Резултати от 1 до 5 от общо 5

DVD Double Layer - DVD Player

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #1

    DVD Double Layer - DVD Player

    Имам приятел, който харесва определена изпълнителка, това е малко предговор.
    Та намерих му концерт, който харесва, но е с размер по голям от стандартното DVD, в случая 7.26GB
    Намерил съм го в "залива", нито съм го рипвал от оригинален диск, нито обработвал по някакъв начин, трябваше само да го запиша.
    Набавих си printable double layer дискове, за да бъде подаръка по професионално изглеждащ, подготвих го и му го записах.

    Какъв е въпроса ми.
    Ashampoo се издъни със записа, не докладва за никакви грешки, но така или иначе диска след записа беше неизползваем.
    Записах с Nero [9.0.9.4] и всичко е наред, но само що се отнася до компютъра. Диска се чете, всички менюта си работят, всичко е наред.

    На DVD плейъра ми не тръгва, докладва, че няма диск вътре.
    Имам DVD плейър от много време, но никога не ми е било интересно да се рова в документацията му, както и във възможностите му, почти не го използвам, освен да си пусна някоя музика малко по ... home theater да го наречем.

    Че въпроса ми е, DVD-то ли не може да плейва double layer дискове, аз ли нещо не съм направил както трябва или самото то има нужда да го погледне техник.

    DVD Player-а е Samsung HT-DM150.

    Забелязъл съм, че тук има доста хора разбиращи от подобна техника и всеки съвет или предположение ще е добре дошъл.

    Жалко, че Ludia, този известен варненски sumo liking самурай не пише вече, щеше да ми изнесе една лекция на тема home theater системи.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #2

    Re: DVD Double Layer - DVD Player

    Опасявам се, че HT системата ти е доста "възрастна", за да чете DL дискове.
    Освен това Samsung се славят с много капризната си механика. По принцип еднослойни дискове DVD+R и DVD-R разпознава ли? Какво пише в "книжката"?
    DVD+R DL или на DVD-R Double Layer ли са printable дисковете? Аз пиша на + R DL с Nero 7.7.5.1 и нямам проблеми.
    Какъв модел / производител е DVD player, на твоя приятел? Година на производство, евентуално?

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #3

    Re: DVD Double Layer - DVD Player

    В книжката нищо не пише. Мисля, че тогава [когато съм го купувал] нямаше DL дискове или са били екзотика, нямам представа.

    С еднослойни всичко е наред, няма проблеми, но съм опитвал да пускам все "купешки", оригинални. Разни исторически, научно популярни филми съм купувал, тези от списанията, ако се сещате.
    И от видеотеката каквото са вземали моите, филми, такива работи ...

    Дисковете са Maxell DVD+R DL

    Моя приятел [в чужбина няма много време за гледане на DVD] няма DVD player, не е сметнал досега за нужно да си купува, засега семейството ще си го гледат на лаптопите и от тях на LCD-то [предполагам].

    Въпроса ми е принципен, аз ли нещо греша със записа и/или носителя, моето DVD ли е "възрастно" или нещо друго.

    Благодаря ти за отговора до тук.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #4

    Re: DVD Double Layer - DVD Player

    Проблема е в DVD player-а ти-не възпроизвежда double layer дискове
    предполагам че твоят приятел няма да има проблем с възпроизвеждането им от лаптопа /стига да чете DVD+R DL или на DVD-R DL/ Попитай го

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    148
    #5

    Re: DVD Double Layer - DVD Player

    Определено плейърът ти поддържа двуслойни дискове - почти всички от видеотеката са такива. Отделно тук си пише
    http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/200303/20030329001509078_HT-DM150(RUS).pdf
    но най-вероятно поради възрастта на техниката ти имаш проблеми с оптиката. Провери диска на друг прейър за домашно кино и сам ще разбереш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Olympus PEN EPL-1 Double Zoom KIT
    От radoslaf във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 12-09-13, 18:37
  2. Мнение за Double-din ресивър ?
    От TI_GONISH във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 1
    Последно: 01-06-12, 20:36
  3. Продавам управляем гигабитов layer-3 суич Allied Telesis и др.
    От yHuKyM във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 02-02-12, 16:33
  4. Проблем с Double Layer дискове
    От Svetlio70 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 22-12-07, 10:17
  5. Layer 2 ili Layer 3 swich
    От alexandro във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 28-03-03, 13:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе