Страница 6 от 36 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 531
Like Tree109Одобрявам

Hisense телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    52
    #76

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    С какви изображения ще е най-подходящо да тествам U8QF преди да го приема?
    Имам някакви стандартни за калибрация, но нещо по-специфично за което да гледам конкретно за модела?

    EDIT: Видях че си има отделна тема, извинявайте.
    Този пост е редактиран от Neuromancer23; 04-12-20 в 15:47.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #77

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    Neuromancer23
    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...tml#post715648


    https://hisense.co.uk/tvs/
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-12-20 в 17:27.
    Neuromancer23 одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    52
    #78

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    Пристигна днес U8QF, няма забележки освен един мъртъв пиксел.

    Тествах HDR + всички възможни режими - 2160p24, 2160p30, 2160p60, 1080p25, 2160p23, 1080p23, 1080p24, 1080p23 (от други нямам полза за момента, но ако някой се интересува мога да пробвам, имам стари DVD-та също PAL и NTSC).
    Вързан директно за видео карта със Premium certified HDMI 2.0 (50/50 из нета дали има значение...)

    Започнах с Gemini Man 4K 60 FPS +HDR тъй като е добър benchmark и разбрах следното:
    - за 2160p60 без HDR може YCbCr 4:4:4 само при 8 бита (SDR), повече няма как (излъгах го 2 пъти, но пак не показа HDR нито от телевизора, нито от която и да е опция на madVR, явно потока не стига дори с въпросната опция HDMI 2.0 - Enhanced).
    - за 2160p60 с HDR може само и единствено YCbCr 4:2:2 на 12 бита (на 10 отново отказва да покаже HDR - лимитация на madVR или на HDMI 2.0, не разбирам много).
    - най-накрая подкарах HDR 60 FPS Gemini Man през madVR и видях страшно много двойни образи и blue ghosting при нощната сцена на кея (всички интерполации и подобрения на картината бяха спрени).
    - 4к60 HDR през youtube приложението отново показа страшно много артефакти и green ghosting при сцената с мотоциклетите (отново Gemini man).

    Вариантите са два - или madVR прави грешки при едни ситуации, а алгоритъма на телевизора при други...
    Или панелът нещо не е наред, но не ми се вярва, изглеждат като артефакти от обработка.

    Финално:
    - много banding фабрично, цветовете не са много като хората, но не се усеща освен ако не сложите тестово изображение. Все пак добре е да се пипне малко.
    - както и да му подадеш сигнал директно от карта вместо плеър/ресийвър, отказва да включи HDR.
    - варианта е pixel shader tone maping алгоритъма на madVR (който дори изглежда значително по-добре от този на самия телевизор)
    - passthrough HDR +metadata телевизорът си стои в SDR... все още не мога да схвана защо
    - 2160p30,24,23 си работят идеално, няма red ghosting, jitter и тем подобни, никакви артефакти от HDR, което ме навежда на мисълта че проблемът е HFR+HDR за прекрасният стандарт HDMI 2.0...

    В понеделник ще пробвам да го вържа през ресийвър с Dolby Vision и да гледам отново нощните сцени от Gemini man - би трябвало да се справи много по-добре на тъмни/синкави сцени и да няма такива разкъсвания при движение.
    Според темата тук: https://forum.blu-ray.com/showthread.php?t=321374&page=37 повечето ресийвъри/плеъри превключват на 1080p60 за да могат да покажат пълни 12 бита Dolby Vision при YCbCr 4:4:4.
    После мисля да пробвам firmware-a който доколкото разбрах прави FALD-a не толкова агресивен и подобрява тъмния детайл?
    Малко не мога да разбера, някой пишат че прецаква зоните, после още някой пише че всичко си е наред и само трябва да се намали подсветката?

    PS: Телевизорът е прекрасен, но 4K HDR си е същата простотия, която беше преди няколко години.
    По-добре да се чака да излязат дотъпни модели с HDMI 2.1
    Крайната им цел е да направят затворена екосистема с HDCP (или каквото измислят за да не приема дисплеят нещо което очевидно трябва да може) където за да се насладиш на пълното преживяване, трябва да закупиш плеър, ресийвър и физически копия + да ни тъпчат със стрийминг бомии които никога няма да се доближат визуално или като звук.

  5. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #79

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    Честито.Пишеш,че тв-ра е прекрасен,а много забележки.
    Не знам за какво ти е да пробваш всичките тези неща,като можеш да си пуснеш 4к HDR през плеъра на тв-ра.Даже не си писал дали си пробвал или не.
    Също щом си любител на филми най-напред би трябвало да пробваш NETFLIX ,което според мен е перфектно на LGBX(замервания не ми трябват....) и тогава да гледаш торенти с незнайно качество,да не говорим за тубата,през която дори не съм сигурен дали може да се пусне нещо в оригиналното си качество.ако е топ,разбира се.Когато гледам филм за мен замерванията нищо не значат.Има филми които са прекрасни и не знам защо,камери,осветление или квот да е ...има и други.
    И ....ако оставим настрана цифрите като 442,12 бита и др. (впрочем не знам как ги мериш тези неща и за какво са ти-аз разлика от 8бита+frc и 10 бита не виждам).
    И изобщо не чета форуми,кой какво замерил.Той ако можеше да прави такива замервания нали разбираш,че нямаше да пише във форуми,а щяха да го вземат в уважаван сайт с 10к+ eu/$ заплата?

    п.с. А цветовете никога не може да са като хората...''На вкус и на цвет товарищих НЕТ''.Всеки трябва да си ги направи по своя вкус и то за всеки режим на гледане!!
    Не съм виждал тв-р който го пущам и вика ''Ей такива цветове чакам''.
    И е желателно хубав или лош да се знае с какво се сравнява.

    Освен това от много години компютрите съм ги изоставил изобщо като източник на сигнал.Това се случи след като чух аудиозапис от компютъра.Не знам с какви аудиоплатки сте,много е важно и това ,че може да се установи на подходящ ресивер и големи колони,но за моя слух беше нещо ужасно...меко казано,в сравнение с кое да е cd от добър блу рей/двд плеър.
    Този пост е редактиран от inches9; 05-12-20 в 19:01.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    52
    #80

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    Да, ще пробвам през флашка.
    Просто би трябвало да може HDR passthrough директно от видеокартата.
    Но ме съмнява да няма нещо ново с което умишлено да те принуждават да мине първо през ресийвър.
    Ще се поровя още, може и при мен да е проблемът.

    Няма значение дали ще пуснеш един blu-ray в цялостта си от компютър или от плеър..
    Файловете са едни и същи и се случват същите неща. По-надеждно и удобно е да се свалят и архивират на хардиск, отколкото да заемат място всичките кутии и да рискуваш нещо да замине с времето.

    За телевизорът - нищо не съм замервал, само гледах за мъртви пиксели или неравна подсветка. Просто му трябва малко калибриране и става като TV за 2х цена.
    За ограниченията на HDMI 2.0 - Не е забележка, просто казвам факти за който се интересува.
    Реално са неразличими RGB 4:4:4 и YCbCr 4:4:4. При YCbCr 4:2:2 вече при определени неща може и да се забележи.
    Щом има за 23,24 и 30 fps 4:4:4 и HDR съм щастлив.
    Исках да изпиша всичко за само защото по-другите форуми си мислят че гледат 4К HDR и това е, но реално може да има subsampling, downscaling и накрая upscaling докато стигне до очите.
    Доста залъгващи постове има, хората не го правят нарочно, просто така ги представят нещата големите марки.

    Реално съм супер доволен от телевизора. Дразненията ми са към това накъде е тръгнало домашното кино като индустрия (към канала).

    10 бита трябва да са достатъчни за HDR, но иска 12 бита с компресия.
    Интересно тогава за Dolby Vision какво ще иска.
    Това със висококадърен HDR филм е много краен случай, но много добре илюстрира какво винаги ме е дразнело.
    Купуваш си 4К телевизор, 4K плеър, 4К ресийвър, 4К блу рей диск и накрая гледаш 1080p с ограничен диапазон на цветовете.
    Важното е да бутат нови безсмислени стандарти за да си купиш всичката им техника от до и изкуствено да ти се налагат ограничения - като пуснеш от плеър пак си ги има, тогава защо трябва да е толкова сложно от друг източник?
    За да си купиш и плеър.
    Какъв е смисълът от Quantum dots, HDR и всичките му аналози, след като при всеки втори сигналът се компресира, отгоре се хвърля denoiser, интерполация и други 'екстри'?
    Сигналът за който говориш вече е 30% от това което е бил.
    Ще има HDMI 2.1, но от колко години има 4К телевизори и HDR?

    Гледал съм Netflix доста.
    Но разлика си има с блу-рей. Последният пример за който се сещам е "Batman v Superman".
    И в SDR и в HDR разликата е очевадна.
    Тепърва тези 4К услуги достигат битрейта на един стандартен 1080p блу рей диск.
    От към аудио е същата история - имаш само един микс Dolby Atmos където 600 kbps трябва да се делят на 6-8 канала...
    За сравнение на един блу рей може да има 3-4 трака от 800 до ~1600kbps и имаш някакъв избор.
    Това е само защото в щатите масово са с много слаб интернет. Отделно сума ти неща ги няма за Европа и трябва да ползваш VPN който не са блокирали все още или чакаш да ги пуснат за нас след месеци (ако изобщо се случи).
    И покрай всичко това умира физическата медия без да има адекватен аналог при онлайн услугите.

  7. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #81

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    Не знам за блу рей дискове.За един филм не мога да се бръкна толкова.Това беше по времето на видеокасетите.Няма да казвам цените,но 4-5 касети като им направиш запис си бяха една заплата.
    За NETFLIX как точно предава не е интересно.Важното е,че има огромно съдържание с много качествен сигнал,ако гледаш,а не си мислиш пак за мерене.Звука също е на ниво.Филми с DV и DА колкото искаш.освен това са правени за телевизия,т.е. в правилният 16/9 формат.Какво удоволствие може да ми достави филм където половината ми екран е черен(21./9)?
    А когато говорим за звук,аз колони с под 10'' нискочестотни не ги броя.Има други които ги мерят,аз ги слушам.От там нагоре може да приказваме за фирми,честоти,ватове и квото си искаш.Ама с 6'' не става.9 също са малко.

    п.с. Между другото теглил съм филми над 50 гб и винаги пълен майтап.И дори не говоря,че почти винаги излизат детски филми с никакво съдържание.Добре вървят,но не става въпрос за това,а за това което виждам и искам да видя като качество.Не е за всеки работа да прави филми,а и тези за големия екран не знам дали се прехвърлят без загуби.

    А между другото аз сериали не гледах,но на NETFLIX ми са интересни.30 серии на EL PATRON+30 EL CHAPO-общо над 60, на блу рей дискове колко парички ще са?
    А батман никога не съм го гледал и дори да ми дадат 100''OLED и къв да е блу рей едва ли ще ме накарат...Въпрос на вкус
    Този пост е редактиран от inches9; 05-12-20 в 21:52.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #82

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    Някои от проблемите са заради старият процесор, а други са заради пропускателната способност на стандарта HDMI 2.0.
    Hisense използват SoC: Mstar MSD6886 (M7322)Quad Core, който е вече на две години и е масово използван от китайски и турски производители(Skyworth, Haier, Changhong, Xiaomi, Sharp, Chonqing HKC, Shenzhen MTC, Vestel).
    https://www.avsforum.com/threads/new...3114476/page-6
    https://forum.setcombg.com/%D0%B4%D1...tml#post418030

  10. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #83

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    Това на колегата може да му свърши работа.Няколко пъти казах,че говоря за качество в 99% от времето ,а не в останалия 1%-в еди кой си филм,еди коя си минута какво се случвало и да правя ю тюб клипчета.
    Първия led тв-р SAMSUNG A786,който си купих с излизането му 2008 год. и за 40'' беше 3400лв. VA/FALD/100hz,разбира се не знам с каквъв процесор е но който и да го види (вече съм го подарил) казва,че такъв тв-р не е виждал.
    ТВ-те са най-напред технология OLED/плазма/VA.FALD и тогава всичко останало.
    Аз м/у B6 и BX не виждам кой знае ква разлика,а който иска да мери и ...така.На футбол съвсем минимална,а за филми му ги пущам двата и когато познае кой кой е да ми се обади,че и аз да ги разбирам.
    После да чете за процесори и xxx кадри.
    Освен това в avforums всякакви разбирачи се изказват.Не били еднакви с американския модел.Ами H9G с какъв процесор е и дали той е масово използван от ''китайските производители''?Или е с топ модела процесор на SONY???
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...&threshold=0.1
    Този пост е редактиран от inches9; 05-12-20 в 22:43.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    52
    #84

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    @inches9 - Когато гледаш нещо с черни ленти през плеър или някой app забелязваш ли "примигване" при смяна на сцената?
    Като че ли отнема малко време HDR-а да се покаже? Не знам как да го опиша.
    Ако е пълен формат или картината запълва почти целия екран не се вижда нищо подобно.

    Да, реално артефакти се забелязват само при 60hz HDR. Може би с custom 3DLUT maps може да се избегне и това?
    Просто го написах случайно някой ако обмисля да гледа повече такова съдържание или да връзва някоя от новите конзоли.
    Интересно ми е ако дам hdr passthrough през ресийвър който може Dolby Vision дали ще има подобрение конкретно за този случай и утре ще пробвам само от любопитство.
    Аз гледам 23-30 fps за което телевизорът е перфектен и няма проблеми.
    Също бих искал да добавя, че саундбарът е страхотен и много добре изпълва стаята.

    И да, BvS не е най-големият шедьовър правен някога просто той ми хрумна понеже гледах сравнения Netflix/HBO Max/ Blu ray
    Този пост е редактиран от Neuromancer23; 06-12-20 в 13:43.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #85

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)






    Настройките са само за справка. Няма гаранция, че те ще ви дадат най-доброто изображение, което отговаря на индустриалните стандарти и е подходящо за вашата среда за гледане (особено баланс на бялото, гама и настройки на цветовата система, които варират в зависимост от единицата) Ако искате гарантирано калибрирано изображение, обадете се на професионален телевизионен калибратор.
    Picture
    Picture mode:Cinema night
    Aspect ratio:Automatic

    Picture mode settings:
    Backlight
    ..Local dimming:medium__(off,low,medium,high,energy saving)
    ..Backlight:0-50_ένταση οπίσθιου φωτισμού
    Brightness (black level):50
    Contrast(white level):65
    Colour saturation:50
    Sharpness:0
    Adaptive contrast: off
    Ultra smooth motion: off
    Clear motion: off
    Noise reduction: off
    MPEG noise reduction : off
    Colour temperature : Warm1

    Expert settings:
    ..Colour gamut: Auto
    ..Gamma adjustment:2.2

    Overscan: off
    https://www.forodvd.com/tema/192854-hisense-55u8qf/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 16-12-20 в 13:51.
    Neuromancer23 одобрява това.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    3
    #86

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    Здравейте, от известно време чакам да излезе в Едиджитъл TCL 65C815. Като гледам нещо няма наличност и сега рузучавам Hisense 65U8QF.
    Прочетох, че няма възможност да се гледа Hbo go. Та искам да попитам, има ли промяна или някакъв друг начин да се инсталира? Ако няма, ще мога ли да компенсирам с тв бокс примерно xiaomi, chromecast и ще има ли разлика в картината? Благодаря предварително.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #87

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    Понеже ползват собствена операционна система, изборът на приложения е ограничен.
    https://helpcenter.hbogo.eu/bg/ustroystva-i-platformi
    Може да си вземеш андроид донгъл и да гледаш през него HBO Go, но ако от твоят провайдър ти го подава по кабел не виждам смисъл от приложението.

    HiSense 55A7500F test
    https://www.frandroid.com/marques/hi...a7500f-avis-tv

    Hisense 55A7500F review
    https://www.lesnumeriques.com/tv-tel...1277/test.html
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 28-12-20 в 13:25.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #88

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    Hisense пуска OLED модел на китайският пазар - Hisense OLED Galaxy 55J70 / 65J70
    https://www.rtvmaniak.pl/9588683/60-...-oled-hisense/
    中国品牌首获IMAX Enhanced认证的OLED电视上市 - 海信视像
    https://post.smzdm.com/p/a25d5dmq/

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #89

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    Телевизорите Hisense 2021 ще включват по-бърза операционна система VIDAA U5
    https://www.techguide.com.au/news/te...streaming-app/
    ...Също така се разработва ново приложение VIDAA SmartRemote Mobile за потребители както на iOS, така и на Android, което ще позволи лесно управление на телевизора със смартфон вместо дистанционното.

    Това означава, че няма нужда да търсите дистанционното - ако имате своя смартфон, вече сте го взели в ръцете си.

    Гласовият контрол също е отпред и в центъра с новите телевизори Hisense от 2021 г.

    Вградената технология за далечно поле позволява на потребителите да правят команди на Amazon Alexa без ръце, без да се налага да натискат бутон на дистанционното.

    Вградените микрофони на телевизора могат да улавят гласа ви от цялата стая, без да се налага да викат, за да могат да правят неща като включване и изключване на телевизора, регулиране на силата на звука и навигация в съдържанието, без да вдигат пръст.

    „Тази актуализация означава, че вашият телевизор може да се използва като основния ви интелигентен домашен център. Това означава, че можете да го използвате, за да включите интелигентните си светлини, да проверите графика си за седмицата и да поискате най-новите актуализации на новините с екранен отговор, без да се нуждаете от отделно интелигентно устройство “, добави Майер.

    Очаквайте по-късно тази година, Hisense ще пусне и набор от телевизори с операционна система Android.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #90

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 07-01-21 в 14:48.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 36 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Гаснене на телевизор HISENSE
    От tvbe във форум Hisense телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 12-10-19, 14:38
  2. Помощ за Hisense 12-ка
    От alonecrewbg във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 25
    Последно: 20-11-17, 20:10
  3. Малко помощ за hisense
    От waradin във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 24-01-17, 21:12
  4. HISENSE AS-09UR4SVGVQ5 за охлаждане
    От ops5 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 5
    Последно: 07-07-15, 13:30
  5. HISENSE KFR-3502G/BPE
    От presar във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 9
    Последно: 21-10-10, 03:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе