Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 48

Избор на кафе машина

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #1

    Избор на кафе машина

    Ми искам да прави еспресо да струва до 150лв и да е читава
    ааа и да не е елит, нео, сого или нЯщо такова
    помагайте!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #2

    Re: Избор на кафе машина

    Delonghi имат едни много хубави и са горе долу около 110 лева правят страхотно кафе

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #3

    Re: Избор на кафе машина

    утре съм в техномармаладите да се боря с консултант-изнудвачите и ще видим какво ШЪ ИЗЛЯНИ

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #4

    Re: Избор на кафе машина

    Това DELONGHI прави хубаво кафе,но не ти се вмества в бюджета


  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: Избор на кафе машина

    Задължително вземи кафемашина с крема диск. Разликата е огромна, като се купува на ново разликата в цемата е малка, а нова ръкохватка с кремадиск е над 30лв.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #6

    Re: Избор на кафе машина

    Цитат Първоначално публикувано от mikk
    Това DELONGHI прави хубаво кафе,но не ти се вмества в бюджета
    Абе заглеждам AEG EA-130, ама не знам за кафето...

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: Избор на кафе машина

    За това АЕГ бяха ми казали че правило по-хубаво кафе от делонгито, но всеки човек си има различен вкус.

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #8

    Re: Избор на кафе машина

    Едно нещо може да се признае на италианците - правят кафето повече от страхотно
    За това си мисля,че делонгито ще прави по-добро кафе

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    17
    #9

    Re: Избор на кафе машина

    Saeco Via Veneto DeLuxe - с крема диск е и прави културно добро кафе (одобрено от италианец). Цената е около 130 лева (+-5 в зависимост от магазина).

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #10

    Re: Избор на кафе машина

    Това го нямало, онова също ... е***и и Техномаркета... Последно предложението на КП беше за BRIEL ES-42 или за BRIEL ES-41PG защото общо взето това беше останало...ама аз съм упорит и накрая ще взема някое Делонги. Благодаря на всички!

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    7
    #11

    Re: Избор на кафе машина

    Saeco Via Veneto Combi!!!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #12

    Re: Избор на кафе машина

    Подкрепям Saeco като марка за машини за еспресо!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    17
    #13

    Re: Избор на кафе машина

    Saeco-то наистина си струва, а и моделите, които продават в България, са описани и на официалната страница на фирмата. А освен кафе-машина е необходимо и хубаво кафе*

    След съвет от бармани и проби в къщи и в офиса (и на двете места Saeco Via Veneto deluxe) разбрах, че за да се получи хубав каймак трябва цедката с кафето да се остави да се позагрее в машината и чак тогава да се пусне водата. Сигурно си има научно обяснение, ама поне каймака е перфектен - пластмасовите бъркалки без проблем остават прави в чашата (не е от захарта* )

    За Делонги или Саеко - в два магазина (Техномаркет и някакъв друг, не му помня името - близо до Подуяне) ми препоръчаха Саекото. Може и да е търговски трик, но няма до сега оплаквания от лошо направено кафе

  17. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #14

    Re: Избор на кафе машина

    Нямам наблюдение за други кафе машини освен DeLonghi, защото имаме една от 15 години и все още работи безотказно и прави невероятен каймак. Сега ми се наложи да купувам за друго място и пак избрах тази марка. Единственото, което съм сменяла на машината са гумички, които с времето се изпичат и трябва да се слагат нови (същото като при батериите на мивките). Струват 80 стотинки и се сменят за 2-3 минути.
    А за да стане кафето префектно трябва машината (съответно цедката) да е добре загряла, кафето да е смелено нито ситно нито едро (в единия случай водата тече бързо и кафето става рядко, а в другия се запушва цедката и тече на капки отровно-горчива смес), чашата да е също загрята и кафето в цедката да се пресова добре на пресата към машината.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #15

    Re: Избор на кафе машина

    Няколко години ползвах Rowenta, май беше към 270 лв и бях сравнително доволен от нея, докато не се повреди непоправимо. Някакво уплътнение, което в сервиза няколко месеца не успяха да намерят ново такова. След като месеци си правих кафето в микровълновата, реших да премина в "тежката категория". Изръсих се 630 лв, но си взех Saeco Vienna De Luxe. Машината е от типа "super automatic" и наистина прави всичко сама. С натискането на 1 бутон се случва следното: смила се определената доза кафе, пресова се, впръсква се малко гореща вода няколко секунди преди същинското правене на кафето (за по-добър аромат и дисперсия на водата в смляното кафе), дозира количеството готово кафе в чашата и най накрая отработеното кафе отива в "контейнера за боклук". След това машината е готова за следващото натискане на бутона. Подръжката и включва: да се долива вода, да се добавя кафе на зърна когато намалее количеството му, да се изпразва контейнера с отработеното кафе, периодично да се почиства т. нар. "brew group" и естествено на 2-3 месеца да се почиства с препарат срущу варовик. Доволен съм, хубаво и ароматно еспресо, автоматиката много улеснява правенето на кафето.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор На Добра Кафе Машина С Капсули
    От strashnia123 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 1
    Последно: 06-08-14, 23:55
  2. Избор на кафе машина автомат
    От yavorvm във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 12
    Последно: 04-02-14, 13:50
  3. Избор на кафе машина автомат около 2000 лв.
    От apenevm във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 2
    Последно: 04-11-13, 23:23
  4. Въпрос за кафе машина DELONGHI EC-152
    От Dimitar01 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 9
    Последно: 05-08-13, 19:40
  5. Кафе машина AEG EA-120
    От smb във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 4
    Последно: 28-11-08, 13:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе