Страница 7 от 36 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 531
Like Tree109Одобрявам

Hisense телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    53
    #91

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    Най-важната тема за телевизора преди да закупите U8/7! - https://www.avsforum.com/threads/202.../post-59858174

    Всички мения са на хора които имат доста разсейващи и дразнещи артефакти при движение. Има и доста снимки.
    До тук моят телевизор е най-скоро произведеният с тези проблеми (10.10.2020). Моят пост в темата - https://www.avsforum.com/threads/202.../post-60401841

    Интересно че при колегата @inches9 липсва. Явно не обхваща всички бройки, а е лотария.
    Този пост е редактиран от Neuromancer23; 09-01-21 в 11:52.
    hristoslav2 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #92

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    Човеко,аз обясних,че гледам тв-я и не се интересувам от
    Изненадан съм, че проблемът се наблюдава дори при 23.976 и 24Hz.
    С всеки тв-р е така,трябва да се оправят настройките.Аз гледам само телевизия =футбол,филми,концерти,шоупрограми....и филми от неговия си плеър.
    Тв-ра ми е на вилата и не мога да ти кажа какви са точно за футбол Игри не играя .Това което го говориш с графични процесори и други не ме интересува и ти го казах няколко пъти.
    Освен това щом си притежател,би трябвало мнението ти да е тук долу,където имат право да пишат поръчали!!!Моето е първото.Няма лошо да е отрицателно,всеки чете и мисли.Това е от мен.
    Гледам,че няма отрицателно мнение?Или може и да се бъркам?
    https://edigital.bg/led-televizori/h...evizor-p753416

    Защото във форуми можеш да прочетеш квот си поискаш.Да оставим настрана американците които според корифеите от AVf гледат друг телевизор. Интересно защо Германците не четат AVforums,ами пишат като аматйори.Има нещо гнило и там
    https://www.pc-magazin.de/testberich...t-3201609.html


    Освен това много добре знаеше,че имаш 14 дни за връщане.Като е толкова лош интересно как ще пропуснеш да го върнеш...вярвй на себе си щом е у теб...мен какво ме интересува какво е мнението в av forums или където и да било,ако съм гледал тв-ра поне 3 дни...няма начин!Просто няма начин!!!....това е телевизор,не е баничка да я хвърлиш....Има хора дето и това биха направили,ама не вярвам да пишат във форуми.
    Моето мнение в ED е първото.Него и отговорите няма да ги копирам.Но ето това е второто и последно:
    Телевизора е уникален.Най добрият 65 инчов директ лед телевизор за 2020 г.Премиум продукт във всяко отношение.Имам приятел със Sony 9 серия и този е осезамо по добър.И звукът е JBL.
    отговор
    И вярвам на написаното на хората там защото незакупили няма как да пишат.
    Във форуми мненията не са ми интересни,независимо от колко хора са одобрени или не.Само след като съм разгледал много мнения на един човек и то за голям период от време,мога да му повярвам (във форума).


    Колкото до AVFORUMS прочети добре оценките им за тв-ри които имат и които ги има в rtngs!!!
    Аз като четях AVf на времето изръсих повече пари за 40''SAMSUNGC7000 отколкото сега е 65U8QF.Много повече,И няма да казвам,че няма нищо общо с SA A786,по -скоро се доближава до кой да е NEO...eddge led и др. щуротии,новости за времето си.
    Един ЕКСПЕРТ беше написал,че HI U8QF не може да предава 100хц телевизия,или нещо подобно,сега не ми се занимава с глупости да го търся,но преполагам,че стои още в една от двете теми.Казах,че такова понятие няма и един от модераторите скочи...Тогава писах няколко пъти до главния модератор и тъй като все пак са в Англия и не могат да ми кажат като в Бг гледай си работата,накрая призна,че съм прав...Разбира се никъде не го написа в темата за да знаят всички какви щуротии се приказва и модераторите ги защитавaт,като Матросов на амбразурата.Не ми е известно защо...Дори се съмнявам да е от незнание,ама да не изпадаме в гадания.
    Ако е много интересно,мога да потърся точно какви са били разговорите...Ама с този тв-р ми писна,един път трябваше да слагам снимки във форума.да не би да лъжа,че съм го купил...остава сега да показвам кореспонденция.Който иска да го купува,който иска,не.
    Наздраве....Тв-ри ще има още 100-ци години....


    По рано в темата пуснах една снимка от която някои започнаха да правят заключения.Тази нещо имаше проблем ...
    От снимки и клипове в мрежата,ако може да се правят заключения,това горното е снимка на OLED тв-р.Не съм обработвал с нищо и няма пряка светлина в/у екрана.Който иска да коментира
    И който иска да си купува OLED...все още има балами,такива като мене де,
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от inches9; 09-01-21 в 16:07.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    53
    #93

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    Не знам от какво се жегваш така.. не намеквам че нямаш такъв телевизор или да се заяждам нещо.
    Имах предвид, че ако някой все пак реши да го закупи не е задължително да има същия проблем, но трябва задължително да наблюдава за него за да не остане с пръст в устата като мен.
    Ако ползваш Нетфликс пробвай със The Crown Season 3, Episode 5.
    Ето за пример какво представлява проблемът:




    Това е снимано с камера докато си върви филм, ако се даде на пауза си изглежда нормално. Само в движение се наблюдава.
    Само дето при мен има и зелени отенъци да кажем около силуета на движещ се човек или около по-тъмните части от картината.
    А лицата са точно както на снимките - червено + петна където са силно осветените/контрастиращи части от лицето.
    Със флашка е същото. През apps пак така. През кабелната също.
    Не съм оставил оценка защото не касае магазина или тяхното изпълнение на поръчката. Но си прав, ще оставя оценка и линка към форума, ако някой купува да не си блъска главата като мен от къде е идва проблемът.


    Да, трябваше да го върна в 14 дневен срок, но си мислех че проблемът е от източника или е въпрос на правилни настройки.
    Смених видео карта и най-различни кабели, настройки на телевизора и прочее. Играх си и доста със White point balance.
    Абсолютно всички подобрения на картината на самия телевизор са изключени откакто е изкаран от кутията (поне според менюто, вече той какво си реши да прави зависи от деня и как са се наредили звездите).
    Аз никакъв пост-процесинг не ползвам. Единствено пробвах HDR tonemapping през madVR вместо този на телевизора за да видя разликата.
    Тъкмо стигам до момент когато съм доволен след поне час настройване и почти не го забелязвам и си мисля че съм приключил и оп! На следващия ден отново става по-зле без да е променяно нищо, без ъпдейти или каквото и да е.
    През цялото това време все пак ходя и на работа.
    Отнема страшно много време (поне за мен) да се разровя каква може да е причината, да поръчам/купя кабел или да пробвам през друг източник (pc, друго pc, плеър, флашка, всички HDMI слотове, драйвери, фирмуери и прочее).

    Даже се радвам че не е при всички, може би има надежда да го заменят докато е в гаранция и да уцеля по-добра бройка.
    Ако нещо съм казал което звучи по-накриво изобщо не е било към теб лично..
    Просто от 5 години го мисля това как ще спра да гледам залятия ми с вода 39' Philips и ще мога да се насладя на любимото ми хоби - киното.
    Тези пари със зор съм ги изкарвал, а да не говорим за загубеното време и нерви. Далеч съм от това да ги прежаля.
    Пуснал съм съпорт тикет в bg.hisense и ще се моля да не ме отсвирят и да има някакво развитие.
    Странно че няма къде да се регистрира продукта за нашия регион. Малко плашещо като си знам късмета.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Neuromancer23; 09-01-21 в 19:30.

  5. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #94

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    Не се жегвам,а отговарям защото ме споменаваш в коментар.
    Иначе си знаех,че при тебе ще е така,още преди да купшиш тв-ра и затова бях спрял да пиша.И както казах многократно не вярвай на форуми,дори и на мене.След като са ти пратили такъв тв-р как с кабели и софтуери ще го оправиш???
    Казах,че снимки в нета на тв-ри не гледам!!!Кой квото си иска да показва.Ти моята на OLED-a виждаш ли я?И харесва ли ти?
    Иначе,ако тв-ра ми предава на живо,а не на снимката както на твоята първа снимка мисля,че щях да го върна или ако откажат да ида лично в Будапеща да го разбия на площада.Изобщо снимки всякакви могат да се показват и не са ми интересни.
    Интересни ми са мненията на реални купувачи,на които им е разрешено да пишат след покупката,а там все още няма отрицателни отзиви и снимки.
    https://edigital.bg/led-televizori/h...evizor-p753416
    След като си реален купувач напиши мнението си на сайта и сложи снимките.И на мен ми е безкрайно интересно какво ще ти отговорят търговците!
    След това купих един OLED тв-р и един фотоапарат,също не ефтин.И парите и аз си ги вадя доколкото мога и от ED нямам оплаквания след повече от 10 покупки .
    Да не говорим,че има официален сервиз(Горение)в Бг.

    Не знам какво очакваш,аз ли да реша проблема,ако има очевидни дефекти?
    Мисля,че не е много разумно.
    Аз вярвам на rtings,защото оценките им са най-близко до моите виждания.
    Точка по въпроса.Друг път не те съветвам да вярваш на мен и форуми...за AV forums-ти си знаеш.


    п.с.И кой какво намеква във форума не ми е интересно.Аз вече правих снимки на моя,ако някой вярва на тях.По-скоро ти можеш да ме обвиниш,че намеквам това за тебе,тъй като не виждам реалния отзив в сайта на търговеца.
    И ще си прав.Извинявам се,ама това е...Когато фактите говорят,,,т.е. като видя отзива ти в сайта ще повярвам и както казах ми е безкрайно интересно да видя как ще ти откажат гаранция!Това е Унгария ,все пак,те продават и в Австрия и др. и трябва да държат на името си.Имената се градят с труд много години и не вярвам голям търговец да си го заплюе за един телевизор,който даже не е SONY.Aма всяко нещо си има първи път.Знае ли човек...
    Приятен ден,все пак.
    Този пост е редактиран от inches9; 09-01-21 в 18:32.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    53
    #95

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    Оставил съм мнение/оценка, след дъжд качулка
    Нищо не очаквам от никого.
    Описах много гаден проблем и дадох теб като пример за човек който го няма.
    Форумът който линкнах може да направи впечатлението че едва ли не всички бройки имат проблеми и всеки би се отказал... а реално не е така предвид огромните продажби.
    Просто исках да кажа евентуално за някой който иска да го закупи и стигне до тук, че трябва да внимава и да се зареди с много търпение ако хороскопът му не е отредил да му се падне един от читавите.
    Не е задължително разбира се, но се случва и може да си спестят малко нерви вместо да се лутат като мен. Ако бях намерил онази тема по-рано щях друго да пусна при прегледа и да го върна на място.

    Писах директно на Hisense, но утре ще пиша и на търговеца, благодаря за съвета. Радвам се да чуя че помагат при проблеми вместо да увъртат.
    По-скоро не искам да минавам през процеса да пътува 1-2 седмици и да стои там един месец за ремонт при положение че хора със същия проблем след 2-3 поправки все още са в същата поза.
    При тях поне идва техник на място вкъщи и не е толкова болезнено.
    От това което намерих, единственото което правят при ремонта е да сменят дъното и ти го връщат - друг вариант за ремонт не съществува и има вероятност да е по-зле от преди.
    Никой няма да тръгне да ти го тества преди да го пратят обратно.

    Надявам се да е полезно все пак за някой.
    Ще пробвам каквито варианти има и каквото стане.

  7. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #96

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    Отдавна спрях да чета темата.Видях предишните ти мнения в ''активност''.Сега също нямаше да я чета,но прочетох в сайта на ED ....
    Не си писал обаче,че имаш претенции за отказ от гаранция и с какви са мотивите ED да ти откаже такава.
    Ами,искай си директно ремонт или замяна с друг тв-р,щом не ти харесва този то друг модел.
    14 дневния срок е за връщане без обяснения,при проблеми гаранцията е 2 години и всеки добре знае това.Интересно ми е как ще ти откажат.
    А,ако ти откажат си има закони(ЗЗП)и те са длъжни след като търгуват на наша територия да ги спазват.Не съм адвокат ,но добре познавам законите.Досега не е имало случай който и да е търговец да ми откаже гаранция на стока над 3 цифрено число.Просто трябва да се оформат документите с претенциите ми и на коя дата са предявени.По рано в техномаркет като не ми ремонтират стоката до 30 ден,си знаеха че знам законите и само заради тях заменях,иначе ако си искам парите,каквато е опцията по закон мога доста да ги набутам поради разликата в цените на техниката.

    До сега съм със 100% положително мнение за ED.Не съм се сблъсквал дори и с безхберие когато им задаваш въпроси по елементарни въпроси на централата.Всъщност продуктите ми са много повече от 10.толкова са само по -скъпите неща.Освен това познавам човек работещ в ЕКОНТ ,който ми каза,че с ЕД за разлика от всички други вкл. ЕМАГ не е виждал проблем при която и да е доставка и не е чувал за проблеми с гаранции от клиентите....
    Тука можем много да си говорим,но аз не мога да ти помогна.А и изобщо не ми е интересно какво става в еди коя си секунда на еди кой си филм пуснат на 23,98765432(1 в период)hz ,който дори не искам да виждам ,камо ли да тегля и да пробвам.Дори не знам и не ме интересува кой филм на колко hz е.
    Точно това го казах на въпросите ти отдавна и мислех,че добре си ме разбрал.
    И аз както виждаш се сблъсквам с недостаъци на много по-скъпите OLED тв-ри,въпреки,че нямат нищо общо със снимката,но не ме грижа за това.
    Аз давам моите си пари и не се нуждая от кое да е удобрение на моите тв-ри.Ако за който и да е това е проблем,просто да не си купува.Какво мога да му помогна след като знае проблема ,важен е за него и въпреки това....???

    Ще следя случая на сайта на търговеца .Ще откажат ли гаранция и с какъв мотив.
    Другото за мен не е интересно.

    п.с.
    1.А все пак останах с впечатление,че беше чел за проблема преди да си купиш тв-ра.Не може човек който не е чувал за такъв от форуми да задава такива въпроси!!!
    2. За да разбереш точно какъв е проблема може да пишеш до RASMUS LARSEN от flatpanelshd.rasmus@flatpanels.dk

    Писал съм му и винаги е точен и акуратен .Не се интересува от къде му пишеш ,може и от Занзибар.Задава въпроса директно на представителството на производителя и те информира за отговора.Винаги.И неговите въпроси не ги отсвирват!

    Няма нищо общо с AVforums или квито и да са подобни.И мисля,че може да ти обясни професионално как вижда случая и разрешението му.Долу адресите:

    https://www.flatpanelshd.com/contact.php
    Този пост е редактиран от inches9; 10-01-21 в 08:23.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #97

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    пичове, ама вие си купувате некакви измислени марки телевизори... Какво очаквате от тех?
    Като гледам не са и за без пари...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #98

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    Ами то и Sony и Panasonic все някой някога ги е измислил...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    53
    #99

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    Благодаря за помощта.
    Наистина би било интересно да го пратя на Размус - едни казват че е кондензатор на дъното, други че самият панел е бавен, трети че е дъртият процесор.
    В крайна сметка представителят на Hisense във форума е казал преди 6+ месеца, че техните R&D са открили причината за проблема и от там нататък пълно мълчание
    Никой нищо не знае и нищо не се казва.

    Да, мненията ми тук не са много релевантни като изключим поста с форума който описва проблема ясно.
    Търсих причина по веригата, а единствения проблем се оказа самият телевизор.
    Всичко друго което купих покрай ТВто е втора ръка - от колони до ресийвър, компютър и тн, но си работят безупречно.
    Погледнах как се трият стари постове, но освен да се репортна друга опция не видях.
    @hristoslav2 - ако не е голяма играчка по-добре от моите мнения само това с форума и последващите постове да останат, за да няма излишна "информация"

    Писал съм настройки и други глупости, защото си мислех че имат значение.
    Тези неща на снимките се виждат каквото и както да гледаш - от 1хз до 60хз, освен ако не се гледа изключен или някакви семейни снимки.
    И един милиметър да си завърти физиономията някой индивид веднага се виждат интересни неща.
    Не съм гледал за такива проблеми да ги търся, просто изведнъж се набива на очи когато има повече движение.
    Тогава вече започнах да се ровя за такъв проблем и намерих една малка тема и тази в AVS.
    Там пак е каша защото всеки го описва различно, добре че е имало човек да ги организира и да събере снимки и видео - останалите 200 страници са малоумни спорове кой артефакт как точно да нарекат.

    Иначе си прав - очаквах това с червеното около "ръбовете" на сенки понеже навсякъде онлайн се споменава.
    Видях какво представлява и реших че не би ми било проблем нещо толкова малко - за тези пари толкова.
    Но това с изсветлелите петна е наистина отвратително и въпросните червени остатъци не са почти черни както масово е документирано ами направо светят.
    Ако нещо се движи бавно, не става някое петно по лица както по-горе, но позеленява по краищата все пак да ти плесне един лек шамар
    При прегледа пусках разни демота, а те са предимно бавни/без движение и гледах с градиенти за някой умрял пиксел.
    Та в този смисъл определено мога да кажа, че телевизорът надмина очакванията ми.

    Съгласен съм че всеки един ТВ си има проблеми независимо от цената.
    За това реших, че недостатъците които намерих онлайн преди да го поръчам оправдават да закупя този и да не дам още 500 за предната серия OLED на Panasonic
    А ти щом си знаел, че ще имам проблеми преди да съм го купил още - кой знае, сигурно и Panasonic-a да бях взел щеше да показва черно бяло.
    Вземам си парите (надявам се) и си оставам с 10 годишния Philips поне за няколко месеца.
    Доста ме познерви тази покупка.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #100

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    Не виждам смисъл от триене нd постове, но ако държите на това, пишете на лични, с номера на постовете и какво да бъде изтрито в тях.



    http://www.kejilie.com/ikanchai/article/6BZjiy.html
    гугъл превод
    Годишният CES отново ще изпраща информация за тежката индустрия. Като спонсор на Европейската купа през 2020 г., Hisense ще пусне серията персонализирани телевизори ULED U7 за 60-годишнината от Европейската купа. Президентът на Hisense Vision Technology Yu Zhitao каза в речта си на CES: "Hisense U7 е постигнал 144HZ високо опресняване и XDR изключително висок динамичен обхват, който никога не е бил постигнат на никоя телевизия. Включването на телевизора е сцената."
    https://www.avforums.com/news/hisens...uro-2020.18352
    http://tv.zol.com.cn/760/7602878.html
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 12-01-21 в 13:18.

  13. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #101

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    А ти щом си знаел, че ще имам проблеми преди да съм го купил още - кой знае, сигурно и Panasonic-a да бях взел щеше да показва черно бяло.
    Не знам какви са ти проблемите и дори чета тук таме и не видях,че пак към мен имаш забележки.Добре,че един колега ми обърна внимание.
    Разбира се ,че знаех че ще имаш проблеми.Въпросите ти бяха предубедени,т.е. беще чел за точно това което ти е проблема,но незнайно защо чакаше някой да ти го реши.И не знам защо да се повтарям по много пъти,но изрично ти казах тогава(!),че такива филми не гледам и няма да пробвам нищо!Също на вилата нямам нет(освен мобилния на телефона)съответно и NETFLIX.И никога не съм ти обещавал каквото и да било!!
    Ти самия получи телевизора си,знаеше какво искаш и не го пробва 14 дни????
    Евала!
    Аз съм виновен!Поемам вината,като бг политик.
    Единственото което не ми беше ясно е след колко време ще напишеш мнението си-2/3 дни или 2/3 месеца след 14 дневния срок за връщане.
    Сега прави каквото си искаш,но не ме замесвай повече с твоя тв-р.
    Като си купиш PANASONIC OLED за 500 лв. повече ,ела ми се обади,че и аз да знам....Ще си купя 5.Дано не са 5 годишни дърти мостри.
    И когато говориш,че тв-ра не е хубав,не каза с кой точно го сравняваш!Какво по-добро си видял и освен маймуната(или нещо такова от въпросната сцена) кое друго в 99% от времето му е по-добро,контраста,движението при футбол и обикновенна филмова сцена или квото и да е.
    Защото мен не ме е грижа нито за тв-ра ,а за теб е ясно,че не те е грижа за себе си,освен да се оплакваш.Но има хора дето четат.И аз съм написал тв-те си и сравнявам с OLED,и ако цената беше какъввто и да е фактор няма да дам повече от 500 лв. разлика,но за нов модел неразпечатан телевизор.За мен не е проблем и за вилата да си купя OLED(ще чакам препоръки),а това,че често давам ключовете на приятели и не искам да добавям инструкции за гледане.Който отива ще гледа каквото и колкото си иска,ако му е кеф денонощно новинарски канал с надписи.
    И не знам хем приказваш,че цената за теб е голям проблем,хем този тв-р не ти харесва.Като си купиш друг до тази цена светни всички хора да знаят.Дано да е OLED или VA/FALD с поне 100 зони,за да не ме питаш после от къде пак знам ,че си приказваш наизуст.
    Надявам се ако ми отговаряш,да е за последен път и да не ме споменаваш повече в коментари.

    п.с. Извън темата.
    Ако човек не знае кого да пита и на кого да вярва в живота за целите които си е поставил,кой да е телевизор ще е най-малкия му проблем.Той няма да знае от къде да намери пари за живота си и следващия телевизор и.т.н.,всичко останало.
    И след като ти дават професионални сайтове и дори можеш лично да получиш съвет от експерт като R.LARSEN и ти пак говориш за форуми,аз няма какво повече да кажа.
    Този пост е редактиран от inches9; 12-01-21 в 15:59.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    13
    #102

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    Здравейте, в процес съм на смяна на настоящия ми телевизор и съм се спрял на Hisense U7QF, 50 инча. Телевизорът ще се ползва за гледане на филми от външен харддиск с размер 3TB, гледане на онлайн телевизия (elemental.tv) и youtube, и конзолен гейминг (ПС3 и по натам ПС4 про). В тази връзка имам няколко въпроса към притежателите на въпросния телевизор, като се надявам да споделят мнение.
    1. Първият ми въпрос е относно проблема, който се обсъжда на доста места за този ТВ, а именно motion processing. Как се представя по ваши наблюдения, колко всъщност е сериозен въпросния проблем, в какви ситуации се забелязва, и има ли решение на проблема? Има ли сериозни накъсвания на образа и нарушения в картината и дали се проявяват в нещата, за които планувам да го използвам? Наясно съм, че не мога да очаквам чудеса от ТВ за 500 евра, но все пак да е горе долу ок.
    2. Доколко знам ТВто няма усб 3.0 вход, а само два 2.0 усб входа. Външният ми харддиск е с размер 3TB и без самостоятелно захранване. В тази връзка четох някъде, че такъв размер харддиск няма да може да се чете от ТВто заради ограниченията на усб 2.0 входа. Това вярно ли е и какво би било решението на този проблем - андроид тв бокс може би?
    3. Как се държи операционната система? Пъргава ли е? Ползвате ли андрооид тв бокс, който да е свързан към ТВто? Обмислям вариант да си взема и андроид ТВ бокс, хем за някои андроид приложения, хем и да свържа външния ми харддиск към бокса и така да гледам филмите от него.
    4. Като цяло какво ви е впечатлението от ТВто? Доволни ли сте? Има ли по-удачен вариант за ТВ за тези пари според вас?

    Благодаря предвасрително за помощта.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 13-01-21 в 16:18.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #103

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)



    硬核解读XDR:对电视硬件潜力需求更大_电视_液晶电视新闻-中关村在线
    https://kulturegeek.fr/news-215641/2...-oled-mini-led
    Друга голяма новина е обявяването на два OLED модела, първи за производителя. 55A9G и 65A9G (съответно 55 и 65 инча задължително ...) интегрират 2.1.2-канален 120 W RMS звуков бар, съвместим с Dolby Atmos, и преди всичко предлагат 4K 120 HZ дисплей, способен да достигне до 1000 нита при максимална яркост! Това обещава да бъде идеално за HDR 10+ (съвместимо). Тези OLED панели също поддържат Dolby Vision IQ и IMAX Enhanced. 55A9G и 65A9G ще се предлагат за продажба през следващата пролет. Цените са 1990 евро за 55A9G и 2990 евро за 65A9G.

    И накрая, имайте предвид, че Hisense поддържа QLED модели в своя каталог. U8QG е логичната технологична еволюция на U8QF (4K UHD FALD 120 Hz, 1000 нита, dolby Vision IQ, HDR 10+). Два 55 и 65 инчови модела скоро ще бъдат предложени за продажба (1 490 евро и 1 990 евро).





    * Телевизорите ще разполагат с вграден Google Assistant в допълнение към съществуващата поддръжка на Amazon Alexa, което дава на австралийските клиенти по-голяма гъвкавост, когато става въпрос за гласов контрол
    * Избраните модели също ще осигурят безпроблемно гласово управление „свободни ръце“ благодарение на вградената технология за гласов контрол в далечно поле
    Подобренията в интерфейса на системата, производителността и скоростта значително ще подобрят лекотата на използване, като VIDAA U5 може да се похвали с 20% по-бързо * време за зареждане на стартера от само 1,7 секунди, по-плавно превъртане и ново оптимизирано универсално търсене.

    Напълно гласово управление без ръце
    Още по-лесно гласово управление е въвеждането на технология за далечни полета **, която ефективно позволява на телевизионните потребители да правят команди, използващи Amazon Alexa, напълно без ръце, без да е необходимо да натискат бутона на микрофона на дистанционното. Това е така, защото самите телевизори ще имат вградени микрофони, които са оборудвани с усъвършенствана технология за разпознаване на глас, която може да приема команди в стаята. Начинът, по който е проектирано далечното поле, означава, че потребителите могат да използват обичайния си тон на гласа, за да изпълняват задачи като включване и изключване на телевизора, увеличаване на силата на звука или промяна от една програма на друга, без да се налага да вдигат пръст .

    За потребители, които не искат да се възползват от технологията на далечни полета или вградените Alexa и Google, е наличен както хардуерен, така и софтуерен превключвател, за да изключат тези функции за спокойствие.

    * В сравнение с Hisense VIDAA U4
    ** Технологията за микрофони от далечно поле ще бъде достъпна само за телевизори Hisense ULED от продуктовата гама за 2021 година. Съвместим е само с използването на Amazon Alexa.

    Android TV ще бъде на разположение
    Феновете на Android ще се радват да чуят, че Hisense също ще пусне избран брой модели Android TV през 2021 година.

    Повече информация за тези телевизори и други от гамата Hisense през 2021 г. ще бъде споделена през Q2 2021.

    Hisense OLED 55A9G телевизора ще бъде на разположение през пролетта на цена от € 1,990 , докато 65-инчовия вариант, Hisense OLED 65A9G ще бъде достъпен за € 2990 .
    Hisense 75U9GQ ще се предлага през пролетта на 2021 г. на цена от 4990 евро .
    Разчитайте на цена от 1490 евро за 55U8GQ и 1 990 евро за версията 65U8GQ с наличност през пролетта.

    Hisense Home AR
    https://play.google.com/store/apps/d...hl=en_AU&gl=US

    HISENSE 2021 TV RANGE
    Premium OLED Premium QD LED
    ULED -> QLED
    Mid - end Entry Level 4K
    A9G U9GQ U8GQ U7GQ ?G
    ?G
    ?G
    ?G
    55A9G,
    65A9G
    Front colour:
    75U9GQ
    Front colour:
    55U8GQ,
    65U8GQ
    Front colour:
    50U7GQ
    55U7GQ
    65U7GQ
    Front colour:
    43, 50, 55, 65"
    Front colour:
    43, 50, 55, 65"
    Front colour:
    43, 50, 55, 65"
    Front colour:
    43, 50, 55, 58, 65, 70, 75"
    Front colour:
    OLED
    10-bit
    -
    120Hz
    950 nits
    -
    WCG
    -

    MEMC
    HDR10, HDR10+, Dolby Vision
    -
    Ambient Light Sensor
    Filmmaker Mode
    IMAX Enhanced
    Dolby Vision IQ
    -

    VIDAA U5 OS
    Google Assistant
    Amazone Alexa
    Voice Control Premium
    -

    eARC
    ALLM
    VRR
    ?

    Sound System 2.1.2 (120W RMS)
    Dolby Atmos

    4x HDMI 2.1a
    2x USB 2.0
    Bluetooth
    Ethernet

    -
    -
    -
    LCD, miniLED
    8-bit+FRC
    1280 local dimming zones
    120Hz
    >2000 nits
    Quantum Dots
    WCG
    Anti-reflective screen

    MEMC
    HDR10, HDR10+, Dolby Vision
    UHD Premium
    Ambient Light Sensor
    Filmmaker Mode
    IMAX Enhanced
    Dolby Vision IQ
    Sertification TUV Rheinland

    VIDAA U5 OS
    Google Assistant
    Amazone Alexa
    Voice Control Premium
    Web Brouser

    eARC
    ALLM
    VRR
    AMD FreSync

    Sound System 3.1.2
    Dolby Atmos

    4x HDMI 2.1a
    2x USB 2.0
    Bluetooth
    Ethernet

    Cable management
    -
    -
    LCD, FullLED
    8-bit+FRC
    120 local dimming zones(65")
    120Hz
    1000nits
    Quantum Dots
    WCG (DCI-P3 - 100%)
    Anti-reflective screen

    MEMC
    HDR10, HDR10+, Dolby Vision
    UHD Premium
    Ambient Light Sensor
    Filmmaker Mode
    IMAX Enhanced
    Dolby Vision IQ
    Sertification TUV Rheinland

    VIDAA U5 OS
    Google Assistant
    Amazon Alexa
    Voice Control Premium
    Web Brouser

    eARC
    ALLM
    VRR
    AMD FreeSync

    Sound System 2.1.2
    Dolby Atmos

    4x HDMI 2.1a
    2x USB (1x 3.0 / 1x 2.0)
    Bluetooth
    Ethernet

    Cable management
    Central metal stand
    -
    LCD,
    8-bit+FRC
    -
    144Hz ?
    -
    Quantum Dots
    -
    -

    -
    HDR10, HDR10+
    -
    -
    -
    -
    -
    -

    -
    -
    -
    -
    -

    -
    -
    -
    -

    -
    -

    -
    -
    -
    -

    -
    -
    -
    LCD,
    8-bit
    -
    50/60Hz
    -
    -
    -
    -

    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -

    -
    -
    -
    -
    -

    -
    -
    -
    -

    -
    -

    -
    -
    -
    -

    -
    -
    -
    LCD,
    8-bit
    -
    50/60Hz
    -
    -
    -
    -

    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -

    -
    -
    -
    -
    -

    -
    -
    -
    -

    -
    -

    -
    -
    -
    -

    -
    -
    -
    LCD,
    8-bit
    -
    50/60Hz
    -
    -
    -
    -

    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -

    -
    -
    -
    -
    -

    -
    -
    -
    -

    -
    -

    -
    -
    -
    -

    -
    -
    -
    LCD,
    8-bit
    -
    50/60Hz
    -
    -
    -
    -

    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -

    -
    -
    -
    -
    -

    -
    -
    -
    -

    -
    -

    -
    -
    -
    -

    -
    -
    -
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 16-01-21 в 11:45.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    53
    #104

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    Само 120 зони в сравнение с настоящите U8Q?
    Доста странно.
    Тези не са с монохроматичния слой нали? Странно защо цената е толкова по-висока от настоящите модели, след като на хартия няма много голяма разлика освен hdmi 2.1.
    Отново VIDAA вместо Google TV :/
    Дано v5 поне да е базирана на Google TV a не на стария Android tv.

    Само U9 е интересен, но очаквано за мини лед цената е доста висока.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от fabolous Виж публикацията
    Здравейте, в процес съм на смяна на настоящия ми телевизор и съм се спрял на Hisense U7QF, 50 инча. Телевизорът ще се ползва за гледане на филми от външен харддиск с размер 3TB, гледане на онлайн телевизия (elemental.tv) и youtube, и конзолен гейминг (ПС3 и по натам ПС4 про). В тази връзка имам няколко въпроса към притежателите на въпросния телевизор, като се надявам да споделят мнение.
    1. Първият ми въпрос е относно проблема, който се обсъжда на доста места за този ТВ, а именно motion processing. Как се представя по ваши наблюдения, колко всъщност е сериозен въпросния проблем, в какви ситуации се забелязва, и има ли решение на проблема? Има ли сериозни накъсвания на образа и нарушения в картината и дали се проявяват в нещата, за които планувам да го използвам? Наясно съм, че не мога да очаквам чудеса от ТВ за 500 евра, но все пак да е горе долу ок.
    2. Доколко знам ТВто няма усб 3.0 вход, а само два 2.0 усб входа. Външният ми харддиск е с размер 3TB и без самостоятелно захранване. В тази връзка четох някъде, че такъв размер харддиск няма да може да се чете от ТВто заради ограниченията на усб 2.0 входа. Това вярно ли е и какво би било решението на този проблем - андроид тв бокс може би?
    3. Как се държи операционната система? Пъргава ли е? Ползвате ли андрооид тв бокс, който да е свързан към ТВто? Обмислям вариант да си взема и андроид ТВ бокс, хем за някои андроид приложения, хем и да свържа външния ми харддиск към бокса и така да гледам филмите от него.
    4. Като цяло какво ви е впечатлението от ТВто? Доволни ли сте? Има ли по-удачен вариант за ТВ за тези пари според вас?

    Благодаря предвасрително за помощта.
    На късмет е. Вероятно всички имат поне малки проблеми но незабележими при нормално ползване.
    Други като моя не стават за гледане.
    За HDD не знам, но бокс-а ще е по-добре от телевизора със сигурност, особено ако дадеш хубави пари.
    Иначе най-лесно е да го вържеш към приличен компютър.

    Около тази цена и дори по-висока няма аналог.
    Най-близкото е Q80T според мен, но пак е компромис и е по-скъп.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Не знам какви са ти проблемите и дори чета тук таме и не видях,че пак към мен имаш забележки.Добре,че един колега ми обърна внимание.
    Разбира се ,че знаех че ще имаш проблеми.Въпросите ти бяха предубедени,т.е. беще чел за точно това което ти е проблема,но незнайно защо чакаше някой да ти го реши.И не знам защо да се повтарям по много пъти,но изрично ти казах тогава(!),че такива филми не гледам и няма да пробвам нищо!Също на вилата нямам нет(освен мобилния на телефона)съответно и NETFLIX.И никога не съм ти обещавал каквото и да било!!
    Ти самия получи телевизора си,знаеше какво искаш и не го пробва 14 дни????
    Евала!
    Аз съм виновен!Поемам вината,като бг политик.
    Единственото което не ми беше ясно е след колко време ще напишеш мнението си-2/3 дни или 2/3 месеца след 14 дневния срок за връщане.
    Сега прави каквото си искаш,но не ме замесвай повече с твоя тв-р.
    Като си купиш PANASONIC OLED за 500 лв. повече ,ела ми се обади,че и аз да знам....Ще си купя 5.Дано не са 5 годишни дърти мостри.
    И когато говориш,че тв-ра не е хубав,не каза с кой точно го сравняваш!Какво по-добро си видял и освен маймуната(или нещо такова от въпросната сцена) кое друго в 99% от времето му е по-добро,контраста,движението при футбол и обикновенна филмова сцена или квото и да е.
    Защото мен не ме е грижа нито за тв-ра ,а за теб е ясно,че не те е грижа за себе си,освен да се оплакваш.Но има хора дето четат.И аз съм написал тв-те си и сравнявам с OLED,и ако цената беше какъввто и да е фактор няма да дам повече от 500 лв. разлика,но за нов модел неразпечатан телевизор.За мен не е проблем и за вилата да си купя OLED(ще чакам препоръки),а това,че често давам ключовете на приятели и не искам да добавям инструкции за гледане.Който отива ще гледа каквото и колкото си иска,ако му е кеф денонощно новинарски канал с надписи.
    И не знам хем приказваш,че цената за теб е голям проблем,хем този тв-р не ти харесва.Като си купиш друг до тази цена светни всички хора да знаят.Дано да е OLED или VA/FALD с поне 100 зони,за да не ме питаш после от къде пак знам ,че си приказваш наизуст.
    Надявам се ако ми отговаряш,да е за последен път и да не ме споменаваш повече в коментари.

    п.с. Извън темата.
    Ако човек не знае кого да пита и на кого да вярва в живота за целите които си е поставил,кой да е телевизор ще е най-малкия му проблем.Той няма да знае от къде да намери пари за живота си и следващия телевизор и.т.н.,всичко останало.
    И след като ти дават професионални сайтове и дори можеш лично да получиш съвет от експерт като R.LARSEN и ти пак говориш за форуми,аз няма какво повече да кажа.
    Беше шега за черно белия панасоник :D

    Иначе имаше HZ980E за 2100 което са си 400-500 разлика с доставката. Мисля че все още го има ако си търсиш OLED.
    Както и да е, връщам го утре или в понеделник. Ако не ми върнат парите ще го продам тук.
    Спрял съм се на Q95T. Доста по-скъп но отново супер ярък и няма да ме е яд че давам повече пари за по-кофти картина.
    Този пост е редактиран от Neuromancer23; 15-01-21 в 16:28. Причина: добавяне

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    13
    #105

    Отговор: Hisense телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от Neuromancer23 Виж публикацията
    На късмет е. Вероятно всички имат поне малки проблеми но незабележими при нормално ползване.
    Други като моя не стават за гледане.
    За HDD не знам, но бокс-а ще е по-добре от телевизора със сигурност, особено ако дадеш хубави пари.
    Иначе най-лесно е да го вържеш към приличен компютър.

    Около тази цена и дори по-висока няма аналог.
    Най-близкото е Q80T според мен, но пак е компромис и е по-скъп.
    Благодаря за мнението. Конкретно при 24фпс контент, например филм, как се държи от гледна точка на motion processing-а? Имаш ли наблюдения? Ясно ми е, че няма да е перфектно, но все пак да е приемливо, да не се набива на очи и да не дразни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 36 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Гаснене на телевизор HISENSE
    От tvbe във форум Hisense телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 12-10-19, 14:38
  2. Помощ за Hisense 12-ка
    От alonecrewbg във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 25
    Последно: 20-11-17, 20:10
  3. Малко помощ за hisense
    От waradin във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 24-01-17, 21:12
  4. HISENSE AS-09UR4SVGVQ5 за охлаждане
    От ops5 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 5
    Последно: 07-07-15, 13:30
  5. HISENSE KFR-3502G/BPE
    От presar във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 9
    Последно: 21-10-10, 03:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе