Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 37

PC към ТV проблем (DVI -HDMI) ПОМОЩ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    40
    #16

    Re: PC към ТV проблем (DVI -HDMI) ПОМОЩ

    Начин има( ще ги приближа едно към друго), кабел няма

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    40
    #17

    Re: PC към ТV проблем (DVI -HDMI) ПОМОЩ

    Тръгва само с S-video - S-video, S-video - чинч - изобщо няма картина, DVI -HDMI - има картина ама е много зле http://free.bol.bg/gorskia_79//S5002016.JPG. Май ще се откажа от HD филми.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #18

    Re: PC към ТV проблем (DVI -HDMI) ПОМОЩ

    Цитат Първоначално публикувано от hunter79
    Тръгва само с S-video - S-video, S-video - чинч - изобщо няма картина, DVI -HDMI - има картина ама е много зле http://free.bol.bg/gorskia_79//S5002016.JPG. Май ще се откажа от HD филми.
    Опитай с промяна на резолюцията, на честотата от видеокартата. Струва ми се че проблема е в PC-то, някъде в настройките.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    40
    #19

    Re: PC към ТV проблем (DVI -HDMI) ПОМОЩ

    Пробвах с всички честоти и резолюции. Променя се картината като параметри но качеството и е същото. Не е от това. Най много ме съмнява че е от кабела.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #20

    Re: PC към ТV проблем (DVI -HDMI) ПОМОЩ

    Цитат Първоначално публикувано от hunter79
    Пробвах с всички честоти и резолюции. Променя се картината като параметри но качеството и е същото. Не е от това. Най много ме съмнява че е от кабела.
    Да, щом е преход от DVI към HDMI - може да има пропуснато кабелче, грешно свързано и т.н. Или опитай с друг, нов кабел, или сменяй видеокартата с такава с HDMI изход.
    Всъщност ползваш кабел DVI/HDMI, или DVI/DVI с HDMI адаптор?

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #21

    Re: PC към ТV проблем (DVI -HDMI) ПОМОЩ

    Най-вероятно е от преходника. Потърси си друг кабел да пробваш. Опитай и с VGA кабел ако имаш съответните входове/изходи. Използването на разно преходници обикновено води до влошаване на качеството.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    40
    #22

    Re: PC към ТV проблем (DVI -HDMI) ПОМОЩ

    Прехода е DVI/DVI с HDMI адаптор. При свързване S-video (PC)- S-video(TV) работи и предава нормално, но незнам като пусна HD филм ще покаже ли наистина 720p или 1080 i. Мисля че при S-video няма да може да пусне такова качество затова наблягам да го подкарам с DVI/DVI с HDMI адаптор.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #23

    Re: PC към ТV проблем (DVI -HDMI) ПОМОЩ

    Цитат Първоначално публикувано от hunter79
    Прехода е DVI/DVI с HDMI адаптор. При свързване S-video (PC)- S-video(TV) работи и предава нормално, но незнам като пусна HD филм ще покаже ли наистина 720p или 1080 i. Мисля че при S-video няма да може да пусне такова качество затова наблягам да го подкарам с DVI/DVI с HDMI адаптор.
    Дано да ти тръгне връзката DVI/HDMI, тогава просто ще изхвърлиш през прозореца S-Video кабела
    Опитай както ти казах:
    - друг кабел, има DVI/HDMI готов кабел без адаптор
    - друг адаптор DVI/HDMI
    - видеокарта с HDMI изход и кабел HDMI/HDMI
    Кабелите да са маркови, с дебелина на кабела поне колкото палеца на ръката
    И вземи от Техномаркет. Май цената за 5-6 метров беше над 40 лв, но си струва, ако искаш качествен статичен образ, без трепкане.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    40
    #24

    Re: PC към ТV проблем (DVI -HDMI) ПОМОЩ

    Май ще се купува друг кабел директен DVI -HDMI 5 м. без преход. Взех другата комбинация защото ми трябваше 10 м. но сега ще направа пренареждане на компа и ТВ то.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    186
    #25

    Re: PC към ТV проблем (DVI -HDMI) ПОМОЩ

    няма да се отказваш от ХД, аз от 2 седмици гледам от пц на 42 плазма и си струва повярвай

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #26

    Re: PC към ТV проблем (DVI -HDMI) ПОМОЩ

    И аз имам подобен проблем с кабел DVI -> HDMI
    видеото е Geforce 4 MX, а ТВ-то плазма LG 50PX4R.
    На резолюции до 800х600 е перфектно, но вече над нея почват да се появяват разни артефакти като зелени точки по контурите и разни бягащи хоризонтални зелени линии. Тези дефекти се получават и при пускане на DVD или Divx на overlay на плазмата.
    Драйвера мисля е някъв 93.хх. Последния от сайта на nvidia.
    Някой ако има идея да каже По късно ще прикача и снимка с артефактите.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    164
    #27

    Re: PC към ТV проблем (DVI -HDMI) ПОМОЩ

    Radeon HD2600Pro-вземи си тази видеокарта поне да знаеш ,че подаваш качествен и с необходимата резолюция сигнал!
    A......Geforc-чето е за музея!

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #28

    Re: PC към ТV проблем (DVI -HDMI) ПОМОЩ

    Дефектите както казах са по контурите:




    Цитат Първоначално публикувано от centurionX
    Radeon HD2600Pro
    Системата не е моя и трудно ще успея да ги навия да дадат 150-200 лв за видео

    Освен това почти оправих нещата с VGA-VGA кабел, въпреки че там пък не мога да пусна ДВД-тата с overlay, че явно видеото пуска няква странна резолюция неразпознаема за плазмата и дава No signal

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    12
    #29

    Re: PC към ТV проблем (DVI -HDMI) ПОМОЩ

    Моят проблем не е с качеството на картината - тя е перфектна на LG-то, но ми разпъва прекомерно картината и образите се удължават, особено при HD филмите, даже забелязах че при картината на десктоп-тапета, показван на телевизора не се виждат всички елементи от картинката, това при дуалвю, при клоунсигнал, когато се вижда уиндоус десктопа иконите са наполовина извън екрана на ТВ-то. Кабела ми е DVI->HDMI 5м. за 35лв

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #30

    Re: PC към ТV проблем (DVI -HDMI) ПОМОЩ

    Цитат Първоначално публикувано от kerat
    Моят проблем не е с качеството на картината - тя е перфектна на LG-то, но ми разпъва прекомерно картината и образите се удължават, особено при HD филмите, даже забелязах че при картината на десктоп-тапета, показван на телевизора не се виждат всички елементи от картинката, това при дуалвю, при клоунсигнал, когато се вижда уиндоус десктопа иконите са наполовина извън екрана на ТВ-то. Кабела ми е DVI->HDMI 5м. за 35лв
    Проблема ти е че като клонираш картата, драйдева не може да пусне към монитора сигнал 4/3 а към плазмата 16/9. Ако и двете са 16/9 ще стане

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HDMI проблем
    От evgeny_79 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 06-02-13, 14:38
  2. Помощ за HDMI Switch
    От danideli във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-07-10, 15:03
  3. Помощ - DVI/HDMI ПРОБЛЕМ
    От ceco7 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 28-11-07, 21:26
  4. Помощ - DVI/HDMI ПРОБЛЕМ
    От ceco7 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-07, 23:21
  5. Отговори: 9
    Последно: 22-08-07, 11:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе