Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

"Утепах" DivX-a Elite

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    159
    #1

    "Утепах" DivX-a Elite

    Здаравейте,
    дет се вика "пусто сърце не трае".
    И преди съм ъпдейтвал Елита 366 и всичко беше ОК, но реших да проявя творчество.
    С MKT Mpeg Tool си направих mpeg Skin, после с MTK ReMaker го заместих в BIN файла,
    после с ISO Buster замених оригиналния BIN файл с този с новите скинове, "пръжнах го".
    Поставих диска с ъпдейта в плеера, появи се менюто, на което се казва да натиснем плей за ъпдейт -
    натиснах плей, чекмеджето се отвори И "УМРЕ".
    Абсолютно нищо не работи, само светодиодите светят.
    Та, къде викате да го нося?
    И друго, какво според вас се е случило? Промених единствено скиновете?
    Поздрави.

  2.  
     
  3. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #2

    Re: "Утепах" DivX-a Elite

    Ако не се навие някой от форума да помогне,ще трябва да кихнеш 25 лв. в сервиза.Хайте пичове помагайте,щото човека не е работил само за себе си.Аз лично нямам достатъчно знания,иначе щях да го флашна.УСПЕХ

  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #3

    Re: "Утепах" DivX-a Elite

    значи,
    можеш да пробваш със по-стар(работещ) firmware следният метод :

    при изключен плейър задръж стоп бутона и включи токовият кабел(като продължаваш да задържаш стоп бутона поне 5-10 сек) - ако ти изкара съобщение да поставиш диск - натам е лесно.

    можеш да пробваш същото но със "стоп" и "power" натиснати едновременно.


    добавено

    от мен толкоз(не ми е силата в DVD устройствата) - това намерих с чичко "гугле"

    дано проработи при теб - иначе на сервиз - там знаят как.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    159
    #4

    Re: "Утепах" DivX-a Elite

    Благодаря, ще пробвам горното.
    Засилих се да си правя кабел за флаш през сериал порт, но пусто като тръгне накриво и това си е - 5-6 години се търкаляха една камара дата кабели за Нокия и Сименс, но сега не мога да ги намеря. Имам гадното усещане че "някой" ги е изхвърлил!?
    Плеера със седмици не го ползвам у сега като не бачка - така ми се гледа

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #5

    Re: "Утепах" DivX-a Elite

    Браво adgj, пътят към познанието минава през пръжването, имаш плюс 1 от мен за любознателността и мерака да го разчовъркаш, за съжаление в началото са възможни такива ситуации с утрепани дивайси, но човек се учи от грешките си (поне някои де, има за съжаление и друга категория)

    Успех, и не се плаши, в края на краищата това е само хардуер и софтуер, не е жив човек ...

    и аз в началото колко дискове утрепах, пък и цели системи, но най хвърковата фраза беше на една сисадминка:

    "изтрих нещо, ама не помня какво и откъде ..." в следствие на което системата беше порутена ...

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    159
    #6

    Re: "Утепах" DivX-a Elite


    Знам че не е станало кой знае какво, но ме гложди това , че не знам какво точно омазах.
    Преди да дам 70-тина лева за ново ми се ще да се изтренирам и с кабелите, но за това в Понеделник.
    Малко мазохистично си мисля, че ако не се получи и с кабели ще си имам ново и то с USB

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    159
    #7

    Re: "Утепах" DivX-a Elite

    Здравейте отново,
    направо не мога да повярвам - не мога да намеря дата кабели на сериен порт!?
    Търсих по магазините и по преятели, но не намерих. И като си помисля че съм изхвърлил няколко такива, много се нервя.
    Дали можете да ми упътите къде мога да намеря 1-2 такива?
    Благодаря.

  10. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #8

    Re: "Утепах" DivX-a Elite

    RESET на Раковска, близо до кръстовището с Патриарха

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    104
    #9

    Re: "Утепах" DivX-a Elite

    ако е по RS232 по сателитните форуми си ги правят теиз кабела от ftp или utp кабел от тук си свали снимката
    http://www.upload.dvhk.pl/content.php?id=33073

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    159
    #10

    Re: "Утепах" DivX-a Elite

    Здарвейте,
    в RESET - цъ, продължавам да търся.

    tchefo, до колкото разбрах правени кабели не стават /иначе грабвам поялника /, трябва да е от ГЕСЕМЕ.

    За другите GSM-и не знам, но в кабела за Нокия 6210 със сигурност имаше някаква джаджа.
    Поздрави.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    159
    #11

    Re: "Утепах" DivX-a Elite

    Ново "20"
    Сдобих се с дата кабел за Нокия 8310.
    Ура.
    Да, ама не - този е с 3 жизи, няма волтаж. Логично. Взема волтажа от батерията.
    Имам 2 въпроса.
    Четох по темите че може да се вземе волта/3.3/ от друго място, или някъде от двд-то или от ГСМ батерия или от УСБ порт.
    Най-ми допада варианта от УСБ, но не знам как точно да го взема?
    Другото което не ми стана ясно, въпреки че доста рових в нета е на дата кабела коя жичка за какво е?
    Някакви насоки?
    Благодаря.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    159
    #12

    Re: "Утепах" DivX-a Elite

    ЕПИЛОГ

    "Утепах" плеера от глупост - май не го изчаках достатъчно при ъпдейта /през кабела стана перфектно, "а, аз ще черпя - банката ще черпи"

    С ваша помощ, с доволно четене и безкрайни проби сътворих работещ кабел.

    Особенното беше:
    Подредбата на кабелите е така, както пише отдолу на платката. Надписа отгоре, който някои от нас четат в първия момент като GRN, на практика е CR6 /поне на Елит 366/.
    Използвах 3 жилен кабел на ком порт, 3.3v взех от основното захранване на плеера.

    Следващите стъпки са изкарване на букса за кабелен ъпдейт на самия корпус. И естествено проба за монтаж на USB.

    Поздрави.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #13

    Re: "Утепах" DivX-a Elite

    Браво adgj, та да обобщим, имаш ли последно нов фърмуеър на плейъра или не ?

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    159
    #14

    Re: "Утепах" DivX-a Elite

    Най-новия /с DTS/ го имах отдавна, но сега, след горната епопея вече имам и авторски.
    Естествено само с козметични промени, но се учим малко по малко.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #15

    Re: "Утепах" DivX-a Elite

      С "тепането" идва познанието, ако си толкова вкопан и в други PC проблеми далече ще стигнеш, с пожелания за повече успехи и по малко "тепане" за в бъдеще ... пък дори и да "утепаш" още нещо помни че работиш само с хардуер и софтуер - не със живи хора (ама прави бекъпи преди това все пак)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  2. Търся "фирмуер" за "Elite PV-336SS".
    От fresh_2007 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 04-07-09, 23:42
  3. DVD "ELITE" PV-4000 - загуба на субтитрите след 10-15мин. работа
    От reactiv във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 09-12-08, 18:34
  4. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04
  5. досаден и "малък" проблем след Update на Elite PV-399X
    От ru-boy във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 10-01-06, 11:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе