Резултати от 1 до 8 от общо 8

Въпрос за компоненти на дистанционно управление за Елит PV-5000USB.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    6
    #1

    Въпрос за компоненти на дистанционно управление за Елит PV-5000USB.

    Здравейте,
    Някой имал ли е проблем с дистанционното управление за ДВД Елит PV-5000USB, проблемът е в това, че на самото ДВД няма бутони за превъртане и прескачане по файловете. Всичко е на дист-то упр-е.
    За пореден път се убеждавам, че трябва да проверяваш кой е обслужващият сервиз на продукта, оказа се -РОЯЛ Електроникс, които знам, че не си изпълняват задълженията. Не става въпрос за сега (дистанционните са без гаранция), помолих да ми го оправят със заплащане - отказаха ми.
    Та сега си търся тези части:
    Става въпрос за транзистор смд J6 - само това пише на него прилагам и снимка.
    Интересно ми е, защото обиколих половин София сервизи и всички ме препращат, нямат и въпросния тр-р.
    Универсално дистанционно ми казаха, че не става, защото все още честотата не била прихваната??
    Изгорих 50 лв. гориво. За толкова щях да си купя друг боклук ДВД Елит или друг.
    Весел ден.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    6
    #2

    Re:Въпрос за компоненти на дистанционно управление за Елит PV-5000USB.


    SetCombG.com

    Въпрос за компоненти на дистанционно управление за Елит PV-5000USB.
    « -: 23.08.2011, 21:19 »
    Цитат

    Май на този сайт няма много хора, които да разбират от темата, като гледам дори някои само си е пуснал рекламата.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #3

    Re:Въпрос за компоненти на дистанционно управление за Елит PV-5000USB.

    По добре пусни една обява в раздел "купувам-продавам"........Някой може да има излишно дистанционно.....

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    6
    #4

    Re:Въпрос за компоненти на дистанционно управление за Елит PV-5000USB.

    Цитат Първоначално публикувано от daudebardia
    По добре пусни една обява в раздел "купувам-продавам"........Някой може да има излишно дистанционно.....
    Ще купя едно подобно за 12 лв. Увериха ме, че става. Трябва само да занеса ДВД-то да го пробвам на място.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    37
    #5

    Re:Въпрос за компоненти на дистанционно управление за Елит PV-5000USB.

    Това е съвсем обикновен npn транзистор! Ако проблема е в него, можеш и сам да си го смениш.
    п.п. Използвай от друго ДУ

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #6

    Re:Въпрос за компоненти на дистанционно управление за Елит PV-5000USB.

    Цитат Първоначално публикувано от kinshasa
    Ще купя едно подобно за 12 лв. Увериха ме, че става. Трябва само да занеса ДВД-то да го пробвам на място.
    Пробва ли първо да почистиш твоето......Сигурен ли си че в транзистора е проблема? Преди няколко години имах проблеми с дистанционо на ТВ НЕО което беше в гаранция от Техномаркет.Също отказаха да го ремонтират защото гаранцията не важала за дистанционите.Отворих го и хубаво му забърсах платката и контактните повърхности на бутончетата от вътрешната страна със спирт 90% и тръгна......До днес си работи без грешка........

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    6
    #7

    Re:Въпрос за компоненти на дистанционно управление за Елит PV-5000USB.

    Благодаря за отговорите.
    Сигурен съм, че проблема е в транзистора, защото е на две части, разцепил се беше точно по средата. На снимката е натиснат. Порових в останалите ДУ, но не намерих подобен с две крачета.
    В гр. София, кв. Хаджи Димитър има едно магазинче за дистанционни и в събота ще отида там с ДВД-то.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    37
    #8

    Re:Въпрос за компоненти на дистанционно управление за Елит PV-5000USB.

    И ще ти набутат неудобен заместител До магазина има сервиз. Търсиш Пламен

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Управление през сматфон / GSM дистанционно
    От sinergy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 23
    Последно: 30-12-13, 21:40
  2. Дистанционно управление за Daikin
    От naughty hacker във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 28-12-11, 15:27
  3. Отговори: 0
    Последно: 19-11-11, 16:47
  4. Отговори: 8
    Последно: 17-10-06, 16:16
  5. Управление на компютър с дистанционно
    От get във форум Общ - хардуер
    Отговори: 23
    Последно: 20-03-06, 13:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе