Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Panasonic DMR-EH55 DVD Recorder

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1

    Panasonic DMR-EH55 DVD Recorder

    Здравейте,
    Щастлив собственик съм на гореспоменатия уред. Прочетох ръководствата за експлоатация на английски, немски и полски. Но така и не разбрах как да въведа код 6671 с дистанционното, за да се сверява правилно часовника. Не ми отговарят и от сервиза. Надявам се да не се налага смяна на фирмуеъра, тъй като уреда е произведен в Словакия и е предназначен за полския пазар. Надявам се на помощ от Ваша страна.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #2

    Re: Panasonic DMR-EH55 DVD Recorder

    Виж на страница 66 от упътването на английски.Там ,където виждаш Other хххх/напр. Subtitle/,на мястото на хххх,въвеждаш кода.
    Успех!

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #3

    Re: Panasonic DMR-EH55 DVD Recorder

    Изпълних предписанието, но не помогна. Часът отново се върна с един назад. Получих и писмо от сервиза на Панасоник, където ми обясняват, че автоматичната настройка трябва да се изключи. Уви, проблемът за мен се оказва в неподходящия за страната ни фирмуеър на уреда!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    42
    #4

    Re: Panasonic DMR-EH55 DVD Recorder

    Имам същото ДВД - и при мен го имаше това,но след като настроих ръчно часовника,си върви точно.Аз искам да помоля за друго - кажете ми,моля ви,при запис на диск от типа DVD - R и за другите типове изобщо,нужно ли е да се форматира нов диск преди запис в рекордера и как става това,ако dodo_pv e правил - как...пишете.Не мога да изровя инфо по въпроса,а в мануала има неясноти според мен.Ще съм благодарен на откликналите на въпроса ми....

  6. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    164
    #5

    Re: Panasonic DMR-EH55 DVD Recorder

    Можеш да преформатираш само презаписваем тип носители-DVD RAM; DVD RW

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    42
    #6

    Re: Panasonic DMR-EH55 DVD Recorder

    Благодаря,ама не ми стана ясно за чисто нов диск DVD-R - трябва ли или не трябва да се форматира,като правиш запис за пръв път,бе...а не дали да се преформатира.....той си е за еднократен запис и преди да започнеш запис,форматира ли се или не - това не ми е ясно.В мануала за другите видове пише,че е нужно - а за DVD-R ?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    164
    #7

    Re: Panasonic DMR-EH55 DVD Recorder

    Абе,човек...DVD-R e еднократен носител-оттук следва,че не е възможно нито пък е необходимо да се форматира!!!!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    126
    #8

    Re: Panasonic DMR-EH55 DVD Recorder

    Цитат Първоначално публикувано от centurionX
    Абе,човек...DVD-R e еднократен носител-оттук следва,че не е възможно нито пък е необходимо да се форматира!!!!
    Като не си запознат недей да говориш глупости. На този рекордер EH55 няма как да запишеш диск, ако не го форматираш. Това се орави със всеки нов диск.

  11. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    164
    #9

    Re: Panasonic DMR-EH55 DVD Recorder

    Що...ти колко си запознат,а???За твое сведение имам Panasonic DVD Recorder от 2004г.-и мисля ,че съм доста по-запознат отколкото си мислиш!!!
    Така,че не бързай да се изказваш неподготвен!!!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    126
    #10

    Re: Panasonic DMR-EH55 DVD Recorder

    Я пак си помисли?!
    ЕН55 е модел 2006 г. Няма как да го имаш от 2004. Пак ти казвам преди да почнеш да пишеш на диск, рекордера трябва да си го форматира със своя си структура.

  13. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    164
    #11

    Re: Panasonic DMR-EH55 DVD Recorder

    Zizu,
    Първо......не съм казвал какъв модел имам!
    Второ,ако си беше направил труда да вникнеш в постовете ми и ако беше прочел мануала за този EH55-нямаше да ме амбицираш толкова да повтарям едно и също нещо като на първокласник!
    Ето и доказателството:
    http://panasonic.com.au/content/libr...es/F001740.pdf

    [-R] [-R]DL] [CD] Formatting cannot be performed on the disc.
    ?You can format DVD-RW only as DVD-Video format on this unit


    When the format confirmation screen is displayed
    [RAM] [-RW‹V›] [+R] [+R]DL] [+RW]

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #12

    Re: Panasonic DMR-EH55 DVD Recorder

    KLAPAN,
    Не помня дали уреда иска предварително форматидане на DVD-R. Снощи пробвах с чисто нов DVD-RW и ми поиска предварително форматиране. Това стана така: 1. Избрах устройство DVD. 2. От "функциите" избрах DVD management (или нещо такова, още при зареждането на диска системата ми изписа на телевизора какво точно да направя за около 10 сек.), 3. Избрах форматиране, процесът продържи около 40 сек.
    След това можеш да записваш. По-после системата казва какво още е необходимо да се направи, за да се гледа диска и на други устройства. Това, обаче, се отнася само за презаписваеми дискове. DVD-R задължително се финализират, за да вървят другаде. Ако не- не става, пробвах.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    42
    #13

    Re: Panasonic DMR-EH55 DVD Recorder

    Благодаря,dodo_pv.А какво ти е мнението за запис върху DVD+R дискове -ако си ги използвал,виждаш ли по-добър вариант в тях...Не питам за теория и не ми се влиза в спорове,искам да помоля за практически опит,ако имаш с такива дискове...благодаря и на другите в темата.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #14

    Re: Panasonic DMR-EH55 DVD Recorder

    Ами записах много на бързо 6 такива, единият от които беше двуслоен. Преди това бях свалял VHS касети на харда с шестглаво видео. Няма никаква разлика в качеството между записа на харда и този на DVD+R. Не би могло и да има, при условие че няма механични повреди по дисковете. Няма да обяснявам защо, нито ще споря. Оставям това на другите.
    При запис от тунера на SP не откривам някаква особена разлика между записа и оригинала, излъчван в същия момент (ползвам кабелна и CRT- телевизор SONY). Не съм пробвал колко се влошава записа при LP.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    42
    #15

    Re: Panasonic DMR-EH55 DVD Recorder

    При прехвърляне на записи от камера към DVD,като използвам DV входа за целта-нали е най-качествено тогава,не могат да се изписват датата и часа върху видеоматериала,прехвърлен на харддиска на ДВД-то.На дисплея на камерата си ги показва нормално,също и при прехвърляне с АV или S- входа показването на датата върху прехвърления материал е възможно - там проблем няма.Кажете,моля ви,има ли начин да се отбелязва датата при прехвърляне чрез DV входа.В англ.форуми чета,че май в този случай няма такава възможност...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с DVD Recorder LG
    От aniv4o във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 12
    Последно: 12-10-09, 23:24
  2. LG HDD/DVD recorder RH7500
    От gogov във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 27-09-09, 17:59
  3. PANASONIC DMR-EH57EP-S DVD recorder HELP
    От freeborn във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 25-01-08, 20:38
  4. Схема за Panasonic DVD Video Recorder
    От Embata във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 30-07-06, 18:28
  5. Recorder под ХР
    От kesten във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 03-12-01, 23:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе