Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 57

DLNA PC мрежова връзка с компютър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    106
    #16

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    аз съм със Sony EX500 и работи много добре. Преди това си бях пуснал друг медия сървър от руски сайт - www.homemediaserver.ru, обаче е по-тежък като настройки. Пробвай с него, мисля, че Самсунг разпознават повече формати и нямат нужда от transcoding в реално време, както при Сони.
    Не съм 100 % сигурен, но май PS3 е за Сони основно - конвертира файловете в четим от ТВ-то формат.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #17

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    Със Самсунга е най-добре да си ползваш неговия Samsung PC Share Manager.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    67
    #18

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    Подкарах си DLNA на Samsung LE 40C650 без донгъл ,направо през рутера, и филма тръгна,но в PC Share Samsung в споделена папка не ми излизат субтитрите и на ТВ също без субтитри тръгва филма.... Какво трябва да направя за да ми излязат субсовете?

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    18
    #19

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    Ура!

    Свързах РС-то с LCDTV Philips 32PFL9603D/10 посредством рутер и кабели.
    За сървър ползвам "Домашный медиа-сервер".Подробни указания за настройка на програмата има във форума в сайта.
    Но за да се свърже сървъра с телевизора, наистина трябва да се изключи защитната стена на Windows.
    За сега със снимките няма проблеми, изяснявам някои неща при различните видео-файлове.

    P.S. Както казва един колега по-горе, темата е интересна и трябва да я поразчепкаме (за един месец е прегледана от над 1000 души).

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    22
    #20

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    renault_fen,
    Дай малко подробности. Аз също съм с ЕХ500 и искам да свържа компа с ТВ-то.
    През рутер ли направи връзката?

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    18
    #21

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    Направих го!

    Рутер: TL-WR740N и кабели към PC и TV.
    Софтуер: Домашный медиа-сервер.

    Проблеми:
    1. Накъсване при гледане на филми с разширение "mkv - 1920x1080p" и няма субтитири.Когато филмът е 1280x720p"- всичко е ОК. TV-то е FullHD, а видео-картата е NVIDIA GEFORCE 9500GT.
    2. Не може да чете клипове с разширение "mov", правени с фотоапарат "Nicon" - софтуера е "Apple Quick Time 6".При конвертиране в друг формат (AVI, DVD) проблема остава.А при клипове с разширение "mov", правени с други фотоапарати проблеми няма.

    С файлове МР3, JPG, AVI, 3GP, WMV, VOB проблеми няма

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    18
    #22

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    Компютър:
    -CPU INTEL DUAL CORE E5200 2X2.5GHz
    -MB Biostar G31D-M7
    -RAM 3GB DDR2
    -HDD 500 GB SAMSUNG SATA II
    -VGA NVIDIA GF 9500GT 512MB, DVI, VGA, HDMI

    TV: Philips 32PFL9603D/10 – поставил съм менюто на руски език.

    Рутер: Започнах с TL-WR740N, но след това го замених с TL-WR1043ND, който Интернет-доставчика ми раздаде безплатно на лоялни потребители.Връзките към PC и TV са съответно с 10 m и 5 m кабели, купени от “Conrad”.

    Софтуер: „Домашный медиа-сервер”.
    Направих някои настройки съгласно „База знаний по работе с программой”, публикуван във форума на сървара.
    За да работи сървара, трябва да се изключи защитната стена на Windows???

    Резултати:
    1. Снимки: файлове “JPG” – няма проблеми.
    2. Музика: файлове „MP3” – няма проблеми.

    3. Клипове:
    а) от фотоапарат „Fuji” с разширение „AVI” - вървят без проблеми.
    б) от фотоапарат „Nicon” с разширение „MOV” - получава се съобщение , че няма такъв файл.Конвертирах ги в различни формати с няколко програми, но няма резултат. „Nicon” работи с „Quick Time” и аз я имам инсталирана на РС, но на телевизора явно няма нищо от „Apple”.
    г) от GSM с разширение „3GP” - вървят без проблеми.
    д) клипове на Майкрософт с разширение „WMV” 1280x720p - всичко е ОК, а при 1920x1080p - накъсване на картината.
    е) клипове от „You Tube” с разширение „AVI” - вървят без проблеми.
    ж) клипове с разширение „MPG” - вървят без проблеми.

    5. Филми:
    а) филми с разширение „AVI” - вървят без проблеми.В началото нямаше субтитири, но след като копирах субтитрите им в отделна папка, която се посочва при настройка на програмата, всичко се оправи.
    б) DVD филми, които аз съм конвертирал от „AVI” – филма върви, но без субтитри.Когато ги гледам на компютъра, всичко е ОК.
    в) филми с разширение "MKV” 1920x1080p - накъсване на картината и няма субтитри и звук.
    г) филми с разширение "MKV” 1280x720p - всичко е ОК , има и субтитри.

    Направих опити и с програмата „TVersity-Free”.Не съм правил някакви настройки.Защитната стена на Windows не се изключва!

    Резултати:
    1. Снимки: файлове “JPG” – виждат се в по-малък размер.
    2. Клипове: както по-горе.
    3. Филми:
    а) филми с разширение „AVI” - някои не вървят.
    б) DVD филми, които аз съм конвертирал от „AVI” – филма върви, но без субтитри.
    г) филми с разширение "MKV” – не върви нито един филм.

    Опитите вероятно ще продължат!

  10. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #23

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    Цитат Първоначално публикувано от joropl
    Подкарах си DLNA на Samsung LE 40C650 без донгъл ,направо през рутера, и филма тръгна,но в PC Share Samsung в споделена папка не ми излизат субтитрите и на ТВ също без субтитри тръгва филма.... Какво трябва да направя за да ми излязат субсовете?
    При мен няма проблем със субтитрите, но програмата с която пуснах DLNA-a се казва Mezzmo. Естествено субтитрите трябва да са srt формат, и да се казват като филма. Не съм пробвал дали ще тръгнат субтитрите в mkv-тата. В интерес на истината не очаквах да тръгнат субтитрите през DLNA, даже се бях настроил вече вътрешно да гледам филмите без субтитри. Само ме притесни момента с изглеждането на Final Fantasy VII: Advent Children (мисълта да му пусна английския звук ме ужасяваше)

    Това на 40C750 телевизор, D-Link DIR 615 рутер, свързани през кабел.

    Програмата има и автоматично транскодиране (ако не се подържа формата), което работи Щото пробвах и други подобни сървари с уж работещо автоматично странскодиране.

  11. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #24

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    Мако е кофти да има 2 теми по темата.

    Пак малко добавки по темата. Тези дни си инсталирах PS3 Media Server и вече имам нов фаворит за DLNA сървар

    Плюсове:
    1. Автоматично споделя всички устройства в компютъра. Това си екстра, че ми беше умръзнало да добавям папки по другите софтуери.

    2. Мулти треад декодирането работи и вече няма проблем с 1080p h264 файлове.

    3. Добавя всякакви опции за стреамване като папки в самото дърво. Примерно ако филма се декодира от телвизора му избирам само да го стреймва, ако не избирам да го транскодира.

    4. Вгражда субтитрите в картината, така отпадат и проблемите със тях.

    5. Има и възможност за плейване на DVD от ISO, но още не съм я пробвал. По принцип не тегля DVD-та заради безумния размер и ниското качество.

    Минуси:
    1. Транскодираната медия не мога да я превъртам.

    2. Не подържа продължаване на филма от кадето съм го гледал. Това комбинирано с горното е доста неприятно.

    Като цяло съм доволен от програмката има доста повече функционалност от платените такива, работи се постоянно по нея и е безплатна.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    106
    #25

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    Цитат Първоначално публикувано от pavleto
    renault_fen,
    Дай малко подробности. Аз също съм с ЕХ500 и искам да свържа компа с ТВ-то.
    През рутер ли направи връзката?
    Здравей,
    извинявай за закъснението, но лято.. отпуски.
    Свързвам компютъра и телевизора към рутер и след инсталирането на PS3, телевизора го намира автоматично.
    Единственият по-сериозен проблем при мене е, че напоследък при някои формати на файла, този плейър разбърква съдържанието - напр. почне от 6 мин., след няколко минути се върне в началото и т.н. няма голяма логика в това, но ги разбърква на случаен принцип сякаш, което си е дразнещо и нямам идея на какво се дължи. При MKV го няма този проблем.

  13. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #26

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    Цитат Първоначално публикувано от tricki11
    Здравей, пиша ти, защото си изтъкнал в темата за ДЛНА ПС3 медия сървър за свой фаворит...до тука добре, но ще кажеш ли дали успя да подкараш външни субтитри с нея и как?
    ако искаш пиши в темата направо, може и скрииншоти да сложиш, за да стане по ясно
    благодаря ти предварително
    Не съм успял до сега. PS3 Media Server-a мисля, че не подържа външни субтитри. Имам доста мощна машина и не ме притеснява, че се налага транскодинг за да гледам със субтитри. Проблема е, че човека който го е пишел тоя сървар вече няма да го разработва. Последния комит е от април месец http://code.google.com/p/ps3mediaserver/source/list .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    141
    #27

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    Добре бе да му се не види....
    Няма ли наистина медиен сървър, който да показва папките както са си реално както PS3, макар, че и той има проблеми, справя се до определен брой папки, примерно 16(не се замислих колко са) и от там нататъка не ги показва(директорията ми снимки има много поддиректории и не ги показва всичките). Освен това не може да поддържа външни субтитри...
    Искам да не се добавят всеки път нови и нови папки и т.н. и да се опресняват настройки и бла бла бла..., освен това да не се налага транскодиране на медията, че машината ми е слаба за тази цел и не на последно място разбира се да се поддържат външни субтитри...
    наистина ли няма такъв медия сървър

  16. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #28

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    Поне аз от всички над 10, които пробвах няма точно такъв. Все на някой нещо му куца. Всички освен този на Samsung не поддържат субтитри в отделен поток. При нито един не работи автоматичното откриване на това какво подържа TV-то. Повечето им липсва изобщо обцията за транскодиране, каквото ти подържа TV-то това е. Като цяло е голяма мъгла Аз затова и прежалих 5.1 звука и карам с Boxee, поне всичко си работи от ряз, тегли инфо и банери на сериялите и филмите.

    При мен с PS3 media server-a няма проблем с папките всички се показват, в downloads имам над 30-40 папки.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    141
    #29

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    мдам...PS3 сега видях... до 20 папки ги отрязва, снимките ми са 69 папки...(не съм виновен за числото, така се е получило )
    Този Samsung PC share manager май съм най-недоволен от него, нещо шернато по съвсем друг начин той го шерва на телевизора, без да му е оказано...често забива...през него ми тръгват всички аудио потоци едновременно(английски, френски, руски и т.н.) и естественно ТВ-то не смогва заради тях...
    За сега се мъча с руския медия сървър, май ще излезе стока...само дето всеки път като искам да гледам нещо, трябва да си го добавям...
    Иначе 5.1 не бих го изоставил за нищо на света, от няколко години гледам филми на комп-а с такъв звук и ми е страшно гот, сега си направих най-накрая ремонт и на хола, започнах обзавеждането и ..не не не...не и скам и да си помислям даже за тази възможност без 5.1
    хайде със здраве, ако някой изнамери по-подходящ медия сървър, да напише някой ред и за нас по-заетите

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    106
    #30

    DLNA PC мрежова връзка с компютър

    PS3 media server / TV Sony EX500
    уточнявам телевизора, за да не би колегите които имат проблеми с папки и външи субтитри да са с друга марка (възможно е това да е проблем, не знам..)
    При мене показва всички папки (доста повече от 20), и също външни субтитри.
    От известно време насам обаче ми разбърква филма понякока, което е много неприятно (пуска 5-6 мин. нормално, после 3-4 мин. от друга част на филма, после се върне там където е било преди и т.н.). Преинсталирах го, но пак същото. Уви не съм намерил алтернатива за сега на PS3 , та по-скоро мисля как да обравя това с филмите. Иначе концепцията да гледаш филми/ снимки през DLNA според мене е много добра и остава читам медия сървър да се появи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ПРЕМЕСТЕНО: DLNA PC мрежова връзка с компютър
    От kod във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 13-04-11, 08:05
  2. Продавам части за компютър и s.А
    От plamen22 във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 23-12-10, 11:44
  3. Emerson 24-ка - компресорът внезапно умря
    От Zakusal във форум Климатици Osaka
    Отговори: 3
    Последно: 04-01-10, 21:49
  4. Отговори: 0
    Последно: 06-07-09, 05:34
  5. продавам мобилен компютър Dell XPS 1330
    От Bravo във форум Продава
    Отговори: 5
    Последно: 13-04-09, 09:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе