Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 57

DLNA PC мрежова връзка с компютър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #31

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    Я виж да не си пуснал тази опция по до доло на снимкат, може да е от нея.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    106
    #32

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    погледнах, но не е активна тази опция т.е. не е от това явно. Ровя се по опциите, но не виждам какво може да се е сбъркало ?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    141
    #33

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    Здравейте, мога ли да накарам SAMSUNG LE40C650 да подкара Blu-Ray от този вид: https://forum.setcombg.com/********************/details.php?id=233497&hit=1
    самите m2ts файлове ги пускам един по един, но не мога да изгледам филма по този начин, не е приятно да зарежда медия-та постоянно , а и субтитрите трябва да си играе човек да ги синхронизира за всичките файлове...
    другия вариант е евентуално да се обединят тези файлове, но не знам с какъв софтуер да стане това...
    благодаря Ви предварително за отговорите.


    Хайде де, никой ли до сега не е опитвал да гледа БЛУ РЕЙ на телевизора си през ДЛНА???

    мдам, голяма гъба съм бил...филма е само в един файл, но той е от последните...а аз си мислех, 4е следват един след друг като при ДВД-то... рипнах субтитрите чрез tsmuxer и suprip и вече няма никакъв проблем

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    6
    #34

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    Нещо за Windows Media Player, той също има стрийминг по мрежа. Пробвах на Bravia EX500 през безжичен рутер но реже резолюцията, иначе реших проблема със субтитрите с плъгин http://www.free-codecs.com/download/DirectVobSub.htm. Някой пробвал ли е жично? Отзиви?

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    238
    #35

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    Цитат Първоначално публикувано от tricki11
    Здравейте, мога ли да накарам SAMSUNG LE40C650 да подкара Blu-Ray от този вид: https://forum.setcombg.com/********************/details.php?id=233497&hit=1
    самите m2ts файлове ги пускам един по един, но не мога да изгледам филма по този начин, не е приятно да зарежда медия-та постоянно , а и субтитрите трябва да си играе човек да ги синхронизира за всичките файлове...
    другия вариант е евентуално да се обединят тези файлове, но не знам с какъв софтуер да стане това...
    благодаря Ви предварително за отговорите.


    Хайде де, никой ли до сега не е опитвал да гледа БЛУ РЕЙ на телевизора си през ДЛНА???

    мдам, голяма гъба съм бил...филма е само в един файл, но той е от последните...а аз си мислех, 4е следват един след друг като при ДВД-то... рипнах субтитрите чрез tsmuxer и suprip и вече няма никакъв проблем
    направи следната процедура поне аз така правя и съм много доволен
    като свалиш БД50 филма ( за целта е нужно всички файлове ) го отвяряш с програма DVDFab 7 и от там избираш какво да оставиш и прекахнеш ( може да ти обработи звука от DTS-HD до DTS краен резултата ) избираш да е ( mkv Remux ) означава видео untached и ТВ-то гледам е Ц650 ( няма нужда да конвертираш после звука до AC3 ) направо го пускаш или по DLNA или от външен хард субтитрите да се преименуват както се казва филма и се наслаждаваш

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    4
    #36

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    Здравеите,имам PHILIPS 32 pfl 8404.Проблема ми е със NET TV.НЕ може да се свържи.След като натисна бутона net tv,изписва СВЪРЗВАНЕ....и това е.Някаква настроика ли бъркам или телевизорът е дал дефект.Моля ако може някои да помогне.Благодаря предварително.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    3
    #37

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    Цитат Първоначално публикувано от LilScrappy
    направи следната процедура поне аз така правя и съм много доволен
    като свалиш БД50 филма ( за целта е нужно всички файлове ) го отвяряш с програма DVDFab 7 и от там избираш какво да оставиш и прекахнеш ( може да ти обработи звука от DTS-HD до DTS краен резултата ) избираш да е ( mkv Remux ) означава видео untached и ТВ-то гледам е Ц650 ( няма нужда да конвертираш после звука до AC3 ) направо го пускаш или по DLNA или от външен хард субтитрите да се преименуват както се казва филма и се наслаждаваш
    Защо е необходимо всичко това?
    Само избирате най-големия файл от списъка и тв-то трябва да го подкара;ако не ще, орязвате излишните потоци с tsmuxer. само че аз имам друг проблем, описал съм го в другата тема за DLNA. един и съши фаил, по мрежата насича, а от външен хард диск върви както трябва...
    къде е проблема; в тв-то или в комп-а
    като смених ОС, лан картата, кабелите, с рутер, без рутер...от втория хард го чета...има подобрение,. но....пак леко насичане,...
    благодаря ВИ предварително.

  10. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #38

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    Цитат Първоначално публикувано от nasko642
    един и съши фаил, по мрежата насича, а от външен хард диск върви както трябва...
    къде е проблема; в тв-то или в комп-а
    като смених ОС, лан картата, кабелите, с рутер, без рутер...от втория хард го чета...има подобрение,. но....пак леко насичане,...
    благодаря ВИ предварително.
    Е ти сам си отговрил на въпроса По каква мрежа върви? Ако е през безжична забрави да гледаш нещо повече от 720p. 1080p са към 40-80Мbit което е към от 5 до 10 мегабайта за секунда трасфер. Аз по безична с тия боклуци дето са масовите рутери повече от 4MB не съм виждал.

    През DLNA ако е блурей ти трябва доста мощна машина за да го транскодираш в реално време. Поне аз като си правих тестовете от 8 треада (Intel i7-920) 4-5 бяха на 100% при траскодиране на блурей. При h264 беше още по зле положението

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    141
    #39

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    portokala123, аз също го имам този проблем, процесора ми не се товари, аз не искам никакво транскодиране, комп-а ми е слабичък. Наско ми е колега, аз съм му обяснил това...но и при мене го има същия проблем. Онзи ден го установихме, когато пускахме един и същи филм по няколко начина. Руския медиа сървър всъщност прави някакво транскодиране май, защото все пак филма е .m2ts, а телевизора не го чете в този формат; но само след преименуване, от външен хард върви перфектно; докато по DLNA пак насича; а защо само потоците видео + аудио DTS-HD опаковани в .ts контейнер, без да е пипан битрейт, вървят по DLNA перфектно...Идеята е да не се занимава човек всеки път да прави това...или да копира всеки 30-40gb филм на външен хард, за да върви... Все пак ти казвам, аз съм с P4 2666MHz и се товари по време на гледане на филма на около 30-35-40%; мрежата я дава да се товари до 45-55Mbps, а ти пишеш 40-80...явно зависи от битрейта на видеото и аудиото.всъщност мрежата е кабелна...по WiFi знам че няма какво да очаквам. На наско ПЦ-то е по-добро...но също е такова положението...
    харда ми е голям, с 32mb кеш...за него това не е натоварване просто...
    установих, че стойността на размера на буфера за предаване на данни на сървъра трябва да бъде възможно най-малко(4кб). колкото по-голяма е тази стойност, толкова по-рано започва да ми насича(говоря за руския медия сървър)и за по-дълго време няма звук и картина; с други думи, когато е лек случая, това трябва да помогне...използвахме вече няколко ПЦ-та и 1 лаптоп...нещата все са същите; къде повече, къде по-малко
    явно проблема е в сървъра; аз преди време бях те питал за PS3, но така и не успях да го подкарам...а и на моята слаба машина няма и да върви явно като хората.това е за сега от мен. Продължаваме да се чоплим, пък дано успеем да се преборим с проблемите

  12. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #40

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    М да това звучи странно. Може да го сложа за пробата през почивните дни да видя за какво става дума. Може проблема да от версията на енкодера който ползват. Аз за PS3 Media Server слагах мулти треад енкодер за да върви както трябва иначе ползваше само едно ядро от процесора.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    134
    #41

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    Защо ми излизат на маймуница субтитрите и са малки на PS3 медия сървър на Сони ЕХ500 ? Как се регулират?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    51
    #42

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    Според мен проблема е в слабите ви компоненти на PC както писах в една друга тема
    за DLAN се изисква а всичко да е на мах.Аз нямам никакъв проблем за да помогна
    пoлзвайте това 1000BASE-T Gigabit Ethernet кабел (ACnetPLUS Кабел)
    също според мен буфера трабвя да е на 51200 .

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    46
    #43

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    tricki11, опитай в самия HMS да скриеш излишните пътечки от филма. Моите наблюдения са, че точно броя пътечки е нещото което пречи на HMS, иначе той просто скрива разширението m2ts, като казва на телевизора, че му предава ts.
    Проблема определено е в пътечките, а щом казваш че с диск от телевизора вървят, значи се тормози HMS, интересно дали с преименуван на .ts файл през самсунгския DLNA ще върви. Ще пробвам довечера.

  17. SAGE
    Guest
    #44

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    Цитат Първоначално публикувано от vancho20
    Защо ми излизат на маймуница субтитрите и са малки на PS3 медия сървър на Сони ЕХ500 ? Как се регулират?
    Смени си кодовата таблица на субтитрите да е cp1251

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    141
    #45

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    а как да ги скрия от HMS излишните пътеки? С tsmuxer знам вече...а когато ги махна от там, върви прекрасно с HMS.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ПРЕМЕСТЕНО: DLNA PC мрежова връзка с компютър
    От kod във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 13-04-11, 09:05
  2. Продавам части за компютър и s.А
    От plamen22 във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 23-12-10, 12:44
  3. Emerson 24-ка - компресорът внезапно умря
    От Zakusal във форум Климатици Osaka
    Отговори: 3
    Последно: 04-01-10, 22:49
  4. Отговори: 0
    Последно: 06-07-09, 06:34
  5. продавам мобилен компютър Dell XPS 1330
    От Bravo във форум Продава
    Отговори: 5
    Последно: 13-04-09, 10:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе