Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 19 от общо 19

как да ъпдейтна ДВД плеъра си

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #16

    Re: как да ъпдейтна ДВД плеъра си

    Цитат Първоначално публикувано от amonara
    Благодаря ви за помощта. Супер специалисти сте всички. Това за сервиза си го мислех и аз, защото разбрах че тук няма да получа помощ!
    Само не знам защо си мислиш че в сервиза ще ти помогнат.

    Дай да изясним някой положения.

    Под името NEO PDX-77 има поне има поне 10 различни плеъра дето нито на външен вид нито като "карантия" имат нещо общо.
    Как става номера - ами отива някой (в случая мисля ККЕлектроникс) в някой гараж в Китай и казва - трябват ни примерно 10000 бройки DVD плеъри на такава и такава цена. Онези от гаража казват - няма проблеми и доставят плеърите. След време тези бройки се продават и отново се ходи до Китай в същия или друг гараж и се казва - дайте нови 10000 бройки ама на такава цена. Както се сещаш между първата и втората поръчка нищо общо няма. и така процедурата се повтаря. Отиваш ти купуваш си плеъра и нещо не те кефи. Е какво си мислиш че някой ще иде в китайския гараж и ще кажа - абе на оназ партида дето ви я поръчахме миналата година може ли да оправите еди какво си в софтуера.

    Общо взето производителя сменя софтуер само ако плеъра тотално не върви, а не заради това че теб субтитрите не те кефели.

    Всичкия останал софтуер дето се мъдри из нета е неофициален и е плод на труда на ентусиасти.
    Общо взето за плеъри с MediaTek чип си има процедурка дето и ти можеш да я направиш и да си оправиш субтитрите.
    За плеъри като Филипс, ЛГ дето ги има по цял свят има неофициални версии дето по нещо е оправено, ама за световно НЕзивестната марка НЕО дето надали някой знае какво има в плеъра нали се сещаш че трудно ще се намери ентусиаст да оправя проблеми. На всичкото отгоре НЕО-тата са с чипове на ESS И Zoran за да излизат евтино, а не с MediaTek, което пък съвсем убива и най-малкия ентусиазъм.

    Какво прави нашенеца. Влиза в Била, купува две кила домати и две краставици, подкарва количката и вижда DVD за 50-60 лева. Бум и него в количката, взема ракийката, плаща на касата, прави салатката в къщи, сипва ракийката, и сяда да гледа на новия плеър CAM версията на някой филм. и тогава се почва
    1) защо филма не тръгва?
    2) защо няма звук?
    3) защо няма субтитри?
    4) защо след половината на филма субтитрите са тези на първата половина?
    5) защо ми е гаден щрифта?
    6) защо ми реже субтитрите?
    7) защо насича?

    и се почва едно ровене по форуми и търсене на софтуер, какъвто естествено няма.

    Затова е хубаво първо човек първо да се порови по форумите, пък после да купува

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    24
    #17

    Re: как да ъпдейтна ДВД плеъра си

    Благодаря ти tweeg. наистина беше доста изчерпателен по-горе и ме постави на място, за което съм ти благодарен. Не го казвам със сарказъм - наистина го мисля! Напълно съм съгласен със всичко което си казал по-горе, и съм убеден че си напълно прав!!! Дано и други прочетат тези твои редове, и да не правят моята грешка - да купуват евтини ДВД-плеъри!!!
    Що се касае до вграждането на субтитри в авита, отдавна го правя... Не съм чак толкова бос колкото изглежда!!! Там наистина можеш да си коригираш размера на субтитрите, но като гредаш на смотано ДВД, ту изчезват ту се появяват... Правя проверка на компа, там всичко си е на ред, ДВД-то си прави кото иска...
    Идеята на предишния ми въпрос бе - дали има начин /програмка/ предварително да си коригираш размера на субтитрите /например със VOB SUB/ и след това да си ги запишеш с филма, но без да са вградени.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #18

    Re: как да ъпдейтна ДВД плеъра си

    То програмки бол, ама проблема е че ти трябват "графични" субтитри, а не текстови. Въпросът е дали твоя плеър може да покаже такива субтитри. Примерно комбинацията idx/sub се дисплейва от софтуерните плеъри, ама не знам DVD-тата да се оправят с такива субтитри.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    220
    #19

    Re: как да ъпдейтна ДВД плеъра си

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg
    То програмки бол, ама проблема е че ти трябват "графични" субтитри, а не текстови. Въпросът е дали твоя плеър може да покаже такива субтитри. Примерно комбинацията idx/sub се дисплейва от софтуерните плеъри, ама не знам DVD-тата да се оправят с такива субтитри.
    Оправят се голяма част от плеърите като със сигурност мога да твърдя за 2 модела :
    LG DVX9700/9900 и ELITE PV-5M

    http://www.trustfm.net/divx/SoftwareTxt2Vobsub.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Въпрос за плеъра на самсунг ue32f4500
    От Stoqn Monev във форум Samsung телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 29-01-14, 10:46
  2. Отговори: 4
    Последно: 12-06-09, 14:32
  3. Blu-Ray ПЛЕЪРА на Sharp BD-HP20RU вече в продажба !
    От soon във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 32
    Последно: 04-10-08, 11:47
  4. Кой от 3 те ДВД плеъра Elite да взема?
    От vassiljp във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 3
    Последно: 21-12-06, 17:23
  5. Heroes 4 -как да го ъпдейтна
    От WOLV_XP във форум ИГРИ
    Отговори: 6
    Последно: 19-12-02, 00:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе