Страница 250 от 707 ПърваПърва ... 200240248249250251252260300 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,736 до 3,750 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,788
    #3736

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Това с маските - пълна простотия. Който иска да си носи, не не трябва да се налага. Така или иначе от тях ефекта е нулев.

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk
    Kaar и teodort харесват това.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3737

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    не ме карайте да се търся да се самоцитирам там, където писах, че "заразен" не е равно на "крачка от смъртта"

    каква катастрофа ни чакала, каква епидемия ни чакала, какъв апокалипсис ни чакал!!!

    от ПТП-а на ден умират същия брой хора, но не съм чувал да се призовава за разрушаване на пътищата и преминаването към изграждане на самозадоволяващи се фамилни стопанства...
    Aleksandars, svetlio1 и stainway харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,171
    #3738

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Между другото ББ обясни защо няма смисъл да се налагат мерки. Защото 40% от българите смятат ,че няма никакъв вирус и всичко е конспирация. И сигурно е прав.
    Изглежда и върховния съд вярва в конспирации.Той обяви ,че преди 2 години е нямало чума по овцете и козите.И се позовава на свидетелски показания и така напълно отрече ветеринарния контрол.
    Решение № 7606
    Aleksandars одобрява това.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #3739

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Джъсти криза си има и ще има и с мерки и без мерки!
    Вируса - има ли го? Има го - факт! Има 2 варианта с рзлични нюанси.
    1 вариант - много рестрикции и мерки - този до донякъде го минахме и се разбра, че няма как да издържи за повече от 2-3 месеца. Тук се опазваме що годе добре от вируса но закъсваме икономически и както писах не може да продъжи повече то 2-3 месеца...
    2 вариант - лабаво без мерки - нещо както сега - този сега го мъчим явно! Тук на първо време икономически ще сме що годе добре но вируса ще плъзне и ако натръшка с усложнения то пак ще се стигне до иконически проблем а и за много хора и здравен. Ще ни изолират от чужбина и ще си страдаме хем здравословно хем и икономически!

    Решението според мен е златната среда!

    Връщане най-ефективните мерки, които същевременно не ни ограничават свободата на предвижване и за работа!
    Именно - маски задължително в закрити помещения! Според мен това е най-ефективното средство, което позволява и по близък контакт - т.е. да можем да работим!
    Големите обществени обекти с вентилация - да си преработят вентиалацията с филтри за борба с вирусите...

    Някакви такива мерки са предостатъчни хем няма да пречат на бизнеса и с малко промяна в ежедневието ни ще ни предпазят от избухване на голяма епидемия докато ваксината дойде - а тя живот и здраве се очаква до края на годината! Така, че половината минахме - само още толкова да се опазим и ще сме победители!
    Нещо с тези удивителни малко преиграваш...


    Има ли скок на безработицата = ИМА. Факт = 285 000 безработни...Само да ти кажа, че не бяха повече от 80 000-100 000 преди "извънредното положение"...

    И ББ започна от онзи ден да "опява" че щяло да има икономическа криза.Безработните в края на зимата ще достигнат сигурно 400 000 и може и да надхвърлят това число...

    Ще има ли хора на които ще им е трудно или невъзможно да си платят сметките = ЩЕ ИМА.

    Да не мислиш че на тези хора им пука ЗАЩО? За тях виновен ще е Кралят Тиква ББ и изобщо няма да им пука за твоите удивителни написани в поста ти.

    Някой ще отидат да работят в чужбина.

    На други доходите им ще намалеят или вече са намалели драстично.

    С трети ББ вече се подигра с изрични изявления, че няма да видят пари...А само КРЕДИТИ...

    Само да ти напомня, че самоосигуряващите се лица са 400 000 ...

    За хотелиери, ресторантьори и целият туристически бранш няма да споменавам - засега успява да им запуши устата...Ама на есен като "теглят калема" и си видят съдраните гащи кой мислиш ще е виновен...

    А познай, как ще гласуват всички тези хора...

    Всички грехове които избирателят му опрощаваше през годините сега дойде време да ги заплати с лихвата на идващите избори...А те ще са в края на февруари или март, точно когато народът ще е изпил "горчивите сметки" от заплатената електрическа енергия зимата...


    А, честито...


    А само да ти кажа: Когато на избирателят му замирише на политическа кръв освирепява и удря докато отдели главата от тялото...


    Само гледай...
    Този пост е редактиран от justify; 21-06-20 в 21:05.

  6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #3740

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Фиър, май-не разбираш къде е катастрофата....като се зарази някой и покаже симптоми ще ви локнат за 14 дни или повече....семейство, фирма, село, хотел, фабрика....като се зарази след това някой друг - пак....

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,519
    #3741

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    не ме карайте да се търся да се самоцитирам там, където писах, че "заразен" не е равно на "крачка от смъртта"
    Проблемът са страничните ефекти - след преболедуването. За всеки е различно (имам сърдечна недостатъчност).
    При мен е недостиг на въздух. Ако ускоря походката - много бързо се уморявам и задъхвам.
    Преди 10-ина дена, опитах да пробягам в дъжда 50 метра за да се скрия.....дробовете ми болезнено горяха, сърцето ще се пръсне...Колкото и дълбоко, да се опитвах, да поема въздух - не ми стигаше...Имах чувството, че всеки момент ще се гътна. После, когато седнах ми трябваха 15 минути за да се нормализира дишането и сърцебиенето ми. Това за втори път. Първият път беше през Февруари...с едни стълби, когато мисля, че го преболедувах. Започна със седмица ужасно силна умора, дразнеща леко болезнена кашлица, продължи с добавени задух и стягане в гърдите за 1-2 дни...после умората продължи, а кашлицата затихна след 3 седмици.

    Тепърва ще започват изследвания в тази насока..
    emil vasilev одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #3742

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Джъсти май пропусна факта - има вирус и може да тръшне всеки да стане зле дори и за младите си има риск.
    Та точно този вирус е причината за всичко останало което се случва. Та дали ти харесват моите удивителни или не и с мерки или без мерки и дали са 400к самоосигуряващите или не - все тая е за вируса и за заразата която пълзи. Та криза икономическа ще има и с мерки на ББ и без нерки на ББ. Не схващаш ли първопричината за проблема?

    Сега ето нали мерки няма - да видим като пълзят случаите дали няма да ни изолират съседите нам страни да си стоим хем без работа хем със заразата... така по добре ли ще е за бинзнеса? Кой турист ще дойде когато заразените растат?

    И дано са прави, че вируса бил станал нещо като планински въздух - лек и приятен. Сега му бил момента да си го лепнеш...
    emil vasilev одобрява това.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #3743

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Не зная дали "пропускам факта", ама ти пропускаш смисъла и реалността. И ББ също.

    Ще ти дам само един пример - преди години даваха един циганин хванат да се опитва да краде релси и един от групата докато демонтирали релсите го треснал тока(волтова дъга) и го утрепал.И репортерката пита един от оцелелите "Не те ли е страх че може да те хване тока и да умреш?", а той отговори " Страх ме е, ама от жената у нас ме е повече страх да се прибера без пари..."

    Умира се веднъж, ама като ти застърже корема от глад умираш ежесекундно...

    Та отговорът който не виждаш е "До пролетта вече няма да има значение този вирус, след като хората ще изнемогват..."


    ББ започна да осъзнава какво го очаква и започна отсега да се оправдава "Ще има икономическа криза на есен" тоест "ще гладувате, пригответе се" ...


    За мен си напълно сляп, защото спориш с фактите...

    А той и ТЖ 35 години обещаваше на народа "светлото бъдеще", ама доста хора не го дочакаха...

    На хората няма да им пука напролет, ако ще и най-черната чума да върлува дотогава...


    А бре ти голям гербаджия се извъди...

    Аз ти казвам истината и фактите, ти ми правиш мъгла насреща...


    Народът ще търси виновен и независимо дали им харесва или не това ще са управляващите...

    В политиката и живота много рядко има справедливост и ти гарантирам, че хората няма да са справедливи, защото доста хора получиха подигравки и липса на отношение от управляващите...

    Но дори да са справедливи, то ББ не е бил справедлив с тях и като отношение са получили пренебрежение...

    А имам доста познати от частния сектор, та някой върли гербаджии направо се отвърнаха от ББ и ГЕРБ...

    Ще видим кой е провидял и кой е бил сляп...




    И в чужбина ще има падания на правителства и смяна на политически върхушки поради тази криза.Няма да е само у нас. В целият свят ще е...
    Този пост е редактиран от justify; 21-06-20 в 21:37.
    Aleksandars, hristoslav2 и stainway харесват това.

  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #3744

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Омразата ти към герб те заслепява за очевадни неща.
    И все пак ако можеш остави ги герб настрана щото те не са важните в ситуалцията в която сме. Подсказка защо: икономическа криза има ли и в останалите държави дето не е ББ? Странно ако има от къде идва след като там ББ не е фактор а и някои имаха алтернативен подход в кризата.

    Да те пипитам - кое е първопричината? От кой факт започна всичко?

    После само ако можеш да направиш точните причинноследствени връзки ще можем да продължим. Иначе се отказвам да водя спор в случай, че пренебрегваш/отхвърляш факти.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #3745

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Все пак не е ли по-добре да има някаква стратегия? Да вируса си го има и не маски, блокади няма да помогнат.
    Но ако ситуацията не се следи, може да настанат изненади. Тука си научиха урока, защото в началото мислеха-нашата система на здравеопазване е много добра, няма проблеми, докато не се препълниха интензивните с над 1400 пациента и ги местеха из цялата страна с хеликоптери, че и 50 в Германия.

    Сега правителството си направи контролно табло и се следи-ако в 3 поредни дни има над 40 новоприети в болница, или по 10 в интензивно отделение-ще се взимат мерки.
    Отделно коефициента на заразяване R0 трябва да е под 1 и още няколко неща като следене на отпадъчни води, тестване на всеки, който има някакви симптоми или съмнения
    ( разбира се пожелание)
    https://coronadashboard.rijksoverheid.nl/

    В момент има 220 в болници и 55 в интензивни отделения и системата може да работи нормално.

    Наистина няма полза от заплахи и заповеди, но ако се обясни-хората ще разберат.

    Включително и днес забелязвам разлики-тук са 98 ново заразени при около 8000 теста..

    Може пък и наистина вируса вече да си е взел жертвите и това да е причината.

    Дано и Григор Димитров се оправи бързо:
    https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie...avirus-6111253

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,171
    #3746

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Проблемът са страничните ефекти - след преболедуването...
    Най-вероятно е да влезеш в рисковата група за сезонните грипове до края на живота си.
    Да станеш по-податлив на белодробен рак и т.н.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията

    Наистина няма полза от заплахи и заповеди, но ако се обясни-хората ще разберат.

    .
    Тук на някои хора ,колкото и да им се обяснява нищо няма да разберат.Така че няма смисъл.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,519
    #3747

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Най-вероятно е да влезеш в рисковата група за сезонните грипове до края на живота си.
    Да станеш по-податлив на белодробен рак и т.н.
    От няколко години не пропускам настинка и грип всяка зима.


    По темата на въпроса как бунтовете в САЩ ще се отразят на ситуацията с коронавируса.

    слезте надолу по сайта
    https://www.covidexitstrategy.org/
    През последните две седмици в повечето американски щати се наблюдава увеличение на броя на хората, които получават коронавирусна инфекция, въпреки че Тръмп поиска да ограничат тестовете, така че тези цифри отразяват тенденция, а не реални числа, които очевидно са повече от официалните. Очевидно е, че масите на протестиращите едва ли са системно тествани за коронавирус.

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #3748

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Дано и Григор Димитров се оправи бързо:
    https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie...avirus-6111253
    Яката пачанга у Джокера си взе своето....

    Ице, ама ти си бил от партията на сърцатите бе, бро....бегай да ти сложат един пейсмейкър и да заприпкаш като младо яре....

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,519
    #3749

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Ице, ама ти си бил от партията на сърцатите бе, бро....
    Така излезе брато. Научих го преди няколко години, когато лекарка каза на баща ми че има сърдечна недостатъчност и след малък разпит научих че и единият ми чичо има такава(за останалите живи сред тях не знам - не съм питал).
    Като малък при голямо физическо натоварване(бягане на дълги дистанции - 400 метра) си изплювах дробовете от болка и недостиг на въздух, а в сърдечната област с всеки удар на сърцето изпитвах болка все едно че ме наръгват с нож...Оплаквал съм се няколко пъти на лекари..и след една кардиограма - А нищо ти няма. Питат ме: Баща ти, дядо ти да страдат от сърдечна недостатъчност? Отговарям - Не. Защото не знаех за такова нещо. Години се мъчих като ученик и в армията да не изоставам от другите...от инат. Е от време на време се провалях и дори съм се гърчил на земята от болка и задух. Ставах за смях.. Предполагам, че с годините всичкото това безумно претоварване..си е казало думата.
    Няколко часа през един единствен ден през живота си съм бягал и дишал както трябва - без умора. В армията..Ротата се издънихме а аз за капак отказах да изпълня заповед. та ни изкараха в априлската жега с пълно бойно снаряжение - още с въшкарниците + шинел, противогаз, гранатомет, и целият останал комплект на един разузнавач..- да бягаме 20 обиколки на стадиона. След петата обиколка, нещо се отключи в мен - почнах да дишам без да се задъхвам. Лека полека разтоварвах момчетета от някои неща, които носеха, да им помогна - на финала бях първи, но носех допълнително - два противогаза, 2 бинокъла, една бусоля + стойка..още един таблет с карти...абе бях накичен като коледна елха ама ДИШАХ и не изпитвах умора в такава степен както преди. Жалко че продължи само няколко часа.

    Дано поне вие да сте здрави
    Защото както знаете, хората със сърдечни проблеми са по податливи на коронавируса..и голяма част от тези случаи завършват фатално.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 21-06-20 в 22:37.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #3750

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    През последните две седмици в повечето американски щати се наблюдава увеличение на броя на хората, които получават коронавирусна инфекция, въпреки че Тръмп поиска да ограничат тестовете, така че тези цифри отразяват тенденция, а не реални числа, които очевидно са повече от официалните. Очевидно е, че масите на протестиращите едва ли са системно тествани за коронавирус.
    Не съм сигурен, че ще стане. Тук на 1 юни се събраха над 5000 човека на площада Дам в Амстердам, който не е толкова голям....

    Някои с маски, други без и всички предрекоха масово заразяване, защото хората се бяха стекли от цялата страна. Резултатът е 1 (един) заразен, или поне други нямат симптоми и не са поискали да ги тестват, но няма и общо увеличение на броя в страната. Този 1 участник е развил симптоми седмица след протеста, но не ясно къде се е заразил:
    https://www.dutchnews.nl/news/2020/0...-faulty-tests/

    Явно на открито нещата не са толкова опасни и просто трябва да се спазват някакви елементарни правила за хигиена и дистанция
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 994
    Последно: 12-05-24, 10:11
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе