Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35

Питане за DVD DENON 1940

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    81
    #1

    Питане за DVD DENON 1940

    Здравейте,

    правя си системка за дом. кино. Взех си ресивър, колони, но се колебая за плеъра. Чета за тая новата технология с Faroudja процесор и се чудя дали си струва да се плейва на 32" ТВ който не е FULL HD a HD Ready само. Ясно ми е че има upscaling до 1080п а редом с тоя процесор ставали чудеса в картината едва ли не... Искам същевременно и хубав звук, без него няма как... пък ако има и едно USB, но тук вече отиваме на много пари май.. Та този Денон 1940 или Pioneer DV-610, втория естествено че е по-слаб, но и по-евтин.... или някоя Yamaha примерно?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #2

    Re:Питане за DVD DENON 1940

    Yamaha си е чист Филипс откъдето и да го погледнеш,дистанционно,меню,чипсет,дори завода производител всичко е едно към едно само логото е различно,и цената съответно.Имал съм Pioneer ,но по ниския клас DV-400 и бях доволен от него,даже предоволен.Колкото до парите ти си решаваш според мен избирай между останалите два.

  4. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #3

    Re:Питане за DVD DENON 1940

    Цитат Първоначално публикувано от granity
    Yamaha си е чист Филипс откъдето и да го погледнеш,дистанционно,меню,чипсет,дори завода производител всичко е едно към едно само логото е различно....
    аидеее пак глупости!

  5. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #4

    Re:Питане за DVD DENON 1940

    Аз мисля преди да напиша нещо тук ,но за теб не съм сигурен.Със сигурност никога не ти се е налагало да ги сравняваш тези плеъри но някои собственици на двд плеъри Филипс това им е ясно какво е http://www.trustedreviews.com/images...61remotebg.jpg

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #5

    Re:Питане за DVD DENON 1940

    Напиши какви са останалите компоненти.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #6

    Re:Питане за DVD DENON 1940

    Аз имам Denon 1940 и веднага мога да ти кажа, че не трябва да очакваш чудеса. Да, ъпскелинга му е добър и Faroudja процесинга върши много добра работа, но определено няма да ахнеш като видиш резултата. Особено ако го сравняваш с истински HD сигнал.
    Отделно не съм убеден, че толкова скъп ДВД плеър си заслужава за един определено малък екран. Разлика в качеството между Денон-а и някой 2-3 пъти по-евтин плеър ще усетиш само ако ги сравняваш пряко от много близко /1-2 метра/.
    Единствения плюс, който мога да видя е по-високото качество при музика.
    Не знам на каква цена е в момента /тогава ми излезна около 750 лева/, но вече има прилични Блу-рей плеъри за тези пари, които като видео плеър са на същото ниво. Да не говорим, че за тези пари може да си вземеш и един PS3, който има по-добър ъпскелинг.
    Наистина е добре да напишеш и към какво друго ще го връзваш за се види цялостоното ниво на системата ти.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    81
    #7

    Re:Питане за DVD DENON 1940

    @granity - да това е дистанционно като на Филипс, имам такова в нас

    TV - LG 32 нешо си, просто не е пред мен да дам точния модел, HD Ready e
    Ресивър Denon AVR 3803 GOLD, който без HDMI, но с други предимства...

    Oще един въпрос: Може ли да се unlock-не DENON 1930 или 1940 да речем взет от Щатите, т.е да стане Region free, за да се ползва в Европа?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    81
    #8

    Re:Питане за DVD DENON 1940

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Аз имам Denon 1940 и веднага мога да ти кажа, че не трябва да очакваш чудеса. Да, ъпскелинга му е добър и Faroudja процесинга върши много добра работа, но определено няма да ахнеш като видиш резултата. Особено ако го сравняваш с истински HD сигнал.
    Отделно не съм убеден, че толкова скъп ДВД плеър си заслужава за един определено малък екран. Разлика в качеството между Денон-а и някой 2-3 пъти по-евтин плеър ще усетиш само ако ги сравняваш пряко от много близко /1-2 метра/.

    Единствения плюс, който мога да видя е по-високото качество при музика.
    Не знам на каква цена е в момента /тогава ми излезна около 750 лева/, но вече има прилични Блу-рей плеъри за тези пари, които като видео плеър са на същото ниво. Да не говорим, че за тези пари може да си вземеш и един PS3, който има по-добър ъпскелинг.
    Наистина е добре да напишеш и към какво друго ще го връзваш за се види цялостоното ниво на системата ти.
    @lazarus искам да го ползвам и за музика все пак. Може по-нататък да купя и отделно CD, но държа да има що годе приличен звук. Знаеш ли с какво Denon 1930 се различава от по-новия 1940? Става ли и той за музика? За PS3 си абсолютно прав, но искам и все пак да има някаква естетика в системата...Нивото на системата да го наречем начално...

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #9

    Re:Питане за DVD DENON 1940

    Да, моя 1940 е направен мулти-регион. Има си официален ъпдейт, който го прави. Мисля, че и 1930 можеше.
    Сега гледам, че в Щатите 1940 е 90-100$ което е страшна цена. Проблема ти е само как ще го докараш до тук и че работи на 110 волта.

    С какви колони ще се ползва?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    81
    #10

    Re:Питане за DVD DENON 1940

    Още не съм гледал офертите и незнам дали има доставка до БГ, но все някой ще доставя... волтажа не е проблем, а че е зона 1. Трябва да се поразровя да видя как се отключва и искат ли пари за това. Иначе тонколоните са:

    Предни ELTAX (датско произв.): 180 Watt/ 110 Watt Sinus


    Останалата част е Jamo (пак датско произв.) + активен SUB Jamo SW 1008

    Jamo Center 40, 60 - max 90 W, 8 Ohm

    2 x Jamo Surround Rear, 50 - max 60 W, 8 Ohm


    Ресивър: DENON AVR-3803


  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #11

    Re:Питане за DVD DENON 1940

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    аидеее пак глупости!
    fXOrange не са глупости-granity е прав. Филипс имат практиката да използват едно шаси 2 години и после да го продават на някой друг- Важи не само за DVD ,Blu Ray но и за TV

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #12

    Re:Питане за DVD DENON 1940

    Вземи си отделен СД плеър,втора употреба /най-добре на Денон с Алфа процесинг/ и Пайнер 610.Не разчитай ДВД да има добър звук за стерео.Слушал съм много скъпи модели и в сравнение дори с посредствени СД-та се дънят.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    81
    #13

    Re:Питане за DVD DENON 1940

    CD ще взема по-нататък, но сега питам за DVD-то. Ако успея да го намеря Денона от САЩ и да го отключа ( засега намерих само FW, който го прави region free, НО само за Европейските модели- Зона 2, не и моделите от Зона1) мисля, че е по-добрият избор все пак. Ако не успея - Пайнерчето!

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #14

    Re:Питане за DVD DENON 1940

    Няма проблем да качиш фърмуер за европейски модел на американски модел-ЕPROM чипа е един и същ

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    81
    #15

    Re:Питане за DVD DENON 1940

    Ами според този форум май има, по-скоро не става отключването ако плеъра е стандартно Регион 01.

    http://www.avforums.com/forums/dvd-p...on-hack-4.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. DENON AVR-900
    От kirko_17 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 20-08-13, 19:32
  2. Denon 1912 и MA BX 5.1
    От vizko във форум Тонколони
    Отговори: 6
    Последно: 20-03-12, 16:32
  3. Продавам CD Player DENON DCD 510-AE и усилвател DENON PMA 510-AE
    От Arson във форум Приключили продажби
    Отговори: 24
    Последно: 02-03-11, 21:23
  4. Отговори: 21
    Последно: 23-01-10, 14:29
  5. DENON AVR-4306+DENON TU-1500AE - ИЗГОДНО
    От 111 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-09, 15:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе