Страница 174 от 707 ПърваПърва ... 124164172173174175176184224 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,596 до 2,610 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #2596

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Това е съвсен друго нещо! За такава цифра в България въобще не може да се говори! Виж колко е общия брой на заразените от началото на епиденията, приеми, че на база досегашния брой тествани имаме съотношение 1:10 ( зад всеки открит стоят 10 скрити заразени) и виж колко е числото на новооткритите случаи (зад тях стои същото съотношение) и после сметни Ro.
    Аз нямам желание да пресмятам нищо. Просто слушах внимателно и се сепнах. Въпросът беше зададен коректно и отговорът беше над 3,5.После се даде за пример Германия, където е 0,7.
    Просто ми направи впечатление -дали е така или не, както казваш-Генералът е прав! Или си говори нещо друго Няма значение, просто следя всеки ден този коефициент тук и се стреснах
    pap1918 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2597

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Аз нямам желание да пресмятам нищо. Просто слушах внимателно и се сепнах. Въпросът беше зададен коректно и отговорът беше над 3,5.После се даде за пример Германия, където е 0,7.
    Просто ми направи впечатление -дали е така или не, както казваш-Генералът е прав! Или си говори нещо друго Няма значение, просто следя всеки ден този коефициент тук и се стреснах
    Този коефициент е измислена за удобство на епидемолозите безразмерна величина и на обикновения човек не говори нищо! Тук никой не го изнася, съмнявам се силно че и там точно него визират. Този, който аз имам в предвид графично изразен е наклона на линията спрямо абцисната ос от последната графика в поста на FearMe.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #2598

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Напротив, коефициента на заразяване си е много ясен на хората Разбира се, когато се занимават епидемиолози и вирусолози с него и го обясняват нагледно. Няма лошо-все едно, че споря с баща ми
    Все пак ако е 3,5 ( това, което казва генерала), тогава ситуацията е много, много зле и мерките трябва да бъдат засилени. Ако няма значение и е измислен за удобство-тежко и горко на хората, които го ползват за определяне на разпространението и съответно за мерките, които се взимат. Още веднъж-просто се сепнах, предполагам всичко си е наред и проблема е в моята глава
    Не го мислете!
    MitkoS, Kx, svetlio1 и 1 други харесват това.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2599

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Напротив, коефициента на заразяване си е много ясен на хората Разбира се, когато се занимават епидемиолози и вирусолози с него и го обясняват нагледно. Няма лошо-все едно, че споря с баща ми
    Все пак ако е 3,5 ( това, което казва генерала), тогава ситуацията е много, много зле и мерките трябва да бъдат засилени. Ако няма значение и е измислен за удобство-тежко и горко на хората, които го ползват за определяне на разпространението и съответно за мерките, които се взимат. Още веднъж-просто се сепнах, предполагам всичко си е наред и проблема е в моята глава
    Не го мислете!
    Вземи прочети внимателно материала от линка, който ти си дал (Уикипедията) и се опитай, вниквайки в математиката на метода за изчисляване на Ro да ми го обясниш нагледно. Но прочети и последното изречение и на Notes и виж какво е Re!
    Защото ония картинки с удвояването (Ro=2), ако не е посочено времето на удвояване знаеш ли къде водят? Не в ада, а направо в деветия му кръг!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #2600

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Аз съм просто нормален човек, който слуша и се опитва да преосмисля нещата. Не искам и за момент да си помисля да споря с Генерали или с теб. Просто ми направи впечатление какво говори той, който сигурно е много добър коремен хирург и администратор-сега гледам и за радиацията води пресконференция. Ами честито-немерен е точния човек!
    https://news.bnt.bg/news/glaven-komi...50209news.html

    А колкото до вируса-това не е края на света. Сметките, (разбира се ако се правят масови тестове) показват смъртност около и под 1%, шанса да улучите джакпота е горе-долу същия

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2601

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Аз съм просто нормален човек, който слуша и се опитва да преосмисля нещата. Не искам и за момент да си помисля да споря с Генерали или с теб. Просто ми направи впечатление какво говори той, който сигурно е много добър коремен хирург и администратор-сега гледам и за радиацията води пресконференция. Ами честито-немерен е точния човек!
    https://news.bnt.bg/news/glaven-komi...50209news.html

    А колкото до вируса-това не е края на света. Сметките, (разбира се ако се правят масови тестове) показват смъртност около и под 1%, шанса да улучите джакпота е горе-долу същия
    За да приключим спора, че стана снощи. Следя внимателно брифингите от самото им начало. Никога ген.Мутафчийски не е давал информация за "Коефициента на заразяване Ro" в смисъла, който влагат в него епидемиолозите! Той не е и от неговата компетентност, а от компетентността на проф. Кантарджиев. Това, което дава ген.Мутафчийски е нарастването броя на заразените в число и в процент спрямо общо заразените до момента. Това е един много ясен показател, отразяващ темпа на нарастване или спад на епидемията.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #2602

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Лупус,
    стига се излага бе човек.
    Измисляш си какво казал борисов (добавяш му думи), а това означава, че ЛЪЖЕШ, не разбираш ли !
    Не си измисляй лъжи какво бил имал предвид, щото това което казваш не е това което борисов имаше предвид.
    Пусни Гугъл, изгледай какво каза Борисов на 4-ти Април, с какъв тон, с какви мимики, колко пъти го каза в рамките на деня.
    FearMe не го цитира съвсем правилно и ти веднага кълвеш - това бил казал и това бил имал предвид.
    (Подсказка - На 4-ти Април Борисов не е споменавал Великден, за разлика от теб в измислиците ти какво бил казал и какво имал предвид)

    А относно коефициента на заразяване, пишеш глупости и се оправдаваш, че обикновения човек не знаел.
    Ама ти нали си инжинер, толкова ли не разбираш, че става въпрос за това че общия брой заразени е
    "Ro на степен N-та",
    със съответната графика.

    Математическите модели далеч не са толкова прости, както го беше посочил за ония "три много интересни линка" с формули за ученици.
    И изобщо, колкото по-малко ползваш думата формула, толкова по-малко ще се излагаш.
    Едно от най-простите диференциални уравнения е уравнението "хищник-жертва". Няма как да няма информация в интернет за това уравнение. На тия твои години, ще ти трябват поне два месеца за да го проумееш това уравнениие какво значи и как се стига до зависимостите които показва за природата, при тълкуването на фазовите му криви. А тук с тоя коронавирус, трябват доста по-сериозни уравнения с много повече параметри, а не тия ученически формули в които си се влюбил.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 21-04-20 в 02:28.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2603

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Лупус,
    стига се излага бе човек.
    Измисляш си какво казал борисов (добавяш му думи), а това означава, че ЛЪЖЕШ, не ризбираш ли.
    Не си измисляй лъжи какво бил имал предвид, щото това което казваш не е това което борисов имаше предвид.
    Пусни Гугъл, изгледай какво каза Борисов на 4-ти Април, с какъв тон, с какви мимики, колко пъти го каза в рамките на деня.

    А относно коефициента на заразяване, пишеш глупости и се оправдаваш, че обикновения човек не знаел.
    Ама ти нали си инжинер, толкова ли не разбираш, че става въпрос за
    "Ro на степен N-та",
    със съответната графика.

    Математическите модели далеч не са толкова прости, както го беше посочил за ония "три много интересни линка" с формули за ученици.
    И изобщо, колкото по-малко ползваш думата формула, толкова по-малко ще се излагаш.
    Едно от най-простите диференциални уравнения е уравнението "хищник-жертва". Няма как да няма информация в интернет за това уравнение. На тия твои години, ще ти трябват поне два месеца (оптимистичен вариант) за да го проумееш това уравнениие какво значи и зависимостите които показва за природата, при тълкуването на фазовите му криви. А тук с тоя коронавирус, трябват доста по-сериозни по-сериозни уравнения, а не тия ученически формули в които си се влюбил.
    1. Би ли дал цитат, къде съм споменал Борисов?
    2. Как се дефинира и изчислява коефициента прочети в дадения линк!
    3. Посочи ми сгрешената формула!

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #2604

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    1. FearMe ясно е посочил, че става въпрос за "правителствената и щабна глупост/лицемерие", а в края на поста си е уточнил и генералите.
    Ти го цитираш, значи знаеш какво е имал предвид когато е приписал пророчеството за ада на "правителствената и щабна глупост/лицемерие".
    Самите думи на Борисов за ада обикаляха цялата държава и всички медии в продължение на два-три дни.

    2. Препрочети си го ти, че нещо не си се справил първия път

    3. Ето го поста ти с детския ентусиазъм за детски формули
    https://forum.setcombg.com/%D0%B4%D1...tml#post961997

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    142
    #2605

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    За да приключим спора, че стана снощи. Следя внимателно брифингите от самото им начало. Никога ген.Мутафчийски не е давал информация за "Коефициента на заразяване Ro" в смисъла, който влагат в него епидемиолозите! Той не е и от неговата компетентност, а от компетентността на проф. Кантарджиев. Това, което дава ген.Мутафчийски е нарастването броя на заразените в число и в процент спрямо общо заразените до момента. Това е един много ясен показател, отразяващ темпа на нарастване или спад на епидемията.
    Точно този ,коефициент определя мерките ,които трябваше да се налагат ,до колко се съблюдават и въобще какви ще бъдат. С този коефициент преди месеци се обясняваше колко заразна е болестта и т.н. Ако са верни статистиките и ако броя на болните действително се увеличава по линейна крива ,няма как да е 3+ . да ме поправи някой ,ако греша. И ,ако въпроса е в това в чия компетентност са коефициенти свързани с оценка на извънредно опасна ситуация заради ЕПИДЕМИЯ в каквато държавата ни,народи ни е като част от целия Свят ,чия тогава е !?

    Не съм почитател на Блиц ,както и повечето сайтове ,но си позволявам да дам връзка към една статия ,която дава инфо за много неща ..

    Нагли бакшиши дерат кожи на КПП-тата Предимно сезонни работници вдигаха през деня скандали, че изпускат самолетите си Пловдив , Поне няколко човека бяха щастливи от страхотната бъркотия, която цареше на КПП-о в София на магистрала "Тракия" следобед. Влизащите от Пловдив коли бяха спирани на разклона за Равно поле/Лозен и оставяни да чакат в полето до "зелената" часова зона между 18 и 20, 00 часа, съобщава "Марица". Става въпрос за столични бакшиши, които се отзоваха на повикванията на хора, бързащи най-вече за полети. Предимно сезонни работници вдигаха през деня скандали, че изпускат самолетите си. Но полицаите оставаха непреклонни. В полето чакаха търпеливи "бакшиши", които срещу 80 лева извозваха мераклиите за гурбет (около 15 километра). Да, такива продължава да има, а вчера от София имаше десетина излитащи полета до Лондон, Холандия, Германия, Австрия, Гърция, Белгия. Свидетели разказаха, че към 11,00 часа днес още не е имало и една кола да чака влизане в София. Към 17,00 часа обаче стотици автомобили бяха наредени от двете страни на шосето за Равно поле. Хората бяха видимо нервни, но не влизаха в спорове в полицията. "Държат ме в противоречие със собствената си заповед", сподели пред медията ни Иван, строителен предприемач, който има обект в Пловдив и пътува всеки ден от София, "Днес излязох със служебен ван, подписах декларация. В Пловдив подписах втора декларация, че ще напусна града до 15,00 ч. и ще се прибера в София. Напуснах Пловдив в 13,00 ч., но не ме пуснаха в София. Ще чакам коридора в 18,00 часа заедно с всички останали. Разберете, твърдо подкрепям мерките и съм против тези, които отидоха да ядат и пият по вилите за 4 дни. Аз обаче пътувам всеки ден по бизнес и трябва да ползвам постоянен "зелен коридор", категоричен беше мъжът, който не поиска да бъде сниман. Други обаче директно си признаха, че идват от селски туризъм. "Разпуснаха ни в принудителна отпуска и напуснах столицата преди две седмици! Какво да седя в София! На село поне засадих градина, нещо помогнах. Ще чакам, какво ще правя", сподели мъж от съседната кола. Полицаите отказаха категорично изявления, като КПП-о беше ръководено лично от старши комисар Антон Златанов, зам. шефът на СДВР. Той не се нае с прогноза дали пунктът ще може да обслужи за 2 часа всички желаещи да влязат, или някой ще трябва да спи по полето. Опашката от Пловдив растеше успоредно с паркиралите по нивите коли. Той само уточни , че спазва стриктно заповедта. Без проблеми от Пловдив към София влизаха лекари, полицаи, товарни коли, както беше наредено.[/COLOR]

    Прочети повече в Blitz.bg: https://blitz.bg/obshtestvo/nagli-ba...ews740646.html
    Оле малее. Самолети си хвърчат. Такситата са си оправни.
    А в една хилядолетна държава свързана със селско стопанство някакъв селскостопански труд да минава вече за ,,селски туризъм " !?

    На времето много се смяхме ,на вица как най-лесно българи ще се качат на Еверест !? Като се отдадат Хималаите за частно ползване беше отговора.
    Не мога да повярвам ,че настанаха такива времена било то без вирус или с вирус.

    Хубава публикации за проблемите на част от българското население в условията на корона вируса .
    https://www.dnevnik.bg/biznes/2020/0...home_mainStory
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 21-04-20 в 07:45.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,502
    #2606

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от pap1918 Виж публикацията
    Добре де,колко от хората особено възрастните имат електронна поща и може ли да се проверят хиляди бланки и съответно отговори по същество . Нямам предвид генериране на какви да е . ......Преди месеци, ме спряха КАТ някъде между Троян и София . Заявиха много категорично ,че ще проверят на таблета си дали имам глоби...Е ,20 минути го чаках тоя таблет да потвърди казаното от мене ,така и не можаха да се свържат с центъра ...Пуснаха ме.
    Възрастните хора не ходят на работа и поради това трябва да си стоят у дома. В краен случай, да могат да си попълнят бланката през телефона. Има поне две вероятни причини полицаите да се забавят 20 минути за проверката - не знаят как да я направят и налучкват или е имало проблем с интернет връзката.

    stainway
    Коефицента скочи в последната седмица поради две причини - месец и половина нямаше масово тестване и през този период, коефицента остана изкривен - надолу. Сега след като увеличиха тестването, откриват заразените от преди месец и коефицента скача.
    За да получиш правилната стойност на коефицента, ти трябва моментално общонационално тестване редовно всяка седмица.

    Протести в Мичиган...
    https://colonelcassad.livejournal.com/5806269.html

    Стават чудеса на нефтеният пазар...цените на фючърси с доставка след дни са на минус.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 21-04-20 в 08:04.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2607

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    В момента се разиграват поредните детски пиески.Заповедите на министърчето са достатъчно неадекватни, даже не знам, дали следва да се коментират.Последната, а и софийската са връх в безсмислието и хаоса.
    Aleksandars и Mega харесват това.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,502
    #2608

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Смъртността, свързана с огнища на COVID-19 в домовете за грижи: ранни международни данни
    https://ltccovid.org/2020/04/12/mort...onal-evidence/

    https://www.ft.com/coronavirus-latest
    https://twitter.com/jburnmurdoch?lang=bg




















    Death toll in UK care homes from coronavirus may be 6,000, study estimates
    https://www.ft.com/content/9d6b46e2-...1-f1ab9f14bcbf





    https://www.ft.com/content/3fe8a876-...b-7ec06edeef84

  17. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    603
    #2609

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Голям манипулатор е бат' Бойко, признал съм го!

    Забелязвате ли как вината за повишението на броя болни ще отнесат пътуващите по селата? Хората, които бяха по църквите няма да са виновни, въпреки че по цял свят храмовете те бяха затворени и даже за първи път от 400г. Божи гроб остана пуст. Никаква вина няма за хилядите вярващи, които взимаха причастие с една и съща сребърна лъжичка, а обяснението защо това се допуска беше: "тя е осветена и бог няма да допусне някой да се зарази".
    Пак ще кажа: голям манипулатор е бат' Бойко!
    Aleksandars одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,614
    #2610

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Този коефициент е измислена за удобство на епидемолозите безразмерна величина и на обикновения човек не говори нищо! Тук никой не го изнася, съмнявам се силно че и там точно него визират. Този, който аз имам в предвид графично изразен е наклона на линията спрямо абцисната ос от последната графика в поста на FearMe.
    Никак не е измислена величина. Използва се в целия свят, като утвърден стандарт. Много точно описва степента на заразност и скоростта на разпространение. Той е критерий за резултат от карантинни мерки. Целта е R0<1. Тогава спира разпространението. Въпросът е, че да се изчисли, трябва много тестване, за да има по-точни данни за всички заразени, а не само за тези стигнали до болница. В България според мен в момента не може да се сметне коректно и за това няма как да го кажат.
    Този пост е редактиран от VanDan; 21-04-20 в 09:36.
    svetlio1, ccankov73 и pap1918 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 994
    Последно: 12-05-24, 10:11
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе