататък.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #6

    Re: DVD Sony поддържащ BG Subtitles?

    Samsung Р-355, PHILIPS, TOSHIBA и разбира се ELITE хехехехе.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    164
    #7

    Re: DVD Sony поддържащ BG Subtitles?

    Колкото по-евтино, толкова по-хубаво! Като му стане нещо по-лесно се хвърля!!!

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    164
    #8

    Re: DVD Sony поддържащ BG Subtitles?

    Jovany,
    значи моделчето е 388Х, а марчицата е с именце: Elite. Бачка здраво! Чете всичко! Картинката по-добра от всичко което съм гледал до сега.
    Ти избираш.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    77
    #9

    Re: DVD Sony поддържащ BG Subtitles?

    sony имат плеъри и домашни кина с DivX и български субтитри, обаче няма кой да гледа! справка на сайта на sony-europe. има си ъпдейти, както и упътване на български език....

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #10

    Re: DVD Sony поддържащ BG Subtitles?

    Ето директен линк
    http://www.sonydigital-link.com/HAV/HAV.asp?l=en#disc

    Накратко:

    This upgrade allows the DVD Player to read the following external subtitle formats:

    ".srt": SubRip
    ".smi": SAMI Captioning
    ".sub": Micro DVD
    ".sub": SubViewer 2.0
    ".ssa": SubStation Alpha
    ".ass": Advanced SubStation Alpha
    ".txt": TMPlayer, DVD subtitle system

    The following fonts for external subtitles will be recognised

    CP1250: Albanian, Bosnian, Croatian, Czech, English, German, Hungarian, Icelandic, Irish, Polish, Romanian, Slovak, Slovenian
    CP1251: Bulgarian, Belarusian, English, Macedonian, Moldavian, Russian, Serbian, Ukrainian
    CP1253: Greek
    CP1254: Albanian, Danish, Dutch, English, Estonian, Finnish, French, Gaelic, German, Italian, Kurdish (Latin), Norwegian, Portuguese, Spanish, Swedish, Turkish


    Има подробно описание в линка, който съм дал.



  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    11
    #11

    Re: DVD Sony поддържащ BG Subtitles?


    Благодаря за информацията!

    Действително всичко си е описано както трябва, още повече че е на официалния сайт!
    До миналата седмица се интересувах и питах няколко пъти в Sony магазина на "Солунска".
    Отговаряха ми , че чакат официално CD с upgrade - явно това са имали предвид. Предполагам
    че наистина ще осигурят нещо такова на официалните магазини, защото не можеш да караш
    всички user-и да браузват в интернет и да се ъпгрейдват сами.
    При тази ваша информация може би щях да взема Sony DVP-NS32 или 33 (има няколко DivX поддържащи модела)
    и рисивър Sony 598, но все пак мина повече от месец, откакто отворих тази тема.
    В резултат на четене на форума :Super: , на достатъчното оплюване на Sony и различни съвети,
    миналата седмица си купих от Техномакета - DVD плеър LG модел 9700 и рисивър Yamaha RX-V357 :
    http://ws4.richersounds.com/showprod...id=YAMA-RXV357.
    Много съм доволен и от двете. СТРАХ е отворил специална тема за този модел LG, която ми помогна
    много да оправя дребните му субтитри - те бяха единствената ми забележка. Там съм писал и за тестове на няколко
    марки, които ми препоръчвахте и все някой формат не вървеше.

    P.S.: Тъй като за пръв път отварям тема, а тази очевидно се изчерпа, как се процедира - трябва да я закрия ли?


  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #12

    Re: DVD Sony поддържащ BG Subtitles?

    Цитат Първоначално публикувано от Jovany
    * * *
    * * ** P.S.: Тъй като за пръв път отварям тема, а тази очевидно се изчерпа, как се процедира - трябва да я закрия ли?* *

    *
    Нищо не правиш. Ако темата се смята и от останалите за изчерпана, то няма да се пише вече в нея, но ако някой има нещо да добави темата е отворена за това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #13

    Re: DVD Sony поддържащ BG Subtitles?

    Мдам вече официално имам update диск от SONY България. Не съм го тествал, още но ми пратиха 2 листа с описание на процесурата по upgrade!!!

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #14

    Re: DVD Sony поддържащ BG Subtitles?

    Тествах DVP-NS52P и съм приятно изненадан - FW v.2.14.
    1.Чете ВСИЧКИ субтитри DivX/Xvid, които Pioneer DV-575A не разпознава.
    2.Субтитрите са на сив полупрозрачен фон, големината им е 16 - както на стандартните на LG, Pio. 50 символа на ред - 3 реда се изобразяват.
    3.Качеството на картината на DivX/Xvid - не забелязах фрапираща разлика с тази на Pioneer DV-575A, но не тествах у дома и в магазина беше 21" Neo, така, че нищо конкретно не мога да кажа по въпроса. На DVD определено картината е по-добра.
    4.MP3/WMA нямах време да тествам. Могат да се сменят няколко звукови пътечки към AVI филовете, включително и Dolby Digital 5.1. DTS излиза на DVD, но на AVI не можах да проверя, защото даде грешка на AVI файла - беше с по-висока от DVD резолюция.
    5.Не чете GMC + BF, нито с NVOP/BVOP, което май нито един плеер в момента не прави. Също така извежда съобюението DivX disc Error и при по-висока резолюция от 720х567 PAL.
    6.Не чете OGG кодиран звук, което Pio прави без проблеми.
    7.Субтитрите са дребни, но четливи. Позиционирани са нормално, а не като на LG - почти в средата на екрана. Малък недостатък е, че вертикално са подравнени към най-горния ред, а не към долния край на екрана, както е направено неофициално за Pio!

    Внимание!
    Четат се САМО файлове с разширение AVI и до 2Gb! При разширение .mpg, .ogg или други се извежда съобщението "DivX disc error", както и при всички кодеци, които не поддържа FW.
    За Сони има две теми, едната е: http://clubs.dir.bg/showthreaded.php...collapsed&sb=5

    а другата:
    http://www.electron.bg/forum_viewtop...4cde79fa6c6eea

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    11
    #15

    Re: DVD Sony поддържащ BG Subtitles?

    Благодаря LUDIA.
    Получих и отговора на един мой стар email към теб. Явно вече Sony България са се раздвижили, но
    ме изпуснаха, като клиент . Предполагам, че това което си получил, като документация
    е същата информация от линка публикуван от Eddie по-горе, но преведно на български.
    electron.bg (музикалния магазин в НДК) правят update на сайта си и всички DVD плеъри Sony, за които
    пишеше че поддържат DivX, имат вече обяви с дебели букви, че поддържат и BG субтитри и линк към страница -
    за източване на update - едно към едно като на http://www.sonydigital-link.com/HAV/HAV.asp?l=en#disc .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Телевизор напълно поддържащ MKV видео?
    От joro94 във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 26-07-14, 10:32
  2. Отговори: 39
    Последно: 05-02-09, 00:05
  3. Subtitles na DVD
    От nas във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 07-01-05, 10:30
  4. Даунлоад менажер поддържащ PHP
    От FunFun във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 09-01-04, 12:51
  5. *.AVI+Subtitles = S/VCD ---> KAK ???
    От S_GonzaLes във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 20-02-03, 23:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе