Страница 1 от 11 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 152

Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    15
    #1

    Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г

    Интересува ме някой дали има по-задълбочена представа за тези уреди,както и личен опит с избор,настройки и сметки.Прердстои ми да закупя такъв и колкото повече проспекти чета и се консултирам с продавачи,толкова повече се колебая какъв производител и модел да избера.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #2

    Re:Газов котел - мнения и препоръки

    Ами то на газта и вдигнаха цената, ... китайците направиха ХАИЕР с COP 6, ... струва ми се че си тръгнал в грешна посока.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    15
    #3

    Re:Газов котел - мнения и препоръки

    Ми то хубаво,ама 3 години крепих положението с климатик и наистина е чудесно като ергенско решение,ама при наличието на малки деца и нервни комшии......Освен това при нас зимите са по-сурови и влажни,обледяването става ежедневие,както и размразяването с кани гореща вода.Да не говорим за бойлера,който за 12 часа престой загубва 50% от температурата си без да е ползван,а когато ти трябва тепърва го чакаш да загрее.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #4

    Re:Газов котел - мнения и препоръки

    Извинявай за предишния постинг : Газовия бойлер си е наистина добро решение но според мен излиза скъпо ако ще се прави инсталация само за един малък апартамент.

    Аз също съм с малко дете (4г) а и съм много зиморничев та си карам със смядовски радиатор но пък съм си изолирал добре апартамента. Мисля за климатик за преходния период, но 1500-2500 за стая ми се струва скъпо (евтините решения пък имат други недостатъци).

    Бих ти препоръчал отделен бойлер за топла вода и парно, защото с тези комбинираните като почнете да се къпете ще ви изтива стаята - а тогава има най-голяма нужда от топло (децата тогава настиват).

    Малките бойлери имат ниско КПД - големите пък са много за малък апартамент....

    ... както се изказа някой : все трбва да се включим някъде, а набутването си е сигурно

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #5

    Re:Газов котел - мнения и препоръки


    Абе хора, пуснах една тема за Газов бойлер преди 3-4 дни - кажете някое мнение, моля!

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re:Газов котел - мнения и препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от lsabg
    Ми то хубаво,ама 3 години крепих положението с климатик и наистина е чудесно като ергенско решение,ама при наличието на малки деца и нервни комшии......Освен това при нас зимите са по-сурови и влажни,обледяването става ежедневие,както и размразяването с кани гореща вода.Да не говорим за бойлера,който за 12 часа престой загубва 50% от температурата си без да е ползван,а когато ти трябва тепърва го чакаш да загрее.
    Тово което говяориш за климатика, означава че ви купил някой боклук или нещо не му е наред. Това със размразяването с топла вода го правеха на Самсунгите защото бяха много зле. И аз живея на мнпого влажно място.
    Миналата зима във Варна доста дълго се задържаха температури около -10 градуса и се видя кой климатик какво може.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    15
    #7

    Re:Газов котел - мнения и препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от echo

    Абе хора, пуснах една тема за Газов бойлер преди 3-4 дни - кажете някое мнение, моля!
    Газов бойлер - да,но не на пропан-бутан и особенно в жилището.Този газ е коварен,по-тежък от въздуха и при евентуална лоша връзка или друг теч .......Преди години наш приятел се задуши по този начин.Поради тази причина мисля да си сложа газовия котел на терасата,макар метана да е силно летлив и с по-сериозни защити по инсталацията.

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #8

    Re:Газов котел - мнения и препоръки

    Едно мога да те посъветвам.Гледай да не е италиянски.Никога ама никога не съм видял италиянска битова техника направена както трябва.През ръцете ми е минала поне един стадион битова техника и мога категорично да твърдя горното

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    15
    #9

    Re:Газов котел - мнения и препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Едно мога да те посъветвам.Гледай да не е италиянски.Никога ама никога не съм видял италиянска битова техника направена както трябва.През ръцете ми е минала поне един стадион битова техника и мога категорично да твърдя горното
    Благодаря колега,за подкрепата да наклоня везните в полза на немските.За битовата електроника със сигурност и аз съм категоричен,че макаронаджиите не ги бива,но нали са силни в автомобилните газови уредби,та мислех,че при газовите котли ще са напред с материала.От Овергаз пък казват,че за момента само италианските газови уреди притежават маркировка за КПД според новите директиви на ЕС. Така за момента колебанията ми са между BUDERUS и DeDietrich с принудително въздухоподаване(турбо)

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #10

    Re:Газов котел - мнения и препоръки

    Газова уредба е ниско технологично изделие.Не е кой знаекакво- една бутилка и един изпарител.Котела е приципно различен.Там трябва и електроника и здрава механична конструкция.Немците в това ги бива много.А за Овъргаз по-добре да не коментирам,че към тях,енергото и вик изпитвам такива дълбоки чувства та не намирам думи да се изразя

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #11

    Re:Газов котел - мнения и препоръки

    До колкото разбирам от постовете, тука иде реч за комбиниран газов стенен котел и бойлер.? Дали италиански или немски.....хм...все едно и също е. Основните производители на горелките са Китайците, на вентилите са италианците, на предпазната арматура немците, на топлообменниците - шведите. А къде са щанцовани ламарините и къде е сглобено това чудо - няма кой знае какво значение. Важното е уредът да отговаря на "Наредба за съществените изисквания" и да носи маркировка Со. От там нататък идва другия критерий за избор: дали да бъде с бутермичен топлообменник - 2 серпентини 1 в друга или с пластинчат топлообменник. Предимствата на първия: по-трудно се затъква с котлен камък, недостатъци: по-инертна система. Аз лично бих заложил на някоя не толкова реномирана марка с по-ниска цена и предлагаща повече екстри - седмични програматори, дисплеи и т.н.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    54
    #12

    Re:Газов котел - мнения и препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Едно мога да те посъветвам.Гледай да не е италиянски.Никога ама никога не съм видял италиянска битова техника направена както трябва.През ръцете ми е минала поне един стадион битова техника и мога категорично да твърдя горното
    защо да не е италински аз лично имам такъв и досега не съм имал оплаквания
    отоплявам 120 кв.м и повече от 153 лв в най студените месеци не съм плащал
    точно за немски котел съм слушал и виждал простотий
    котела ми е "immergas" с 30 месеца гаранция която сама по себе си говори достатъчно
    освен това забравих да отбележа че заради изключеният ми ел.бойлер спестявам 45 лв.ток

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #13

    Re:Газов котел - мнения и препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от eysan
    защо да не е италински аз лично имам такъв и досега не съм имал оплаквания
    отоплявам 120 кв.м и повече от 153 лв в най студените месеци не съм плащал
    точно за немски котел съм слушал и виждал простотий
    котела ми е "immergas" с 30 месеца гаранция която сама по себе си говори достатъчно
    освен това забравих да отбележа че заради изключеният ми ел.бойлер спестявам 45 лв.ток
    Абсолютно нищо против няма да имам да нямаш проблеми.Фактите обаче говорят друго.
    В сравнение с другите европейски производители на битова техника и електроника италиянските твърдо водят класирането по брой дефекти в гаранционен и извънгаранционен срок още по лошо е че разликата е в пъти,а не проценти.Като характера на повредите в повечето случаи изискват скъп ремонт.TazmaniaK казва че вентилите са италиянски.Добре аз пък без да съм интересувал кой знае колко от котлите,камо ли да търся информация от сервизни центрове съм почти сигурен,че най-много дефекти са дали вентилите.Хайде сети се за реномиран италиянски производител на който реномето не е "Махни го тоя италиянски боклук".
    И проблема е следния.След като ние не произвеждаме,то нека за парите които даваме и които излизат от България да отиват за нещо наистина качествено.Дали ще го произвеждат патагонци или танганайци за нас е без значение

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    46
    #14

    Re:Газов котел - мнения и препоръки

    Аз ползвам от 2 год. Мора (чешко производство ). Единствен недостатък е че са шумни.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #15

    Re:Газов котел - мнения и препоръки

    С най-висок КПД са кондензните котли. При тях има допълнително отнемане на топлина от изгорелите газове, като тяхната температура пада до 50-60*, при което водните пари в тях кондензират. От там носят и името си! Всички фирми имат такива модели и тяхната цена е естествено по-висока. Такъв котел получи златен медал на Пловдивския панаир тази година - виж тук. Въпрос на лични предпочитания е избора на марка и модел. Всичко е въпрос на пари, екстри и възможности. Най-скъпи са немските, по-евтини - италианските, но и турските вършат работа, стига да са сертифицирани - при покупката трябва да се изисква сертификат и документ за съответствие. И тук е като при колите - някои са в пъти по-скъпи от други, но всички се купуват !

    // Тя темата била клеясала,но се подведох по последния пост. Сори.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 11 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе