Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

как да ъпдейтна ДВД плеъра си

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    24
    #1

    как да ъпдейтна ДВД плеъра си

    Здравейте отново на всички!!!! За сетен път се убедих че този форум е пълен със знаещи и можещи хора, които са готови да помогнат!!!!
    Ето ми въпроса. Реших да си ъпдейтна ДВД -то . Чух че било възможно. Модел - НЕО - PDX77-E2 . Но не знам как се прави. Чух че се тегли ъпа от нета, но после? Не разбирам бъкел на английски. В тези сайтове гледам като изтребител и не знам кво да дърпам.
    Моля ви, ако някой от вас е правил подобно нещо, да ми обясни стъпка по стъпка, какво да направя аз. Ако е възможно да ми посочи и сайта и какво точно да си дръпна. МОЛЯ ВИ !!!!!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    148
    #2

    Re: как да ъпдейтна ДВД плеъра си

    Доколкото разбирам плейъра ти е от новите и за да го ъпдейтваш трябва да има основателна причина за това - нечетими кодеци, субтитри ипрочие. Разясни малко повече за твоя случай и моментите, които те дразнят и си недоволен-а.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #3

    Re: как да ъпдейтна ДВД плеъра си

    За моето SONY чаках 1 година да излезе ъпдейта.
    Следи в сайта на производителя - за твоят модел трябва да пише дали има ъпдейт. А ако има - просто следвай конкретните инструкции за твоят модел.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #4

    Re: как да ъпдейтна ДВД плеъра си

    i az imam takova dvd i edinstveno sub. Iskam da sleznat dolu v 4ernata lenta 4e na bial fon ne se 4etat. Neznam kade da tarsia up.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    24
    #5

    Re: как да ъпдейтна ДВД плеъра си

    Питате какви проблеми ми създава? Ами например:
    1. Чете субтитри когато си поиска.Примерно правя си един ДВД диск с 5-6 АВИ филма, на някои субтитрите ги няма, на други, звука и субт. липсват, на трети звука само го няма и т.н.
    2. последно време, се държи странно-филми, които преди няколко месеца съм ги гледал на него и им е вървяло всичко, сега ги пускам - или звук няма или пък субтитрите не вървят.
    3. В книжката за модела пише че чете и МПЕГ. Да ама като си смъкнах от камерата клипа и го записах на ДВД диск /в МПЕГ формат/, като го сложа в ДВД-то, плеъра ми дава че няма диск т.е. не го разпознава.

    Ето това са някои от проблемите ми. Затова ме навежда на мисълта че му трябва ъпдейт.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    24
    #6

    Re: как да ъпдейтна ДВД плеъра си

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68

    Следи в сайта на производителя - за твоят модел трябва да пише дали има ъпдейт. А ако има - просто следвай конкретните инструкции за твоят модел.
    Така е - влязох в сайта , но както вече казах не знам английски. Камо ли да следвам инструкции....Затова моля за помощ тук в този форум!!!!! Там видях че има нещо за теглене в 2-3 варианта. Примерно х5хххххххххх, х4ххххххххх , х3ххххххххх. Е И? Кое да тегля и какво да правя после? Сайта на НЕО е : pdx77.tripod.com

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #7

    Re: как да ъпдейтна ДВД плеъра си

    Цитат Първоначално публикувано от amonara
    Така е - влязох в сайта , но както вече казах не знам английски. Камо ли да следвам инструкции....Затова моля за помощ тук в този форум!!!!! Там видях че има нещо за теглене в 2-3 варианта. Примерно х5хххххххххх, х4ххххххххх , х3ххххххххх. Е И? Кое да тегля и какво да правя после? Сайта на НЕО е : pdx77.tripod.com
    За ъпдейта там пише да не се използва за модели, производство от 2005-та насам. Провери ли твоят коя година е произведен?

    P.S. amonara, при твоят интерес къв видео, видеоконвертиране и т.н. просто не можеш да минеш без сериозно сядане и понаучаване на английски език. Не става дума за водене на разговори, а на много по-ниско ниво - да разбираш какво пише в софтуера, в инструкциите. Това е достатъчно.

    Също и за неща, които изискват само превод - тоест да си прочетеш какво си го пише там - съмнявам се някой да седне да го прави вместо теб от форума. За по-сложни неща, които изискват вникване, сериони познания по въпросите - да, но за елементарен превод... ?

    Относно ъпдейтването на DVD плеър - това е много критична операция! Има последователност от натискане на бутони - къде по 1, къде по 2 едновременно, и на дистанционното и на самият плеър, в точна последователност, изчаквания и т.н. Една-единствена грешчица може да ти прати плеъра на боклука. Така че за да правиш всичко това - английски.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    148
    #8

    Re: как да ъпдейтна ДВД плеъра си

    Прежали няколко лева и го дай на сервиз - самоволни действия от твоя страна могат да го отведат на същото място.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    24
    #9

    Re: как да ъпдейтна ДВД плеъра си

    Благодаря ви за помощта. Супер специалисти сте всички. Това за сервиза си го мислех и аз, защото разбрах че тук няма да получа помощ!

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #10

    Re: как да ъпдейтна ДВД плеъра си

    Това по-скоро мяза на израз на неблагодарност?!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #11

    Re: как да ъпдейтна ДВД плеъра си

    Цитат Първоначално публикувано от amonara
    Благодаря ви за помощта. Супер специалисти сте всички. Това за сервиза си го мислех и аз, защото разбрах че тук няма да получа помощ!
    По-добре преосмисли за какво можеш да искаш помощ и за какво не. И за какво е по добре малко сам да се напрегнеш или ако не ти се напряга - да се разделиш с някой лев, в сервиз както предложи claudius.
    Това, което правиш е много подобно на все едно аз да пусна въпрос във форума 15-ти Октомври какво се пада - петък или събота? Защото не ми се напряга да погледна в календара. Ако има балъци - ще ми отговорят и аз съм на кяр - спестил съм си едно напрягане, цар съм!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    148
    #12

    Re: как да ъпдейтна ДВД плеъра си

    Цитат Първоначално публикувано от amonara
    Питате какви проблеми ми създава? Ами например:
    1. Чете субтитри когато си поиска.Примерно правя си един ДВД диск с 5-6 АВИ филма, на някои субтитрите ги няма, на други, звука и субт. липсват, на трети звука само го няма и т.н.
    2. последно време, се държи странно-филми, които преди няколко месеца съм ги гледал на него и им е вървяло всичко, сега ги пускам - или звук няма или пък субтитрите не вървят.
    3. В книжката за модела пише че чете и МПЕГ. Да ама като си смъкнах от камерата клипа и го записах на ДВД диск /в МПЕГ формат/, като го сложа в ДВД-то, плеъра ми дава че няма диск т.е. не го разпознава.

    Ето това са някои от проблемите ми. Затова ме навежда на мисълта че му трябва ъпдейт.

    При пръв "сърч" излиза това -
    МНЕНИЕ от DIR.BG
    Субтитри на кирилица на Neo DVD PDX77-E2 (може и на други да става)
    ## При запис
    - От менюто избирам UDF/ISO а не обикновен data DVD
    - Чеква се задължително "Force DVD-video compatibility mode (Required for X-Box)"
    - Чеква се опцията за затваряне на сесията
    - Всеки отделен филм е препоръчително да е в отделна папка. Имената на филма и субтитрите трябва да съвападат.
    - Внимаваите да не крустите файловете или папките с букви на кирилица
    ## При пускане:
    - Със сигурност субтитрите ще се плейнат ако след като натиснеш бутона за тях се изпише on/off. Значи че плеъра
    ги е разпознал.
    - От Setupa на DVDто включваме субтитри на Руски
    ## Важно за субтитрите
    - Субтитрите не трябва да съдържат нищо освен текст (Нищо от сорта на <b>)
    - Трябва да са в техния си формат:
    Пример srt
    1
    00:00:48,515 --> 00:00:51,382
    Джет Лий
    Пример sub
    {780}{857}Джет Лий
    ----------------------------------------------------------------

    и другият път поне направи опит да научиш нещо сам, защото иначе никой няма да го е...е за твоите проблеми с NEO.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    24
    #13

    Re: как да ъпдейтна ДВД плеъра си

    Всичкото това обяснение за "Неро" ли е?
    А не може ли предварително да си направя имената на филма и субтитрите да съвападат? И след това да записвам на режим - Неро Експрес, като изпълнявам стъпките както са си подрет? Няма ли да получа същия ефект? А може ли някой да ми каже - може ли предварително да си увелича размера на шрифта и след това да записвам, че иначе на телевизора са много дребни?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    148
    #14

    Re: как да ъпдейтна ДВД плеъра си

    ами единици са плейърите, които могат да избират субтитри с различни от филма имена.
    така че - ето ти стъпките:
    1: кръщаване на субтитрите с името на филма (изисква се пълно съвпадение).
    2. Всеки филм да е в отделна папка.
    3. Запис чрез Неро ( режим UDF/ISO) с чекната опция "Force DVD-video compatibility mode (Required for X-Box)" и затваряне на сесията.
    4. Burn

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #15

    Re: как да ъпдейтна ДВД плеъра си

    Цитат Първоначално публикувано от amonara
    може ли предварително да си увелича размера на шрифта и след това да записвам, че иначе на телевизора са много дребни?
    Субтитрите са ти текстов файл (такъв дето се отваря с notepad). В него информация за щрифта няма.
    Ще се опитам да ти го обясня по простичко. Отвори си Word-a. Напиши "Това е тест". Сложи му щрифт 50 - да стане голямо, направи някой букви цветни и т.н. Направи Save As... и дай Text File.
    Отвори записания файл - е има ли щрифт 50 и цветни букви или не?

    При субтитрите е същото. Ти каквото и да правиш то ще се изгуби. Субтитрите се възпроизвеждат с щрифта, който е "вграден" в плеъра.

    При DVD-тата субтитрите са образно казано - битмапи. Там може да си ги "прекомпилираш" с по-голям щрифт. При някой плеъри поддържащи MPEG4 става и така:
    http://clubs.dir.bg/showthreaded.php...sed&sb=5&part=

    Ама ако питаш мене още ти е рано да вграждаш субтитри в авита


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за плеъра на самсунг ue32f4500
    От Stoqn Monev във форум Samsung телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 29-01-14, 10:46
  2. Отговори: 4
    Последно: 12-06-09, 14:32
  3. Blu-Ray ПЛЕЪРА на Sharp BD-HP20RU вече в продажба !
    От soon във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 32
    Последно: 04-10-08, 11:47
  4. Кой от 3 те ДВД плеъра Elite да взема?
    От vassiljp във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 3
    Последно: 21-12-06, 17:23
  5. Heroes 4 -как да го ъпдейтна
    От WOLV_XP във форум ИГРИ
    Отговори: 6
    Последно: 19-12-02, 00:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе