Страница 5 от 35 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 517

Hisense телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    48
    #61

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    Здравейте, затруднявам се доста да реша между U8QF, U7QF и EP680, P/C715 на TCL. Не съм сигурен кой би бил еквивалентен на U8QF от TCL.
    На хартия Hisense изглежда по-добър предвид това че европейските варианти на TCL са edge lit, но навсякъде виждам че HDR-a на Hisense е с кофти алгоритъм.

    Някой има ли впечатление? Към момента съм се насочил към Hisense и пиша в тази тема, но започвам да се разколебавам..

    EDIT: става въпрос за 50 или 55 инча модел

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,375
    #62

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    U8QF - C815
    U7QF - C715

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    48
    #63

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    Благодаря! Това помага доста предвид голямата разлика в цената.. Hisense изглежда очеваден избор.
    А за "смачканото" черно дали ще има ъпдейт? В 4пда даже няма тема за U8QF.
    U8QF струва ли си 500-600лв отгоре за 100Hz и почти двойно нитове на U7Q?
    Колкото повече чета, толкова повече се обърквам.
    Финално според мненията там мисля или U8QF или еквивалента на самсунг 55 Q70T.
    Вмомента 55 U8QF е 1500, 65 - 1600 (пак разлика в броя зони)
    55 U7QF 1100
    Самсунга е по-добре в тъмния детайл, но поне на видео изглежда че има blue tint...
    Между U7QF, U8QF и Q70T кой би избрал като цена/качество?

    Извинявам се, може би трябваше в друга тема да попитам. Ако трябва трий.

    EDIT: Притеснява ме поста в който казваш че масово търсят firmware за U7/8 дали няма да се бия по-главата след година

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,375
    #64

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 25-11-20 в 21:38.

  6. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #65

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от Neuromancer23 Виж публикацията
    Благодаря! Това помага доста предвид голямата разлика в цената.. Hisense изглежда очеваден избор.
    А за "смачканото" черно дали ще има ъпдейт? В 4пда даже няма тема за U8QF.
    U8QF струва ли си 500-600лв отгоре за 100Hz и почти двойно нитове на U7Q?
    Колкото повече чета, толкова повече се обърквам.
    Финално според мненията там мисля или U8QF или еквивалента на самсунг 55 Q70T.
    Вмомента 55 U8QF е 1500, 65 - 1600 (пак разлика в броя зони)
    55 U7QF 1100
    Самсунга е по-добре в тъмния детайл, но поне на видео изглежда че има blue tint...
    Между U7QF, U8QF и Q70T кой би избрал като цена/качество?

    Извинявам се, може би трябваше в друга тема да попитам. Ако трябва трий.

    EDIT: Притеснява ме поста в който казваш че масово търсят firmware за U7/8 дали няма да се бия по-главата след година
    Ще се опитам като собственик на HISENCEU8QF да ти отговоря.
    За ''смачканото черно'',ако имаш впредвид загуба на детайли в тъмните сцени ъпдейт няма да има.Това е малкия дефект на техмологията и с ъпдейти не се получава.Видимо е и се оправя само със смяна на технологията-OLED.На edge led също по-малко се забелязва,но според мен там просто няма черно.
    За мен е важно това което гледам над 90% от времето,а не да се съсредоточавам в/у възможни ефекти в останалите 10.А това е ,че тв-ра е идеален за цената си,ако искаш по-добро даваш още 1000+лв. и вземаш OLED.Aз имам вече 2 бр. от LG B серията.
    при SAMSUNG аналога е Q80T,не Q70T,както пишеш,който е edge led.
    https://www.lesnumeriques.com/tv-tel...0487/test.html

    И освен това не чета форуми и кой какъв фърмуер му трябвал,а щом като телевизора няма проблеми(за цената и технологията разбира се) не си създавам сам такива.
    Хората са казали достатъчно ясно къде се намира в общия случай и аз няма да измисля топлата вода:
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...&threshold=0.1
    Успех с избора!
    Този пост е редактиран от inches9; 26-11-20 в 09:20.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #66

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    А 9-серия къде продават? Н9 на Q9 ли еквивалент?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #67

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    H9 e модела за САЩ.За Европа е Q8.Разликата е,че за USA е с андроид,а за Европа има саундбар.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    48
    #68

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Ще се опитам като собственик на HISENCEU8QF да ти отговоря.
    За ''смачканото черно'',ако имаш впредвид загуба на детайли в тъмните сцени ъпдейт няма да има.Това е малкия дефект на техмологията и с ъпдейти не се получава.Видимо е и се оправя само със смяна на технологията-OLED.На edge led също по-малко се забелязва,но според мен там просто няма черно.
    За мен е важно това което гледам над 90% от времето,а не да се съсредоточавам в/у възможни ефекти в останалите 10.А това е ,че тв-ра е идеален за цената си,ако искаш по-добро даваш още 1000+лв. и вземаш OLED.Aз имам вече 2 бр. от LG B серията.
    при SAMSUNG аналога е Q80T,не Q70T,както пишеш,който е edge led.
    https://www.lesnumeriques.com/tv-tel...0487/test.html

    И освен това не чета форуми и кой какъв фърмуер му трябвал,а щом като телевизора няма проблеми(за цената и технологията разбира се) не си създавам сам такива.
    Хората са казали достатъчно ясно къде се намира в общия случай и аз няма да измисля топлата вода:
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...&threshold=0.1
    Успех с избора!
    Благодаря.
    Поръчах U8QF малко след като написах предния пост, но 65.
    Цената просто беше прекалено добра вмомента.
    Много точно се изказа че намирам проблеми където няма :D
    Остава да направя един нов шкаф, върху който да стои - на снимките стойката изглежда сравнително малка, а реално е почти 40см на дълбочина

    Ако мога да подпитам - с какво му подаваш медия?
    Минавам от FHD на UHD и не съм сигурен дали HTPC-то няма да дойде слабо..
    https://d3537i9v051wn8.cloudfront.net/uploads/2020/05/U8QFTUK-User-Manual.pdf
    Тук пише че може 4k@24hz - пробвал ли си през madvr дали изчезва jitter-а?
    Също интересно че не пише дали всички 4k режими са RGB 4:4:4

  11. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #69

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    И аз съм на 65''.Всичко което казвам е за картината.Аз затова си купувам тв-ри.Гледам много спорт,футбол,също филми и шоупрограми,концерти.Другите неща не са ми интересни,чисто и просто.
    За медия и НТРС няма да ти отговоря.Дори не знам какво точно е това.Пробвах 4к филми през неговия плеър и работи перфектно.Клипа с медузите който го дават за труден дори за бързи андроид боксове тук върви без засечки.
    За режимите които пишеш може би са за някакви игри.Тук също ползата от мен е нулева ,защото игри не играя.Всъщност играя ,но на 40'' тв-р,най евтиния,игра като бридж,която иска мислене ,а не паткане по клавиатурата и режими на тв-ра.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #70

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    H9 e модела за САЩ.За Европа е Q8.Разликата е,че за USA е с андроид,а за Европа има саундбар.

    Някой беше хвърлил този линк, аз като гледам от този линк, панела е различен на първо четене, има си Q8 и Q9

  13. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #71

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)


    Щом си толкова напред с материала,че от ревюто разбра разликите в панела(освен битовете,които не се обзалагай,че ще познаеш),аз не мога да помогна.Трябва явно ти да обясняваш,а не да питаш.
    Може и да има Q9,aз казах само,че на мен не ми е известен
    https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    48
    #72

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    И аз съм на 65''.Всичко което казвам е за картината.Аз затова си купувам тв-ри.Гледам много спорт,футбол,също филми и шоупрограми,концерти.Другите неща не са ми интересни,чисто и просто.
    За медия и НТРС няма да ти отговоря.Дори не знам какво точно е това.Пробвах 4к филми през неговия плеър и работи перфектно.Клипа с медузите който го дават за труден дори за бързи андроид боксове тук върви без засечки.
    За режимите които пишеш може би са за някакви игри.Тук също ползата от мен е нулева ,защото игри не играя.Всъщност играя ,но на 40'' тв-р,най евтиния,игра като бридж,която иска мислене ,а не паткане по клавиатурата и режими на тв-ра.
    Само за филми ще се използва, дори телевизия не гледам.
    Вграденият плеър няма проблем с 4к блурей 50Mbps+ така ли?
    Мислех че става само за онлайн стриймове които са 8-12Mbps макс. (Youtube, Netflix и тем подобни), но ако наитина си чете преспокойно един 60-90GB блу рей ще съм изненадан.
    Филмите които си гледал от къде ги пускаш? Флашка, плеър, Netflix или нещо друго?
    Извинявам се ако въпросът ми е глупав, не съм ползвал smart tv.

    За режимите питам понеже нямам ресийвър/блу рей плеър и цялата ми библиотека е на компютъра.
    Ако не може през HDMI RGB 4:4:4 за всички режими ще е малко кофти, но не е непреодолимо.
    Пишеше само в "game mode" че реално пуска RGB 4:4:4 сигнал, останалите са 4:2:2
    Опасението ми е че въпросния mode вероятно е САМО за 4k60Hz което оставя другите режими с компресирани цветове.
    Просто се чудех дали може през компютъра ако му задам да работи на 24hz или 30hz без проблеми (с изключена интерполация, без артефакти и всички цветове).
    Не знам отделните блу рей плеъри дали правят същото, но предполагам пак според кадрите на видеото превключват тв-то на съответните Hz?
    Помага доста да се елиминира "прескачането" при панорамно движение в някоя сцена на филм 24 fps примерно и няма нужда от "smoothness" или както са нарекли натройката за интерполация на този модел.

    Просто ще изчакам да пристигне и ще напиша пост в детайл случайно някой друг ако му трябва подобно инфо.
    Не намирам нищо по другите форуми, в ревютата оценяват единствено интерполацията или алгоритъма как се справя с 24fps или 30fps.

    EDIT: Също имаш ли идея дали Noise cancelling наистина няма опция да се изключи изобщо? В няколко клипа гледах че няма отърване, но не ми се вярва нещо..
    Този пост е редактиран от Neuromancer23; 26-11-20 в 15:34.

  16. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #73

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    Тв-ра ми е на вилата и по-малко гледам там.Пробите съм ги правил от флашка на вградения плеър.Не знам за какво ти е друго.
    Гледал съм няколко епизода на филма на BBC Планета земя и някой игрален.Не знам колко mbps са и.т.н.За проба пуснах клипа с медузите,който мисля е най-тежкия на 100mb и върви добре.
    Всичко друго като 444 или нашта система 442 са неща които не ме касаят.След като не виждам под вола теле,защо да търся?А казват,че който търси намира.....телета.
    В къщи на OLED-a най-ми харесва NETFLIX.Kартина и звук перфектни,но на вилата нямам и не съм пробвал.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,375
    #74

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    inches9
    https://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:23038:9949#9949
    Как проверить наработку ТВ.
    Необходимо зайти в сервисное меню:
    1) настройки - звук
    2) динамики
    3) курсор на строку Баланс, который при этом должен быть на нуле
    4) на пульте последовательно нажимаем кнопками 1969
    5) меню пропадет и в углу появится зеленая буква М.
    навигация-> меню + стрелки
    Навигация в сервис меню стрелками джойстика.
    Перейти в Factory > Options > Running time
    Выход из сервис меню выключением ТВ
    https://www.hardreset.info/ru/device...visnyi-rezhym/
    дай снимка, да видим как изглежда тази страница в сервизното меню



    https://4pda.ru/forum/index.php?s=&s...ost&p=92677241
    Hisense H55B7500
    Който иска да се отдаде на гласово търсене / асистент.

    Само на АНГЛИЙСКИ, НЕМСКИ, ИСПАНСКИ, ФРЕНСКИ, ИТАЛИАНСКИ. Името на телевизора трябва да се дава на английски при регистрацията.

    Инсталираните приложения не се сриват и наборът от предварително инсталирани приложения се променя.
    Нуждаете се от телефон с приложението от Hisense - RemoteNOW или дистанционно управление с микрофон (не съм опитвал дистанционното управление)
    Първо имате нужда от два акаунта. 1 - HISENSE (Hisense.com) 2 - AMAZON (Amazon.com)
    В настройките на телевизора включете местоположението на Великобритания (Настройки-Система-Език и местоположение)
    В настройките се появява нова опция - "Гласова услуга" веднага под "Език и местоположение".
    Кликнете върху него и след това следвайте инструкциите.
    Ще бъдете помолени да отидете на https://mytv.hisense.com/maccount/we...eLogin=1#/home и въведете кода от телевизионния екран, за да активирате гласовата услуга.
    След това отидете на amazon.com/us/code и въведете кода от телевизионния екран, за да активирате Amazon Alexa.
    Всеки може да си поиграе.
    Само там поставете звука на 5 или включете канала или изключете телевизора.
    Не знам набора от команди, имаше пример за 3 команди. (С акцента си можех да изключа само телевизора
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 03-12-20 в 23:22.

  18. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #75

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    hristoslav2
    Тв-ра е на вилата и не мога в момента.Другото е,че наработени часове малко ме вълнуват,защото го купих още първите дни с излизането на модела и няма как да е отварян и гледан,просто не е имало време за това.Според мен е първият им продаден тв-р,а и досега не са кой знае колко,май.

    p.s. Всъщност сега видях в ED,че има второ мнение на притежател,който го хвали повече от мене даже.Бил го сравнявал със SONY 9 серия и според него е по-добър.Аз ако не ми е тв-ра в къщи при еднакви условия не бих се наел да правя сравнение,но наистина си заслужава,сравнено даже с OLED-те на LG.Разбира се не може да стигне точно OLED ниво,но за половин цена едва ли трябва да очакваме.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-12-20 в 09:36.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 35 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Гаснене на телевизор HISENSE
    От tvbe във форум Hisense телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 12-10-19, 15:38
  2. Помощ за Hisense 12-ка
    От alonecrewbg във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 25
    Последно: 20-11-17, 21:10
  3. Малко помощ за hisense
    От waradin във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 24-01-17, 22:12
  4. HISENSE AS-09UR4SVGVQ5 за охлаждане
    От ops5 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 5
    Последно: 07-07-15, 14:30
  5. HISENSE KFR-3502G/BPE
    От presar във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 9
    Последно: 21-10-10, 04:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе