Резултати от 1 до 11 от общо 11

Scart към VGA кабел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    11
    #1

    Scart към VGA кабел

    Хора! Моля ви! Кажете ми как да си направя Scart към VGA кабел. От Бургас съм и не мога да намеря готов кабел във никой магазин. Търся из нета, но не разбирам чак толкова. Идеята ми е да свържа отрязан от едната страна SCART към SCART със също отрязан VGA към VGA и да направя Scart към VGA. Дали няма да изгоря нещо? Сигурно звучи малоумно, но вече съм отчаян Прикачам снимка за по-голяма яснота. Благодаря.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #2

    Re: Scart към VGA кабел

    никакъв шанс да успееш. Scart ако не се лъжа предава нискочестотен сигнал (по една жица и една маса тече цялата видео информация), а VGA-то е малко по сложен стандарт със хоризонтални и вертикални синхронизация и т.н. там неслучайно са към 15 жици от, които едно поне 9 се използват.
    Най-добре опитай с TV-OUT, ако видео картата ти няма ... малко кофти. Ако има някой из форума решил твоят проблем нека да каже.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    11
    #3

    Re: Scart към VGA кабел

    Аз искам да го вържа от TV tuner към монитор на комп. В нета пишеше че става, но не и как точно. Кой кабел със кой трябва да се върже???

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Scart към VGA кабел

    http://www.maplin.co.uk/Module.aspx?...C=SO&U=strat15

    но само като видиш цената и трябва да ти стане ясно, че няма да стане само с 2-3 припоя

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re: Scart към VGA кабел

    Цитат Първоначално публикувано от bonano
    Хора! Моля ви! Кажете ми как да си направя Scart към VGA кабел. От Бургас съм и не мога да намеря готов кабел във никой магазин. Търся из нета, но не разбирам чак толкова. Идеята ми е да свържа отрязан от едната страна SCART към SCART със също отрязан VGA към VGA и да направя Scart към VGA. Дали няма да изгоря нещо? Сигурно звучи малоумно, но вече съм отчаян Прикачам снимка за по-голяма яснота. Благодаря.
    http://www.idiots.org.uk/vga_rgb_scart/index.html
    Виж това дали не те устройва.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    11
    #6

    Re: Scart към VGA кабел

    Благодаря много. Но това е VGA към Scart a на мен ми трябва обратното.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #7

    Re: Scart към VGA кабел

    Не е ли все тая дали е ВГА-Скарт или Скарт-ВГА?Като го обърнеш наляво е Скарт-Вга,а надясно ВГА-Скарт.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    71
    #8

    Re: Scart към VGA кабел

    Цитат Първоначално публикувано от bonano
    Благодаря много. Но това е VGA към Scart a на мен ми трябва обратното.
    Здравей,
    Виж това

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    13
    #9

    Re:Scart към VGA кабел

    Здравейте,
    Никой не написа, че е постигнал положителен резултат.
    И аз имам здрав стар CRT монитор и телевизор със SCART букса, на който кинескопа му отишъл.
    - Каква е редовата развивка на мониторите? На телевизора е 15625 Hz.
    - SCART буксата на телевизотите, RGB и синхронизациите - входове или изходи са?
    Ако и двата отговора са положителни, и нивата на сигналите да си пасват, и някои сигнали да не са инвертирани, може да се гледа телевизия на монитор.
    Ако някой е постигнал това, да сподели.

  12. Novice
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    1
    #10

    Re:Scart към VGA кабел

    Хоризонталната честота на телевизионния сигнал (също и на R, G и B сигналите от скарт-буксата) е 15 625 Hz, а на CRT мониторите е от 30 000 Hz нагоре. Така, че само с няколко спойки няма как да стане. Може да има и по-евтини варианти, но набързо намерих този.

    http://www.ambery.com/rgbcgatovgac.html


  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    134
    #11

    Re:Scart към VGA кабел

    Потърсете нещо от сорта: http://www.comelsoft.com/product.php...ndtec&lang=bul

    Погледни за "TV to VGA Converter". Скъпичко, но продуктите на тази китайска фирма вършат работа - изпробвано...

    П.П. В Щатите всичко е на половин цена - остава някой да ви го донесе до тука, единствено трябва да се внимава да има ПАЛ изделието...

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Aвтоматично да си търси сигнала от SCART-a
    От chefobg във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 16-05-12, 18:34
  2. Питане за QED RGB Scart кабел?
    От tattoo777 във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 27-03-12, 02:35
  3. RGB Scart или S-video ?
    От tattoo777 във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 18-11-10, 11:11
  4. TV-out(S-video) -> TV-in(Scart).
    От Sad Reader във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 12-11-04, 14:21
  5. TV-OUT към SCART
    От giovanni_666 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 11
    Последно: 10-09-03, 12:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе