Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Външен хард диск

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    191
    #1

    Външен хард диск

    Здравейте.
    Не знам дали е за тук темата но ще пиша
    Та проблема ми е че имам външен хард 2тб.закачам го на рутера чрез юсб връзка настройвам си рутера за да шерна харда до тук ок.ползвам през телвфона vlc плеър намирам харда по мрежата обаче не иска да плейва.мп3ките ги плейва с 300 зора обаче филми и клипове не иска почва да мисли до безкрай.
    Защо се получава това как може да се разреши проблема.
    Имам и друг външен хард който обаче е закачен към мрежата чрез лан връзка и там няма никакви ядове даже и най тежките филми си ги гледам на телвфона.
    Ще се радвам ако разрешим проблема

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #2

    Отговор: Външен хард диск

    Какъв е рутерът? И какъв е хардът.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    191
    #3
    Рутера е тп линк н600 а харда е WD. Но същото нещо съм го пробвал и с флашка с филми и музика и пак е същото положението

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #4

    Отговор: Външен хард диск

    N600 е моделът? Не намирам нещо такъв модел. Ще провериш ли пак със сигурност?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #5

    Отговор: Външен хард диск

    Сигурно има предвид някой от N600 series - https://www.tp-link.com/bg/home-netw...er/tl-wdr3600/

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    191
    #6
    Да 3600

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #7

    Отговор: Външен хард диск

    Поблемът според мен е, че USB портовете на рутера са USB 2.0 i се затормозяват да докарат трансфера нужен да гледаш филма без проблем. Гледам тестове на рутера и измерената връзка на четене от usb закачено към USB портовете е 13МБ, което е напълно достатъчно, но тестовете се правят към компютър закачен по ЛАН. Ти искаш да прочетеш от порта и да пуснеш по безжичната мрежа. Това са допълнителни рутирания, с които рутерът може да се затормозява.

    За тест, свали един малък по размер филм. Нещо компресирано за телефон. 400~500мб. Пробвай да го пуснеш на един лаптоп ако имаш. Или на телефона. Пробвай и през друг плейър, а не само VLC. Виж какво ще стане. Ако написаното от мен е така, след известно буфериране ще тръгне. Може да започне да насича, но ще тръгне.

    Пробвай и да пуснеш хубаво качество филм, от същия този диск вързан за лаптопа, на настолния си компютър. Виж дали ще върви.

    Един човек беше написал, че имало подобрение в една от скоростите на ЮСБ драйва след ъпдейт на фърмуер.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    191
    #8
    направих няколко опита и...... от компа изобщо не мога да намеря по мрежата usbто на рутера.След това закачих външния хард на usbто на сателитния приемник който имам и всичко заспа.дори през wifi на телефона върви 4КUHD филм разбирасе с малки засичния но всичко е ок.И сега питам защо са тея Usbта на рутерите след като са негодни за такива цели.
    и един друг въпрос......има ли някакъв преходник или адаптер с който мога USB 3.0 да го свържа директно към LAN мрежата в къщи.Съответно да има и захранване този преходник или адаптер защото иначе харда няма да тръгне.той е 2.5 инча и захранването му е през usb.ако има такава джаджа ще си реша проблема веднъж за винаги....доста съм търсил и нищо.ако някой има личен опит с работещо такова нещо моля да пише
    Този пост е редактиран от donnuzzo; 16-08-20 в 10:42.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #9

    Отговор: Външен хард диск

    Слагат ги, за да ги ползваш за някакви дребни и неангажиращи неща като ФТП сървър, например. И за да трупат списъка с функционалностите.

    Този преходник, който ти трябва, се нарича "рутер". Или пък NAS.. За съжаление не става въпрос само да прекараш единия порт в друг (ЮСБ в ЛАН). Трябва нещо да индексира диска с филмите, да разчете форматите и да ги направи видими по DLNA за другите устройства. Най-добре просто го закачи за компютъра ако има такъв вариант..

    Друг вариант е да си сглобиш едно малко безшумно компютърче, което да направиш филмов сървър/плейър. Можеш да си му закачаш каквото решиш и да си гледаш на телевизор/телефон. Не знам каква е другата част от домашната ти система за гледане на филми, за да ти кажа подробности. А и говориш за телефон, което ме кара да си мисля, че гледаш на телефона предимно.
    Този пост е редактиран от w00x; 16-08-20 в 11:32.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    191
    #10

    Отговор: Външен хард диск

    колко пари излиза едно малко безшумно компютърче.какво ми е необходимо за него?
    не гледам изобщо на телефона с него си правя само проби че най лесно.имам мултимедиен плеър закачен към мрежата по lan но скоро трябва да го сменя с по нов че е морално остарял вече.
    идеята ми е да имам колкото се може по голяма функционалност и гъвкавост в къщи с възможно най малко устройства.
    Телевизора ми е с андроид и си чете харда без проблем ама като дойде времето да си сваля нов филм примерно и се почва едно откачане и закачане на харда към ламптопа после към твто и така.....досада си е.а може всичко да си е закачено без да се пипа и да си е достъпно от всякъде.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #11

    Отговор: Външен хард диск

    Най-евтиният вариант е едно Raspberry Pi. Ще го достъпваш с ремоут връзка през другия компютър, а ако си настроиш торент клиент, може през уеб интерфейса да сваляш директно върху Raspberry-то.
    Друг вариант е да намериш едно компактно компютърче като Intel NUC например (не Intel NUC, защото са прекалено скъпи, но Lenovo, Gigabyte, HP, Acer, ASUS и други имат алтернативи). Може да намериш и нещо втора ръка. За сървър не ти трябва много ресурс. Той само споделя информацията. Тежестите се вдигат от плейъра.

    https://www.makeuseof.com/tag/4-ways...-media-server/

    Щом искаш да сменяш плейъра, аз лично бих погледнал към варианта за HTPC, което да се използва и за сървър. Така обединяваш 2 устройства в 1. Цената на кадърно HTPC, което да просвирва 4К обаче, е по-висока от цената на едно Raspberry Pi + Android плейър, който да пуска 4К видео. Ако го направиш добре, ще можеш да го ползваш години наред. Тъй като можеш да го направиш с Уиндоус, може да му намериш и други приложения.

    Операцията с разкачането и закачането на харда от лаптопа/телевизора не съм я правил никога. Нямам и намерение да я правя. Това е някаква лудост в днешно време.

  14.  
     
  15. Lokoto
    Guest
    #12

    Отговор: Външен хард диск

    Аз ползвам същия рутер страшно съм доволен. Сложил съм един 2 ТB диск с външно захранване (това е важно, защото иначе рутера трудно захранва диска през USB-то).
    Включил съм FTP за целия диск и Медия сървър само за директориите с медия файловете.
    Дори съм боднал една бърза флашка 64GB за втори медия сървър.
    На телефона си(iPhone 6S) ползвам VLC, който директно може да гледам от медия сървъра.
    За телевизорите ми - Philips и Samsung е още по-лесно - те разпознават медия сървъра и директно плейват от диска.
    Забележка:Използвам само стоковия фърмуер 3.14.3 Build 150518 Rel.72050n. Пробвал съм с DD-WRT, но не се държи по-добре.
    Изобщо - рутерчето бе страхотно за преди 2 години, но сега имам над 20 точки и усещам, че се задъхва във WiFi -я.

    P.S. Дори гледам 3D филми на Philips-а директно от диска - изобщо няма засичане или нещо подобно. Но и двата ми телевизора са свързани с LAN, защото на рутерчето му е слаба 5G мрежата и като се натовари много загрява и забива.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Lokoto; 16-08-20 в 22:58.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    191
    #13
    Да рутера е железен имам го от години.но странно при теб как се получава.как да му измисля външно захранване при положение че юсбито е боднато в рутера и дали изобщо захранването е проблема щом като е закачен на телевизора си работи супер добре

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #14

    Отговор: Външен хард диск

    Неговите устройства са вързани по ЛАН. Твоите са вързани безжично.
    Затова ти препоръчах горе да пробваш какво се случва с гледането на филми през устройство вързано по кабел.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    191
    #15
    Всичко освен телефона е вързано по кабел към мрежата.пробвал съм да чета харда по кабел през мултимедийния плеър и през телевизора обаче дърво забива.пробвал и с флашка бодната в рутера пак по кабел да я чета и там е същото едва едва просвирва мп3ките.рутера е с фабричния си софт не е моднат.
    Този пост е редактиран от donnuzzo; 17-08-20 в 19:36.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Външен хард диск
    От popov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 26-03-16, 09:16
  2. Избор на външен хард диск за ТВ
    От cakifena във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 18-07-14, 15:25
  3. Купувам външен хард диск
    От feikot във форум Купува
    Отговори: 3
    Последно: 22-06-12, 13:56
  4. проблем с външен хард диск HELP
    От nothing_impossible във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 18-06-08, 21:21
  5. 1 TB външен хард диск!
    От IvO™ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 09-06-07, 13:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе