Страница 7 от 14 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 199

Всичко за Philips DVP5990/12.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,254
    #91

    Re: Всичко за Philips DVP5990/12.

    Снощи нямах време да проверя за DL носителя.
    За съжаление не пренася редовете със FW 6.1. Нямам време да пробвам последната версия.

    Marvin,
    Не съм написал, че трябва да ползваш само Verbatim! Просто да пробваш един, за да провериш дали има проблем.
    Ако искаш, записвай и на Princo. Verbatim са собственост на Mitsubishi Kagaku и поне тези от Метро не са ментета. Вярно е, че има и индийски, ама какво да се прави?
    На Emtec всичките са им правени там. Не знам какви са ти Maxell-ите, но тези от Метро бяха Made in Hungary. Добри отзиви съм чувал за Sony, но не съм пробвал лично.

    Освен това Philips официално поддържат DVD+R DL стандарта, защото те са го създали! Имай го впредвид. По спецификации корекцията на грешките е по-добра на +, отколкото на - стандарта.

    Edit:
    Преди 5 часа тествах с Verbatim DVD+R DL - зареди го точно за 13 секунди и си почна възпроизвеждането. Може и да имаш проблеми със SW за запис или писачката, не знам! Аз преинсталирах nero, че ми създаваше проблеми.
    Още нещо - чете без проблеми от DVD+RW филми *.avi над 2 часа и с големина над 2GB ("Transformers").

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    63
    #92

    Re: Всичко за Philips DVP5990/12.

    Аз го имам плеъра от 3 месеца и го ползвам само през Usb.Нямам и 1час гледани/слушани/ CD.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    77
    #93

    Re: Всичко за Philips DVP5990/12.

    Благодаря ти Gena_bs! Не съм те обвинявал за препоръката да се използват само дискове Verbatim, а просто отбелязах, че това са най-честите отговори из нета. И се мъчих да открия техническата част на въпроса защо именно!
    Що се отнася до софтуера за запис, виж тук не съм се замислял -от известно време насам ползвам Ashampoo Burning Studio, което може и да е проблем. Ще пробвам с Nero, което го зарязах в последно време, че взе да ме ядосва как все по-голям и тромав пакет започна да става от версия на версия.
    А за поддръжката на носителите не споря, просто търсих официална информация, а това, което пише в документацията на Филипс за 5990/12 е:
    This unit plays:
    – Digital Versatile Discs (DVDs)
    – Video CDs (VCDs)
    – Super Video CDs (SVCDs)
    – Finalised DVD Recordable (DVD±R),
    DVD Rewritable (DVD±RW)
    – Audio Compact Discs (CDs)
    Толкоз от Филипс.
    Едно време следях и войната между фирмите за + и - форматите и техните производни, а Филипс бяха основен играч в нея. Но си помислих, че може да има нещо подозрително, за да не включат +DL формата в спецификацията си. Иначе е ясно, че си го върти, даже при някои и без проблем .

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,254
    #94

    Re: Всичко за Philips DVP5990/12.

    Marvin,
    Аз също не открих нищо никъде по въпроса за поддръжката на двуслойните носители, което е странно!
    В User manual за Pioneer DV-610AV също не пише за поддръжката на DL носители. В това за рекордера DVR-560H е упоменато специално, че са тествани за DL носители Mitsubishi Kagaku Media (Verbatim) и RICOH и гарантират пълна съвместимост и безпроблемна работа.
    Важно е и в какъв формат се записват, но предполагам, това ти е известо. Имам предвид ISO, UDF и т.н.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    49
    #95

    Re: Всичко за Philips DVP5990/12.

    Аз не можах да разбера какво е това "volume +- on Repeat keys " в едната от версиите на ъпдейта, знае ли някой? Предполагам, че при задържане на бутоните на Volume ще може да усилва и намалява с повече от 1 позиция, но не ми стана ясно при какви файлове се използват тези бутони?

  7. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #96

    Re: Всичко за Philips DVP5990/12.

    Цитат Първоначално публикувано от legalbg
    Аз не можах да разбера какво е това "volume +- on Repeat keys " в едната от версиите на ъпдейта, знае ли някой? Предполагам, че при задържане на бутоните на Volume ще може да усилва и намалява с повече от 1 позиция, но не ми стана ясно при какви файлове се използват тези бутони?
    Означава, че вместо да контролират повторението тези бутони се ползват за звука увеличаване и намаляване. С две думи разменено е предназначението на копчетата на дистанционното.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    4
    #97

    Re:Всичко за Philips DVP5990/12.

    Сигурно въпроса ми ще ви се стори глупав, но все пак ще попитам има ли възможност да се гледат .mkv файлове и изобщо такива които ползват х264 кодека

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    4
    #98

    Re:Всичко за Philips DVP5990/12.

    Иначе плейъра е страхотен. Имам го от 2 месеца и съм много доволен.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,828
    #99

    Re:Всичко за Philips DVP5990/12.

    Не може.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    16
    #100

    Re:Всичко за Philips DVP5990/12.

    Цитат Първоначално публикувано от TODD
    Не неги пренася. Ама то вече и не е необходимо хората които превеждат филмите се научиха да правят субтитрите като хората и всичко вече е наред. При мен от сто филма 2 или 3 да имат проблем с дългите редове.
    e как да не ги пренася в един ъпдейт пишеше WORD WARP+REFORMAT това не означава ли пренасяне на дълги редове?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    63
    #101

    Re:Всичко за Philips DVP5990/12.

    Цитат Първоначално публикувано от krasimladeja


    Цитат Първоначално публикувано от Eddie
    Gena_bs, сигурен ли си че пренася автоматично дълги редове със субтитри? Няма значение дали пренася цяла дума, или както LG DVX9900 може да раздели думата и да сложи тиренце, въпросът е ако има един ред субтитри примерно със 70 символа, плеърът да го раздели автоматично на 2 реда, а не да го отреже...


    Аз лично за 2-ва месеца съм изгледал много филими от USB-то и не ми е рязал думи никога.Пренася ги както ти си казал- "може да раздели думата и да сложи тиренце"

  14.  
     
  15. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #102

    Re:Всичко за Philips DVP5990/12.

    Цитат Първоначално публикувано от DVDP5990/12
    e как да не ги пренася в един ъпдейт пишеше WORD WARP+REFORMAT това не означава ли пренасяне на дълги редове?
    Това дето си го цитирал е старо вече няма такъв проблем в новите ъпдейти.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,254
    #103

    Re:Всичко за Philips DVP5990/12.

    Днес забелязах странен проблем. Когато задам ръчно видео резолюцията на изхода HDMI на плеера, на телевизора се получава overscan, и то доста голям. Става въпрос 576p; 720p на Xvid. Когато му задам Auto - няма такъв проблем. На 1080i DVD и с не съм пробвал.
    Tелевизорът е кинескопен Philips 32PW9551/12; FW е 7_1_1251_volume_Philips_logo.
    Някой да е забелязал подобен проблем с други телевизори?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    77
    #104

    Re:Всичко за Philips DVP5990/12.

    Аз съм със Samsung 32A557 и overscan не съм забелязал. Всъщност, имаше преди да задам от телевизора Just Scan! Иначе при мен си тръгна от първия път на AUTO в в режим 1080@60Hz. При ръчно задаване на резолюции, максималното е 1080@50Hz. Възможно е именно различните честоти в двата режима да бъркат нещо ТВ-то.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    16
    #105

    Re:Всичко за Philips DVP5990/12.

    Цитат Първоначално публикувано от TODD
    Това дето си го цитирал е старо вече няма такъв проблем в новите ъпдейти.
    значи искаш да кажеш че проблема с пренасянето на дългите редове на субтитрите го няма в новите ъпдейти
    например ******************.de/files/42158887/...b6_v7.rar.html или ******************.de/files/43796799/..._Logo.rar.html ???

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 14 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам Philips DVD плейър с HDMI и USB DVP5990
    От kalistu във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 31-12-14, 14:16
  2. Каква е разликата между DVP5990/12 и DVP3380/58
    От u1313 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 21-01-10, 14:59
  3. Продавам DVD Philips DVP5990 - продадено
    От mitman във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 18-10-09, 22:58
  4. системи за домашно кино-PHILIPS HTS-6100/12,PHILIPS HTS-8100/8140
    От maddog9 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 24-09-09, 12:13
  5. Всичко за Philips dvp3380/58
    От petttto във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 30-05-09, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе