Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 42

Вграденият медия плейър в телевизора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    1
    #16

    Отговор: Вграденият медия плейър в телевизора

    Здравейте,
    И аз както много други имам проблем с прословутият dts. Въпроса е в това, че когато телевизорът не познава някоя кодировка изписва "непознат файлов формат", "видео/звуков формат". Dts явно разпознава. Там където друг път показва логото на долби излиза лого нс Dts но звук все пак няма. Възможно ли е телевизорът да познава кодировката но да не я разчита?

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    8
    #17

    Отговор: Вграденият медия плейър в телевизора

    Здравейте,
    Имам проблем който се състои в това, че когато пусна филм през DLNA с програмата Serviio или пък Домашний медия сървър ( филма е Джейсън Борн 4К - 50 60 Гб ) Върви филма със картина и звук но забива, буферира и т.н. Когато го кача на външен хард диск ми изписва че не разпознава аудиото и тръгва филма само картина без звук. Sample - то на филма върви със звук и картина и в двата случая ( около 2 гб. ако има значение) Телевизизора е 55ku6072 Samsung и по спецификация би трябвало да чете DTS. И в случая по DLNA го разчита. Външния ХАРД е 1 тб под NTFC SEAGATE. Ще съм благодарен ако някой може да помогне.

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #18

    Отговор: Вграденият медия плейър в телевизора

    Ако ти се транскодира сигнала в реално време през Сервио , то да забива си е нормално .
    За звука - зависи как е записан в самия релийз . Ако няма DTS core ( тв чете това ! ), тв не го разпознава . Ако има само хд звук ( DTS HD MA , DD TrueHD ) , тв пак не го познава , няма кодеци за това .

    И още нещо - има разлика в поддържаните формати и кодеци , според средата на възпроизвеждане - медиен плеър , операционна система , ....
    Този пост е редактиран от civica; 31-03-17 в 11:07.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    50
    #19

    Отговор: Вграденият медия плейър в телевизора

    Здравейте и от мен!
    Моят проблем е със субтитрите към *.mkv файловете. Не ги захапва нито ТВ /Самсунг 5200/ , нито блурея /Самсунг J5500/. Желанието ми е да ги пускам директно от компютъра , който виждам като медиен сървър чрез вградената функция на Windows 10. Филма се стриймва с отлично качество и звук, но без субтитри. Копиран филма на флашка проблема остава. Свалих кодеци на компютъра на Shark007 и вградения медия плеър на компа захапа субтитри , но проблема за ТВ и блурей устройството стои.

    Четох доста за този проблем /съвместимост на mkv и srt, но основно хората говорят за РС и вградения в Уиндоус медия плеър, а мен ме интересува за ТВ при стриймване от комп.

    П.С. Разбира се двата файла са с еднакви имена и са в една и съща папка.

    П.П.С. Успях да изкарам субтитри на ТВ, но след допълтнителна обработка с MKVTools и вграждането на субтитрите в самия файл. Това все пак отнема време и желая ако може да го избягвам в бъдеще.

    Поздрави!

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #20

    Отговор: Вграденият медия плейър в телевизора

    Няма как през Windows-кият DLNA да изкараш субтитри. За целта ползвай Serviio като задължително поплъниш коректно профила за телевизора. В противен случай пуска Generic DLNA и субтитрите изчезват.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #21

    Отговор: Вграденият медия плейър в телевизора

    Всеки вграден медиаплеър има проблем с някой файл - едни тръгват, а други не.
    Честа грешка е, че повечето потребители не правят разлика между формат и контейнер.
    .mkv и .avi - са контейнери и вътре може да има всякакви файлове. Затова, преди да търсите проблеми в плейъра, проверете съдържанието на контейнера и сравнете със списъка възпроизвеждани от плейъра формати.

    Важно:
    При UHD(4К)филм, в това число HDR, с флашка 128Gb USB 3.0 ще се показва добре.

    Чрез LAN ще има проблеми, тъй като портът в телевизорът е само 100Мбит/с., а това не е достатъчно за UHD филм, същото важи и за 5GHz WIFI.

    Повечето модели телевизори при битрейт по мрежата над 55Мбит/с - картината накъсва, фриизва, появява се макроблокинг(грешно наричан пикселизация).
    https://www.lifewire.com/macroblocki...lation-1847333

    Предложение:
    - използвайте USB 3.0 3-Port Hub & Gigabit Ethernet Adapter
    http://www.tp-link.com.au/products/d...688_UE330.html
    http://www.belkin.com/us/p/P-B2B128/
    - използвайте външна Android приставка с гигабитен порт, свързана с HDMI порта на телевизора..

    Важно:
    Ако ползвате външен HDD USB3.0 над 2 терабайта(с голям обем), е възможно да имате проблем със скоростта на трансфера на данни. Причината е, че не му достига захранване. За целта използвайте USB HUB с външно захранване - примерно STLab U-540


    Media Player
    Вграденият мултимедиен плейър е за снимки, музика и видеоклипове от свързано USB устройство или от мрежата. Повечето телевизори поддържат само DLNA за възпроизвеждане на файлове чрез мрежата, но Panasonic също поддържа и за SMB , така че можете да възпроизвеждате файлове от компютъра си без да се налага да инсталирате DLNA сървър. Много удобно, но за съжаление Panasonic телевизори не поддържат DTS аудио. За DTS лиценз трябва да се плати. В резултат на това много филми се възпроизвеждат без звук, който значително ограничава полезността на мултимедийния плейър.

    Panasonic четат и един специфичен техен формат - ENCM (HEVK базиран) - има няколко UHD HDR трейлъра в тоя формат по сайтовете.
    https://www.file-extensions.org/encm-file-extension

    Multimedia player in TV 2017
    Specifications
    Multimedia

    ______________________
    Panasonic
    _______________________________
    LG
    _______________________________
    Sony
    _______________________________
    Philips
    _______________________________
    Samsung
    _______________________________
    Sharp
    _______________________________
    Media Gateway / Sources Ethernet (wired)
    Wi-Fi (wireless)
    USB Port
    Ethernet (wired)
    Wi-Fi (wireless)
    USB Port
    Ethernet (wired)
    Wi-Fi (wireless)
    USB Port
    Ethernet (wired)
    Wi-Fi (wireless)
    USB Port
    Ethernet (wired)
    Wi-Fi (wireless)
    USB Port
    Ethernet (wired)
    Wi-Fi (wireless)
    USB Port
    video
    File Extensions: 3G2 • 3GP • ASF • AVI • F4V • FLV • M2TS • M4V • MKV • MOD • MP4 • MPEG • MPG • MTS • TP • TRP • TS • TTS • VOB • VRO • WEBM • WMV • ENCM 3G2 • 3GP • ASF • AVI • DAT • M4V • MKV • MOV • MP4 • MPEG • MPG • MTS • TP • TRP • TS • VOB • WMV 3G2 • 3GP • ASF • AVI • M2T • M2TS • MKV • MOV • MP4 • MPE • MPEG • MPG • MTS • WEBM • WMV AVI • MKV 3GP • ASF • AVI • DIVX • FLV • M2TS • MKV • MOV • MP4 • MPEG • MPG • MTS • RMVB • SVI • TP • TRP • TS • VOB • VRO • WEBM • WMV 3GP • 3GPP • ASF • AVI • DAT • DIVX • FLV • MKV • MOV • MP4 • MPEG • MPG • TP • TRP • TS • VOB • WEBM
    Formats / Containers: 3GPP • ASF • AVI • FLV • MKV • MP4 • PS • TS • WEBM - - AVI MKV 3GP • ASF • AVI • FLV • MKV • MOV • MP4 • PS • RMVB • SVAF • TS • VOB • VRO • WEBM -
    Video Codecs: H.264 • H.265/HEVC • MPEG1 • MPEG2 • MPEG4 • VC-1 • VP9 • WMV9 H.264/AVC • HEVC • MJPEG • MPEG-1 • MPEG-2 • MPEG-4 • VC-1 • VP8 • VP9 • XVID H.264/AVC • H.265/HEVC • MJPEG • MPEG1 • MPEG2 • MPEG4 • VC1 • VP8 • XVID H.264 / AVC • H.265 / HEVC • MPEG1 • MPEG2 • MPEG4 • VC-1 • WMV9 DIVX 3/5/4/6 • H.263 SORRENSON • H.264 BP/MP/HP • HEVC (H.265) • MICROSOFT MPEG-4 V1/V2/V3 • MOTION JPEG • MPEG1 • MPEG2 • MPEG4 SP/ASP • MVC • RV8/9/10 (RV30/40) • VC-1 • VP6 • VP8 • VP9 • WINDOWS MEDIA VIDEO 7/8/9 DIVX3.11 / 4.12 / 5.X / 6 • H.263 • H.264 • HEVC • MJPEG • MPEG1 • MPEG2 • MPEG4 • VP8 • VP9 • XVID
    audio
    Audio Codecs : AAC • ADPCM • DOLBY DIGITAL • DOLBY DIGITAL PLUS • HE-AAC • LPCM • MP3 • MPEG AUDIO • VORBIS • WMA • WMA PRO AAC • ADPCM • AMR • DOLBY DIGITAL • DOLBY DIGITAL PLUS • DTS • LPCM • MP3 • MPEG AUDIO • PCM • WMA AAC • DOLBY DIGITAL • DOLBY DIGITAL PLUS • DTS CORE • HE-AAC • LPCM • MPEG AUDIO • PCM • U-LAW • VORBIS • WMA9 - AAC • ADPCM (IMA/MS) • DOLBY DIGITAL • DOLBY DIGITAL PLUS • DTS (CORE/LBR/HD_MA/HD_HRA) • G.711 (A-LAW/U-LAW) • HE-AAC • LPCM • MPEG (MP3) • REAL AUDIO 6 • VORBIS • WMA AAC • DOLBY DIGITAL • DOLBY DIGITAL PLUS • DTS • HEAAC • MPEG AUDIO • VORBIS • WMA
    Audio - File Extensions: FLAC • M4A • MP3 • WAV • WMA - 3G2 • 3GP • FLAC • M4A • MP3 • MP4 • WAV • WMA MP3 • WMA AAC • AIF • AIFF • APE • FLAC • M4A • MID • MIDI • MP3 • MPA • OGG • WAV • WMA AAC • AC3 • EC3 • M4A • MP3 • OGG • WAV • WMA
    Audio - Formats / Containers: AAC • APPLE LOSSLESS • FLAC • LPCM • MP3 • WMA • WMA PRO FLAC • MP3 • OGG • WAV • WMA AAC • MP3 • WAV • WMA • WMA AIFF • ALAC • APE • FLAC • MIDI • MPEG • MPEG4 • OGG • WAV • WMA • WMA PRO -
    Audio Codecs: AAC • APPLE LOSSLESS • FLAC • LPCM • MP3 • WMA • WMA PRO FLAC • MPEG AUDIO • PCM • VORBIS • WMA AAC • FLAC • HE-AAC • LPCM • MPEG AUDIO • WAV • WMA9 AAC • MP3 • WAV • WMA AAC • AIFF • ALAC • APE • FLAC • MIDI • MPEG 1 AUDIO LAYER 3 • VORBIS • WAV • WMA AAC • DOLBY DIGITAL • DOLBY DIGITAL PLUS • HEAAC • MPEG AUDIO • VORBIS • WMA
    Images / Photos
    File Extensions: JPEG • JPG BMP • JPE • JPEG • JPG • PNG JPE • JPEG • JPG JPG BMP • JPEG • JPG • MPO • PNG BMP • JPEG • JPG • MPO • PNG
    Formats: JPEG JPEG JPEG JPG BMP • JPEG • MPO • PNG JPEG
    Subtitles
    Extensions Files Subtitles: SRT • SUB • TXT ASS • DCS • PSB • SMI • SRT • SSA • SUB • TXT ASS • SMI • SRT • SSA • SUB • TXT SMI • SRT • SUB • TXT ASS • PSB • SMI • SRT • SSA • SUB • TTXT • TXT • XML -
    External Subtitle Formats: MicroDVD • SubRip • TMPlayer DLP Cinema • MicroDVD • PowerDivX • SubViewer 1.0 / 2.0 • TMPlayer MicroDVD • SAMI • SubRip • SubStation Alpha • SubViewer Advanced SubStation Alpha • Micro DVD • Powerdivx • SAMI • SubRip • SubStation Alpha • SubViewer • Texte MPEG-4 synchronisé • Texte SMPTE-TT -
    Codecs Internal Subtitles: - Advanced Sub Station Alpha (MKV) • SRT (MKV) • Sub Station Alpha (MKV) • Timed Text (MP4) Advanced SubStation Alpha (MKV) • PNG SMPTE-TT (MP4) • SubRip (MKV) • SubStation Alpha (MKV) • Texte MPEG-4 synchronisé (MP4) • TEXTE SMPTE-TT (MP4) • TTML (MP4) • VobSub (MKV) • Xsub (AVI) -
    Subtitles settings: Size, Position, Colour, Contour Size, Position, Colour, Contour -
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 17-10-17 в 20:56.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #22

    Отговор: Вграденият медия плейър в телевизора

    Panasonic четат и един специфичен техен формат - ENCM (HEVC базиран) - има няколко UHD HDR трейлъра в тоя формат по сайтовете.
    https://www.file-extensions.org/encm-file-extension
    Този пост е редактиран от svetlio1; 14-10-17 в 21:25.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    66
    #23

    Отговор: Вграденият медия плейър в телевизора

    Христо, покрай другата тема (за избор на UHD тв) и коментарите ви със Светльо се надъхах за Панасоник, но всички бучат, че не поддържат DTS. А пък доста филми (особено блурей и всичко със сериозно качество) и концерти са кодирани с DTS. Какво е решението в случая? Панасониците не се ли скопяват доста с липсата на DTS? Това като препратка към горните терзания на хората (с които и аз ще се сблъскам, ако взема Панасоник и пусна филм/концерт с DTS).

    По отношения на вградения плейър и DLNA – тук за съжаление не пише дали е 100Mbps мрежовата карта или е гигабитова, но щом Христослав казва, че е 100, най-вероятно е толкова. И тук препратка с темата за избор на тв – в последна сметка реших да си взема NAS, през който да стриймвам нещата. Но след като телевизорите не поддържат гигабитови скорости (а за 4К е необходимо), единственото решение е с такъв тип джаджи, каквито предлагаш, така ли?:
    - използвайте USB 3.0 3-Port Hub & Gigabit Ethernet Adapter
    http://www.tp-link.com.au/products/d...688_UE330.html
    USB 3.0 3-Port Hub with Gigabit Ethernet Adapter
    Въпросът ми в случая е дали ще стане пинизът с NAS сървъра, на който да бухам всичко, а и откъдето да пускам това всичко, дори и да трябва да се бръкна за междинен адаптер?

    Корекция: Всъщност това не би трябвало да е проблем, тъй като ще съм вързал тв с този ресивър (който пуска всичко живо на планетата). Само не съм сигурен дали пускайки филм/концерт през DLNA той няма да се пуска директно от самия тв, а не през ресивъра?!? Тука ще се радвам на помощ...
    Този пост е редактиран от Rehwaz; 15-11-17 в 18:24.

  11. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #24

    Отговор: Вграденият медия плейър в телевизора

    От около 400 файла на 100mb порт на телевизора ми /не е Panasonic/ се "опънаха" само 2 файла, които са UHD BD Remux 2160p HDR Hevc по 75/76 GB. Предполагам, че проблема е в 100mb порт на телевизора, понеже трансфера понякога скача до 14,7 MB и започва да буферира. Всичко плейвам с вградения плейър на ТВ от NAS. Относно, ресивъра, той няма как да разкодира нещо, което не му подаваш, в случая DTS. Ще трябва мултимедиен плейър.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    66
    #25

    Отговор: Вграденият медия плейър в телевизора

    Благодаря за отговора! Тоест по-скоро казваш да не се притеснявам чак толкова...

    По това:
    Относно, ресивъра, той няма как да разкодира нещо, което не му подаваш, в случая DTS. Ще трябва мултимедиен плейър.
    Де факто шансът ми е да купя такъв адаптер, какъвто христослав е посочил, за да може да направя сложната схема: (NAS) > рутер > RJ45 > адаптер (през USB 3.0/HDMI) > ресивър (чрез HDMI) > TV

    Редакция: Другият вариант е да шибна NAS до тв/ресивър, да го вържа към тв с HDMI/USB 3.0 и така да си реша въпросния проблем с най-обемните/проблемните файлове???

  13. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #26

    Отговор: Вграденият медия плейър в телевизора

    Тези гимнастики, които си описал не са ми познати. Предложението на hristoslav2 "...използвайте външна Android приставка с гигабитен порт, свързана с HDMI порта на телевизора..." е правилното според мен. Така си решаваш и проблема и с DTS и с тежките файлове. Системата е мултимедиен/андроид плейър/mini PC свързан с HDMI към ресивър/ ако има система 5.1 или повече/, ресивър с HDMI към телевизор/ ползва се и ARC/ и всички компоненти с кабел/ за по- сигурно/ включително NAS в мрежа с рутер/суич.

    P.S. Пропуснах да спомена, че всички тези упражнения са необходими, ако ще се ползва многоканален звук и NAS. Иначе плейър бодна в ТВ с HDMI и хард диск в USB порта на плейъра решават проблема и с DTS и с всякакви файлове. ЗА най- тежките UHD BD HDR значение има и вида на плейъра/чипа.
    Този пост е редактиран от kaloman; 15-11-17 в 23:06.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    66
    #27

    Отговор: Вграденият медия плейър в телевизора

    Дай пак да видим дали правилно съм разбрал.

    Играем със следната хипотеза (*нищо от посочените долу неща не ги „имам“ наистина)
    1. Имам NAS. Той е вързан към мрежата (рутера) с RJ.
    2. Имам ТОВА, в което вкарвам още едно RJ (пак към рутера).
    3. Връзвам донгъла от точка 2 с ресивъра с USB3.0 кабел, като по този начин заобикалям 100Mbps (а не гигабитова) карта на телевизора. Като същевременно достъпвам файловете през мрежата и NAS-а? И заобикалям липсата на DTS (ако си купя тв Панасоник), защото файловете ще се пускат през ресивъра (който е ясно, че е свързан с HDMI с тв)?

    П.п.
    .използвайте външна Android приставка с гигабитен порт, свързана с HDMI порта на телевизора..." е правилното според мен. Така си решаваш и проблема и с DTS и с тежките файлове. Системата е мултимедиен/андроид плейър/mini PC свързан с HDMI към ресивър
    Тука нещо не схванах – той нали препоръчва точно това от т. 2, което най-малкото няма HDMI? Или той (и ти, цитирайки го) препоръчва още нещо да се включи към системата?

  16. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #28

    Отговор: Вграденият медия плейър в телевизора

    Явно въобще не се разбираме, ама карай. Тази джаджа дето си я показал в точка 2 не я ползвам и не ми е много ясна, a дори и да направиш с нея гигабитова връзка, ресивърът не може да плейва видео файлове. Така че, какво правим с DTS? Аз ти говоря за външен медия плейър който подкарва всякакви файлове и може да декодира DTS до АС3 и така да се ползва директно телевизора без ресивър, или да пусне Passthrough към ресивъра и.т.н. Цитата който съм използвал от hristoslav2 е за подобен тип устройство. Да речем -Egreat A5 - futeko.com - High Performance Media Box. Android Box, Kodi Box, Mini-HTPC. UK Based или Himedia Q5 Pro - futeko.com - High Performance Media Box. Android Box, Kodi Box, Mini-HTPC. UK Based.. Има, разбира се и доста по- евтини, но не знам как се справят с HDR BD.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #29

    Отговор: Вграденият медия плейър в телевизора

    Достатъчно условие ли е да са еднакви абревиатурите на видео файла и субс , за да тръгнат субс през флашка с вградения плеър на тв , защото не ми се получава. Излизат само субс на ангрийски за глухи, никаква друга опция не ми дава през меню -субтитри / само енгл - он , офф/. Какво пропускам ? Филма е този Zelka.ORG :: Логин
    - за тест го изтеглих само

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #30

    Отговор: Вграденият медия плейър в телевизора

    А от долу изтегли ли файла с БГ субтитрите - обикновено архив ? Разархивираш в същата папка и променяш името да е същото като на файла с филма.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. медия плейър sony smp-n100
    От durk във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 8
    Последно: 26-03-13, 00:49
  2. Медия плеар
    От digital11 във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 26-10-11, 23:25
  3. Търся специален медия плейър
    От hnikolov във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 19
    Последно: 20-09-11, 17:03
  4. Медия плеър
    От dobry във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 14:34
  5. Медия плейър за гледане на блу-рей формати
    От dodolan във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 1
    Последно: 04-08-11, 18:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе