Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24
Like Tree5Одобрявам

Управление през сматфон / GSM дистанционно

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    24
    #1

    Управление през сматфон / GSM дистанционно

    Здравейте,

    Използвах търсачката, но никъде не успях да намеря информация по въпроса. Както се вижда от заглавието ме интересува дали има някакво приложение за телефон (андроид базиран) за управление на климатици. По-конкретно ме интесува Fujitsu Nocria. Търсих и в Андроид маркета, но не успях да намеря нищо полезно за Fujitsu. Също би ми свършило работа ако някой може да даде IR кодовете за този модел.

    Предварително благодаря и весели празници

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #2

    Отговор: Управление през сматфон / GSM дистанционно


  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #3

    Отговор: Управление през сматфон / GSM дистанционно

    На моя SGS4 имам едно приложение WatchOn. Има база данни с IR кодове има и за климатици Fujitsu.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    24
    #4

    Отговор: Управление през сматфон / GSM дистанционно

    Благодаря за отговорите, но...

    @chachoto знам за устройството, но то е за връзка с интернет и WiFi. Като минат празниците ще проверя в Темпекс колко пари ще искат, но по-скоро ме интересуваше друго. Искам да използвам инфрачервеният предавател на телефона ми за да контролирам климатика докато съм в същата стая. Тоест както си работи обикновеното дистанционно. Просто стандартното дистанционно е твърде голямо и често забравям къде съм го оставил. От друга страна телефонът ми винаги е в мен, дори и вкъщи и ще ми е много по-удобно през него.

    @biro и аз съм със същия телефон но за Fujitsu има само 2 режима/канала като и двата не работят с този климатик. Намерих приложение в маркета, в което мога да му добавям допълнителни кодове, но търсене в Гугъл не откри никаква информация за Fujitsu Nocria или конкретният модел дистанционно - AR-PZ2

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Отговор: Управление през сматфон / GSM дистанционно

    принципно за да командваш IR ( инфраред kletka) ,ти трябва да има и устройството инфраред. А андроид с infrared не съм виждал.
    Навремето със стария symbian нокия управлявах телевизори, даже беше демонстрирано на една setcom сбирка - цялата агитка се смееше на шашнатите сервитьорки.

    програмата се казваше "total ir controler"

  7. TSH
    TSH е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    112
    #6

    Отговор: Управление през сматфон / GSM дистанционно

    Е нали и двамата казват, че имат на Samsung Galaxy S4..

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #7

    Отговор: Управление през сматфон / GSM дистанционно

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    принципно за да командваш IR ( инфраред kletka) ,ти трябва да има и устройството инфраред. А андроид с infrared не съм виждал.
    Навремето със стария symbian нокия управлявах телевизори, даже беше демонстрирано на една setcom сбирка - цялата агитка се смееше на шашнатите сервитьорки.

    програмата се казваше "total ir controler"
    Време е да си обновиш технологичните познания нали си Mr. Techno
    СГС4 има инфраред.

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Отговор: Управление през сматфон / GSM дистанционно

    ....както и LG G2. Между другото и той идва със стоковo приложение за управление на уреди, но няма за моя климатик
    Този пост е редактиран от stenly; 29-12-13 в 19:17.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Отговор: Управление през сматфон / GSM дистанционно

    Някой от колегите, които имат GSM-и с инфраред, ще ме светне ли това само предавател ли е или има и IR приемник?

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Отговор: Управление през сматфон / GSM дистанционно

    Има приемник защото можеш да обучаваш от оригинално дистанционно това на телефона (говоря за LG G2)

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Отговор: Управление през сматфон / GSM дистанционно

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Има приемник защото можеш да обучаваш от оригинално дистанционно това на телефона (говоря за LG G2)
    Точно за това си мислех! А има ли и подходяща програма за целта?

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #12

    Отговор: Управление през сматфон / GSM дистанционно

    Да, идва си фабрично с телефона.
    How to control your home theater with Quick Remote on the LG G2 - YouTube

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    24
    #13

    Отговор: Управление през сматфон / GSM дистанционно

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Някой от колегите, които имат GSM-и с инфраред, ще ме светне ли това само предавател ли е или има и IR приемник?
    За Galaxy 4 не съм сигурен, но май и той можеше да се обучава с допълнителна програмка. Мисля, че съм срещал такава информация в андроид форумите, но ще се поровя и пиша ако намеря нещо конкретно.

    Иначе по основната тема - писах на един разработчик на такива приложения в маркета и ми отговори, че при климатиците е било по-сложно. Според него при всяко натискане на бутон, дистанционното на климатика изпраща всички настройки. Тоест вдигаш температурата с 1 градус и онова праща в допълнение настройка на вентилатор, таймери и всякакви други неща:

    Regarding the A/C's the list is not that large, mainly because the A/C's remotes are far more complex than other remotes, since the A/C remote each time transmits the whole settings (e.g. temperature, mode, fan speed, etc.) instead of having a single IR signal for each button.

    Не знам до колко е вярно, звучи ми леко глупаво, но може би е така. При всички положения ще продължа да се ровя и ще пиша ако намеря нещо

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #14

    Отговор: Управление през сматфон / GSM дистанционно


  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    Отговор: Управление през сматфон / GSM дистанционно

    Цитат Първоначално публикувано от sinergy Виж публикацията
    .............
    Иначе по основната тема - писах на един разработчик на такива приложения в маркета и ми отговори, че при климатиците е било по-сложно. Според него при всяко натискане на бутон, дистанционното на климатика изпраща всички настройки. Тоест вдигаш температурата с 1 градус и онова праща в допълнение настройка на вентилатор, таймери и всякакви други неща:
    .............
    Не знам до колко е вярно, звучи ми леко глупаво, но може би е така. При всички положения ще продължа да се ровя и ще пиша ако намеря нещо
    Вярно е!
    Mega одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 20-11-12, 21:54
  2. Дистанционно управление за Daikin
    От naughty hacker във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 28-12-11, 15:27
  3. Отговори: 0
    Последно: 19-11-11, 16:47
  4. Отговори: 8
    Последно: 17-10-06, 16:16
  5. Управление на компютър с дистанционно
    От get във форум Общ - хардуер
    Отговори: 23
    Последно: 20-03-06, 13:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе