Страница 1 от 57 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 850
Like Tree1Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2012

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

  1.  
     
  2. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #2

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Честита Нова Година и от мен.

  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    22
    #3

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Честита нова година и тонове червено вино и ракия!

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Честита Нова Година! Освен здраве и късмет на Вас, нека донесе газификация на съседа Ви отдолу, на съседа отгоре, на съседа отдясно и съседа отляво - друго си е да те топлят отвсякъде !

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    3
    #5

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравейте.

    Изчетох доста мнения по темата, но все пак си мисля, че е по-добре да питам тук за вашето мнение и препоръка.

    Имам 2 апартамента (ап. 20 и ап. 9), които искам да газифицирам. Сградата е нова - с външна изолация, а също така съм си слагал допълнително каменна вата за изолация под гипсокартона. И двата апартамента са с югоизточно изложение. Ап. 9 е вътрешен, а ап. 20 - външен.
    Ап. 20 има следните стаи - кухня 9 кв.м., дневна 19 кв.м., спалня 12 кв.м., кабинет 12 кв.м., коридор 6 кв.м., баня 4 кв.м.
    Разположение на тръбите - http://www.playerfinder.net/ap20.png
    Ап. 9 - спалня 14 кв.м., дневна + кухня 32 кв.м., коридор 4 кв.м., баня 4 кв.м.
    Разположение на тръбите - http://www.playerfinder.net/ap9.png

    В ап. 20 има възможност да се сложи кондензен котел. И двата котела ще се ползват както за отопление, така и за топла вода. И двата котела са на голямо разстояние от баните. Бих желал да могат да поддържат около 25 градуса. Склонен съм да дам малко повече пари за котли и радиатори, но впоследствие да имам по-ниски месечни сметки за газ. Какъв котел и радиатори за стаите бихте ми препоръчали? Благодаря предварително!

    Честита Нова Година и всичко по-по-най

  6. JaR
    JaR е офлайн
    Junior Member Аватара на JaR
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    61
    #6

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Честита Нова Година!!!


    Колко W отоплителна сила са нужни за 1 кубичен метар ?

  7.  
     
  8. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #7

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Отоплителната мощност, необходима за покриването на топлозагубите на един кубичен метър не може да се каже на готово. Правилното е да се изчисли. Но... в сферата на инсталаторските фирми са приети няколко ориентировъчни стойности. Те се опраделят в зависимост от вида на изолация на жилището (съответната стая) и изглеждат приблизително така: добра изолация: 45-50 W/m3; средна изолация: 65-70 W/m3; лоша изолация: 100-120 W/m3.

  9. JaR
    JaR е офлайн
    Junior Member Аватара на JaR
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    61
    #8

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Благодаря eng.Neychev точно такъв отговор исках.

  10. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #9

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    ЧНГ и от мен!!! Най-вече здраве във семействата и повечко късмет през новата 2012 година!!!

    Продължава "пробълбукването" на радиаторите при пускане на БГВ.

    Объзвъздушавах от радиаторите, НО ефект "0". Най-вероятно въздуха се задържа във най-високата точка, а тя е котела.

    Как да процедирам??? Някой патил или експерт?

    Инж. Нейчев - освен замърсения топлообменик и липсата на спад в налягането на отоплителната инсталация други белези да търся ли?

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #10

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    Объзвъздушавах от радиаторите, НО ефект "0". Най-вероятно въздуха се задържа във най-високата точка, а тя е котела. Как да процедирам??? Някой патил или експерт?
    провери налягането на въздуха в разширителния съд на котела с манометър;както и всички точки за обезвъздушаване по котела и помпата да са надеждно затегнати и уплътнени.
    Причина за бълбукането при БГВ може да е замърсен трипътен вентил който в р-м БГВ да пропуска и към радиаторите.

  12. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #11

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от gog067
    провери налягането на въздуха в разширителния съд на котела с манометър;както и всички точки за обезвъздушаване по котела и помпата да са надеждно затегнати и уплътнени.
    Причина за бълбукането при БГВ може да е замърсен трипътен вентил който в р-м БГВ да пропуска и към радиаторите.
    Благодаря за напъствията. Още съм в гаранционен срок и не искам да бутам по котела.
    Това ме насочва, че трябва да търся сервизният, ако не се сещате за още нещо от какво може да е.

  13.  
     
  14. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #12

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    ЧНГ и от мен!!! Най-вече здраве във семействата и повечко късмет през новата 2012 година!!!

    Продължава "пробълбукването" на радиаторите при пускане на БГВ.

    Объзвъздушавах от радиаторите, НО ефект "0". Най-вероятно въздуха се задържа във най-високата точка, а тя е котела.

    Как да процедирам??? Някой патил или експерт?

    Инж. Нейчев - освен замърсения топлообменик и липсата на спад в налягането на отоплителната инсталация други белези да търся ли?
    Опитай да затвориш термовентила на радиатора и пробвай отново.

  15. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #13

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev
    Опитай да затвориш термовентила на радиатора и пробвай отново.
    Под "пробвай отново" имаш предвид да пусна отоплението, да изгася котела и да обезвъздуша ли?

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #14

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Липсва ми колежката Magnolia,къде се загуби ?!! Толкова труд хвърли да пита,разпитва,да дава съвети и напътствия,че ние не можахме да разберем накрая,дали нейните сметки излязаха верни..или да ??!! В повечето случаи,резултата е различен от този който си очаквал и планирал първоначално. И с мен беше така,но вече сме се хванали на хорото... Месец декември се отчети с 240 м3.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    54
    #15

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    За съжаление, в по-голямата си част и в повечето време само опитваме. А какво е опита - опита е това, което получаваме когато не получим това което сме желали. Ако заплатите ни бяха европейски, или гръцки ако щете, въобще нямаше да се замислям върху разхода на газ.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 57 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе