Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 57 от общо 57

DLNA PC мрежова връзка с компютър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    46
    #46

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    Цитат Първоначално публикувано от tricki11
    а как да ги скрия от HMS излишните пътеки? С tsmuxer знам вече...а когато ги махна от там, върви прекрасно с HMS.
    Пробвах, не става така както го мислех, tsmuxer си остава варианта. HMS може да вика tsmuxer и да прави преобразуване в реално време, за съжаление на мен не ми се отдава да му напиша точно скрипта. Ако се включи някой с малко повечко опит, предполагам ще станат нещата.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    23
    #47

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    Някой може ли да ми каже , като "изрязвам" от МКВ-то някакъв поток с "mkvmerge" , как да не се повтаря файла (незнам дали се изразих правилно) ?
    Защото при 11 гб. филм за да му изрежа да речем DTS 5.1 и да му оставя DD5.1 аудиото ми трябват още 11 гб. на Харда.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    67
    #48

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    Имам запитване по темата..Защо след възстановяване на заводските настройки на тв Samsung c650 филмите ,които пускам по DLNA се зареждат доста по - бавно от преди и накъсват през определен период от време за да заредят...А преди този проблем го нямах, каква може да е причината?

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    51
    #49

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    Защото според мен му трябва време за опресняване и за това ти зарежда по бавно .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    39
    #50

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    Mod - тук не се обсъждат пиратски софтуер и кракове.
    Vanquished


  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    80
    #51

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    аз си купих преди 3 дни самсунг LN32C550 амариканското изпълнение и съм качил програмата за сървър "самсунг пи-си шер мениджър". телевизора намира папките със снимки, филми или музика, но ми изписва съобщение за грешка и неподдържан формат.
    през флашката ми подкара филм AVI формат с маймунски субтитри, но от настройките след като му зададох кирилик тръгнаха, т.е от флашката чете всичко.
    дайте идея какво да правя с DLNA връзката?
    през телефона всичко тръгва - снимки, клипчета или музика.
    и още един въпрос това чудо ще показва ли някаква картина в България - ATSC & clear QAM?
    вързах камера на PAL излиза черно-бяло. кабеларките предлагат ли ресийвъри, които да му пуснат нормален сигнал?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    19
    #52

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    Здравейте. От няколко месеца съм собственик на TV LG 42LE5500. По принцип нямах големи проблеми с подкарването на DLNA. В началото използвах сървъра който дойде ТВто Nero media. Той тръгна от раз, без да правя каквито и да е настройки вкл. не съм задавал IP на ТВ и не съм изкл. защитната стена. След това минах на руската home media server. И с двата сървъра не съм имал проблеми със субтитрите(става дума за външни субтитри). Руския сървър заема по малко ресурси от Нерото и има транскодиране. Последното за мен е без значение тъй като компютъра ми е доста стар - PIV 3,2GHz, RAM 1GB, с вградена видео карта с чипсет на Intel
    Впоследствие забелязах следния проблем(и с двата сървъра), който с времето започна да ме дразни много. Когато гледам филм 1080 с голям размер примерно около 8гб и реша да превъртя до средата на филма, същия или тръгва с голямо забавяне(в най добрия случай) и през това време изписва надпис "зареждане" или изписва "невалиден файл" и тръгва следващия по ред филм.

    Проблемът се оказа че е антивирусната, Avast в случая. Наложи се да задам точно определено IP на ТВто. В мрежовия щит на антивирусната добавих въпросното IP (тоест да не проверява трансфера от и към него) и проблема изчезна. Сега при првъртане не се забавя и секунда. Даже няма време да изпише надписа"Зареждане". Надявам се да съм бил полезен.

  10. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #53

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    Хора има ли вариант PS3 Media Server-a да не ми насича! PC-то ми е старичко Athlon 3000+, RAM 1,5GB, NVidia6600GT. Единствено през него тръгва всичко, но пък яко насича??
    През HMS нищо не засича!!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1301991579[/time]_________________________________________________

    Никой не отговаря.... дали няма вариант... не ми се струва

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #54

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    Моля ви се помогнете, че вече нямам нерви. Искам да свържа телевизор Сони ЕХ500 към лан картата ми на лаптопа. Хващам безжично интернет от рутера ми който е в другата стая. Свързал съм ги с кроснат кабел, но нещо не мога да направя настройките да върви нет. Може ли и малко повече за този руски медия сървър. Само на компютъра ли се слага, въобще какво трябва да направя.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    37
    #55

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    molqqqqqqqq imam samsung 6530 vsi4ko mi e perfektno .imam instalirani 2 sarvara za DLNA all share i ps 3 vsi4ko mi se konektva ni6to ne nasi4a oba4e ne moga i ne moga da pusna vanshni sub na nito edno ot dvete .pomoshttttt

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    2
    #56

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    Здравейте, току що се регистрирах във сайта и бих искал да попитам нещо. Преди време си купих телевизор LG 47LD650 (DLNA supported).В къщи имаме рутер и два лаптопа DELL INSPIRON. Знам само характеристиките на единия (другия е с подобни но разликата е че картата на другия е GeForce). Та характеристиките на единия са
    DELL INSPIRION 1525N:
    Core 2 duo T8100 2.1GHz, 800, 3M
    Memory Dual Channel 2.0Gb
    Graphic Intel Integrated GMA X3100
    USb, HDMI ..... и другите характерни глупости. ВЪПРОСА (ПО-ТОЧНО МОЛБАТА) МИ Е - МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ДА МИ ОБЯСНИ ДАЛИ ЩЕ Е ВЪЗМОЖНО СВЪРЗВАНЕТО ИМ И АКО ДА ТО ДА ОПИШЕ НАЙ-ОБЩО СТЪПКА ПО СТЪПКА СВЪРЗВАНЕТО.
    Към LG-то ми дадоха инсталационен диск на Nero MediaHome 4 Essentials което е някакъв софтуер за DNLA за WINDOWS.
    ПС : Телевизора има и Wireless AV Link това значи ли че мога да го свържа към интернет или по друг начин с компа чрез него. Ще съм благодарен ако някой ми отговори щото вече се обърках с това DNLA и Wireless AV Link .

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    5
    #57

    Re:DLNA PC мрежова връзка с компютър

    Здравейте при PFL 7605h 12 със домашний медиа сервер (home media server) всичко тръгна от раз, но пък Mezzmo не показва никакви мрежови устройства. Със руската програмка всичко тръгва и върви без проблем, само не успях да пусна WEB портала за да отварям настройките на програмата от самия телевизор под формата на web страница но предполагам и това е въпрос на настройка.
    Със обикновен LAN кабел засича само 30 GBтов blu ray филм, но предполагам че и това може да се оправи с някакви настройки.

    Ако някой има съвет да казва, иначе човъркането продължава. По нататък ще пробвам да пусна интернет телевизията през самата програма, но остава да намеря хубав сайт с добра връзка и качество на картината (поне за опита)

    Иначе как е най добре да се транскодират филмите? Със папка за временните файлове или със буфер опцията? Сигурно е върпос на хардуер...
    На аудио канали по подразбиране е 0, трябва ли да го променя на 2 за да е стерео звука?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. ПРЕМЕСТЕНО: DLNA PC мрежова връзка с компютър
    От kod във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 13-04-11, 08:05
  2. Продавам части за компютър и s.А
    От plamen22 във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 23-12-10, 11:44
  3. Emerson 24-ка - компресорът внезапно умря
    От Zakusal във форум Климатици Osaka
    Отговори: 3
    Последно: 04-01-10, 21:49
  4. Отговори: 0
    Последно: 06-07-09, 05:34
  5. продавам мобилен компютър Dell XPS 1330
    От Bravo във форум Продава
    Отговори: 5
    Последно: 13-04-09, 09:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе