Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 35

Питане за DVD DENON 1940

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    88
    #16

    Re:Питане за DVD DENON 1940

    erix какво ще се пуска на този плеър? DVD формата не умря ли вече или аз съм се объркал?
    Както каза lazarus18 за тези пари взимаш един Blu-ray и си ти.. а защо не медиа плеър и за по-малко . Поясни моля те...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    81
    #17

    Re:Питане за DVD DENON 1940

    Ще се пуска от всичко най-общо казано - от Divx до DVD. За мен DVD формата има още живот, поне докато не се наложи тотално единия стандарт ( битката е почти спечелена от Blu-Ray) и най-вече докато Blu-Ray плеърите и заглавията не станат масови. С времето и самите плеъри едно че ще станат по-евтини, но и ще станат и по-изчистени от дефекти и недомислици.

    В крайна сметка не намерих някой сайт да доставя 1940 извън US, но попаднах на един DENON 1930 за 50$ без доставката в ebay и го взех. Оптималното решение според мен, докато Blu-Ray стане масов. (Разбира се ако е читав :D )

  4. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #18

    Re:Питане за DVD DENON 1940

    В такъв случаи мисля че най-удачният вариант за теб е Pioneer DV-610,ще останеш доволен от плеърчето, а то даже подържаше и SACD за разлика от Ямахата.А колкото до ДВД формата много хора в т.ч. и аз имаме библиотеки с много заглавия на този носител и като е,, умрял'' формата трябва да си ги въртим на пръста така ли?
    П.П. Не видях че вече си напазарувал.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    88
    #19

    Re:Питане за DVD DENON 1940

    Това, че е умрял DVD формата не значи, че Blu-ray плеър няма да чете DVD, както ще чете и CD и т.н.т.

  6. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #20

    Re:Питане за DVD DENON 1940

    Не съм казал че няма да ги чете,но не мога да си позволя да купя 3 Blu-rayплеъра за да захраня и 3те телевизора при положение,че не са навлезли още масово,и тепърва ще се развиват.Един PS3 стига за сега,дори не гледам Blu-ray на него. Останалите са на ДВД плеъри докато му доиде времето.Сигурно и други мислят като мен.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    326
    #21

    Re:Питане за DVD DENON 1940

    Много ми е любопитно кога "умря" ДВД формата,че да поразчистя в къщи от ненужните дискове?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    81
    #22

    Re:Питане за DVD DENON 1940

    Цитат Първоначално публикувано от harvi5
    Много ми е любопитно кога "умря" ДВД формата,че да поразчистя в къщи от ненужните дискове?
    И аз това казвам - да не бързаме да го отписваме, доста вода има да изтече докато му дойде края.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    88
    #23

    Re:Питане за DVD DENON 1940

    Цитат Първоначално публикувано от granity
    Не съм казал че няма да ги чете,но не мога да си позволя да купя 3 Blu-rayплеъра за да захраня и 3те телевизора при положение,че не са навлезли още масово,и тепърва ще се развиват.Един PS3 стига за сега,дори не гледам Blu-ray на него. Останалите са на ДВД плеъри докато му доиде времето.Сигурно и други мислят като мен.
    Говоря за купуването на нови DVD плеъри и то от висок клас. Аре четете малко по-подробно.

  11. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #24

    Re:Питане за DVD DENON 1940

    Цитат Първоначално публикувано от LCD???
    Това, че е умрял DVD формата не значи, че Blu-ray плеър няма да чете DVD, както ще чете и CD и т.н.т.
    Кое му е подробното на този пост.Маи се опитваш да се изкажеш неподготвен,това всички го знаят.А Pioneer DV-610 въобще не е нисък клас.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    88
    #25

    Re:Питане за DVD DENON 1940

    Цитат Първоначално публикувано от granity
    Кое му е подробното на този пост.Маи се опитваш да се изкажеш неподготвен,това всички го знаят.А Pioneer DV-610 въобще не е нисък клас.
    Добре, сега ще обясня за всички, които имат нужда от специално внимание:
    Исках да кажа, че няма смисъл да се купуват DVD- та от висок клас( като двата обсъждани модела ) ако цената им е близка до Blu-ray плеър.
    Ако вече имаме 1,2,3 - 5 DVD плеъра няма смисъл да ги хвърляме и можем да си гледаме колекциите на тях. Естествено ако можем да вземем нов DVD плеър за $50 защо не. Не исках да му спамим темата, но личностните нападки не ми харесват и не издържах.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #26

    Re:Питане за DVD DENON 1940

    Ако наистина Денон 1940 е 100-тина долара това изобщо не е висок клас. Не знам тук колко му искат, но ако е паднал на 300-400 лева си заслужава и е смятам, че е по-добър DV-610 и за видео и аудио.
    В момента наистина не си заслужава покупката на Блу-рей плеър освен PS3. Просто читавите плеъри са на цената на конзолата.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    326
    #27

    Re:Питане за DVD DENON 1940

    Аз имам pioneer dv-610 от който съм доволен много.Освен това над 120 двд диска с концерти на различни групи/рок/.Над 90 % от тях със сигурност няма да се преиздадат в blu-ray формат,така че смятате ли,че ще се лиша от удоволствието да ги гледам и слушам?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #28

    Re:Питане за DVD DENON 1940

    DVD формата (всъщност, всяко видео с такава резолюция) умря откакто се появиха форматите с по-висока резолюция.
    Факт.

    П.П. това че някой го кефи, не значи че не е кофти формат.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    88
    #29

    Re:Питане за DVD DENON 1940

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    В момента наистина не си заслужава покупката на Блу-рей плеър освен PS3. Просто читавите плеъри са на цената на конзолата.
    Абсолютно съм съгласен, но все пак си остава гъзарията да имаш нещо като това
    в хола си. Освен това конзолата си е конзола, а и шуми...абе най-добре и двете, но ако трябва да е едно - PS3 + дистанционно.

    Цитат Първоначално публикувано от harvi5
    Аз имам pioneer dv-610 от който съм доволен много.Освен това над 120 двд диска с концерти на различни групи/рок/.Над 90 % от тях със сигурност няма да се преиздадат в blu-ray формат,така че смятате ли,че ще се лиша от удоволствието да ги гледам и слушам?
    Човече...за 5-ти път на всеки blu-ray плеър както и на PS2 и PS3 можеш да гледаш DVD да слушаш CD и т.н.т. само касетки и плочи не може.

    Иначе и аз в къщи съм с това, което е същото като 610 и не смятам да го хвърлям за сега, гледам mkv на WDTV, но като излязат BR-дискове по видеотеките под наем ще се взима май PS3( ако изобщо има видеотеки догодина )

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #30

    Re:Питане за DVD DENON 1940

    Имам PIONEER DV-600 и DVD DENON 1920,като DENON го взех само да ми краси ресивъра.
    Освен тях имам и DVD рекордер SONY RDR-GX350,който е с най-добрата картина от трите,а като звук е на нивото на едно битов СД плеър.DENON-а е с характерна картина при ДВД и не най-лош ,като звук.
    PIONEER е най функционален,с възможност за вграждане на постоянно развиващ се фирмуер.100% аналог на PIONEER DV-610.Нещо повече ,фирмуерът на PIONEER DV-610 се инсталира на PIONEER DV-600 и последният получава същите възможности.
    За звук ,обаче ,ползвам СД-плеъри.
    Блу-рей е възможно изобщо да не се наложи.Интернет и новите компресирани формати за HD са на път да го превърнат в мъртво роден,по подобие на супер форматите SACD и DVD-audio.От тях имам 30-на диска,които рядко се сещам да пускам на DVD DENON 1920.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. DENON AVR-900
    От kirko_17 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 20-08-13, 19:32
  2. Denon 1912 и MA BX 5.1
    От vizko във форум Тонколони
    Отговори: 6
    Последно: 20-03-12, 16:32
  3. Продавам CD Player DENON DCD 510-AE и усилвател DENON PMA 510-AE
    От Arson във форум Приключили продажби
    Отговори: 24
    Последно: 02-03-11, 21:23
  4. Отговори: 21
    Последно: 23-01-10, 14:29
  5. DENON AVR-4306+DENON TU-1500AE - ИЗГОДНО
    От 111 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-09, 15:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе